Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 60 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cahit gönen Avatarı

Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    18:20
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar ben 31 yaşındayım sekiz yıllık evliyim eşimde sağlıklı ben muskiler distrofi hastasıyım mutluyuz çok şükür problemimiz yok.2 tane kızımız var.5 ve 7 yaşlarında büyük okula başladı.kontrollerini yaptırdım gayet sağlıklılar.evleneceğiniz kişi sizi bu şekilde kabulleniyorsa mutlu olabileceğini düşünüyorsa hiç durmayın evlenin şuan eşim benim en büyük yardımcım düşsek elimizden tutan biri olmalı allahım en yakın zamanda hastalıklarımıza şifa verir inşallah.

Üye
    qnurq Avatarı

Gerçek Adı
    nurcan
    Son Giriş
    16.09-2010
    Saat
    18:48
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Muskuler Distrofi (Kas) hastasıyım 16 yaslarında basladı 35 yasındayım şindi lise 2 ye giden bir oglum var saglıklı allaha şükür testlerini yaptırdık ama ama sadece cocuk sahibi olmak önemli dil sanki o cocuklugunu ben anneligi yasayamadım gibi

Üye
    kartal43 Avatarı

Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    18:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

seni bulundugun halin le seven kabullenen biri ile tanıştınmı niye olmasınki olur.ben kas hastasıyım ve 3 senelik evliyim mutluz sorunumuz yok.önemli olan dogu kişi yi bulmak.rabbim evli olmayan kardeşlerimizede nasip etsin inşaallah

Üye
    ESRArlı YaŞaM Avatarı

Gerçek Adı
    Esra
    Son Giriş
    03.02-2015
    Saat
    18:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kas hastaları evlenebilir mi ? İsteyen herkes evlenebilir ama evlenirse mutlu olur mu ? Sakınca belki burda, sağlıklı bir insan evliliği uzun süre sürdüremiyor. Maddiyat çok önemli ya da belirtileri az hissedilen kas hastalıkları çeşitleri mutsuz olma riskini azaltır bana göre. İllaki evlilik bizimde hakkımız deyip evlilik düşünmemeli insan. Onun yerine çok sevdiğim biri var herşeye razıyım onunla, vazgeçemem deyip yapılan evlilik doğrudur. Sevgisine sahip çıkmış olur en azından. Ama mutsuz bir evlilik tek tedavi olan moralide alacağına evlenmemek daha mantıklıdır. Kadir mevlam kimseyi muhannete muhtaç etmesin

Üye
    Çirkin kiz Avatarı

Son Giriş
    05.01-2011
    Saat
    13:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...rliyor-mu.html
    fikri olanlar yardımcı olursa sevinirim

Üye
    qnurq Avatarı

Gerçek Adı
    nurcan
    Son Giriş
    16.09-2010
    Saat
    18:48
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm cnm 16 yasında hastalıgım başlamıs ama bilmiyordum evlendim 20 yasında hamile kaldım hamileligimde fazla sorun yasamadım ama yürümemde agırlasma yere oturdugum da yerden zor kalkmaya basladım hamileligimin 6 ayında doktora gittim ve kas hastası oldugumu örendim ( müsküler distrofi) ve dokuz ay sonra dogum gercekleşti bir oglum oldu benle beraber doktora gittik ve cpk ve emg ye girdik sonuc oglum için temiz cıktı
    tabi bu dogum benden iki senemi aldı yani hastalık 2 sene sonraya gitti ama ben birşey bilmeden bu hastalıgı tanımadan daha hastalıkla tanısmadan hamile kalmıstım ama sen daha sanslısın bana göre hastalıgını biliyor ve onunla mücadele edebilirsin bu seninelinde fizik tedvi ve doktor kontürelinde fazla kilo almadan bir hamilellik dönemi geçire bilirsin hastalık cok sinsi bir hastalık sadece hamilelik dil üzüntü stres bunlar gibi bir cok sey hastalıgın ilerlemesinde dönem dönem zararlı bunun için karar senin allahım senin gönlüne göre versin iyi günler .....

Üye
    dersimlim Avatarı

Son Giriş
    20.06-2014
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Buraya üyelik yaptığıma o kadar pişmanım ki yalnış anlamayın bazı gerçeklerin tokat gibi yüzüne atılması yüreğin de saklayıp kendine bile itiraf edemediğin şeyleri bir başkasından duymak ne can acıtı

Üye
    mihrimah Avatarı

Gerçek Adı
    yeliz
    Son Giriş
    10.10-2015
    Saat
    22:29
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Çirkin kiz Mesajı Gör
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...rliyor-mu.html
    fikri olanlar yardımcı olursa sevinirim
    selam canım bnde miyopaqti hastasıyım ve iki çocuk anesiyim 20 yaşında evlendim ve bu hsatalığım var olduğunu bilmiyordum oğluma hamile kadldımm 7 aylık hamileyken kolarım güçsüzleştiii ve hastalık belirlendii miyopatii ve 9 yıl boyunca kolarım böle kaldıı ilerlemes derken kızma hamile kaldım gaye t güzel hamilleik gwçti ve doğumdan sonra olan oldu ayaklarım öğle güçsüzleştiki merdievn çıkamadım ani düşmeler başladı vs işte hepimizin yaşadığı sorunlar hamillik ilerletiyor bnce kim ne derse desinn ama pişmanmıyım değilim çocuklarım şükğrler olsun rabime ki sağlıklıar alah acılarını göstermesinn aminn.

Üye
    boodi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    21.05-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

eşimde fiziksel olarak hastalığın hiç bir belirtisi yok 2 oğlumuz var 10 ve 3 yaşındalar ve malesef ikiside DMD hastası olarak dünyaya geldi eşimin sadece taşıyıcı olduğunu söyledi doktorlarımız ancak birdahaki hamileliğin başlangıcından itibaren doktor kontrolünde olma zorunluluğu var. zira 3. çocuktada olma ihtimali yüksek gerçi hamileliğin başlangıcında anne karnındayken tespit edilebiliyor artık bu hastalık ancak varsa seçimi zor bir karar sizi bekliyor ya kas hastası bir çocuğunuz olacağını kabul edeceksiniz yada aldıracaksınız bize söylenen aynen bu.

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

'' ya da aldıracaksınız'' ın türkçesi,kendi çocuğunuzun katili olacaksınız dır.bile bile bu kadar risk alınır mı?

Üye
    boodi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    21.05-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

evet aynını bende söyledim doktora ama bilirsiniz onlar meslek icabımıdır bilinmez biraz katı olurlar kısacası biz 3. düşünmüyoruz bile

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bir kashasi arkadasimizin kiz kardesi evlendi ve hamile kaldi aradan 3 ay gecti ve gen testleri yapildi ve dogacak olan bebegin kashastasi olacagina karar verildi.

Tasiyici olan kadinin dogacak olan cocuga riski yuzde elli, erkek kardeslerden biri hashastasi ise kizkardes her daim risk altindadir.

Bir kashastasi erkek evlenme niyetinde ise, evlenecegi kadin sayet saglikli ise cocugun engelli olma riski yok.

Üye
    mrdmrd Avatarı

Son Giriş
    10.04-2015
    Saat
    10:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben evli bir kas hastası erkeğim.Eşimin bu hastalığın taşıyıcısı olup olmadığını bilmiyorum.7 yaşında bir kızım var,şu an için sağlıklı gibi.ama sanki bazı hareketleri özellikle ip atlarken akranlarına göre yavaş yapıyor gibi.Belkide korktuğum içindir ama doktora gitmek ya da eşiminde bunu farkedip etmediğini soramıyorum.Evlenmekle her şey bitmiyor,daha beteri başlıyor.Çünkü işin içinde evlat var.İnsan keşke evlenmeseydim ölseydim de çocuğum bu hastalığa yakalanmasaydı diyebilir.

Üye
    mucitat Avatarı

Son Giriş
    25.04-2012
    Saat
    11:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben md hastasıyım.evliyim.2 de çocuğum var.doktor kontrolünde olduğu müddetçe evlenmenizde kesinlikle bir sakınca yok.eşimde son derece anlayışlı biri.bu konuda çok şanslı olduğumu itiraf etmeliyim.dedikleri gibi sizi olduğu gibi kabul edebilecek sizden en azından fiziki olarak sağlam bir eş bulursanız kafanızda uyuşuyorsa kesilnlike evlenin.düzenli bir aile hayatı hastalıkta önemli etkiler yapıyor.bildiğiniz gibi hareket bizim için ne kadar gerekliyse moralde o kadar gerekli.burada anlatmak belki uygun değil ama düzenli bir cinsel hayatta moral konusunda ciddi takviye yapıyor.geçmiş olsun

Üye
    mrekou Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    13:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    genetik testler ile tüm sonuçlar ortaya çıkıyor. hastalık geni varmı, taşıyıcısımı gibi.
    mesela bir bay/bayan kendi hasta değil ancak hastalık geni taşıdığından çocucuğunda o hastalık çıkıyor. hastalık geni çekinik ise ozaman hiç çıkmıyor.
    genelde bir hastalık varsa akraba evliliğinden oluyor, e hasta olan da akraba evliliğinden sakınırsa bence en iyi çözüm bu olur.
    Hasta olduğunu bile bile evlenenlere de helal olsun, benim eşim gibi.
    ama evlilik zaten bu değil mi?
    yarın siz bu hastalıkla yaşamaya devam ederken, birden bire karşınızdakinde kanser veya daha kötü bir hastalık çıkmayacağını bilemezsiniz.
    ancak en mantıklısı bence; çocuk düşünüldüğü zaman genetik danışmanlık almak. çocuk normal şartlarda olabilse de tüp bebek düşünmek.
    çünkü o durumda hastalık genlerinin olmadığı genler kullanılarak çocuk yapılmasına destek veriliyor.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234

Başlığın Etiketleri