Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 18 mesajın 16-18 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fzt yasemin Avatarı

Gerçek Adı
    Yasemin
    Son Giriş
    22.03-2010
    Saat
    15:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kas hastalıkların da sadece kol ve bacak kasları değil aynı zamanda solunum kaslarınız da etkilenir.zamanla bu kaslarda da güçsüzlük oluşur ve solunum sıkıntıları doğmaya başlar.yapmanız gereken öncelik hasta olmaktan kaçınmaktır.alabileceğiniz en büyük önlem budur.bunu yanında hasta olmayı beklemeden solunum kaslarını doğru kullanmayı özellikle ana solunum kaslarından biri olan diafragmayı çalıştırmayı öğrenmek olmalıdır.hastalık durumunda akciğerdeki balgamın kuruyup daha fazla ilthabi durum oluşturmaması için bol sıvı almalısınız böylece balgam atılımı daha kolay olur.

Üye
    KaPtAn 16 Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.08-2010
    Saat
    00:18
    Yaşadığı Yer
    Bursa / Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende kas hastasıyım
    6 yıldır solunum cihazları kullanıyorum
    yogun bakımdan cıkarken cihazlardan ayrılamaz dediler ama kendi cabamla gündüzleri ayrılmayı başardım yanlız geceleri onlara baglanmadan uyuyamıyorum onlar olmadan uyumayı başaramadım
    şimdi vucudumun kasları iyi cene zayıfladı boş cuvala döndüm şimdi daha cok cihazlara baglanasım geliyor gündüzleri bir iki saat onlarla uyuyorum

allah tüm hastalara kolaylık versin

Üye
    yorgun660 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    solunum egzersiz cihazi satiliyor google la triflo yazip aratirsaniz gorebilirsiniz bu cihaz ile duzenli olarak solunum egzersizi yapilmasi gerekiyor
    pr 01 36332 max - DMD kas hastalarında solunum problemine karşı neler yapılabilir?
    pr 01 36332 min - DMD kas hastalarında solunum problemine karşı neler yapılabilir?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12