Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    samsunlu34 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    19:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba kas hastalığı olan erkek hasta olmayan bir bayan ile evlenebilir mi? cocuklarında kas hastalıgı olma ıhtımalı varmıdır?
    evli kas hastası arkadaşlardan cevap beklıyorum

Üye
    canyildiz0620 Avatarı

Son Giriş
    08.09-2013
    Saat
    12:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

samsunlu34 kardeşim evli değilim ama bu konuda kesin olan şudur;
    bayanlar bu hastalıkta taşıyıcıdır evlendiğiniz bayanda bu tür hastalık yoksa çocuklarda bu hastalık olmaz.
    genelde bu hastalık erkek çocuklarında çıkıyor. kız cocukları çoğu durumda taşıyıcıdır nadiren olarakda hastalık oluşabilir.
    herhangi bi sıkıntıya girmene gerek yok hasta olmayan bir bayanla rahatlıkla evlenebilirsin.

Üye
    cirkinkedi Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

esim kas hastasi bende spastık engellıyım benım kas hastalıgım olmadıgı ıçın cocugumuzda saglıklı olacakmış. zaten esımın ılk evlılıgındn 1 oğlu var oda sağlam ama taşıyıcıymış. yanı kas hastası ıle evlenemdıgın surece sorun yok.

Üye
    cahit gönen Avatarı

Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    18:20
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım ben 10 yıllık evliyim.2 kızım var.onlrda gayet sağlıklı evlenmeni tavsiye ederim.hastalık ilerleyen bir hastalık olduğu için eşler en büyük desteği veriyor.hastalığınla seni kabul eden birini bulursan hiç durma psikolojik yöndende çok rahatlarsın.

Üye
    samsunlu34 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allah razı olsun teşekkür ederim hepinize desteğinizden dolayı

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Neden evlenemesin ki. Herkesin mutlu olmaya hakkı var. Seni olduğun gibi kabul edip sevecek biri varsa hayatında hiç düşünme.
    Bu arada herşey çocuk değil. Olsa iyi olur tabi ama şart da değil bence.

Üye
    BiKuLum Avatarı

Son Giriş
    25.09-2014
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bendede bi kaz hastaligi var ve evliyim iki kizim var biri saglikli digeride sükür iyi olcak yani kaz hastasi degil deyim. Ama kesin emin olmak istiyorsaniz dokotra DNA testi yaptirin Ama bence hastaliniz evlilige engel degil. Dua ederek hayilrisini dilereyerk dogru karari alirisniz insallah.

Üye
    RAVZA54 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sorun yok rahat ol

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Derya;
    Çocuk şart bence.. Gençlikte o kadar önemli olmayabilir, ama yaşlılıkta çok büyük bir boşluk yaratacaktır yokluğu.. Çevremde tanık olduğum insanlar var. 1 tane olsun olmalı çocuk, can yoldaşı, yaşama sebebi olacaktır anne-baba için.. Sonra çocuk evlenir bir çocuğun daha olmuş olur, sonra torunların olur aile genişler.. Yaşama tutunacak sebeblerinde çoğalır aynı oranda..

Sağlığı çocuk sahibi olmaya izin vermiyorsa bile insanın evlatlık olsun düşünmeli.. Çocuk evin neşesi, büyüyüncede sıkıntısı o ayrı konu..

Samsun'lu Hakan;
    Yaşın çok küçük, sen kaç yaşındasın ki? Sevdiğin kızda senden küçük olmalı.. Evliliği düşünmek için çok erken bence.. Bugün herşeye razıyım diyen yarın mırın kırın edebilir.. Evlilik konusunda aceleci davranma derim.. Sen kızıyorsun böyle benim gibi konuşanlara ama dinlemeni tavsiye ederim.. Senin üzülmeni istemediğimizden uyarmaya çalışıyoruz sonuçta..

Üye
    samsunlu34 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kızmıyorum derdimiz erken evlilik değilde kız köyde oldugu için durutmayacaklar gibi...kız benle yaşıt

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Kızın gönlü var mı sende peki ???
    Yada ailesinin onayı evliliğinize??
    Dereyi görmeden paçayı sıvamamak gerek hele bi evlilik olsun hayırlısıyla çocuk sonradan düşünülür

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakan bey gelmiş 20 yaşına,havva hanım''Yaşın çok küçük, sen kaç yaşındasın ki? Sevdiğin kızda senden küçük olmalı.. Evliliği düşünmek için çok erken bence'' diyor!!! herkes 15 yaşından 35 yaşına kadar gönül eğlendirmek!! mecburiyetinde mi?

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Gönül eğlendirmek değilde insan genç iken olmazlara bile olur diyebiliyor yaş ilerleyincede pişman oluyor buda bir hakikat. Gençken insanın gözü kör oluyor. Eskiden başa geldi tek çare çekmek diyordu insanlar ve ölene kadarda çekiyordu ama şimdi öyle değil ki. Mutsuzum olmuyor ben özürlü eşle yapamıyorum diyip eşini bırakan çok kişi biliyorum duyuyorum. O yüzden bu devirde evlenmek için biraz beklemek lazım diye düşünüyorum.

Çocuk mevzusuna gelince. İllede çocuk diyenlerden değilim. Tabiki olsa olur başımızın tacı tatlı belası onlar. Ama olmayınca şartları zorlamanın üzülmenin anlamı yok demek istemiştim sadece. Hele hele evlatlık almak çok ciddi bir karar. Kaldıki engelli çiftlere evlatlık veriliyormu ondan da emin değilim. İlerisi için çocuk şart demişsiniz ya doğru demişsiniz ama eksik demişsiniz. O eskidendi. Şimdi hangi birimiz anamıza babamıza bakıyoruz. Çocuklarımızın bize bakacağının garantisi varmı. Keşke baksalar bize yaşlanınca evet. Ama önce kendimizi bir sorgulayalım. Çocuk gördüğünü yapacaktır. Bizler ana babamıza bakmıyorsak onlardan bunu beklemek yersiz olacaktır. Kaçımız ana babasına bakıyor yanında ?

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Derya;

Aynı düşünceye sahibim ben de.. Ama ben çocuk yaşlılıkta lazım derken bize bakarlar anlamında demedim, zaten hiç ama hiç umudumda yok bu konuda.. Şimdiki nesil arasından ana babasına bakan 1-2 çocuk yaaa çıkaar ya çıkmaz.. Hem yetiştirilme tarzından, hem yaşam şartlarından pek mümkün değil artık bu.. Onlar eskidendi..

Ama işte hiç olmamasından iyidir 1 tane bile olsa olması.. Her zaman yanımızda bulunamasalar bile var olduğunu bilmek, arada bir görmek bile yeter gibime geliyor.. Anne-baba diyen olsun şu yalan dünyada.. Hiç tatmadan yaşlanmak mahsunluk verir gibime geliyor yaşlılıkta insana.. Yoksa "aman çocuk oldu mu yaşlılığımı garantiye alırım bana da babasına da bakar" gibilerinden bir umut taşımıyorum valla.. Allah evlada dahi muhtaç etmesin..

Sadece çocuk sahibi olamayan yaşlanmış kişilerin gariplenmesini, mahsunlaşmasını gördüğüm için yakın çevremde o duyguyu yaşamamak için olmalı çocuk diyorum.. Çocuk arayıp sormasa torun arar besbelli bi dedemiz, bi nenemiz var diye.. Heptende hain hayırsız olmazlar ya canım.. Benim dediğim şey kendime baktırmak değil..

İki koca baş bi başına yaşlanmasın.. Sırasıyla olması gerekenler olsun istiyorum. Çocuksa çocuk, torunsa torun.. Kalabalık aile olmak hevesi diyelim..

Çok şey mi istiyoruz ayol Allah Allah?

Haaa hiç mi imkanı yok? O zaman içinde bir B planım var benim.. Evlatlık da olamasa var bi planım..

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kanun da evlenmende sakıncan yoksa bir an önce evlen, erken giden yol alır derler tabi maddi durumun varsa.Kas hastalığı doğuştanda olabiliyor yaş ilerledikçede ,cok ağır kas hastaları yani elini kolunu kullanamayacak derecedeyse hayatı gercekten cok zor.Herşey gönlünce olsun.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon