Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    birgül bayram Avatarı

Son Giriş
    13.02-2009
    Saat
    11:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ilk yürümeye başladığınızdada parmak ucundamı yürüyordunuz normal topuğunuza hiç mi basamıyorsunuz hep ayakta dururkendemi parmak ucunda duruyorsunuz

Üye
    mevlanauysal Avatarı

Gerçek Adı
    MEVLANA UYSAL
    Son Giriş
    24.02-2015
    Saat
    19:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bununla ilgili ortopedi doktorunuzla ortez yaptırma konusunda görüş aldınızmı

Üye
    umut38 Avatarı

Son Giriş
    10.10-2014
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlk başlarda hem basabiliyordum hem basamıyordum ancak yaşım ilerledikçe topuğuma hiç basamamaya başladım ayakta dururkende parmak ucunda duruyordum.

Üye
    birgül bayram Avatarı

Son Giriş
    13.02-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ortez nedir ortopedi doktoruna götürdüm ben 3 tane ayrı ayrı hastaneye iyi doktorlara geçer dediler 2 yaşına kadar bekledim ama geçmedi fizik tedavi doktoru ayak bağı kısa olabilir emar çekelim dedi şimdi düşünüyorum emar 2 yaşındaki kızıma zarar verebilirmi fizik tedavi uygulayalım dedi bakalım ne yapacağımı bilmiyorum çevremde herkes çok büttüğümü düşünüyor ama insan çocuğu olunca herşeyden korkuyor endişeleniyor

Üye
    umut38 Avatarı

Son Giriş
    10.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Birgül hanım ben bu doktorları anlamıyorum belki kızının ki benden farklı olabilir ama aşil tendon dedikleri bacağın arka kısmında bulunan lifler kısa kalıp gelişmiyor buda topuğa basmayı engelliyor.Bende doktora gittiğimde büyüme çağımda olduğumu ve ilerde geçeceğini söylediler en son dayanamayıp Ankaraya gittim doktor fizik tedavi ile geçmeyeceğini ve çok geç kalındığını söyleyip ameliyat olmamı söyledi.Bu kısalık kendiliğinden nasıl geçebilir ki kesinlikle fizik tedavi yapılması gerekir.Bu konularla Çocuk Nöroloji polikinliğide ilgileniyor.Emarın zarar vereceğini düşünmüyorum çünkü bebeklerinde emar makinasına girdiğini gördüm.İlerde pişman olmamak için mücadele edin.Acil şifalar dilerim Allah yardımcınız olsun.

Üye
    birgül bayram Avatarı

Son Giriş
    13.02-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim ama anlamadğım ayakta dururken yada biz yürü bakayım deyince yürüyor topuklarına bakıyor ağır bişey kaldırdığında topuklarının üzerine basarak yürüyor bilmiyorum kafam çok karışık ama ilginize teşekkür ederim

Üye
    umut38 Avatarı

Son Giriş
    10.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rica ederim ne demek ben teşekkür ederim.Benim yaşamış olduğum acıları ve sıkıntıları başkalarınında yaşamasını istemiyorum.

Üye
    dertler Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    19.07-2014
    Saat
    11:54
    Yaşadığı Yer
    antep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar siz tendon tranferindenmi bahsediyrsunuz bende amelıyat olmayı düşünüyorum ama şimdi karasız kadlım

Üye
    durhasan Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende yıllardır sol bacagın parmak ucuna basıyorum çok zorluyorum germe yapıyorum ama nafile uzamıyor az çık açılıyor ama oturursam hemen yukarı çekiyor denge kaybı oluyor yaş 30 her ihtiyacımı karşılarım lakin düşersem kalmamam

Üye
    dertler Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    19.07-2014
    Saat
    11:54
    Yaşadığı Yer
    antep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaş 17hocam işte amelıyat olmayı düşünüyorum ama kararsızım bilgisi olan bana mesaj atarmı acil olark. çok kararsız kaldım

Üye
    Ahmet Akkuş Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Akkuş
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    23:38
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba geçmiş olsun.
    Ben de kas hastasıyım. Tendon uzatma ameliyatı ben de oldum. Ameliyattan sonra topuğuma
    2 yıl kadar bastım. Ancak herşey tekrar eskiye döndü. Bendeki en önemli değişiklik
    Bacak kaslarımın gücünü yarı yarıya kaybetmiş olması idi, eski kas gücüm bidaha
    geri gelmedi.Ameliyatın olumlu yanı ise 7 yıl kadar sürekli çektiğim bacak ağrımın
    Geçmiş olması idi.
    Ameliyata merdivenleri çıkarak girdim. Ameliyattan sonra zor çıkar hale geldim.
    Bugün 52 yaşında sandalye kullanıyorum , sandalyeye çok zor oturabiliyorum.

Üye
    navycat_winchester Avatarı

Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    19:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meraba ben de aynı sorunu yaşıyorum yaşım cidden küçük ve şubatta ameliyat olacağım

Üye
    esin32 Avatarı

Gerçek Adı
    esin
    Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende sol ayagimin parmak ucuna basarak yuruyordum erken dogumdan oldugu soylendi 2 kez ameliyat oldum ilkini 6 ikincisini 20 yasimda oldum su an 22 yasindayim ssu an cok rahat topuguma basabiliyorum ama yururken aksama var hic bir zaman agri yasamadim cok rahat bir sekilde kendi iisimi kendim gorebiliyorum yanlizca cok uzzun zzaman yurudugumde sol bacagim yorulluyor oda amelyatlar sonrsi gucsuzz kaldiigindan kaynakli sanirim ( topuklu ayakkabii giyemiyorum brda yazilanin aksine duz taban ve bilegi tutan ayakkabilar tercih ediyorum )

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çocuk eğer kas hastasıysa, parmak ucuna basmaya devam eder. hangi ahmak doktor böyle bir durum karşısında geçer diyebiliyor aklım almıyor!
    geçmiyor arkadaşlar. daha da ilerliyor arkadaşların söylediği gibi. ameliyattan korkmayın. iyi doktorlara görünün ve ameliyat olun. tabii küçük yaşlarda olunan ameliyatlar daha iyi sonuç verir belki bilemiyorum yaş konusunda bu fark eder mi ama, ameliyat sonrası çok önemli. alçıda zaten yeterince hareketsiz kalıyor ayak. demirden ayakkabı vs hiç duymadım. ama sürekli egzersiz şart. doktor bana bunu söylemediği için benimki eski haline döndü. yine de belki ilk halinden iyidir. şimdi anımsamıyorum. şu an topuklu ayakkabılarla gayet mutluyum ve onlar bu sorunu çözüyor
    sadece şunu çok iyi biliyorum. evet. çaresiz bi meret bu. ama siz hiç durmayın. hareketli bir hayat sürmeye çalışın. sürekli hareket edin. oturduğunuz yerde bile egzersiz yapın.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12