Sayfa 34 / 35 İlkİlk ... 24303132333435 SonSon
Toplam 520 mesajın 496-510 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    korhus Avatarı

Son Giriş
    18.04-2017
    Saat
    18:12
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar progresif müsküler distrofi kalbi etkiliyormu bu konuda tecrübesi olan bir arkadaşım yazabilirmi acaba? sevgiler.....

Üye
    durhasan Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hasanergiz;

hasan bey çok geçmiş olsun ben ve kardeşimde müscüleriz yer aksaray gülağaç bekarlar kasabası bende tanışmak isterim

Üye
    hasanergiz Avatarı

Gerçek Adı
    hasan özbek
    Son Giriş
    05.03-2014
    Saat
    17:11
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tabiki isterim yaşlarınız kaç ve hastalığınız ne aşamada ve aynı zamanda telefon ve bilgi yazarsanız sevinirim. Sizede çok geçmiş olsun...

Üye
    zardozan Avatarı

Son Giriş
    02.01-2015
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

korhus
    distrofinin farklı türleri vardır ve bazı türler kalbi etkiler, bazıları akcigerleri etkiler. Sonuçta bu organlar da kas tan oluşmaktadır.
    hastalıgın tam türünü söylersen, daha fazla yardımcı olabiliriz.
    Örnegin lgmd2a da kalp etkilenmiyor, duchenne de kalp ve akcigerler etkileniyor.

Üye
    hüseyinin nişanlıs Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    30.07-2013
    Saat
    02:02
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar öncelikle hepinize acil şifalar diliyorum.bütün yazılarınızı paylaşımlarınızı okudum.lakin aradıgım cevabı bulamadım.Benim nişanlımın Ablasının erkekk cocugu (9yas)becker tipi kas hastalıgı tanısı konuldu.üzüldüm araştırmalar yaptım.nişanlımın ablası tasıyıcıymış.bu durumda nişanlımın anneside taşıyıcı oluyor.benim nişanlım 27 yaşında hiç bir sıkıntısı yok ondada becker hastalıgı olabilirmi?annesi tasıyıcı. lütfen cvppp
    ve yegeni içinde cok üzülüyorum hiç bir tedavi yöntemi yok mu??

Üye
    boodi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    21.05-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hüseyin kardeşim öncelikle geçmiş olsun yıllardır bu hastalık hakkında okur ve araştırırım benimde eşim taşıyıcı ve malesef iki oğlumuzda dmd hastası

nişanlınızın annesi taşıyıcı olmayabilir yani sadece baldızınız taşıyıcı olabilir onun annesi taşıyıcı bile olsa her çocuğunun da %100 taşıyıcı veya hasta olma ihtimali yok bu tamemen yapılacak olan testler ile doğrulanabilir tavsiyem oki 9eylül üniversitesine gidip nişanlınıza genetik test yaptırın orda prof. ayfer ülgenalp var erkek kardeşi hasta olup kendisi sağlıklı olan bayanlar tanıyorum örnek benim eşim taşıyıcı fakat 4 baldızımda sağlıklı

Üye

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    30.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey sizede geçmiş olsun çok.ogullarınızın hastalıkları kaç yaşında belirlendi.ilerleyen yaşlardada çıkma ihtimali varmı bu kas hastalığının

bülent bey ayrıca taşıyıcı bir annenin kızı taşıyıcı olabilir %50 ihtimalle dimi eger anne taşıyıcı değilse kız cocuguda taşıyıcı olmaz dimi

Üye
    durhasan Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hasanergiz;

benim ki 28 yaş kardeşim 26 yaş şuanda düz yerlerde dolaşabiliyorum düşersem kalkamıyorum kanepeden kalkarım yerden asla dur_hasan@hotmail.com adresimdir skep den konuşuruz

Üye
    boodi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    21.05-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

kas hastalığının pek çok türü var mesela becker özellikle test yaptırıp aranmaz ve tesadüfende ortaya çıkmazsa 20li yaşlara kadar belli etmiyor kendini dmd gibi aslında doğuştan beri zaten vucutta var ama belli etmiyor çünki seyiri çok yavaş olan türdür becker ama dmd farklı 6 yaşında göz ile görülmeye başlar belirtiler buradan ne kadar yorum yapsak boş siz en doğru olanı yapın ve bir genetik analiz isteyin doktordan

Üye

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    30.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim arkadaşlar..

Üye
    zelihaabaydın Avatarı

Gerçek Adı
    zeliş
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:15
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar burdakı herkes muskuler dıstrofı sanırım ıcınızde ayakta olan varmı?ben duz yerlerde dolasabılıyorum yokuslarda sıkıntım var merdıvenıde yavas cıkabılıyorum

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

Sevgili kas hastaları. bir zamanlar açtığımız bu başlığı da GÜNCEL tutmaya çalışarak yaşadıklarımı sizinle paylaşmak istedim.

Konu: bir kas hastası olan benim, merdivenlerden yuvarlanmam sonucu kaval kemiğimin ikisini de kırarak parçalamam ve bileğimden dize kadar platin takılması.

yaklaşık 3,5 ay önce ankarada yaşadığım bir olay. henüz yeni fakat yaşadığım bu deneyimi anlatıyım istedim örnek teşkil etmesi açısından.

çok zor ve korkutucu bir süreçti. müsküler distrofiyim. fakat hareketlerim kısıtlı değil. yine de sol tarafım -solak olduğumdan da olabilir- sağ tarafımda güçlüdür ama kırdığım taraf sol tarafım, bilekle dizimin arası bir yer. iki kemiğin birleşmesi platin, tabakalar ve çivilerle sağlandı. hastalığımdan ötürü, iyileşebilecek miym, süreç nasıl gelişecek, inanın çok büyük korku ve endişe yarattı bende. benim gibi neşeli, hayatın içinde birinin bu üzüntü sedromlarına girmesi inanın beni de şaşırttı. bacağımı, bileğimi, ameliyattan çıktım çıkalı hareket ettirmeye başladım kendi kendime. ameliyatın ertesi gün zaten, yürü, diyor doktorlar. 2 gün sonra da çıktım hastaneden. koltuk değnekleriyle evde sürekli hareket ettirdim bacağımı. inanılmaz acılarla, çivi çiviyi söker düşüncesiyle,acıyı çok da umursamayarak şu a 3 ay geçti. artık düşme lüksüm yok. platinler başıma iş açabilirmiş. şimdilerde k.değnekleri olmadan yürüyebiliyorum ama pütürlü yollarda alıyorum yanıma. yanımda biri varsa almıyorum hiç ve düz yollarda. ben ameliyattan sonra dinlenmem gerekmesine rağmen 1,5 ay sonra hergün epey yürümek zorunda kaldım. hiç dinlendiremedim. ama bugün ilk acılarım yok.platinin iyice kaynaması 6 ayı bulurmuş. iyileşmesi de 1 yıl. bunun yanında egzersizleri yapmaya devam ediyorum. ama yine de korkutcu olabliyor bazen ağrlar. bu ağrıyı düşünecek vakit yok iyiki..
    umarım işinize yaramaz yazdklarım. umarım yaşamazsınız böyle bir kazayı. hoşkalınnn...

Üye
    Tuba Avatarı

Gerçek Adı
    Tuba
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dilemma;

Seni ve yaşadıklarını çok iyi anlayabiliyorum. Geçmiş olsun. Yaşadığın son zorluğun olur umarım. Kas hastalığıyla yaşamayı öğrenmek ne kadar zor, iyi biliyorum. Kök hücresi ile ilgili aldığımız güzel haberlerin devamının gelmesini diliyorum.
    Sevgiler...

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

teşekkürler Tubacım. ama hayat devam ediyor ve biz ağrılara acılara rağmen kalkıp yürümek zorundayız

hepimize Rabbim sabır versin..

Üye
    23asiL Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    20:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    büyük geçmiş olsun. ALLAH şifa versin dilemma

Sayfa 34 / 35 İlkİlk ... 24303132333435 SonSon