Sayfa 5 / 12 İlkİlk 123456789 ... SonSon
Toplam 173 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    valla arkadaşlar bizi kim kurtaracak bilmiyorum sma aldı başını gidiyor.

Üye
    ramazan akkaya Avatarı

Son Giriş
    06.07-2012
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ARKADAŞLAR HER ŞERRİN ARKASINDA BİR HAYIR VARDIR .BUKADAR KÖTÜMSER OLMAYIN.HERŞEY İYİSİYLE KÖTÜSÜYLE İNSANLAR İÇİN.BENİM DE OĞLUM DMD AMA HİÇ UMUTSUZLUĞA DÜŞMEDİM .VEREM DENEN İLLET YILAR ÖNCE KABUS GİBİYDİ MESELA ŞİMDİ GRİP TEN DAHA KOLAY TEDAVİSİ.BİRDE ŞUNU SÖYLEMEK İSTERİM PEYGAMBERİMİZ(S.A.V) ÇÖREK OTU ÖLÜM HARİÇ HER DERDİN DEVASIDIR. BUYURMUŞLARDIR.BUNU PEYGAMBERİMİZ SÖYLEDİĞİNE GÖRE VARDIR BİR BİLDİĞİ DİYE DÜŞÜNÜYORUN ALLAH TAN HERKESE ŞİFALAR DİLİYORUM.

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o zman şöyle sorayım.çörekotu kullanan varmı aranızda?

Üye
    hakan1987 Avatarı

Gerçek Adı
    HAKAN
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    08:47
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bide kullaniyorsa nasil kullaniyor.?

Üye
    ramazan akkaya Avatarı

Son Giriş
    06.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peleseng=100 gr susam yağı =100gr acıbadem yağı=30 gr kişniş yağı=100gr
    karıştırıp bel dahil ayaklarına kadar iki günde bir yatmadan önce sürüyorum
    AYRICA biberiye otu =50gr kişniş=50gr kırkkilit otu=50gr çekem= 50gr
    iyice robotta öğütüp sabahları tok karna yarım çay kaşığı otu birçay bardağı kaynar derecedeki suda 10 dakika demleyip yudum yudum içiriyorum
    TAVUK BALIK DONDURMA ISPANAK KARNIBAHAR ÇİKOLATA KARACİĞER BEYİN BİSKÜVİ YASAK PERHİZ YAPIYORUZ BUNLARA.. ALLAHTAN HERKESE ACİL ŞİFALAR
    .

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Ramazan Bey öncelikle inşallah hepimiz için geçmiş olur en yakın zamanda demek istiyorum.Perhiz yaptığınız yiyecek listesi ilgimi çekti neden bunlar mesela karaciğer,balık,tavuk bunlar iyi protein kaynağı besinler,ıspanağın içinde de proteinlerin yapıtaşlarından demir var bolca daha geçenlerde okumuş ve sitedede paylaşmıştım ıspanakla ilgili bilgiyi.Biraz daha açarak bu besinlerle ilgili perhiz durumunuzu daha etraflı bilgilenmiş oluruz,teşekkür ederim.

Üye
    ramazan akkaya Avatarı

Son Giriş
    06.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

AHMET MARANKİNİN
    KOZMİK BİLİM IŞIĞINDA ŞİFALI BİTKİLER KİTABINDA 405. SAYFADA DAN ALINTI:AYNEN YAZIYORUM ÜRÜNLERİN KULLANIMI SIRASINDA KESİNLİKLE ET SÜT TAVUK ÜRÜNLERİ TÜKETİLMEYECEKTİR.BEYAZ EKMEK SİYAH ÇAY,KONSATREÜRÜNLER,KOLALI İÇECEKLER,VE SUNİ TATLANDIRICILAR KULLANILMAYACAKTIR. DİYE YAZIYOR. 2.Sİ BEN MARANKİNİN KULLAN DEDİKLERİNİ DEĞİL BAŞKA BİR ŞAHSIN VERDİKLERİNİ KULLANIYORUM. AMA MARANKİDE DE ALFA-ALFA, SOYA , KAPARİ, SPİRİLUNA, ZENCEFİL, 6 AY SÜREİLE KULLANILMALI DİYOR. AMA BUNUNKİLER HAP GİBİ GALİBA. BEN BERGAMADAKİ HASAN HEKİM DENİLEN BİR BEYE GİTTİM .BAKIYOR ,VE OTLARI VERİYOR, BORCUM NEDİR DİYE SORDUM PARA ALMADIKLARINI SÖYLEDİ FAKAT ONLARDA BULUNAN OTLARDAN ALIRSAN , YADA ORDA HAZIRLARLARSA,O ZAMAN PARA ALIYORLARMIŞ BEN VERMEDİM . BU YUKARIDA SÖYLEDİĞİM ÇAYI BALLA TATLANDIRIP İÇMEK GEREKİYOR ŞEKER DEĞİL. BANA HASAN HEKİM PERHİZ VERDİ AMA MARANKİNİNKİLERDE YUKARDA

Üye
    fundacik Avatarı

Son Giriş
    01.01-2009
    Saat
    01:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle paylasimin icin tesekkurler arkadas.

Gercekten bu yaziyi okuyunca insanin icine umut doguyor, ben de biraz okudum bunun hakkinda internette. Hayirlisi, bakalim insallah guzel seyler olur. Ben de bir umutla bekliyorum....

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ptc ilacının piyasaya en erken çıkma tarihi 2011 dir arkadaşlar.canadan bir arkadaş bana öyle dedi.o da mail atmış sormuş ptc yetkililerine

Üye
    fundacik Avatarı

Son Giriş
    01.01-2009
    Saat
    01:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayirlisi bakalim, ben sabirla bekliyorum...

Üye
    umut38 Avatarı

Son Giriş
    10.10-2014
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

PTC
    Elektronik postanız ve PTC124’e olan ilginizin devamı için teşekkürler. Duchenne/Becker Musküler Distrofi için PTC124 için geçenlerde bir 2b Aşaması klinik deneyine başladık. CF için 2b Aşaması deneyine bu yılın sonunda veya 2009 yılının başında başlamayı umuyoruz. Bu deneylerin aktif bölümleri 1 yıl sürmektedir. aktif bit kayıt süreci söz konusu olduğundan, bu deneylerin ne zaman tamamlanacağını söylemek zor. PTC124’ün piyasaya en erken çıkma tarihi 2011 yılı olacaktır. Tedavi için bir şey söylemek için çok erken. Elimizde sadece, yapmış olduğumuz 28 günlük araştırmanın verileri var.

PTC124, vücuttaki tam uzun proteinlerin sentezini onarır. DMD durumunda, söz konusu protein distrofindir ve CF durumunda söz konusu protein CFTR’dir. Bugünkü tarih itibariyle, ciddi solunum sorunları olan SMA 1 hastaları için faydalı olmayacaktır.

Eğer sistik fibroz ve musküler distrofi alanında şu sıralarda yapılan araştırmalar pozitif sonuçlar verirse, ayrıca genetik bozukluklar için de klinik araştırma yapmayı umuyoruz. Araştırmanın ilk aşamalarında Fight SMA ve SMA Vakfı’ndan destek almıyoruz; ancak SMA’da klinik deneyler için bir çok yıl gerekebilir.

http://www.smagrubu.net/sma/index.ph...=104&Itemid=39

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yukarıdaki mail dediğimi kanıtlayıcı durumundadır.sma alanında yappılan çalışma yok sanırım bu aralar ya da ben bilmiyorum.ptc ilacıda sma için d eğişmiş

Üye
    babakartal26 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2008
    Saat
    19:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu ilac cikinda devletin hemen guvencesine girmeli emeklidandigi bgkur skk guvenceleri gibi cunku pahali olablir turkiyede herkesin alacak durumu yok cunki

Üye
    ALİ İMRAN Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ptc124 klinik çalışmalarında 2.aşama
    DMD’li hastaların %13’ünün (yani nokta mutasyonu olan çocuklarımızı) tedavisini ilgilendiren bu çalışmada 2.faza geçildi.Açıklamalar şöyle;

Targeting Nonsense Mutations Reveals Promising New
    Approach to Treating Genetic Disorders: Preclinical Data
    Published in Nature
    Article written specially for TREAT-NMD by Cláudia
    Hirawat, Senior Vice President, Corporate Development,
    PTC Therapeutics, Inc.
    22/04/2007

Bu hafta Nature dergisinde anlamsız mutasyonlardan kaynaklanan genetik bozuklukların tedavisinde kullanılması hedeflenen PTC124’ün klinik öncesi geliştirilmesi ile ilgili bir çalışma yayınlandı. Çalışmanın medyada gördüğü ilgi üzerine makalenin yazarı PTC Therapeutics başkanı Cláudia Hirawat’dan bu heyecan verici gelişmeyle ilgili görüşlerini ve de TREAT_NMD ağının gelecekte bu gelişmelerin hızlanmasına nasıl katkıda bulunabileceğini sorduk.

PTC124 şu anda klinik deneylerin ikinci aşamaya ulaştığı Duchene kas distrofisi ve cystic fibrosis rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılması amaçlanan yeni bir ilaç. Nature dergisinde yayınlanan veriler PTC124’ün hücrelerde distrofin üretimini tekrar başlatarak üretilen distrofini uygun hücre konumuna taşıdığını böylece kas fonksiyonlarını eski haline döndürdüğünü göstermektedir.

PTC124 spesifik olarak anlamsız mutasyon okuma mekanizmasını hedeflediği için bir çok genetik bozukluğu tedavi etme potansiyeline sahiptir. Bu yönde yaptığımız çalışmada anlamsız mutasyon içeren en az 1800 genetik bozukluk katagorize ettik. Kalıtımsal hastalıkların herbirinde %5 ile %70 arasında anlamsız mutasyon vakaları mevcuttur. Örneğin bu oran duchenne kas distrofisinde %13, cystic fibrosis de %10 ve Hurler sendromunda %70dir.

PTC Therapeutics yoğun bir biçimde nörolojik rahatsızlıklar üzerinde çalışmaktadır. Duchenne kas distrofisinin yanı sıra PTC124 ün spinal muscular atrofi gibi diğer rahatsızlıklar için de klinik uygulamalarını yapmayı düşünmekteyiz. Duchenne kas distrofisi konusunda Parent Project Muscular Dystrophy
    (PPMD) ile işbirliği yaparak tüm DMD biçimlerini ve diğer kas rahatsızlıklarını içine alacak hedefler üzerinde çalışmaktayız. Spinal muscular atrophy için SMA kuruluşu ile ortak çalışmaktayız. PTCde toplamda 9 ayrı nörolojik ilaç bulunması ve geliştirilmesi programı halen devam etmektedir.

http://www.parentprojectmd.org/site/...pdf?docID=1661

spacer - DMD ve MD Hastalarının beklediği PTC124 isimli ilaç bir yıl içinde piyasada

Üye
    ugurozaltin Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur Özaltın
    Son Giriş
    25.07-2010
    Saat
    19:02
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ama öyle ama böyle önümüzdeki 2 yıl içinde en geç 2010 yılına kadar ilacı kullanıyor olacağız inş.

Sayfa 5 / 12 İlkİlk 123456789 ... SonSon