Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    umut38 Avatarı

Son Giriş
    10.10-2014
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkdşlr, ben 19 yaşındayım parmak uçlarında yürüdüğüm için 16 yaşında asil tendonlarım yani topuk üzerindeki lifler uzatıldı. Ameliyatımdan sonra başta sol bacak olmak üzere yavaş yavaş kuvvetsizlik başladı. Fizik tedaviye başvurdum ancak her defasında bana ev egzersizleri verildi ve karaciğer emzimlerim yüksek diye gastroenterolji bölümüne gönderdi. Gastro muayenesinde sadece AST, ALT ve LDH değerlerim yüksekti ve bana karaciğer biyopsisi yapıldı ancak sonucum temiz çıktı.
    Daha sonra Wilson hastalığı şüphesi ile Nöroloji bölümüne gönderdi. Nöroloji bölümü beyin emarı ve EMG istedi. EMG testinde Muslonlar Distrofi (Becker) hastalığı düşünüldü diye yazıyor. Doktorum bana bunun hiç bir şekilde tedavisinin olmadığını söyledi ve kas byopsisi yaptırmamı tavsiye etti. Kas hastalığının karaciğeri etkilediğini söylediler. Kan testlerim ise hala yüksek çıkıyor.

CPK: 6228 den 5336 ya düşmüş
    CK- MB:103
    LDH: 356
    AST: 83
    ALT: 104

En büyük sorunun oturup kalkarken,merdiven çıkarken, hızlı yürüyememe ayrıca kollarda da aynı sorun var gittikçe daha çok ilerliyor.
    Kas biyopsisi için ANKARA HACETTEPE HASTANESİNDEN HALA RANDEVU ALAMADIM.

Ayrıca arkadaşlar OZON TEDAVİYİ duydunuz mu bilmiyorum ama ben ozan tedavi merkezi ile görüştüm ve kas hastalıklarını iyileştirebildiklerini söylüyorlar. Avrupadan gelen özel ilaçlarla tedavi yaptıklarını ve kaslarda olan mikropları atarak hastalığı iyileştirdiklerini söyediler. Yürümem oturup kalkmam. merdivenden çıkmam herşeyim düzelecekmiş normal şeklime kavuşacakmışım kas biyopsisinden sonra yaptırmayı düşünüyorum biraz maliyetli ama yeter ki tedavisi olsun.

Biraz uzun oldu ama arkadaşlar kusura bakmayın msn adresim agresif_genc@hotmail.com eklerseniz sevnirim birbirimize yardımcı olmaya çalışalım lütfen.

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

kanka hoşgeldin diyelim öncelikle aramıza.Ozon tedavisi ile kas hastalığını iyileştirmeyi sana hangi sağlık kurum garanti etti önce onu merak ediyorum çünkü gerçekten ilk defa duyuyorum kas hastalığında henüz garantili bir tedavi yok yurt dışındaki bir takım ilaç çalışmalarından öte şu an için herhan gibir ümit verici çalışma duymadım :roll: bize bu konuda biraz daha somut bilgi vermeni isterim

Üye
    umudcan Avatarı

Son Giriş
    03.02-2016
    Saat
    23:48
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Esasen böyle bir konu açılmış olması iyi olmuş çünkü bir çok kişinin aklında kalan bir konu bu zannediyorum..Sinir stress gibi nedenlerden dolayı ozon tedavisi gören bir arkadaşım gitmişken benim durumumdakilere fayda olup olmayacağını sormuş aldığı cevap gelsin tedavi ederiz tam olmassa da eskisinden iyi olur şeklinde..10 seans 1500 ytl civarı olurmuş..ben inanmadım mantığıma ters geldi.tanıdığım dr.lara sordum onlar da benim hastalığım için önermediler belki başka konulara faydası olur ama bu hastalık için nafile dediler..netice de gitmedim gidip de bu hastalık için fayda gören var mı bilmiyorum.paylaşmak istedim..sağlıklı mutlu günler dileklerimle...

Üye
    umut38 Avatarı

Son Giriş
    10.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle hepinize teşkr ederim arkdşlr.Ben Kayseri'de kalıyorum kas hastalığının tam tedavisinin olmadığı bende biliyorum ancak bana burda Özel Avrupa Hastanesi Fizik Ted. Dr.Doğan Boylu Ozon Tedavinin bir yan tedavi olduğunu ancak tıbben bir tedaviside varsa yaptırmam gerektiğini söyledi.Ozon tedaviyi tam olarak bende sizlere anlatamıyorum netten detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.Arkdşlr tam tedavisi olamsada bunun ilerlemesini durdurabiliriz.Ben Ozon tedavinin faydası olacağına inanıyorum.Doktorum bu hastalığın kasların kendisinin mikrop ürettiğini bunla savaşağımızı ve kendimi bırakmamamı ve her konuda bana yardımcı olacağını söyledi.
    İlk 1 sene her hafta 1seans,iyileşmenin durumuna göre 3 ayda 6 ayda 9 ayda 1 ve hastalığın tekrarlamaması için senede1 defa felan uygulayazac dedi.1 seans ücreti ise 145 YTL.Ayrıca Rusya'da tedavisinin olduğunu duydum.
    Arkadaşlar ayrıca şunuda sizlerle paylaşmak istiyorum 2 sene önce Devlet Hastanesi fizik ted. bölümünde 18 yaşlarında bi kız ile tanıştım ve koltuk değenekleri ile yürüyordu.Kız kas hastalığı olduğu söyledi ayak topuklarına basamıyor parmak uçlarında yürüyor,diz kapaklarını açamıyor,oturup kalkamıyor ve burda uygulanan tedaviyi görseniz gülerdiniz.
    Bu kız arkdş hiç yürüyemiyormuş ve babası bunu Kazakistana götürmüş.Orda 2 sene fizik tedavi görmüş ve hiç yürüyemeyerek Kazakistana giden arkdş Türkiyeye yürür bi vaziyette gelmiş.Ancak tedavi Türkiyede tekrarlanmadığı için kız tekrar eski halini almış.Devlet Hastanesinin fizyoterapisti kıza soruyor sana orda ne tedavi uygulandı diye. Orda zeytinyağı ile masajlar yapılmış ve çeşitli ilaçlar kullanılmış.Türkiye de hastanede yapılan tedavi ise otur kalk şunu yap bunu yap başka bişey yok.Kazakistanda uygulanan tedavinin ve ilaçların reçetesi kendisinde var ama Rusça olduğu için Türk doktorları anlamıyor.Bende 2 sene sonra aynı durama düşeceğimi bilseydim o arkadaşla irtibatı koparmazdım.Ben Türkiyede yeteri kadar hastalara ilgi gösterildiğine hastalarla ilgilenildiğine hiç inanmıyorum.Hiç tedavisi olamasa bile fizik tedavi ile bu hastalığın önüne geçilebiliyor demek ki Ancak Türkiyede doktorlar hastaları başından atıyor sonuçta bizde insanız burada hayatımız söz konusu.İnsan hayatı bu kadar değersiz olamaz.Ben elimden geleni yapamaya çalışacam Allah yar ve yardımcımız olsun...

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar.ozon tedavidinden benimde az bir bilgim var hatta.18 seans artta artda kendime uygulattırdım haftada 2 defa.ama ben kendimde bir gelişme görmediğim için bıraktım.zaten seans başı 150 ytl alıyorlardı vermek istemedim o parayı.sonuçta kesin bir tedavi yöntemi değil.

Üye
    umut38 Avatarı

Son Giriş
    10.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm Baran sen sadece 18 seans yaptırmışın yanılmıyorsam oda 2 veya 3 ay akdar sürmüştür bu kadar kısa bir sürede sonuç alabileceğini düşünmüyorum açıkcası.Sadece fiyatı yüksek biraz.Sana nasıl bir tedavi uyguladılar yazarsan sevinirim...

Üye
    leman 01 Avatarı

Son Giriş
    04.11-2015
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kanka selam bende ozon tedavisinin yürütmesede hastalı durduracana yavaşaltacana inanıyorum. çünkü kaslar oksijenle gelişir oksijen bütün vücudumuzu yeniler kaslarıda yeniliyebilir. ama söylediniz fiyatlar çok pahalı .bunun yanında vitaminleri ve fizik tedaviyide eklersek sanırım hastalığı durdurmuş oluruz

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ozon tedavisi iğne ile çok az kan alıyorlar vucudundan.sonra o kana ozon gazı ilave ediyprlar.sonra karışımı tekrar vucuduna veriyorlar.çok zor birşey değil.

Üye
    umut38 Avatarı

Son Giriş
    10.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tşkr ederim cevap verdiğin için Baran

Üye
    Eurest Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    10:48
    Yaşadığı Yer
    İST - Ataşehir
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    11

Egzersiz yapın bol bol

Üye
    umut38 Avatarı

Son Giriş
    10.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu hafta içinde Ankara'ya gidiyorum kas biyopsisi yaptırmak için inşallah kolay olur.Bakalım EMG testinde olduğu gibi müsküler distrofi(Becker) hastalığı mı çıkacak.Sağlıcakla kalın

Üye
    fundacik Avatarı

Son Giriş
    01.01-2009
    Saat
    01:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba.
    Ben bu tedavi yöntemini hic duymamistim. Öyle bir sey oldugunu da zannetmiyorum, cunku eger öyle bir sey olsaydi benim de haberim olurdu.
    Ben isvec'te yasiyorum ve muhakkak doktorumum böyle bir sey olsaydi bana uygulardi.

Ama tabi belki de bu yöntemle iyilesmis olanlar da vardir?
    Baska bir gelisme var mi acaba?

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben ozon tedavisini 2-3 ay haftada 2 kere olmak şartıyla kendime uygulatmıştım.sadece insanı rahatlatıyor o kadar.yani tedaviyle alakası yok

Üye
    umut38 Avatarı

Son Giriş
    10.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ozon Tedavi hakkında detaylı araştırma yapıyorum ancak biraz maliyeti fazla belki hastalığı tam olarak tedavi etmez ama ilerlemesini durdurur diye düşünüyorum.Ozon tedavi + protein + egzersizlerle.
    OZON TEDAVİ
    -Kaslarda biriken toksini gidererek kasları gevşetir ve yumuşatır, esnekliğini arttırır.

-Eklem ağrılarını ve kas rahatsızlıklarını iyileştirir.

Üye
    enver38 Avatarı

Son Giriş
    03.09-2012
    Saat
    14:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kardeş ben de kayserılıyım... Allah razı olsun bu yazıların için. Acaba kaç paraya gıtmış bu tedavıyı uygulamış bu bacımız..

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon