Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 60 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    denizkızı88 Avatarı

Gerçek Adı
    ESRA
    Son Giriş
    09.12-2012
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hastalıgımız genetik ama şöyle bişe varr bizi ailemiz dünyaya getirdi diye böle olduk die ailenizi affetmiyomusunuz onu sorarım allahımıza şükredelim ki bizden daha kötüleri var alptug06 ya katılıyorum o cennet kokusu herseye deger herseyin hayırlısı .....kimse 2 dk sonra ne olacagını bilemez......

Üye
    leman 01 Avatarı

Son Giriş
    04.11-2015
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

affetmek yada affetmemek degil mesele. niye affetmiyelim onlar blemezlerdiki bize nolcagını ne tıp bukdar gelişmişti nede teknolojiyi bukadar iyi kulanabiliyorlardı.madem böyle bir risk var bile bile o riski göze almak niyee tavla oynamıyoruz zar atmıyoruz arkadaşalr bu bi hayat oyunu şansa bırakılmaz szler bu dünyadan göç ettikten sonra evladınız sizsiz ne yapabilir her engelli kendini bi şekilde hayata tutunabilir ama kas hastalıgı çok farklı bi durum birkez daha düşünün derim bunu o çocuga yapmaya kimsenin hakkı yok bu onun hayatı sizin degil.

Üye
    denizkızı88 Avatarı

Gerçek Adı
    ESRA
    Son Giriş
    09.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkesin düşüncesi kendine....

Üye
    ALİ İMRAN Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben evli değilim ama yakında evleniyorum çocuk konusunda sorun olabiliyor ama hastalıklı genler tedavi edilebiliyor normal yollardan çcuk sahbi bile olabilirsin. önce genetik danışmanlıgı alnız gerekiyor

Üye
    denizkızı88 Avatarı

Gerçek Adı
    ESRA
    Son Giriş
    09.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tıp gelişti işte diyorum çok şükür yaa...Allahın izniyle bizde sağlıklı cocuklara sahip olacaz...

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Çevremde tek taraflı(bay-bayan,ikisinden birisi kas hastası) kas hastalığına sahip evli çiftlerden sağlıklı çocuk sahibi arkadaşlarda var,kas hastalığını babadan devralan arkadaşlarda var.Kas hastası bir bayan olarak evlenmek kas hastaları için riskli midir ? Çocuk olayı hariç evlilik, hayatı sizinle her şekilde paylaşıp,destek olacak bir eşle neden olmasın ?

Çocuk konusuna gelirsek genetik geçişli bir hastalık o yönden çocukta çıkma ihtimali bir risk ? hamilelik sürecini sizin hastalığınız nedeniyle vucudunuzun kaldırıp,kaldıramayacağı yine artı bir risk biz bayan kas hastaları için ! Evli olan çiftlerden Safiye arkadaşımızın bahsettiği tüp bebek yöntemi sağlıklı çocuk için pekala düşünülebilir özellikle erkek kas hastaları evlendiklerinde bu şekilde çocuk sahibi olabilir ya da eşleri çok iyi,kontrollü bir hamilelik süreci geçirir,inşallah sağlıklı çocuklara sahip olabilirler.

Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Genetik olarak risk taşıyan hamileliklerde;
    * Amniyosentez (bebeğin içinde bulunduğu sıvıdan örnek alınması)
    * Koryon villus biyopsisi (plasentadan doku örneğinin alınması)
    * Kordosentez (göbek kordonundan bebeğe ait kan alınması) gibi yöntemlerle inceleniyor ve tanı konuluyor. 1990’lı yılların başında klinik uygulamaya giren preimplantasyon genetik tanı (PGT) yöntemiyle, günümüzde embriyoların anne rahmine transfer edilmesi döneminden önce genetik yapısını incelemek ve genetik bozukluk taşımayan embriyoların transferi ile sağlıklı bebek sahibi olmak mümkündür. PGT yöntemi, özellikle anne yaşının ileri olduğu (37 yaş), 2 veya daha fazla tüp bebek tedavi programına alınmış ve iyi kalitede embriyo transferi yapılmış olmasına rağmen başarılı olunamamış veya gebelik kaybı ile sonuçlanmış çiftlerde başarı şansını arttırmak amacıyla özellikle önerilmektedir.

genetik hastalık taşıyan arkadaşlar artık birçok yötem var ama bunlar hangi hastalıklarda kullanıyor.hangi hastalığa hangi yöntem öneriliyor bunlar için genetik destek almak lazım gebelik öncesinde.çok iyi araştırmak ve bu konularda ehil doktorların önerilerine göre haraket etmek lazım.

Üye
    ALİ İMRAN Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meltem_;

ingilterede bir hastanede arkadasım çalışıyor hasta yada engelli dogan bir çocugu anne karnında tedavi edebiliyorlarmıs türkiyede yapıyorlarmı bilmiyom yapmıyorlarsa bile yakında türkiyeyede gelir

Üye
    meltem_ Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    16:30
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ali imran keşke bizimde böyle bir şansımız olsa. Türkiyeyede gelsede anne adayları sevinse... Ingiltere'de o hastanenin adını yazar mısın?

Üye
    mrdmrd Avatarı

Son Giriş
    10.04-2015
    Saat
    10:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya arkadaşlar O çocuk doğacaksa zaten doğacak...İstediğiniz kadar korunun öenmli değil.Olacaksa olacak..Önemli olan olduğunda onu göğüsleyebilmek.Bana göre bizim hastalığımızın en kötü yanı normal sağlıklı imiş gibi taklit yapmak zorunda kalmamız...Acaba aranızda tip 3 olupta yüzde kaçlık rapor alan var?

Üye
    karanlikyasam Avatarı

Son Giriş
    12.07-2011
    Saat
    23:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar hepınıze cok ama cok tesekkurler ben 24 yasında miyopati hastası bırıyım bu 18 yasımda göz kayması ve göz kapakları dusuklugu ıle ortaya cıktı su an benı herseyımle kabul eden bırı var ama oan bunu yapmalımıyım bılmıyorum buna hakkım varmöı bılmıyorum bu konuda cok karamsarım ama o hep yanımda ve kabullendı ne yapmalıyım bılmıyorum

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu soruyu burada neden sordun ki.doktora sormalısın.bizi de bilgilendir doktora sorarsan..belki biz de düşünürüz ileride evlenmeyi

Üye
    ebediyata Avatarı

Gerçek Adı
    m.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

karanlikyasam;

Yani eğer gerçekten seni seven bunu her seferinde bir şekilde belli eden bir insansa neden olmasın kardeşim.

Üye
    süleyman-can Avatarı

Gerçek Adı
    Süleyman
    Son Giriş
    06.03-2010
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

risk yokda öyle iyi niyetli kimseyede yok ask bıze fazla luks malesef

Üye
    snipercem Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    30.04-2011
    Saat
    02:23
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sibel;

Bende senin gibi düşünüyorum. İllaki olsun diyorsanda, iyce araştırın dna analizimi artık gen haritasımı bilmiyorum iyce bir test yaptırın derim.

Benim çevremdede 20 yaşlarındaki bir kız arkadaşımız evlendi. Ben hayret ediyorum çünki kas hastalığı ilerleyen bir hastalık durdurulmuş olsa lafım yok ama durmasının bile imkanı yok ne biliyim bana pek doğru gibi gelmiyor veya BEN CESARET EDEMİYORUM. ama bir laf var: Asla Asla deme

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Başlığın Etiketleri