Sayfa 32 / 35 İlkİlk ... 222829303132333435 SonSon
Toplam 520 mesajın 466-480 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ebediyata Avatarı

Gerçek Adı
    m.
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    amin cümlemize inşallah safiye akca.
    Biraz güçsüz olduğumu hissediyordum ama kendimi tembel bir adam sanıyordum. Beden derslerinde hoca düdüğü çalınca yatıp 5 şınav çekeceksiniz derdi mesela hocanın ekseni etarfında dönerek biz koşardık ve ben hep hocanın arkasında kalırdım hoca düdüğü çalınca herkes yerde ben ayakta

Ama bende de lise sonda beden dersinde çıkmıştı bu sorun. Hakkaten yer yarılsa da dibine girsem gibi bir durum olmuştu. Hoca ters bank diye bir hareket yaptırıyordu yapamadım.Millette gülüşmeler dalga geçmeler. Sonra baktı senin kollar zayıf bacaklardada zayıflık var demesiyle bu acı ama gerçek hikaye başlamış oldu.
    Allah sabır verecektir elbet hepimize.

Üye
    murat_3854 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    30.10-2017
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    ANKARA /MAMAK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

s.a
    ben ankaran murat ben şuan 30 yaşındayım. 20 yaşından beri müsküler distrofi(kas erimesi )hastalıgı var. eger aranızda bu hastalıktan olanlar varsa fikir alış verişinde bulunmak isterim.şu anda özel 1 şirkette çalışıyorum.mobilya mağazasında muhasebeye bakıyorum.malülen emeklilik için başvuruda bulundum .eğer kabul edilirse işi bırakabilirim.bu hastalık hakkındada konuşmak isteyen her arkadaşla konuşmak istiyorum.ewliyim ve 2 çocugum var.özel tertibatlı arabam var.araba kullanabiliyorum.ama merdiven inip çıkamıyorum.kendi başıma ,daha detaylı konuşmak isteyenlere duyrulur.şimdiden tşk herkese.

Üye
    devrez Avatarı

Son Giriş
    22.06-2016
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb bende sma hastasıyım 32 yaşındayım merdiven inip çıkabiliyorum (zorda olsa) kısa mesafe yürüyebiliyorum ama uzun mesafe yoruyor. ehliyetinizi nasıl aldınız yani raporu 1 yıılık kontrollümü? çocuklarınız kaç yaşlarında ve anormal bi durum varmı? allah çocuklarınıza uzun ömür sizede sağlık versin.

Üye
    ALİ İMRAN Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: coozaar Mesajı Gör
    bu ilacı nerede bulabilirim amerikada mı türkiyedemi
    myo-blast csp3
    türkiyede var zatan yurt dışından ithal ediliyor bildim kadarıyla bu ilaç vucut geliştirmek için kullanıyor ezaneye sor orda yoksa en yakın eza deposuna sorarsın

Üye
    umut38 Avatarı

Son Giriş
    10.10-2014
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

A.s murat abi.Bende 20 yaşındayım Müsküler Distrofi(Becker) teşhisi kondu.Merdivenlerden zorda olsa çıkabiliyorum ama busene baya zorlamaya başladım gittikçede ilerliyor.Üniversite 2.sınıftaym inş. busene mezun olacağım.Bende masa başında yapabileceğim bir iş bulabilirsem çok iyi olacak.Hatta devlet sektörüne girebilmek için elimden geleni yapacağım.Ayrıca bende ehliyet almak istiyorum ama aracı nasıl kullanabilirim bilmiyorum.

Üye
    burak5 Avatarı

Son Giriş
    01.08-2009
    Saat
    14:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb kardeşimdede kas hastalığı olabilirmiş tedavisinin olmadığını öğrendim ama düzenli olarak aktif yaşaması fizik tedavi ve yüzme gerekiyormöuş heralde aydınlatırsanız sevinirim

Üye
    Denigma Avatarı

Son Giriş
    18.01-2010
    Saat
    19:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar,

İsim: Deniz
    Meslek: Öğretim Elemanı

01-Hastalık ilk kez kendini nasıl gösterdi ve Yaş kaçtı:
    Şu an itibariyle hatırlamıyorum ancak hastalığın geçmişi ile ilgili söyleyebileceğim tek şey ortaokulda 19 Mayıs çalışmalarında şort giydiğimde, bacak kaslarimin iriliğini gören arkadaşlarımın bunları nasıl yaptığımı sormaları (ki ben o zamanlar bacak kaslarımın itiliğinin iyi bir sey olduğunu düşünürdüm). Daha sonralarda baldırlarım gözle görünür şekilde irileşti. Ancak bacaklarımın diğer arkadaşlarımdan güçsüz olduğunu gözlemleyebiliyordum. Liseye kadar sokak aralarında top koşturdum. İyi de oynardım. Ancak bir süre sonra belki de bvacak kaslarım zayıfladığı için çok sık düşmeye başladım. Devamında her iki ayak bileğim de en az 3-4 kere çıktı.

02-Hastalık tanısı kaç yaşında konuldu ve neydi:
    Lisede okurken sınavdan kaçmak için sevk aldım ve üniversite hastanesine gittim. Doktor beni dinledikten sonra EMG çekildi ve çıkan sonuca doktor bir anlam veremedi. Elime tutuşturduğu sonucu goren diğer doktor da Supraydn isimli bir vitamin verip gonderi. Neyse kısacası o anda teşhis konmadı. 16 gun once üniversitenin spor kompleksinden yaralanmak için rapor almaya gittiğimde CPK 340 çıktı. Devamında EMG istedi doktor. Emg sonucu myotoni, mypati gibi bulgular saptandı. Daha sonra 1 hafta hastanede yattım Biopsi olmak için ama nedense beceremediler bir türlü. Bugun itibariyle 2 gun sonra hacettepe unv sinde biopsi olacağım. Yani, şu an için hastalığımın teşhisi henuz konmadı. Ancak anne babamın akraba olması, erkek karkeşimin de benim gibi kaslarda güçsüzlük yaşaması, topuk üzerinde yürüyememesi ve yürüme şeklindeki anormalliklere dayanarak ben kendi hastalığımın teşhisini koydum. Hem de 27.doğum günümde
    03-Vucuttaki bıraktığı şekil bozukluğu oldu mu olduysa nedir:
    Baldırlarımdaki bariz şişlik (ki ben bunları uzun süredir güçlü olduğumun göstergesi zannediyordum
    04-Bu hastalıktan olduğuna inandığınız veya olan yansıma hastalıklar ve rahatsızlıklar var mı varsa belirtiniz:
    Koşarken çabuk yorulma, merdiven çıkmada zorluk ve zıplayamama. Ve son 2 gündür baldır kaslarımın çok kötü seğirmesi ve el işaret parmaklarımın benden izinsiz sağa sola sallanması.
    05-Şu anki Fiziksel durumunuz? Yürübilme? Yokuş çıkma? Merdiven cıkma? desteksiz ayaga kalkabilme? Koşma? Zıplama?
    Yürüyebiliyorum saatlerce. Yokuş çıkıyorum anacak çabuk yoruluyorum. Merdivende de yokuş ile aynı durum geçerli. Zıpmala ayaklar yerden kesilebilecek şekilde.
    06-İlaç kullanıyormusunuz? Nedir faydasına inanıyormusunuz?
    Henüz kullanmıyorum.
    07-Fizik tedavi yapıyormusunuz? Düzenli mi?
    Uzun süre basketbol oynadım. Henüz bir fizik tedavi uygulamıyorum ancak yüzmeye başlayacağım.
    08-Çalışma(iş olarak) şekliniz nedir? i)Çok aktif ii)aktif iii)az aktif iv)pasif v)tamamen pasif (oturarark)
    Geçen dönem haftada 35 saatten fazla derse girdiğim için aktifdim. Ancak bu dönem ne olur bilmiyorum.
    09-Noroloji doktorunuz ile ne sıklıkta görüşüyorsunuz?
    Şimdilik düzenli değil
    10-Eklemek istedikleriniz
    Bu hastalık bu kadar yaygınken bana ve kardeşime senelerdir kas ağrılarımızın nedeninin birden bire boy atmak ve ergenlik durumu olduğunu söyleyen sözde doktor arkadaşlara saygılar....

Üye
    eren_27 Avatarı

Gerçek Adı
    Nihat AKARDENİZ
    Son Giriş
    26.06-2012
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Mersin/Silifke
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Muskuler Distrofi
    Müsküler distrofi ilerleyici bir hastalıktır. BU hastalıkta kas dokusu küçülür ve zayıflar. Bu ender görülen hastalığın en yaygın tipine Duchenne müsküler distrofisi denir. Bunun en duyulmuş eş anlamlısı alancı hipertrofik müsküler distrofıdir.
    Belirtiler

- Belirgin bir koordinasyon yokluğu ile karakterize adale zayıflığı, yürüme bozukluğu ve kolları başın yukarısına kaldıramamak, ilerleyen rahatsızlık, sonuçta hareket yeteneğinin kaybına varır.

Henüz anlaşılmamış olan nedenlerden bu hastalığa tutulan kişilerde adale fonksiyonu için şart olan temel bir protein yoktur. Bu proteinin yokluğunda adaleler gittikçe zayıflar yine de normalden büyük görülebilir çünkü kaybedilen adalenin yerini yağ dokusu alır.

Bu ender görülen hastalığa yatkınlık kalıtımsaldır. Genellikle erken yaşta (çoğu zaman 5 yaşından önce) başlar ve yalnız erkeklerde görülür.

Teşhis

Küçük çocukta hareket güçlüğü -yürüme, tırmanma, merdiven çıkma, elleri başın üzerine kaldırma zorluğu- Duchenne musküler distrofisi bulunduğunu gösterebilir. Doktor büyük ihtimalle adale dokusunun biyopsisini isteyecektir.

Müsküler Distrofi ilerleyici bir hastalıktır. Çoğu vakalarda kollar, bacaklar ve belkemiği gittikçe deforme olur. Çoğu hastaların yirmi yaşına gelmeden tekerlekli sandalyeye ihtiyaçları olur. Göğüs enfeksiyonuna yatkınlıkları nedeniyle birçok hastalar yetişkin çağa gelmeden ölür, bunun sebebi genellikle zatüre veya diğer bir göğüs enfeksiyonudur.

Tedavi

Tedavisi yoktur. Yapılacak en iyi tedavi fizik tedavi yoluyla şekil bozukluklarını en aza indirmeye çalışmaktır.

Korunma

Tedavisi hakkında pek bir şey bilinmemekle birlikte, vakaların yarısından fazlasında hastalığın kalıtımsal olduğu açıktır. Etkilenen genler bayanlar tarafından taşındığı için, ailesinde müsküler distrofi bulunan herhangi bir bayan. hamileliği düşünmeden önce doktora danışmalıdır. Taşıyıcının erkek çocuğunun bu hastalığa tutulma ihtimali % 50 dir.

Üye
    snipercem Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    30.04-2011
    Saat
    02:23
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam kadir anlattığın olayların neredeyse hepsi bende mevcut özellikle ayaklarım kasık dedin orası dikkatimi çekti benim de sağ ayağım kasılık yani ikisini uzattığında birisi kısa gibi 3 5cm herneyse bunun için bir öneri veya yaptığın bişey varmı bana doktorum bunu hafif hafif gerdir yoksa böyle kitlenir kalır ve iyleşsen dahi birdaha yürüyemezsin demişti acaba doğrumu hatırlıorum bilgin varmı tşk

Üye
    snipercem Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    30.04-2011
    Saat
    02:23
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rdx;
    Baba sana bir önerim var. Hikayenin soununda Ben kan kanseri çok sevdiğim bir dede yanıma geldi ve bana dediki oğlum ne güzel yüzlüsün ne güzelsin saçların gülüşün seni kıskanıyorum dedi. Bende sağolasın dedem ama ben seni kıskanıyorum dedim neden oğlum yürüye bildiğim hareket edebildiğim içinmi dedi hayır dedecim dedim Hacca gitin kuran okuya bilen birisin mevlüt okuyorsun 5 vakit namaz kılıyorsun bu yüzden ben seni çok kıskanıyorum dedim ve ağladı o dede şuan ölü ama bana son sözü oğlum sakın üzülme benim için ben kendimi ölüme hazırladım o yüzden korkmuyorum dedi
    Zenginde ölecek fakirde sağlıklıda ölecek sağlıksız olanda
    ALLAH C.C okadar yüceki, hasta bir kişi ağrısına dayanamayarak AH dediğinde bile sevap yazılırmış

Yani sen sadece hastalığına dayanarak bile sevap kazanıyorsun. Uzun lafın kısası kul hakkı ve şirk dışındaki bütün günahlar affolabilir gerçekten tövbe et ve her gün bildiğin kadar dua oku TÜM KAS HASTALARIYLA CENNETTE BULUŞMAK DİLEĞİYLE...

Üye
    arhavisidere Avatarı

Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kas Erimesine Karşı Genetik Tedavi Umudu

----------

Amerikalı bilimciler, kas erimesine ve benzeri kas zayıflığı hastalıklarına karşı umut olabilecek bir genetik tedavi yöntemi geliştirdi.
    Maymunlarda başarı sağlayan yöntem henüz insanlar üzerinde denenmediği için, bu tür hastalıkların çözümü olup olmayacağı henüz bilinmiyor.
    ABD'deki Ulusal Çocuk Hastanesine bağlı Gen Terapi Merkezinden Janaiah Kota ve meslektaşlarının yaptığı araştırma, Science Translational Medicine adlı tıp dergisinde yayımlandı.
    Multiple skleroz, kas bozukluğu ve nörodejeneratif hastalıkların yol açtığı şiddetli dereceli kas zayıflığı hastalıkları için umut olabilecek yöntemde, genleri değiştirilmiş bir virüsün, sağlıklı maymunların kaslarına bir gen taşıması sağlandı. Bu gen, insanlarda da bulunan follistatin maddesinin üretimini sağladı. Bu üretimin, kas zayıflığına yol açan miostatin maddesine müdahale ettiği ve böylece kasların gelişiminin sağlandığı görüldü.
    Yöntem, kas zayıflığı olan maymunlarda değil, sağlıklı olanlarda denendiği için, bu tür hastalıklara sahip insanlarda ne tür sonuçlar alınabileceğinin görülmesi için ek çalışmalara ihtiyaç olduğu kaydedildi. Bazı genetik tedavi yöntemleri insanlarda başarıya ulaşırken, bazıları hastanın ölmesi, kan kanserine yakalanması gibi sonuçlara yol açmıştı

Üye
    qnurq Avatarı

Gerçek Adı
    nurcan
    Son Giriş
    16.09-2010
    Saat
    18:48
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm Ben Nur Muskuler Distrofi Hastasıyım 35 yasında bir cocuk annesiyim 16 yasımdan beri bu hastalıkla yasıyorum ama cok doktorlar ve hastaneler gezdigim halde bana yardımcı olacak bir kapı acılmadı 95 senesindeki biyopsimde muskuler distrofi tanısı koymuslardı 2009 ekim ayında yeni bir biyopsi yaptır piraye hanıma ama bir sonuc gelmedi daha bekliyorum sonuc itibari ile bana dediklerine göre ilaç tedavisine baslıyacgım söledi bu yasıma kadar hiç ilac kullanmadım kosu bantı ve kondisyon bisikleti kullandım ama 2 oldu sıkı bir sekilde düşüyorum her düşüşüm beni bir degil sankı 10 ar adım geri götürdü bu hastalıkta yorulmak yok soguktan da kendimizi korumamız gerekir ben cok üşüyorum sizler ?evin içinde kendimi idame ediyorum ama topluma girdigim de cok tereddütlerim oluyor benim degem bozuk tammda cok degesiz insan var dikkatsiz biri bana carparda düşermiyim diye korkuyorum allahım bunu bize yazmıs cekiyoruz gene sükürler olsun allahın sevgili kuluyuz ben teknolojiye biraz yabancıyım pek bilmemde ama böle bi site varmıs sevindim sizin basını arıtmadım umarım su an içimden gecenleri yazmak istedim herkes kendine iyi baksın kader kardeşiyiz biz sevgiler nur

Üye
    rhadamantya Avatarı

Son Giriş
    20.07-2013
    Saat
    11:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben ümit yaş 17 Duchenne Muskuler Distrofi hastasıyım çok az hareket edebiliyorum %10 yada %5 kıpırdayabiliyorum,yatağa düştüm oturamıyorum,sürekli yatıyorum yemek yiyemiyorum büyük tualete giderken tek kişi kaldırırsa dizim kesin kırılıyo 2 kişiyle gidebiliyorum ben,annem,babam
    nerden tutularak kaldırılacımın stilini bizim aile biliyo sadece bez bağlanamıyorum bacağım kırılıyo,sürg olmuyo gene bacağım kırılıyo sürgü çok feci bi iş zaten tek kişiyle olacak iş değil,banya işine hiç girmiyorum ölüp ölüp diriliyorum sadece et seviyom başka bişey sevmiom iyileşeceğim ümidini kaybettim bana mucize gerekli,hastalığın çaresini bi bulamadılar iç organlarım tutulursa yandım

Üye
    sahraveçöl Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    17.02-2014
    Saat
    13:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar benimde kardeşim md li doğuştan oda çok az hareket edebilio ileri derecede skolyoz olduu

paylaşımlarınız çok güsel bende burdayım artık

Üye
    tanercelen Avatarı

Son Giriş
    28.01-2011
    Saat
    00:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    rhadamantya;

taner.celen@hotmail.com tanışmak isterim

Sayfa 32 / 35 İlkİlk ... 222829303132333435 SonSon