Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon
Toplam 97 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    HAVA Avatarı

Son Giriş
    02.06-2006
    Saat
    10:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar 16 mayısta istanbulde kök hücre ile ilgili bir panel vardı katılan arkadaşlar oldumu veya bilgisi olan arkadaşlar varmı varsa bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim..... romanyada bir ilaç bulunmuş gerovital dr. anna..... diye biri bulmuş ben ilaçı gettitirip deneyeceğim sonucundan bilgi veririm.....gerovitalin kas felç parkinson rahatsızlıklarına iyi geldiği savunuluyor......ama ilaç sadece romanyada bulunuyormuşşşşşşş....

Üye
    ahmetyildiz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Selselnet ben bu ilac hakkında daha önce hiç bir şey duymamıştım yeni bir ilaç mı?

http://www.gerovital.co.ro bu resmi adresi mi?

Bir de acaba hiç bir nöroloji doktoruna danıştın mı?

Lütfen gelişmelerden haberdar et...

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

selselnet sen bir kobay değilsin arkadaşımmmmmm :shock: bencede nöroloji doktoruna danışmadan kullanma ve kök hücre konulu paneli takip edeceğini söyleyen bir arkdaşımız olmuştu sitede fakat herhangi bir bilgi alamadık bilgisi olanlar lütfen aktarırsa seviniriz

Üye
    neptune Avatarı

Son Giriş
    04.07-2010
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: selselnet
    romanyada bir ilaç bulunmuş gerovital dr. anna..... diye biri bulmuş ben ilaçı gettitirip deneyeceğim sonucundan bilgi veririm
    Anna Aslan'ın Gerovital'i yeni bir ilaç değil, en az 20 yılı var, hatta belki daha da eskidir. Ayrıca bildiğim kadarıyla bir ilaç da değil, kozmetik için kullanılan bir formül. Üstelik İstanbul'da Aksaray'daki gibi bazı merkezi eczanelerde eskiden vardı, belki hala vardır.

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

KREATIN KOENZM birde OMEGA UCUNUDE KULLANIYORUM
    ALOE VERA SIVI OLANDAN ICINLER VAR KREATIN KULLANDIM
    KULLANALI DUSME OLAYI SIFIRLANDI....COK SUKUR COK SUKUR
    YASIYORUZ HAVA BEDAVA SU BEDAVA VITRINLERIN DISI
    BEDAVA BEDAVA YASIYORUZ BEDAVA...HANI SAIR DIYOR
    YA SUNUDA YAPMASAM BUNUDA YAPMASAM SONUNDA EKLIYOR
    E YASAMA OYLEYSE SENDE.. HAYATIN INISLLI CIKISLI LABIRENT OLDUGUNU UNUTMADAN YASAYALIM :wink:

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ersinkarabulut demiş ki:
    Ben adana hıfzıssıhha enstitüsü kurum doktoruyum.36 yaşındayım,evliyim ve 7 yaşında bir oğlum var.Aynı zamanda sizler gibi kas hastasıyım(LGMD=sarkoglikan eksikliği olduğu hacettepede 2 yıl önceki biopside söylendi).Bütün forum'u okudum ve inanın sizlerden çok şey öğrendim.Gayretlerinizden dolayı hepinizi takdir ediyorum.Ben hastalığımı 20 li yaşlarımda üniversitede fark ettim sağolsun hocalarım önce karaciğer hastası olduğumu düşünüp boşyere karaciğerimi deldiler ,"neçe sonra" merdiven çıkamamaya başlayınca kas hastası olabileceğim akıllarına geldi v.s v.s. hasılı doktor da olduğum için başıma gelmeyen kalmadı.şu anda ;son 3 yıldır haftada 4-5 kez 40 dakika yüzüyorum ve onun sayesinde ayakta kaldığıma inanıyorum.zorda olsa yürüyorum,otomatik vitesli araç kullanabiliyorum.son 3 aydır ara ara akupunktur a gidiyorum ama bence bariz bir faydası henüz yok .Para ayırabildiğim ölçüde ginseng,carnitine(aminoasit),co enzim Q kullanmaya çalışıyorum.son 3 yıl öncesine kadar hastalığımı hep yadsıdım sigara ve alkol kullndım,kötü beslendim,hiç hareket etmedim;ama 3 yıl önce artık hiç yerimden kaLKAMAZ OLUNCA "ya allah"deyip çok sevdiğim eşim ve çocuğum için silkinip çareler aramaya başladım. çok şükür ayaktayım ama ahmetin dediği gibi depresyona teslim olup bir otursam kalkamam diye düşünüyorum.bir başka önerim hacettepe,çapa ,izmir dışında bu hastalıkları ülkjemizde ne yazıkki bilen merkez (bana göre)yok.yazacak ,paylaşacak çok şey var,yine görüşürüz diyelim,hoşçakalın

BARIS GUROL KARDESIMIZ BIR ALINTI YAPMIS ERSIN KARDESIMIZDEN
    BEN CREATIN KULLANIYORUM ERSIN GINSENG VE CARNITINE KULLANIYOR ARASTIRDIM....BAKALIM NELER CIKMIS KARSIMIZA :P

Ginseng’in botanik ismi olan "Panax", Yunanca "tam iyileşme” anlamına gelen “panacea” kelimesinden türetilmiştir. Ginseng’in tüm şifalı bitkiler içerisinde en etkili adaptogen( strese karşı direnci artıran bir ajan) olduğu düşünülür. Bu düşünce, Ginseng’in önemli miktarda içerdiği, strese ve yorgunluğa maruz kalan tüm organlarımızı destekleyen “Germanium” dan kaynaklanır. Ginseng, fiziksel aktiviteleri ve vücut direncini artıran bir bitkidir ve fiziksel ve mental (zihinsel) dayanıklılığı artırır. Ginseng’in uzun bir süreden beri, özellikle erkeklerin üretkenliğini, cinsel gücünü ve dolaşım sistemlerini (özellikle prostata karşı) olumlu bir şekilde etkilediği de bilinmektedir. Ayrıca o, erkeklerde aşırı stres ve yorgunluktan kaynaklanan performans düşüklüğünü de gidermektedir. Ginseng’in kadınlar üzerindeki beynin hafıza (bellek) merkezlerini uyarıcı etkisinin bulunması ise yenidir.

CARNITINE

Basitçe anlatmak gerekirse, L-Carnitine hücresel metabolizmada aktif hale gelmiş yağ asitleri için bir alıcı ve depo gibi davranır. Böylece L-Carnitine yağ parçalanması ve enerji üretiminde önemli rol oynar. Temelde, yağ bir alkol molekülüyle birbirine bağlı üç yağ asidinden oluşur ve yağdan enerji üretilmesi, yağ asitlerinin hücreden mitokondriye taşınması gerekir, bu da L-Carnitine tarafından sağlanır. Mitokondride, yağ asitleri parçalanır ve enerji üretilir. Bu yüzden L-Carnitine'in etkisi, yağ dengelenmesi ve enerji üretimi için önemlidir.

L-Carnitine'in ikinci işlevi, kısa yağ asidi zincirlerini mitokondriden cytosol'a getirip götürmesidir. Bu, yağ yakmanın ve enerji üretiminin mitokondride sürmesine olanak sağlar. Mitokondri, hücrenin "güç kaynağı" ya da "hücre motoru" olarak adlandırılan parçasıdır; çünkü enerji burada üretilir. L-Carnitine ve en az üç enzim içeren bir taşıma sistemi, uzun yağ asidi zincirlerini mitokondriye taşırlar.

L-Carnitine ve Egzersiz

Neden egzersiz yapmıyorsunuz? Şu cevaplar tanıdık geldi mi: "Yeterli enerjim yok", "çok çabuk yoruluyorum" ya da "sonrasında her yerim ağrıyor". Haberler iyi; L-Carnitine bu durumların hepsine yardım etmekle kalmaz, fiziksel performansınızı da arttırır! Yağ ve karbonhidrat, fiziksel egzersiz için gereken enerjiyi üretmekte kullanılan öncelikli yakıtlardır. Metabolizmadaki işlevi nedeniyle, L-Carnitine egzersiz performansında önemli rol oynar. Spor meraklılarına, klinik çalışmalar sonucunda belirlenen L-Carnitine ilaveleri önerilebilir: Egzersiz sırasında, kaslardaki L-Carnitine miktarında düşüş yaşanır. Dayanıklılık gerektiren sporlarla uğraşanlarda L-Carnitine takviyesi kondüsyonda artışa yol açar. L-Carnitine sporcularda solunum sayısını da düşürür.

Arta kalan karbonhidrat yorulmayı geciktirecek ve egzersiz performansını arttıracaktır. L-Carnitine alınmasının, kaslarda protein depolanmasını sağladığını belirtmek de yerinde olur. L-Carnitine, "hafta sonu sporcuları" dediğimiz, yalnızca hafta sonları spor yapanların egzersiz çalışmalarında da çok yararlıdır. Bu konudaki klinik deliller, L-Carnitine alınması laktik asit birikimini azaltır ve böylece yorulmayı geciktirir. Bu önemli bir gelişmedir, çünkü yorgunluk yüksek düzeyde fiziksel aktiviteye engeldir.

L-Carnitine ve Kilo Kontrolü

Vücuttaki fazla yağların sağlık açısından sakıncalı olduğuna şüphe yok. Son günlerde, doğal sağlık sanayinin gelişmesiyle, kilo kontrolü konusuna güvenli ve etkili yaklaşımlar arandı. L-Carnitine, bu yolların en gelecek vaat eden ve en güvenli yollarından biridir. L-Carnitine takviyesi, depolanmış yağları, kaslarda protein depolanmasıyla azaltarak daha ince bir vücut sağlar. Klinik araştırmalar, L-Carnitine'in (ideal vücut ağırlığına yaklaşarak) önemli derecede kilo kaybına ve bir zayıflama programında yardımcı bir bileşen olarak kullanıldığında, vücuttaki yağ miktarında belirgin azalmaya yol açtığını göstermiştir. L-Carnitine ayrıca krom picolinate başka diyet asitleri ve diyet lifi ile birlikte kullanıldığında daha etkilidir. L-Carnitine, yağ asitlerinin parçalanmasını hızlandırarak, kalori yakma hızını sabitleyerek, protein (kas) sentezlemesini sağlayarak ve iştahı bastırarak kilo kontrolüne yardım eder. Klinik araştırmalar göstermiştir ki, L-Carnitine takviyesi bir zayıflama programında kullanıldığında belirgin sonuç alınmasını sağlar.

Üye
    ersinkarabulut Avatarı

Son Giriş
    19.08-2005
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ne oldu neden foruma ilgi azaldı hergün yeni birşeyleryazan varmı diye bakıyorum.duchenne hastaları için yakında PTC124 ilacı başlanacak mıı hadi hayırlısı.hepinizi öpüyorum,hareketli!!günler dilerim

Üye
    fulyaa Avatarı

Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ersin bey merhaba,

Bu söylediğiniz ilaç çok ilgimi çekti.Tabii ki duyduğumuz tedavileri birbirimizle paylaşmalıyız bencede. Duchenne tipine de şimdiye kadar bir ilaç sunulamadığı için bu çok önemli.Bu konuda bilgi verirmisiniz.Benim de bir tür kas hastalığım var.SMA tipli.Ben de internette kendi tipimle ve tabii arkadaşarımlada ilgili olduğu için öbür tiplerle ilgili bazı gelişmeleri takip ediyorum.SMA´da da ilgili geni aktive ettiği ve bu sayede eksik olan proteini artırdığına dair iddia edilen bazı ilaçlardan bahsediliyor.Bir de ducheene´de gördüğüm corticosteroid´ler vardı,tabii daha deneme bunlar.Bir de sizin hastalık tipiniz ilginç geldi bana. Duchenne tipi erkeklerde ortaya çıkıyorken LGMD tipini farklı biliyordum.Uzun yıllardır(17 yıl oldu) kas hastalıkları derneğinin içerisindeydim.Hep iletişimdeydim.O yüzden de yakınlığım var bu konuya.Tabii ben doktor değilim yanlış biliyor olabilirim.
    Görüşmek üzere selamlar,saygılar.

Fulya

Üye
    ersinkarabulut Avatarı

Son Giriş
    19.08-2005
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ptc124 ile ilgili web sitesi<;
    http://www.ptcbio.com
    olup ayrıntılı bilgi var duchen m.d. için umut olacak diye düşünüyorum.ayrıca "kortizon"grubu ilaçlar ın kesinlikle fayda değil zarar getireceği inancındayım.tekrar söylüyorum görüşüm beni bağlar ama bütün kas hastalıklarında kortizon geçici bir rahatlamadan sonra eskisinden daha kötü yapar kanaatindeyim.ayrıca fulya hanım;kas hastalıkları derneğine sizde söyleyin,ulaşın,iletin (ben birkaç kez yazdım)konuşabileceğimiz bir sana sohbet odası olsun .
    Yada ey arkadaşlar gelin MSN de biz konuşalım bunu ben başlatmak istiyorum;benimle konuşmak isteyenler ;
    drersinkarabulut@hotmail.com
    olarak beni "kişiler"ine eklesinler ve bana seslensinler istiyorum.ayrıca ahmet in "8 saat ten fazla uyumayalım" lafına veye tezine katılıyorum.bunu nöroloğa falan sormaya gerek yok benim yaşadıklarımdan çıkardığım sonuç"en iyi nörolog da myolog da biziz"yeterki dayanma gücümüzü kaybetmeyelim.

Üye
    ahmetyildiz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Ersin Tesekkurler...
    arkadaşlar ptc124 ile ilgili web sitesi<;
    http://www.ptcbio.com
    olup ayrıntılı bilgi var duchen m.d. için umut olacak diye düşünüyorum.

Ben biraz araştırdım anladıklarım şunlar.

Duchanna Muskular Distrofi=dukhanna tipli kas hastalığı
    Kısaca DMD nedir?
    (ağır bir formdur 2-3 yasında arasında ebebeyn ters giden bir şeyler oldugunu anlar denge problemi ve ayaga kalkmada gucluk gorulur. 7-15 yasi civari tekerlekli sandalye kullanılır Hastaların yuzde 10-50 arası 25 yas civari kalp solunum prpbleminden yaşamını yitirir.

Simdi DMD teşhisi konmuş hastaların yaklaşık yuzde 15-20 sinde Nonsense(nonsense=genetic information consisting of one or more codons that do not code for any amino acid and usually cause termination of the molecular chain in protein synthesis) mutasyondan kaynaklı DNA zincirinde ki bir noktadaki değişimden kaynaklanan problem yuzunden protein uretiminde bir problem olur.

Bu ilaç da bu değişimin önüne geçerek problemi ortadan kaldırdığına iddia ediyor..

Ilaç gerçekten çok önemli bir aşama.
    Eğer bu ilaç distrofin üreterek başarı sağlar ve bağışıklık sisteminde de ters bir etki olmazsa Çok önemli bir soruya yanıt bulmuş olacağız Distrofin proteini dışsal bir protein mi?

Bu da bize exon skipping, viral gen terapisi,direkt dna enjektasyonu gibi stratejilerin önünü açacak bu da herkesi etkiliyecek.

Kısaca güzel bir gelişme...

Şu anda DKH=DMD'lerin yüzde 15-20 sinde işe yarıyırmuş...

Ancak Kas Hastalıklarındaki Tedaviye yönelik araştırmadaki uyuşukluk göz önüne alınırsa güzel gelişme...

Eğer Dukkanna tipli Kas Hastası birini tanıyorsanız bunu ACILEN haberdar edin...Doktoruna iletsin...

Kaynak:
    http://www.parentprojectmd.org/news/...summer2004.pdf

Yarım Yamalak Özet Çeviri: Ahmet YILDIZ

Fulyaa acaba kas hastalığı derneginin görüşü nedir bu konu ile ilgilenir misin..ilaç satılmakta mı? kaç kişiye uygulanmış ve sonuçları??

Ben hacettepeden Prof. Dr. Fzt. Ayşe Karaduman bir mail attım eger kabul ederse burada bize görüşlerini iletecek...umarım...

Üye
    fulyaa Avatarı

Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlar,

Kortizonun zararlı etkilerini ben de biliyorum.Zaten bu ilacı kullanılır demedim.Ama ne yazık ki şimdiye kadar duchenne gibi genetik hastalıklarda bir ilaç sunulamadığı için doktor kontrolünde,hastanın oturmasını birkaç yıl uzatmak için kullanılmak durumundaydı kortizonlar.Benim söylediğim son araştırmalarımda bundan çok sözedilmesiydi.PTC124´ü sonraları görmüştüm.
    Sevgili Ahmet,senin soruna da cevap bulmamız için dernek başkanı hocamıza ve Piraye hoca´ya da meil yazdım.Cevap aldığımızda yine yazışırız.

Sağlık ve esenlik dileklerimle.

Fulya

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Nach der Mitteilung von PTC, dass die Testphase 1 begonnen hat, gab es für mich drei weitere Fragen, auf die ich in den PTC-Unterlagen keine Hinweise gefunden hatte. Im Einzelnen sind diese:

Frage A), wann beginnt Phase 2 und wie lang dauert sie?

Frage B), wenn beginnt Phase 3 und wie lang dauert sie?

Frage C), wann ist das Medikament in Apotheken zu kaufen?

Von PTC erhielt ich auf diese Fragen die folgende Antwort (sinngemäß übersetzt):

Nach der FDA-Zustimmung (FDA ist die amerikanische Zulassungsstelle für Medikamente) zum Bericht zu den Ergebnissen der Phase 1 , planen wir, die Versuche der Phase 2 während der ersten Hälfte 2005 bei Patienten mit Mukoviszidose und Muskeldystrophie Duchenne, deren Krankheitsbild einer Nonsensemutation folgt. Abhängig von positiven Ergebnissen der Phase 2 Studien können die Studien der Phase 3 anschließend in den Jahren 2006 – 2007 durchgeführt werden. Wir planen die Medikamentenzulassung bei der FDA zwischen 2008 und 2009 einzureichen und zwar für die Mukoviszidose und die Muskeldystrophie Duchenne, die durch eine Nonsensemutation ausgelöst werden.

Zurzeit ist das das Genaueste, was wir zu der zeitlichen Planung sagen können. Jede Anstrengung wird unternommen, um diesen Prozess so kurz wie möglich zu gestalten, wobei wir natürlich sicherstellen müssen, dass das Medikament die strengen Kriterien an Sicherheit und Wirksamkeit erfüllt.

Da wir noch in den frühen Stadien sind halten wir Sie selbstverständlich über den Status der Versuche auf dem Laufenden. Jede Phase der Entwicklung von PTC 124 muss durch die FDA genehmigt werden, so dass es für uns nicht möglich ist, Ihnen zum jetzigen Zeitpunkt einen verbindlichen Terminplan zu geben. Wir können Ihnen versichern, dass der gesamte PTC Stab an der Beschleunigung des klinischen Entwicklungsprozesses in der verantwortlichsten Weise, aber auch innerhalb eines sehr herausfordernden Terminplans beteiligt ist.

tercubesini birara yaparim

Üye
    ahmetyildiz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Kuzeyin yazisinin İngilizcesi:

Özetle:
    PTC ilaci henuz Faz 1 asamasinda daha faz 2 ve faz 3 var bu durumda en iyimser tahminle bu ilac... 2010 da eczanelerde yerini alir...

İlac sirketi zamani ellerinden geldigi ölçüde kısaltmaya çalışacaklarının soyluyor...

Not : ilac DMD lerin %20 lik kısmında işe yaradığı söyleniyor...

Malesef:.::
    DMD hastalıgı kas hastalığının hızlı ilerleyen formu olduğundan Ducannali cocukların bu kadar zamanı var mı? Bu da hassas bir sorun...
    After the report of PTC that the test phase 1 began, it gave it for me to three further questions, on which I had not found references in the PTC documents. In detail are these: Ask A), when phase 2 begins and as long it lasts? Ask B), if phase 3 begins and as long it lasts? Ask C), when the medicine is in pharmacies to buy? From PTC I received the following answer on these questions (translates in a general manner): According to the FDA agreement (FDA is the American certification authority for medicines) to the report to the results of the phase 1, plan we, the attempts of the phase 2 during the first half of 2005 with patients with Mukoviszidose and Muskeldystrophie Duchenne, whose disease picture of a nonsense mutation follows. Dependent on positive results of the phase 2 studies the studies of the phase can be accomplished 3 afterwards in the years 2006 - 2007. We plan to submit the medicine permission at the FDA between 2008 and 2009 for the Mukoviszidose and the Muskeldystrophie Duchenne, which are released by a nonsense mutation. Zurzeit is that more details, which we can say to temporal planning. Each effort is undertaken, in order to arrange this process as short as possible, whereby we must naturally guarantee that the medicine fulfills the strict criteria at security and effectiveness. There we still in the early stages are hold we you naturally over the status of the attempts up to date. Each phase of the development of PTC 124 must be approved by the FDA, so that it is not possible for us to give you at the current time an obligatory time schedule. We can insure you that the entire PTC staff is involved in the acceleration of the clinical development process in the most responsible way, in addition, within a very provocative time schedule.

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

MERHABALAR
    AHMET EVET BU KONUDA YUZLERCE MAKALE VAR KINGCOLLEGE
    HOSPITAL HAMERSMITH HOSPITAL GIBI BU KONUDA ARASTIRMA
    YAPAN YERLER IYIMSER BU KONUDA 2008 TARIH OLARAK VERILIYOR
    ANCAK BUROKRATIK BIRTAKIM ENGELLER ASILAMASSA 2009 BASI
    DENIYOR ANCAK TR DE OLAN ARKADASLARIMIZ ONLAR 2010 VE
    DAHA ILERI BIR TARIH DIYEBILIRIZ 2004 DE HABERLERINI ALDIK
    BU ARASTIRMALARIN MONOCO DA TOPLANAN DUNYA KAS HASTALARI
    DERNEGI UYELERINE VERILEN BILGILENDIRME TOPLANTILARINDA
    BUNLAR KONUSULUYORDU 2005 UGURLU BIR YIL BIZLER ACISINDAN
    ARTIK INSAN UZERINDE UYGULAMA YILI AYNI ZAMANDA...
    YARINLAR BIZIM :wink:

Üye
    ersinkarabulut Avatarı

Son Giriş
    19.08-2005
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar ve dilemma;carnitine ve co Q10 ve ginseng gibi ilaçlar eczanelerde var.ayrıca 2006 yazında dünya kas hastalıkları kongresi istanbul da imkanı olnlar katılırsa diye söylüyorum.ben kuvvetle muhtemeldirki katılırım.ayrıca herşeyi paylaşalım demiştim ben öyle yapıyorum ve diyorum ki;bu günlerde keçi eti yiyorum ve daha iyi hissediyorum.ayrıca co Q10 ve ginseng kullanmazsam da kötü hissediyorum .
    http://www.icnmd2006istanbul.org/

Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 26.02-2011, 12:51
  2. 17.02-2011, 16:31
  3. 23.12-2010, 11:52