Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BlueWorld Avatarı

Son Giriş
    03.06-2014
    Saat
    03:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    geçmiş olsun, sanırım DMD üzerine deneyler ve tedavi çalışmaları diğer kas hastalıklarına göre daha fazla ,inşallah hepimiz bir an evvel sağlığımıza kavuşuruz

Üye
    kaan-arda Avatarı

Son Giriş
    30.10-2015
    Saat
    18:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba umut38 bende kayseride yaşıyorum benimde 3 yaşında kas hastası oglum var teşhisi myastenia gravis ankaraya götürüyorum siz fizik tedavi alıyormusunuz alıyorsanız nerde alıyorsunuz ben nereye götürebilirim yardımcı olurmusun

Üye
    nevin yazıcı Avatarı

Gerçek Adı
    nevin yazıcı
    Son Giriş
    08.06-2012
    Saat
    17:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kaan-arda;
    merhaba umut38 henüz fizik tedavi vermediler bayrandan sonra haluk hocaya götürcez buradaki dr lar hiç bişe söylemedi oğlunuz kötü bir hastalığa yakalandı çaresi yok dedi bir aydır ne yapcağımızı şaşırdık bizde ankaraya gitcez ondan sonra size bilgi aktarırım ben istanbulda oturuyorum

BlueWorld;
    teşekkür ederim blueWord inşh hepimiz için umut olur sanada çok geçmiş olsun

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

merhaba nevin hanım,
    öncelikle geçmiş olsun,Rabbim size,ailenize ve küçük kardeşimize yardımcı olsun.

Bu noktadan sonra tüh,vah etmenin ne size ne de küçük kardeşimize bir faydası olmaacak,tam aksine olumsuz etkisi fazla olacaktır.
    En büyük avantajınız bu hastalıkla 2011 yılında tanışmış olmanızdır.Zira son yıllarda kas hastalığı konusunda umut veren çalışmalar çok fazla.Size bu noktada düşen görev,evladınızla beraber hastalığın seyrini yavaşlatacak tedbirler almaktır.
    Bu tedbirleri alırken aman aman kardeşimize sosyalleşmeden alıkoymayın.

Zor bir hastalık,sıkıntılı bir hastalık kabul,lakin dünyaya imtihan için geldiğimize göre,sınavda çıkan kazık bir soru hepsi bu
    Geniş bir aileyle tanıştınız ve sizin geçeceğiniz yollardan daha önce geçmiş ve size ışık tutacak çok sayıda kardeşiniz burda size destek olmaya hazır.
    Yalnız olmadığınızı bilmenizi isterim.

Haluk hocaya gideceğinizi belirtmişsiniz.
    Şahsi önerim Ankara Tıp Fakültesinin ilgili bölümüyle görüşüp oraya gitmeniz.Hem sosyal güvenceniz işe yarar hem çok hoş bir muameleyle karşılaşırsınız.
    Haluk hocaya giderseniz söyleyeceklerini söyleyim :Hastalığın tedavisi yok,kortizon kullanın,6 ay sonra gelin.
    En son gittiğimde seans başı 250 idi,şimdi kim bilir kaç.

Ben bu hastalığı iyileştiririm vs diyen hiçbir şahsa güvenip para kaptırmayın,çünkü piyasada çok sayıda bio enerji uzmanı,herbalist,vs olduğunu iddia eden şaıhıs var.

Saygı ve sevgilerimle...

Üye
    nevin yazıcı Avatarı

Gerçek Adı
    nevin yazıcı
    Son Giriş
    08.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

karakaya;

merhaba karakaya öncelikle teşekkür ederim anladığım kadarıyla siz bu konuda eskisiniz bn iki ay önce öğrendim oğlumun hastalığını normal olarak ilk çok isyan ettik kendimizi bilmeden haddimizi aşarak tabiki yavaş yavaş alışıyoruz alışmakta denmezde işte çok karmaşık duygular içerisindeyiz bn ve eşim yıkıldık yazımdanda anlarsınız heralde bn burdaki arkadaşlar sayesinde kas gön der diye bir siteye üye oldum ordan söylediler haluk hocayı bilmiyorum ne yapacağımı şaşırdm sizde kas hastasımısınız şimdilik sizzede saygılar ne yazdığımı bilemiyecek durumdayım kusura bakmayın sizinde tecrübelerinizden faydalanmak isterizz

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

nevin abla bana kalırsa HALUK HOCAYA götürmeye hiç gerek yok haluk hoca haluk hoca millet abartıyor haluk hocanın sihirli parmakları yada kas hastalığıyla ilgili bir tedavi yöntemide yok yol paranız ankarada kalmanız yemeniz içmeniz HALUK HOCAYA bayılacağınız para dahil toplam size 700le bin liradan aşagı masraf dışında hiç birşey getirmez kas hastalığında tanı için en son yapılacak yöntem gen testidir ki bunuda yaptırdığınıza göre sizin yapacak başka bişeyiniz yok DUA etmek dışında bulunduğunuz şehirde devlet hastanesi fizik tedaviye gidin orda da ne yapılması gerektiğinde size aynı bilgiyi verirler ÖZEL DOKTORA GİDİP EN AZ 250 TLyi boşuna vermenin hiç bir anlamı yok...

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

nevin yazıcı ;
    17 yıl eski sayılırsa,eh eskiyiz biraz
    Kas hastasıyım efendim.
    Sorularınıza elbette bilgimiz dahilinde yanıt vermeye çalışırız.
    Tekrar geçmiş olsun.

Üye
    zardozan Avatarı

Son Giriş
    02.01-2015
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Nevin hnm;
    Haluk hoca tanınmış bir doktor da olsa, şu aşamada onun yapabilecegi birşey yok. Bulunduğunuz şehirde bir doktora giderseniz, daha rahat edersiniz. Tabii bu doktorun kas hastalıkları konusunda uzman olması önemli. Doktoru belli aralıklara görmeniz de gerekebilir.

Belli bir yaştan sonra streoid kullanarak hastalıgın seyri yavaşlatılabiliyor. Ayrıca fizik tedavi konusu da çok önemli. Gideceginiz doktor bu konularda sizi yönlendirecektir.

Çocugunuz hasta diye onu toplumdan yalıtmayın, düzgün bir egitim almasına ve kişiliginin gelişmesine yardımcı olun. Üzerine fazla düşerseniz, çocugunuz bu durumda olumsuz etkilenecektir. Hasta diye fiziksel aktivitelerden uzak tutmayın, yürüsün ve aktif olsun. Zorlandığı zaman siz yardım edin, ama kesinlikle onu koruyacagım diye hareket ve spor yapmasını engellemeyin. Yarardan çok zarar verirsiniz. Agır olmadıktan sonra basit hareketler yapması faydalıdır.

Moralinizi yüksek tutun, ağır bir hastalık ama bu tür şeyler biraz da kader. Tedavi konusunda umut verici çalışmalar devam ediyor. Eteplirsen ilacı için faz 2 çalışmaları başladı, gelecek yılın ortasında da faz 3 e geçeriz diyorlar. 3-4 yıl için piyasaya sürülebilecek bir ilaç ortaya çıkacak görünüyor.

Saygılarımla

Üye
    umut38 Avatarı

Son Giriş
    10.10-2014
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kaan-arda;

Merhaba Kaan Bey,
    Evet ben fizik tedavi alıyorum 4 aydır. Hastaneden heyet raporu aldım tedavi alabilir diye daha sonra Rehberlik Araştırma Merkezine müracat ettim ordanda tedavi alabilri diye rapor aldım. Şuan BERKSOY ÖZEL TEDAVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİN'de tedavi görüyorum. Tedavi üzcretini devlet kuruma ödüyor. Haftada 2 gün ayda 8 saat.

Üye
    yaren gezgin Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    02:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşım.öncelikle geçmiş olsun diyorum.benim de kas hastalığım var. çocuğunuz aynı benim durumumda.tanı aynı değil ama ben yıllar önce gitmiştim.Çapada doktor PİRAYE SERDAROĞLU .şu an orda mı bilmiyorum ama eğer ordaysa lütfen onu araştırın. bu konuda oldukça iyi bir doktor. lütfen moralinizi yüksek tutun.

Üye
    nevin yazıcı Avatarı

Gerçek Adı
    nevin yazıcı
    Son Giriş
    08.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sizede SLM TEŞEKKÜR EDİYORM sizede çok geçmiş olsun 16 kasımda randevumuz var piraye hanım la görüştükten sonra yazacağım inşh moral mi bilemiyorum inşh düzeltcez

izak
    Misafir Üye
    izak Avatarı

Selam kardesım ben avrupada bu tahlılı yaptırdım ama tahlılden sonra dedıler sadece tanı amacılı ıle gen tahlılı ıle bunu ögrenıyorlar kas erımesı ne kadar cabuk ılerlıyor kalıcımımı coksa devam eden cınsımı

Kas erımesınde fızık tedavısının 1 fadası varsa % zararıda var bunu hesaplayın

Fızık tedavısınde kas hastalıgana 1 fayda varsa 5 zarar var

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar burda kendi yorumlarını yazan tüm arkadaşlara allah bizlere şifamızı versin nevin hanım öncelikle çok geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum orda dr var bu iyi eder diye sakın inanmayın bir anne ve baba olarak oğlunuza derman arıyorsunuz derman ararken çocuğunuz şarlatanların eline düşüp hastalığını daha çok ilerletebilirsiniz bunun tecrübesi olarak yazıyorum en son mesajınızda çapada piraye hanıma randevu almışsınız inanın şu an tam yerine gideceksiniz bunu samimiyetimle yazıyorum tedavisi varmı şu an için yok zaten piraye hanımda bunu söleyecek size ama size hastalığınızın yavaş ilerlemesi için gereken çabayı izahati yapacağından emin olun allah inşallah hastalığımızın bir an önce çaresini buldurmak nasip eder birde floryada kas derneği var orda gelişmeler olduğu zaman bazen ayda 1 bazen 3 ayda 1 çapadaki drlar ve üyeler bir araya geliyor toplantılar oluyor oraya üye olup en azından gelişmelerden haberiniz olur saygılarımla

Üye
    nevin yazıcı Avatarı

Gerçek Adı
    nevin yazıcı
    Son Giriş
    08.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bilgeadam;

selam bilge adam düşüncelerinizi paşlaştığınız teşekkür ederim buradaki arkadaşların paylaşımları bnm için çok önemli doğru veya yanlış araştırıyorum ve doktorumla konuşuyorum sizede teşekkür ederm rabbim cümlemize şifa versin saygılarımla

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12