TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahmetfurkan131313 Avatarı

Son Giriş
    11.04-2018
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi günler benim annem MS hastası ve rebif44 ilacını yarım doz almakta.Annem bu ilacı kullandıktan sonra ayaklarında ve kollarında eklem ağrıları kasılmalar oluyor.Hatta ayaklarında kızarıklar oluyor.Bu ilacın yan etkisi mi? Bu konu hakkında bir bilgisi olan var mı?

Üye
    ÖzgürKız Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:07
    Yaşadığı Yer
    Hollanda
    Alınan Beğeniler
    411
    Verilen Beğeniler
    246

Prospektüsünde ne yazılı?

Üye
    anrlka0101 Avatarı

Gerçek Adı
    Sertaç
    Son Giriş
    31.08-2018
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    19

benim bir arkadaşım haftada 3 kere vuruluyor bu iğneden. onda da şiddetli başağrısı yapıyor. ağrıkesici alınca rahatlıyor biraz. demek ki herkeste yan etkileri farklı olabiliyor. kimisini de depresyona sokup intihar düşüncesine sokuyormuş. yabancı bir internet sitesinde yazılanları okumuştum. ordan biliyorum.

Üye
    angelmlk Avatarı

Son Giriş
    04.07-2019
    Saat
    11:20
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

@ahmetfurkan131313 öncelikle çokk geçmiş olsun.
    Ben de 15 yıldır MS hastasıyım , 7 yıl rebif 44 kullandım (haftada 3 gün), ilaca başladığım ilk günlerde grip hali, ateş, baş ağrısı,sıtmalanma gibi çeşitli yan etkiler olmuştu, zamanla bu etkiler geçti. İğneden önce ağrı kesici ilaç alıyordum.

Üye
    ahmetfurkan131313 Avatarı

Son Giriş
    11.04-2018
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ÖzgürKızbu yan etkileri olarak belirtiliyor ama yani ilacı kullanmadığı günlerde kendini daha iyi hissediyor
    @anrlka0101 teşekkür ederim

@angelmlk teşekkür ederim sizede geçmiş olsun.
    bir sorum daha olacaktı annem ms olalı 5 yıl olmuş ama teşhi yeni konuldu fazla ileri seviyede olmadığı söylendi ve annem için şuan tavsiyeleriniz var mı? yapması gereken şeyler ne olmalı? bitkisel tedavi için önerebileceğiniz şeyler var mı?

Üye
    angelmlk Avatarı

Son Giriş
    04.07-2019
    Saat
    11:20
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ahmetfurkan131313
    Öncelikle moralini yüksek tutması gerekiyor annenizin, internette gördüğü duyduğu her şeye inanmasın, herkesin ms'i farklı.( Parmak izi gibi) Geç teşhis konmuş hastalar olabiliyor evet ama bundan sonrası için ilaçlarına dikkat etsin ve doktorunun dediklerine sadık olsun. MS te moral, ilaçların düzenli kullanılması, dengeli ve sağlıklı beslenme çok önemli. Bitkisel tedaviyi doktorlar çok tavsiye etmiyor..Tekrar çok geçmiş olsun..

Acıklı,hüzünlü filmleri bile izleme demişti bana doktorum,, bi de sıcak duş,sauna ,hamam..vs. biz ms'lilere yasak,anneniz bunlara da dikkat etsin