TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tapasya Avatarı

Gerçek Adı
    Tapasya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    💓💓
    Alınan Beğeniler
    2.207
    Verilen Beğeniler
    2.847

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar ms olduğunu nasıl anlarsınız belirtileri uyuşma karumcamlanma halsizlik ve unutkanlık mu Bn atak geçiriyorum ama bipolar atağı bu hastalıkga nasıl oluyor ve hangi bölüm bakıyor sağolun şimdiden teşekkür ederim heiminize rabbim şifa versin

Üye
    Sadelikguzeldir Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    Diken üstü
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    0

Benim de mr ultrason eeg emg çekildi 4 yıl önce bir şey çıkmadı ama belirtiler daha da artarak devam ediyor. Umudumu kestim doktordan. Neyim var benim demekten de yoruldum. Gittiği yere kadar gitsin bakalım.

Üye
    sputnik Avatarı

Gerçek Adı
    Sputnik
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    2

Ms de uyuşma karıncalanma hissizlik çift görme hareketlerde yavaşlama gibi belirtiler karekteristik bulgulardır. Ms hücrenin sinir bağlantılarında ki miyelin kılıfından kaynaklı bir hastalık nöroloji birimleri ve uzman nörologlar tarafından değerlendirilmeli durumunuz.

Üye
    Sadelikguzeldir Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    Diken üstü
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    0

Vücudumun bir kısmı uyusuk hissiz gini .iç organlarım da dahil bi tuhaf. Anlattıklarını da var hareketlerde yavaşlama. Buna ek cisimleri hareketleri takip etmede zorluk. Görmede epey azalma.ağır işleri zaten yapamıyorum artık .7 yıl önce çift görmeye başladım bi tuhaflij olduğunu sezmistim. Kaslar da da zayıflık var. Mental olarak da epey zayıflamış gibiyim. MS zihni etkiler mi? Hareket kabiliyetim de yıldan yıla azalıyor. Benim belirtilerim MS mi. 4 yil once eeg emg mr çekildi bir şey çıkmadı. Ms olsaydım mutlaka çıkar miydi?

Üye
    sputnik Avatarı

Gerçek Adı
    Sputnik
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    2

Ms için tetkikler yapılır emg de çıkar kan testi vs. Yürümede zorluk kasılma vb. Gibi...

Üye
    OğuzHan112 Avatarı

Gerçek Adı
    OğuzHan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:10
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2.022
    Verilen Beğeniler
    1.647

Yeni emg çekinmeniz gerekiyor,
    Sizin MS değil de bedensel belirti bozukluğu gibi görünüyor.
    7 yıldan söz ediyorsun,bu süre içinde mutlaka tanı almış olurdun,

Rahatlaman için tekrar iğneli EMG .temiz çıkarsa,ki temiz çıkacak,piskiyatriye gitmen gerekiyor...
    @Sadelikguzeldir

Üye
    MRM Avatarı

Son Giriş
    29.06-2022
    Saat
    12:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    33

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ms çok değişik bir hastalık ve tanısı hemen konmuyor bende bir kaç ataktan sonra tanı kondu en son tanıyı koyan da Prof. Mefkure hocam ataklar bir anda çıkar bende 1 günde sol gözüm %90 görme kaybına uğradı sonra kortizon tedavisiyle geçti sonra ayaklardan bele kadar uyuşukluk oldu yine 1 günde kısmı felç diyorlar yine kortizonla toparladı idrar tutamama hepsi bir günde çıkıyor en iyi beyin ve omurilik mr da tabi laçlı olacak orada plaklar varsa anlaşılıyor bende BOS sıvısı alındı onda gözükmedi mesela genelde ms hastaları sıcak havayı sevmez çok bunaltır halsizlik olur çoğu insan ms miyim diye şüphelene bilir ama en uygunu ms üzerine çalışan iyi bir hekim bulmanız.