Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 18 mesajın 16-18 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mihrimah Avatarı

Gerçek Adı
    yeliz
    Son Giriş
    10.10-2015
    Saat
    22:29
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: dersimlim Mesajı Gör
    Arkadaşlar Merhaba,

Cevabını bulamadığım bu sorunun en iyi cevabını aynı problemi yaşadığım siz değerli insanlardan öğreniceğimi umut ederek sizlere yazıyorum...

Ben A miyopati hastalığı tanısı koyulmuş bir kas hastasıyım dört seneye aşkın bir eviliğim var.. Evliliğimde artık yokluğunu çok fazla hissettiğimiz tek şey çocuğumuzun olamayışı 27 yaşındayım yarın ertesi gün 1 sene sonra rahatsızlığımın beni ne hallere sokucağını bilmediğim bu hayatda bir çocuk sahibi olmayı istiyorum arttık ama bir o kadarda istemiyorum zaman zman çünkü ona iyi bir anne olamamak dan her zaman korkusunu yaşadığım daha kötü çok daha kötü olursam ona ne olucağı bir ikincisi ablamla aynı hastalığın kader ortaklarıyız biz o çocuk sahibi oldukdan sonra çok ağırlaştı hastalığı çok ilerledi bu yüzden ailem çocuk sahibi olmama müthiş derecede karşı ama aslında bu hastalığı yaşayanlarda çok iyi bilir ki bir çok türü var bunun ve belki de ben aynı talihsizlikleri yaşamıcam belki de yaşayacam

Aranızda bu hastalığı yaşayıp hastalığı hızlı bir şekilde seyreden birileri yada çocuk sahibi olanlar varmı çok merak ediyorum ... Ablamla aynı durumda olduğumuz için onun hayatının bütün olumsuzluklarını her zman önüme koyup benim yaşamamı istedikleri hayatı asla kabul etmedim ama bu konuda çok korkularım olduğu için onlara boyun eğiyorum öyle ki artık düşünceleriyle eşimi bile bu düşünceleriyle kendilerine benzettiler o bile hayır canım sen daha kötü olacaksan sana zarar verecekse bunu istemiyorum diyor ... Çok çaresizim umutsuzum doktorada gittim ama tam net bir cevap alamadım hiç bir zman..

Yardımlarınız güzel düşünceleriniz için şimdiden çok teşekkür ediyorum her birinize ....

Sağlıklı Günler...
    selam bnde kashastasıyım miyopati ve iki çocuk anesiyim bana kalırsa şayet birinin yarmıı olmadan çocuk büyütmek çok zor arkadaşımm ve hamillik esnasındada ilerliyor hastalık ama çocuksuzda olmuyor seni çok ii anlıyorumm ama zor be arkadaşım hemde çok zor

Üye
    dersimlim Avatarı

Son Giriş
    20.06-2014
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu siteye bugün girdim ve bu ilk mesajım ben de kas hastası 20 yaşında bi bayanım ünv öğrenscisiyim şuan babamda aynı hastalığı taşıodu ve evlenmeden önce çok araştırma yapmış annemle evlenmişler ama çocuk yapması çok büyük bi hataymış

çünkü şuan içim kıpır kıpır olmasına rağmen bütün heyecanımı bastırmak zorunda kalıorum çevremde kimse hastalığımı bilmio ve bu hastalığı yaş ilerledikçe kamufule etmek çok zor çocuk yapmadan önce ailem bi çok doktora danışmış ve o zaman da doktorlar hiçbi sakınca görmemişler ve ilk çocukları ben olmuşum benim hastalığım 7 yaşına kadar belirgin bi şekilde ortaya çıkmadığından dolayı onlara göre tabiki çünkü ben 7 yaşıma gelmeden önce arkadaşlarıma göre çok yavaş hareket ettiğimi farketdebiliodum fakat anlam veremiodum buna hastalığım olduğunu bilmiodum 2. çocuğu yapmışlar ve şuan kız kardeşimde de aynı hastalık var. kardeşimle aramısdaki 7 yaşın sebebi ben de hastalık ortaya çıkıp çıkmıcanı beklemişler çıkmadağını sanarak kardeşimi de dünyaya getirmişler.ünv ortamındayım ve etrafımdaki herkesden bu hastalığı gizlemeye çalışıorum 20 yaşındayım ve 80 yaşındaki bi kadın kadar yoruluorum ve bu yetmiomuş gibi annemin benim için üsülmesine dayanamıorum. Eğer hayatı beraber geçirecek bi eşle karşılaşmışsanız buna çok sevindim sizin adınıza fakat çocuk yapmak çok çok büyük bi sorumluluk ırsi bi hastalık olduğu için ona bu şekilde bi hayat vermeyin.Bu şekilde bi hayat sürdürmek sağlıklı insanların arasında sağlıklıymış gibi rol yapmak inanın çok zor bu yük benim için çok ağır ve ilk defa ilk defa hastalığı burda paylaşıorum bu hastalığı insanın içinde tutması da çok zor ...

Sadece biri daha neler varr karakaya senin verdiğin linklerden sadece biri harika şeyler var bu kadarmı ya bu kadar mı yani o kadar mutsuzlaştım ki ve bugün kesinlikle değiştirmemek üzere bir karar aldım .. Evet kesinlikle bir çocuğum olamayacak benim artık düşünmek bile istemiyorum bu nu bu kararı bir daha açmamak üzere yüreimde değil belki ama (çünkğ bu imkansız) aklımdan söküp atıyorum .. Dün bir rüya gördüm bunu hayatımda 3 kez görüyorum biri bekarken diğeri ilk evlendiğimde ve dün gece ; bir oğlum olmuşdu Ya rüyada bile hissettiklerin bu kadar muhteşem olur bu kadar mı güzel bir duygudur annelik tarif bile edemem size hissetiklerimi sabah uyandığımda duyduğum acının tarifini rüyada içime çektiğim o cennet kokusunun aslında hiç bir zaman hissetmceğimin, hala yüreğime yaşattığı ağrının acısını asla asla anlatamam.. Evet bir rüya olarak kalıcak her zamn benim için ben bunu asla neyse iyi akşamlar...

Üye
    adimyesil Avatarı

Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    17:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşım öncelikle geçmiş olsun ve Allah sabır versin.. benim nişanlım da Myopati hastası.. bizimkisi aşkın işi... çok sevdik birbirimizi. .ailem karşı çıkmasına rağmen onları karşıma aldım.. ve eşimi kendim istedim.. doktorundan çocuk konusunda da bilgi aldık.. ilk başlarda böyle bir düşünce vardı acaba çocuklarda da çıkar mı diye.. ama artık böyle düşüncelere aldırış etmiyorum.. zira sağlıklı bir insan olarak benim de engelli olmayacağımın bir garantisi olmadığı gibi engelli kişinin çocuğunun da engelli olacağı yönünde bir katilik yok.. bence bu konuda öncelikle doktorunuzla konuşun.. açıkcası işiniz zor. ya birşey olursa diyerek hayat sürülmez. belki hastalığın ilerler. belki de ilerlemez ve ilerde keşke yapsaydım da diyebilrisin.. ancak bence çocuk insanın dünyadaki en büyük eseridir.. onun nasıl olduğundan ziyade ne olduğu daha önemli değil mi?.şimdi siz anne babanıza neden beni dünyaya getirdiniz diye isyanda bulunuyor musunuz? onlardan nefret ediyor musunuz?.. onlar da engelli mi? sanırım engelli değiller ve çocukları olarak siz engellisiniz.. yani onların sağlıklı olması size garanti vermemiş?. benim kayınvalidem ve kayın babamda sağlıklılar ama 4 çocuktan 3 salıklı nişanlım engelli... bu bizim çozuğumuzun da engelli olacağı veya olmayacağı anlamına gelmez.. kimse çocuğunun sağlıksız olmasını istemez ama olduğunda da ben en yaptım diyemez...illaki zorlukları olackatır.. ancak bu dünyanın da bir imtihan yeri olduğunu unutmammak lazım.. bizlerin de sınavı bunladır?.. neden sınava girmekten korkuyorsunuz ki? bence hanımefendi siz olumsuz düşünceleri kafanızdan atın ve hayatın güzelliklerinden bir buket çiçek ( çocuk) almanın tadına varın.. onların süte bandırılmış bisküvi kokularından siz de nasiplenin..... bence dünyanın tüm sağlıklı insanlarında ndaha değer bu tat....kafanızı fazla şişirmeyim... ama bişey diyeyim. .eğer burda okursa aşkıma sesleniyorum))) seni çok seviyorum datlummmmm

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12