Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 40 mesajın 31-40 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aksiyon61 Avatarı

Gerçek Adı
    Oktay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    TRABZON
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    15

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Durumunuzu belirleyici bir raporla kesinlikle bina değişimi yapabilirsiniz..

Üye
    bm-19911991 Avatarı

Son Giriş
    19.06-2016
    Saat
    11:41
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm arkadaşlar bn de miyopati tanısı emg ile kondu çeşidi biyopside NON SPESFİK MİYOPATİ diye yazıyor ne anlama geliyor bilmiyorum arastrdm pek bişey bulamadım.Pazartesi dk randevum var inş bi acıklama yapar. 24 yasındayım ve 4 yasında oglum var herkes gibi merdiven cıkaamama oturdgm yerden kalkamama şikayetm vr baska bir problemm yok elhamdllh. Ama coguma gectiyse ve 2. bi cocuk dusundugm de gecerse diye deli oluyorum Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın...

Üye
    Yrn1991 Avatarı

Son Giriş
    17.02-2016
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de sizinle ayni taniyi aldim hastaligimiz ilerler mi bn de bunu merak ediyorum kullandgnz bi ilac var mi bana vermediler

Üye
    bm-19911991 Avatarı

Son Giriş
    19.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şu an prednol verdiler hiç degişiklik yok. gen tahlili yapıl dı mı size?

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 2 Zaten Değerlendirdiniz!
    way arkadaş nedir bu doğurma telaşınız wallahi ben anlamadım. ben de evliyim. başlarda düşündüm evlat sahibi olıyım.çünkü nice kas hastası örneklerinden hala çok daha iyiyim. ama sonra hastalığım ilerlemeye başladı. ne biliyim, merdivenleri daha zor çıkıyorum,oturduğum yerden zor kalkıyorum ve bunun gibi bildiğiniz başka sorunlar. e bir de genetik var. babamdan geçti bana da. ama ona nerden geçtiği belirsiz. şimdi doğum yapmayı aklımdan tamamen çıkardım. ben hayatın tam olarak içinde biri oldum hep. ve zor şeyler yaşadım hastalığım dolayısıyla. buna inat doğurcam diyorsanız, ya çok basit, eve kapalı bir hayat yaşadınız, ya da o çocuğun geleceği sizi ilgilendirmiyor.

doğurmayın. günahtır. eğer bunu yapacaksanız genetiğinize bir baktırın. çocukta bu hastalık çıkar mı anlaşılır mı bilmiyorum tabii.
    yada en güzeli, maddi durumunuz iyiyse bir evlat edinin.

Üye
    bm-19911991 Avatarı

Son Giriş
    19.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gene nasıl baktırılıyor biyopsideki tanıya göre mi bakılıyor?

Üye
    yagmurunisan Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    16:18
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

genetik tanı merkezlerinden baktırabilirsiniz.. hangi gende problem olduğu genetik midir değil midir öğrenebilirsiniz

Üye
    ılgınnehir Avatarı

Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    LGMD hastasıyım 10 yıllık evliyim hastalığımı kızımı dünyaya getirdikten sonra öğrendim.HAMİLELİK BENİ FAZLA ETKİLEMEDİ AMA SONRASINDA KIZIMA TEK BAŞIMA BAKMA MÜCADELESİ KASLARIMI ÇOK YIPRATTI VE HALİYLE HASTALIK İLERLEDİ. Ben anne olduğuma hiç pişman olmadım onu dünyalar kadar seviyorum şükür evladım sağlıklı. Çok zor günler geçirdim kızım büyüdükçe kucağıma alamadım, 3 yaşında kreşe başlamak zorunda kaldı Herkesın annesi karşılamaya geldiğinde kucağına alırdı Kızım bir gün sordu anne neden beni kucağına almıyorsun herkesin annesi alıyor dediğinde içimin ne kadar acıdığını bilemezsiniz elini sıkı sıkı tutup onun büyüdüğünü ve kucağa alma zamanını geçtiğini söyledim o anda dünyanın en büyük yalanı söyledim gibi canım yandı .Kısacası pişman olmadım anne olduğuma lakin canımın çok yandığı günler oldu şimdi kızım 9 yaşında mutlu bir çocuk artık beni anlıyor ve yardım ediyor kucağıma alamadım ama sıkı sıkı sarıldım onunla koşamadım ama elini sıkı sıkı tuttum. Ben elimden geleni yapmaya çalıştım onun için.Arkadaşlar iyi düşünün bunlar az çok hepinizin yaşayacağı şeyler karamsar olmayın bunları fikir olsun diye yazdım isteyince başarabiliyoruz.YETER Kİ İSTEYİN

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

Bu, okul okumak yada ne biliyim yurtdışı tatiline çıkmak gibi Isteyince yapılacak birsey değil. Insan unsuru söz konusu burda. Insan yetistireceksiniz. Vebu hastalıkla yaşarken neler çektiğimizi sizler de biliyorsunuz yada yaşarken öğreneceksiniz diyelim. Çocuğunuzun yaşamasını ister misiniz aynı şeyleri. O dinine çok bağlı insanlar, bunedenle çocuk yapmamak isteği gunah degil merak etmeyin. Bana gore hastaligi anne karninda belirlenen bir bebegi aldirmak da gunah degil. Asıl gunah, hastalığı ilerleyen yaşlarda çıktığında, hayatta mücadele ederken neler çektiğini görmek ve ağladığını bilmek. Simariklik istemeyen bir konu. Bence fazlasıyla ciddi. Genetik test onemli. Ama bu, ilerleyen yaslarda cocuklarda bu hastaligin cikip cikmayacagini belirler mi, onu bilemem.

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kas hastalığı öncelikle genetik bir hastalık o yüzden çocuğunuza geçme riski her zaman var.Sizin vücudunuz size bile yetemeyecek kadar güçsüzken ve her geçen gün bu güç azalırken hamilelik gibi bir süreçte vücudunuzun ne kadar daha fazla tükeneceğini de hesaba katmanız gerek ve belki daha önce sahip olmadığınız yeni yeni hastalıklar bile miras olarak kalabilir.Kalp-damar vb.hayati organlarınızı da etkileyecek türden o yüzden doktorlar danıştığınızda çocuk sahibi olmanızı önermezler.Her evlenen çocuk sahibi olacak diye bir kural yok.Sağlığınız maddi ve manevi gücünüz yerindedir,anne-baba olacak sorumluluğa da sahipsinizdir o zaman çocuk sahibi olmayı düşünürsünüz ama aksi takdirde gerek kendinizin gerek eşinizin ve en önemlisi de dünyaya getirmeyi düşündüğünüz o çocuğun günahına girmeye gerek yok diye düşünüyorum naçizane.

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123