Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 53 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fundacik Avatarı

Son Giriş
    01.01-2009
    Saat
    01:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaslar.
    Ben 22 yasindayim, 10 yildir limb girlde muscular dystrofi hastasi tasiyicisiyim, ve cok sukur gunluk hayatimda daha tekerlekli sandalye kullanmiyorum. Fazla yuruyemesem de gene de yuruyorum cok sukur.

Herkese acil sifalar diliyorum.

Üye
    halim_066 Avatarı

Gerçek Adı
    haLim
    Son Giriş
    08.01-2017
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

becker muskuler hastasıyım yaş 19 gençliğimizide yaşayamadık hayırlısıyla en kısa zamada iyi olma ümidiyle bütün hastalara allah acil şifalar versin cümlemize amin...

Üye
    özgür çocuk Avatarı

Son Giriş
    13.12-2016
    Saat
    00:21
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bende kas hastasıyım yaş 23 henüz çok şükür yürüyorum.Ama bu şekilde ne kadar devam eder bilemiyorum.Bana kalsa hiç oturmamayı düşünüyorum ama bakalım.

Üye
    ERZINCANLI Avatarı

Son Giriş
    19.05-2012
    Saat
    16:53
    Yaşadığı Yer
    ERZINCAN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende kas hastasıyım43 yaşında sandalyeye mahkum oldum yas ilerledikçe hastalıkta ilerliyo rabbim bu imtihanda cümlemizi basarılı etsinde gerçek dünyada mükafatını görelim....tüm dostlara saygılar sevgiler....tanışmak istyenler için ...telim..05455094910

Üye
    Erdoğan Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan SARI.
    Son Giriş
    29.04-2015
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar Arkadaşlar Hepinize Geçmiş olsun Umuyor ve Diliyorum Yakın Gelecektede Hepimiz Sağlığımıza Kavuşuruz ALLAH Tüm Hastalara Şifa Versin...
    Ben Erdoğan Hastalığım 9.Yaşında Başladı koştuk yürüdük çocukluğumuzu şükür Yaşadık O yılarda Bu Hastalığı kimse tanımamakta Hatta çoğu Hastanelerde Tanısı bile konulamamaktaydı ilçenden ile ilden İstanbula Sefk olundum Ve Sonunda İstanbul Çapa tıpfakültesi Norolaji bölümünde Tanı konuldu Kas hastası ve Dünyada bunun bir tedavisi olmadığını söyledi Doktarlar Yıkıldık tabiki ogün bu gün hala kayda değer bir tedavi yok Ben hastalığa Alıştım Hastalık Bana Arkadaş olduk Hastalığımla Nasıl olmayalımki Ben çocuktum Birlikte Büyüdük Ben Hastalığıma alıştım hastalık Bana Yıpıştı Ayrılamadık Hayatla barışık büyüdük Ama birgün geldi Hastalığım Bana Yamuk yaptı Beni yarı yolda bıraktı Artık ayakta yürüyemiyordum Yaşım 21.olmuştu Ve şimdi 35.Yaşındayım yani 14.Yıldan buyana Ayakta yürüyemiyorum Arabam yoldaşım oldu.Bu Hastalığın Yaklaşık 40.50.Çeşidi var Kiminin Hastalığı Hemen doğuştan itibaren başlıyo kimininki 10.yaşlarında kimininkide 20.yaşlarında başlıyor Kızlarda nadiren görünüyor Erkeklere oranla ve Kızlarda Hastalık daha Yavaş Seyrediyor Erkeklerde Daha hızlı Ne yaparsak Hastalığın Hızını yavaşlatırız Önce Morel sonra Egzersiz ama ekzersiz Mutlaka ve Mutlaka Doktarın tavsiyesine ve Öngörüsüne göre Bilinçli Yapılmalı Yoksa istenmiyen Sonuçlar Doğa Bilir Unutmayın Tek Deyilsiniz Yalnız Hiç Deyilsiniz Biz Koca bir Aileyiz burada Bana vakit ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür çünki uzun bir yazı oldu Hepimizin Dua ve Dilekleri Gerçek Olsun Selam ve Saygılar. ERDOĞAN....

Üye
    snipercem Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    30.04-2011
    Saat
    02:23
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ebediyat;
    Bende 26 yaşına gireceğim
    benimde egzersiz programım yok umrumdada dğeil
    gerdirme hareketlerini bile yapmıyorum binde bir
    bende 20 yaşında küstüm 5 yıldır evdeyim ve senin gibi hastane vs olmadıkça dışarı çıkmıyorum

Çok ortak yönümüz vamrış tertip Adında cem olsaydı bari

Ben LGMD hastasıyım sanrım doktor miyopadi diyor kaslarında iltihap diyor vs vs ama tam teşhis yoktu en son 7 8 sene önce birdaha gitmedim zaten baktırmaya. Bu hastalık beni yenemezdide çevrem ailem sağolsun birde benim hatalarım.

7 8 senede sandalyey oturacak hale geldim uzun lafın kısası.

Üye
    ebediyata Avatarı

Gerçek Adı
    m.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:16
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sen yinede gerdirmeleri yap rahatlatıyor.

Üye
    snipercem Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    30.04-2011
    Saat
    02:23
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

12 senedir kas hastasıyım yaklaşık 4 5 yıl önce tekerlekli sandalyeye oturacak kadar güçsüzleştim ama oturmadım Hala daha oturmuyorum Evde takılıyorum sevmiyorum TEKERLEKLİ sandalye denen arkadaşı

Üye
    muco Avatarı

Son Giriş
    26.08-2010
    Saat
    15:34
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben 10 yaşında tekerlekli sandalyeye oturdum şu an 14 yaşma girdim

akın umursamazlkla bi ilgisi yok dmd türü olan hastalarn hepsi 9 10 11 yaşlarında tekerlekli sandalyeye oturuyor

Üye
    sahraveçöl Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    17.02-2014
    Saat
    13:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne güsel bazılarınız yürümüşsünüz ben doğduğumdan beri hasteyım hiç ayağa kalkamadım yaşım 14 bende md yim bu pc de olmasa çok canım sıkılacak şimdiye kadar okula annem kucağında götürdü ama skolyoz oldum artık dersleri evden takip ediyorum ismim mehmet

Üye
    51N4N Avatarı

Gerçek Adı
    Sinan
    Son Giriş
    16.10-2015
    Saat
    01:35
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben BMD hastasıyım, 26 yaşımda bacak kaslarım iyice güçsüzleşdiğinden yürüme yetimi kaybettim. şuan 36 yaşındayım.

Üye
    süleyman-can Avatarı

Gerçek Adı
    Süleyman
    Son Giriş
    06.03-2010
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

13 yasından berı tekerlıklı sandalyedeyım son iki yılda cok gucsuzlestım sag trfım hızla erıyor malesef

Üye
    şafak007 Avatarı

Gerçek Adı
    Şafak
    Son Giriş
    15.07-2011
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben şimdi 20 yaşımdayım hastalığım becker ve geçen sene bu hastalık kalbime wurdu kalp yetmezliği sonucu Kalibimi kaybetmek zorunda kaldım we kalp nakli oldum. Nakil olalı 9 ay oldu ve şimdi rahatım ama kafamdaki sorular hala gitmiş değil sonuçda bu hastalık tekrar kalbimi vurcak diye korkuyorum ama bi yandanda ümit veren çalışmalar vaR. Artık yaşama sebebim bu hayatda 10 metrede olsa koşabilmek yada merdivenleri tutunmadan ikişer ikişer çıkmak yada ne biliyim dilediğim gibi özgürce kafamda düşermiyim diye korku olmadan hızlı hızlı yürüyebilmek.Birde ben şunu kendim denedim hızlı bir şekilde kilo almışdım ameliyatdan sonra 70 kilo oldum ama 70 kiloyken bırakın yürümeyi yerimden kalkamaz olmuşdum we hemen diyet yapmaya başladım ve tekrar 55 kiloya düşdüğümde çok rahatladım sanki sırtımdaki çuwalı atmış gibi hissetdim kendimi sizede diyet yapmanızı ve olabildiğinizce zayıflamanızı tavsiye ediyorum.

Hepimize Acil Şifalar diliyorum...

Üye
    salih0121 Avatarı

Son Giriş
    14.02-2013
    Saat
    13:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ÖNcelikle ALLAH hepinize ve bize sabırlar versin . benim oğlum 3,5 yaşında doğduğu günden beri yürüyemedi ayakta duruyor bir iki adım adım atıyor düşüyor başını secdede kaldıramıyordu şu an kaldırabiliyor ellerini istediği kadar yukarıya kaldırabiliyor. konuşmasında problem yok vucundunda herhangi bir problem görünmüyor. ck sürekli normal çıktı 170 kan değerleri normal ama yaptığımız en son emg de sol deltoid kaslarında miyojen tutulum gözlendi denildi. hacettepe tıp fakültesinde 9 nisan 2010 tarihinde biopsi yaptırdık bugün biopsi sunucu çıktı muskıler distrofi yani kas hastalığı ama hangi çeşiti yazmıyor bize neden biopsi yaptık çeşidini öğrenmek için birde gen tahlili temiz çıktı. ailemizde böyle bir hastalık yok sizin yorumlarımnızı bekliyorum

Üye
    ebediyata Avatarı

Gerçek Adı
    m.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:16
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @şafak007 nasıl verdin 15 kilo gerçekten inanılmaz bi rakam
    Benim diyetisyenim olmak ister misin?

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon