Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 60 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pınar ve özgür Avatarı

Son Giriş
    23.02-2011
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    eczacı-23 sen herşeyi bi araya getirmek için uğraşmışsın sanki... ben genel yaklaştım olaya hastalık hakkında sizlerden duyduğumdan ötesini bilmiyorum .ama madem illa çocuk için riskliyse neden illa hepiniz çocuk diye diretiyorsunuz onu anlamadım. çocuk sizi iyileştirmiyor size umutda olmuyor merak etmeyin etrafta bisürü çocuk var gidin sevin , çocuk büyütmek öyle zorki oyuncak değil...kendi egolarınızı tatmin etmek için çocuk yapmayın!!!!

Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kendi egomuzu tatmin etmek için çocuk istediğimizide nerden çıkarıyorsun insani içgüdülerimiz var elbeltte herkes kendini çocuğu olmasını ister bunlar çok normal. başka birini çocuğunu sevmekle kendi çocuğunu sevmek aynı şeylermi.ama elbette dikkatli olmak lazım ve gerekli testleri yaptırmak lazım.eğer risk varsa bunu göze almak ailenin karar verebileceği bir durum ama bu konuda riske girmek çok zor.

Üye
    pınar ve özgür Avatarı

Son Giriş
    23.02-2011
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

serkan üstteki yazıları okumadın herhalde ve halen ailenin verebileceği bi karar diyorsun durum kötüyse neden çocuğunu riske atmak isteyesinki anlamıyorum seni...

Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pınar hanım gerekli testlerın yapılması tabıkı sart bazı hastalıklarda henüz gebelik aşamasında hastalık anlaşılabliniyor.otomozol resesif hastalıklarda eşiniz taşıyıcı değilse çocuğunuzun hasta olma ihtimali yok. bu konuda farklı görüşlerin olması çok normal.ben bu hastalığı yaşayan biri olarak elbette riske girilmesini pek doğru bulmuyorum.yukarıyı şimdi okudum bazı arkadaşlarımızın dediği gibi normal evliliklerdede doğumda bir çok risk var çok kişisel bir karar doğrusu bu konu.

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu halimizle çocuk sahibi olmak bana çok saçma geliyor.

Üye
    ALİ İMRAN Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evlenmene hiç bir sorun yok doktor kontrolünde çocugunda saglıklı olabilir

Üye
    ebediyata Avatarı

Gerçek Adı
    m.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:50
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Valla ben evlenmek istemedim. İsteseydim ve evlenseydim çocuk yapma olayını es geçerdim. İnsanın içinde hep bir heves ama o kahredici şüphe ve ya çocuğumda benim çektiğim acıları çekerse düşüncesi yıkıcı.
    Birde bunun gerçek olması söylemesi bile korkunç...

Üye
    ALİ İMRAN Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

edebiyat korkulacak bişey yok tıp artık çok gelişti siparişle bile cocuk oluyor yani yüzde yüz saglıklılı oluyor hastalıklı genleri temizliyorlar

Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ebediyata hastalığın otomozol resesif geçişmi gösteriyor yoksa dominant mı bunları bılıyorsan geçiş şekillerini araştırabilirsin.

Üye
    ebediyata Avatarı

Gerçek Adı
    m.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:50
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

serkan005 valla otomozol mu resesif mi hiç bilmiyorum en son 8 sene önce uğradım doktora.
    Evlilik ne biliyim zaten yorgunum bir de evlilik dert olur üstüne
    Zaman zaman düşündüm keşke evlenseydim filan diye ama böyle daha iyi be abi.
    Yalnızlığı seviyorum
    İyileşirsem düşünürüm tabi ama iyileşmezsem ebediyata kadar yolu var yalnızlığımın

Üye
    denizkızı88 Avatarı

Gerçek Adı
    ESRA
    Son Giriş
    09.12-2012
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya ben anlamıyorum artık tıp çok gelişti anne karnında bile tedavisi var herseyin artıı ırsi bile olsa benm ablam rahatsız deil kim bilebilrki ne olacagını ama tıp gelişti siz elinizden geleni arastırmaları yapın doktor kontrolünde olursa hersey daha ii olur tabiki üzerinize düşeni yapın ve gerisini allaha bırakın ama bence sorun olmazz

Üye
    arkeoloi_01 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin dağ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana/seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar: bizlerin genetik hastalığı var ve hastalığın çocuklarımıza geçmesi söz konusu.. BUNU anlayamayan arkadaşlar var galiba .... özürlü bir çocuk doğurmak hoşunuza gidecekse bu hastalığın çilesini derdini ,birde yapacağınız çocuğa yaşatmak istiyorsanız buyrun yapın yalnız şunu söylemek istiyorum çocuklarınız böyle bir şeyi hiç bir zaman affetmeyecektir

Üye
    tunç ballı Avatarı

Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    15:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim bir arkadaşımın eşi taşıyıcı olduğu için oğluna kas hastası teşhisi kondu ve doktorlar ilerki yaşlarda hayatını kaybedeceğini söyledi.şimdi onun acısı ile yaşıyor.

Üye
    meltem_ Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    16:30
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ALİ İMRAN Mesajı Gör
    edebiyat korkulacak bişey yok tıp artık çok gelişti siparişle bile cocuk oluyor yani yüzde yüz saglıklılı oluyor hastalıklı genleri temizliyorlar

merhaba hastalıklı genleri nasıl temizliyorlar? benim kızım şu an 4cü bebeğine 2 aylık hamile bundan önceki bebeklerinde ense kalınlığı ve sakat olduğu için hamileliğini sonlandırdılar her iki bebekte aynı oldu 5,5 aylıkken bebeklerini düşük yaptırdılar ve bebeklerde sorun olduğu 11 haftalıkken belli oluyormuş ama 5.5 aylık olana kadar belkii düzelir diye sonlandırmıyorlar bunu çapanın doktorları diyor heyet karar veriyor üstelik hastalıklı genleri temizleme diye birşeyde söylemiyorlar keşke öğle birşey olsaydı

Üye
    alptug06 Avatarı

Gerçek Adı
    salih
    Son Giriş
    21.11-2014
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Son iki mesaj ı okudugumda nisanur geldi aklıma (cennet kokulu evet çok enteresan ama sanki cennet kokuyordu)kendimi unutup nisanur kimmi üç kardeşin en küçügünün ilk çocugu geç dogumdan anne karnında kendi pisligini yedigi için cigerleri mikrop kapan bir çocuk 6 aya yakın kardeşim burnundan boru ile besledi ama o altı ay bize sanki bir ömür gibi geldi nedenimi nedeni nisanur bizim ailemizin yeşeren tek dalıydı çünkü ben ve benim bir küçügüm engelli nisanurun annesi en küçügümüz sağlıklı olan kardeşimin kızı ,ve o nisanur ellerimi tutup gözlerime öyle bir bakardıki kelimelerle ifade edilemez asla ve bir gün kardeşim yatakta ölüsü ile karşılaştı gelelim konuya çok zor acı çekmesi çok zor heleki en deger verdiginiz kişiyle sınava çekilmek dahada zor ama o cennet kokusu herşeye değerdi o yüzdendir ki Kalem e katılıyorum (kendimi unutup)

----------

Kalem in yazılarını okuyup yorum yazmıştım fakat ikiside silinince benim msj anlamını yitirdi bu forumda kendimizi özgürce ifade edemessek nerde ifade edecez anlamış deilim .

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Başlığın Etiketleri