Sayfa 30 / 35 İlkİlk ... 20262728293031323334 ... SonSon
Toplam 520 mesajın 436-450 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gokcerkan Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    02:53
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    01-Hastalık ilk kez kendini nasıl gösterdi ve Yaş kaçtı:
    Şu an 32 yasındayım. üniversite yıllarında merdiven cikmada zorlanma ile. 19 yas.
    02-Hastalık tanısı kaç yaşında konuldu ve neydi:
    Askere gitmemek icin Gülhaneden rapor alırken
    03-Vucuttaki bıraktığı şekil bozukluğu oldu mu olduysa nedir:
    yok gibi. Biraz kollarım zayıf. Biraz da sol bacagim.
    04-Bu hastalıktan olduğuna inandığınız veya olan yansıma hastalıklar ve rahatsızlıklar var mı varsa belirtiniz:
    Yok.
    05-Şu anki Fiziksel durumunuz? Yürübilme? Yokuş çıkma? Merdiven
    cıkma? desteksiz ayaga kalkabilme? Koşma? Zıplama?
    Yürümede sorun yok. Tüm gün yürüyebilirim. Koşamam. Zıplarım ama az.
    06-İlaç kullanıyormusunuz? Nedir faydasına inanıyormusunuz?
    Q10 koenzim iyi gelir herkese. Hasta olmayanlar da kullansa iyi gelir. Bize daha da iyi gelir E vitamini balık yağı, protein tozları, amino acid, kreatin. Amino ve kreatini body building salonunda agır sekilde calısıyorsanız alın.
    07-Fizik tedavi yapıyormusunuz? Düzenli mi?
    Spor salonuna gidiyorum.
    08-Çalışma(iş olarak) şekliniz nedir? i)Çok aktif ii)aktif iii)az aktif iv)pasif v)tamamen pasif (oturarark)
    2 yıldır oturarak iş yapıyodum. Bana yaramadı isitifa ettim. 5 aydır kendimi spora verdim. Gym salonlarındayım. Süper gidiyor.
    09-Noroloji doktorunuz ile ne sıklıta görüşüyorsunuz?
    İlk defa Serdar Pirayeoğlu ile geçen sene görüştüm. Ağır spor yapmamı önerdi. Ekimde randevu aldımm gene görüşücem.
    10-Eklemek istedikleriniz
    Hersey beynimizde. Asla bu hastalıgı kabullenmem. Ben bu illeti yenecegim.

Bir de birisi yasam sınırından bahsetmiş. Bu hastalıkla yaşam ömrünün bir alakası yok. Babam da md hastası. Bana ondan geçmis. Babam 55 yasında. Su an yayla evine çimleri biçmeye gitti.)) 2-3 saat ayakta kalır ve cogu saglıklı insan bile onun kadar calisamaz::::)
    Babamı örnek alsın herkes. sürekli hareketli. Asla oturmaz. Her ise kosturur. Her seyi yer icer. Rakısını da icer.) Ama cok iyi beslenir cok hareket eder.
    Bir rus fizyoterapist bana bu hastalıgın tedavi yollarını gönderdi. Türkçeye cevirip göndericem hepinize.

Üye
    MUHAMMED Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    18.04-2013
    Saat
    18:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SLM ARKADAŞLAR

BENİM ADIM MUHAMMED ALİ
    "
    DMD VE BMD HASTALARI SİZE GERCEK BİR HABER"

ADLI PAYLAŞIMI BEN ACTIM
    BEN ANARA'DA YAŞIYORUM VE BENDE NE YAZIK Kİ DMD HASTASIYIM AMA DURUMUM COK İYİ YÜRÜYEBİLİYORUM BAZI HAREKETLERİM FOKSİYONEL OLARAK BİRAZ DÜŞÜK OLSADA HER HAREKETİ YAPA BİLİYORUM VE 18 YAŞINDAYIM HASTALIGIM HAKKINDA ÇOK ŞEY BİLİYORUM VE GENELDE HİÇ TAKMIYORUM BERABER İYİ GRÇİNİYORUZ ÇÜNKÜ NE KADAR DÜŞÜNÜRSENİZ OKADAR KAYBINIZ OLUR LİSEYİ BİTİRDİM 1 YIL ZİRAAT BANKASINDA STAJER OLARAK CALIŞTIM VE ONDAN ÖNCE TAZEN CEBECİDE BİR ÇOK İŞTE CALIŞTIM YANİ 10 YAŞIMDAN BELLİ ÇALIŞIYORUM VE BENİ DEŞARJ EDİYOR ÇALIŞMAK
    VE HAYAT HAKKINDA ÇOK DENEYİMİM OLDU VE BİLGİSAYAR KONUSUNDA ÇOK FAZLA İYİYİM HEM ÇOOOOK VE BU ARALAR ÇALIŞMIYORUM EMEKLİYE AYRILDIM SAYILIR GİZEMLİ YAŞAMAYI ÇOK FAZLA SEVİYORUM BENİM MSN ADRESİMİ EKLEMEZSENİZ SEVİNİRİM ÇÜNKÜ BU HOŞUMA GİTMİYOR E-POSTA ATARSANIZ SİZLERE YARDIMCI OLMAYA CALIŞIRIM AMA LÜTFEN MSN ADRESİMİ EKLEMEYİN

BENİM AMACIM SİTEYİ BAŞTAN SONA KADAR OKUDUM VE SİZLERE BİR YARDIMIM OLABİLİR DİYE BENDE Kİ BİLGİLERİMİ PAYLAŞMAK İSTİYORUM ÇÜNKÜ BU BİRİKİMİM 1 YIL KADAR UZUN BİR ZAMANDA OLUŞTU VE ÇOK ÖNEMLİ BİR BİLGİ İLGİLENEN DMD VE BMD HASTALARI BANA E POSTA ATSINLAR BEN ONLARLA İGİLENECEGİM VE BU SİTEDE HAKKIMDA YAZILAN YAZILARIDA TAKİP EDİYORUM VE İLGİLENMEYE ÇALIŞACAĞIM ARADA BU SİTEDE BELKİ SOHBETTE EDEBİLİİRİZ

BİR DE BANA İNGİLİZCE - TÜRKÇE CEVİRİ KONUSUNDA YARDIM EDEBİLECEKLER KESİNLİKLE E-POSTALARINIZI BEKLİYORUM CEVİRMEN İNSANLAR LÜTFEN BANA ULAŞSINLAR LÜTFEN

HERKES KENDİNE İYİ BAKSIN

GÖRÜŞMEK ÜZERE

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Muhammet Ali yaşına göre bayağı tecrüben olduğunu söylüyorsun kardeşim senin adına sevindim ve kendini iyi hissetmenede :wink: Meğer biz ne kadar kalabalık bir aileymişis demekten de kendimi alamıyorum.Bir çok kas hastası arkadaşımda gördüğüm hayata tutunma,kendini bırakmama eğilimide beni ayrıca mutlu ediyor.Yeni gelen arkadaşlarım hepiniz hoşgeldiniz hep birlikte(bilgi ve tecrübelerimizi paylaşarak)inanıyorum ki daha güçlü olacağız :wink:

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim bende senin her attığın mesajı okuyorum dediğin tek şey''ben herşeyi biliyorum ,birçok şeyi paylaşacağım sizinle,msninmi eklemeyin lütfen o zaman niye msn veriyorsun,fazla yüksekten uçma. ne zamandan beri bulduğun yazı var diyorsun .varsa bildiğin yazılar nese bulduğun yazı gönder foruma.türkçeye çevirmene gerek yok.bizler çeviriz sen gönder neymiş o.yorma kendini.

Üye
    nurel Avatarı

Son Giriş
    19.11-2008
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili arkadaşım Minerva; bu topluma ve hele birde bizim gibi bu rahatsızlıkta olan arkadaşlarımıza duyduğun yakın hassasiyetin, çok takdire şayan bir davranış ilgine teşekkür ederim. Hep daim olsun. sen ben ve diğerleri bazı kendini ve rahatsızlığını aşamamış arkadaşlarıma hep yardımcı olmalyız. biz bugünlere çok acılardan ve tecrübelerden geçerek geldik. bilen bilmeyene tecrübesini anlatsın . TECRÜBE KADAR KOLAY KAZANILAN BİRŞEY YOKTUR. Bütün zorlukların arkasında çok büyük başarılar vardır hele birde inançla tevekkülle bu işe sarılıp, bildinmi Allah ne kolaylıklar veriyor bazen o güzellikler karşısında hastalık bile hiç kalıyor. Umarım bu anlaşılmıştır. sevgiyle ve sağlıcakla kalın değerli arkadaşlar. hiç birşey den pes etmeyin h er zaman yapılacak birşeyler vardırç Mevlananın dediği gibi DÜN DÜNLE GİTTİ CANCAĞIZIM BUGÜN YENİ ŞEYLER YAPMAK LAZIM....

Üye
    gokcerkan Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Elimde 15 sayfa rusca md hastaliginin tedavisi hakkında yazılar var. Bir rus fizyoterapist ve bitkisel tedavi uzmanı gönderdi. Kendisi ile bir gün görüştüm. Hayatımda tanısıdığım en akıllı insandı. Ben güveniyorum. Şu an kendisi kayıp ve ulaşamıyorum. Her neyse.
    Ben bu rusca metinleri bir tercüme bürosuna cevirtiyip dedim parasıyla. Ama 1500 ytl istediler. Ben de şu an o kadar param olmadığı ve şu an 5 aydır işsiz oldugum için beklemeye aldım. O kadar para veremem şu an açıkçası.
    İsteyen olursa bu kağıtların bir kopyasını kargo ile gönderebilirim.
    Ya da rusça bilen varmı ;? Bu konuda kim yardımcı olabilir bize ?

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya arkadaşım sen o yazıların bir kısmını googala yaz ordan da linki bize ver.rus alfabesi biraz değişik olduğu için netten onun programını bulabilirsin.hade kolay gele.1500 ytl neymiş ohaaaaaa.o parayla rusçanın tarihini öğrenirim rusçayla ben

Üye
    gokcerkan Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Baran ufak ufak yazilarla 15 saayfa. Yazmam 1 ay surer. Gormed :cry: en konusma bence. Ama bu kadar yetenekli isen sana kargolayim sen yaz istersen. Bu asamada spor yapmayi birakamam ki oturup yazmak lazim.
    Ki yazilmaz da zaten. Acayip acayip harfler. Ne dersin ? Sen yazar misin ?

Bir isin iyi yapilmasini istiyorsan kendin yapacaksin derler)

Ben bu dokumanlardan cok umitliyim.
    Ama kimseden ses cikmiyor. Kimse yardim etmiyor. Cok ilginc.
    Ilgin alakan icin saol baran.

Üye
    ahmetyildiz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar arkadaşlar ;

Rus doküman konusunda şöyle bir yol izlenebilir Eğer doküman bilgisayarda yazılmış ise (kalem ile elle yazılmış olmamalı) tarayıcıdan(600 çözünürlükle) geçirilir ve bir ocr programı ile kelime işlemcisine aktarılır daha sonrada rusca to english cevrii programları ile ingilizceye aktarılır.

Eğer tarayıcıdan geçirirsen ben üzerinde çalışırım...

iyi günler

Üye
    MUHAMMED Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    18.04-2013
    Saat
    18:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SLM GÖKCERKAN BEY

İLK ÖNCELİKLE SİZ ELİNİZEKİ DÖKÜMANI BANA GÖNDEREBİLİRMİSİNİZ BEN CEVİREBİLİRİM RUSCA YAZAN YAZILARI BÜTÜN İMKANLARIM MEVCUTTUR AMA İLK ÖNCELİKLE DERİM Kİ TEDAVİ KONUSUNDA RUSYA,HİNDİSTAN VE ÇİN BU ÜLKELERİN ÇOK YALAN HABERLERLE İNSANLARIN MADDİ VE MANEVİYEN İNSANLARI SÖMÜRÜYORLAR VE GERÇEKCİ HABERLERİN OLMASI İÇİN İLK ÖNCELİKLE DÜNYA BASINI İLE PAYLAŞILMALI Kİ ÖYLE GERCEKCİLİGİ OLUR BU BENİM DÜŞÜNCEM VE BİLİM ADAMLARININ SÖYLENTİLERİ BU YÖNDEDİR AMA YİNEDE GÖNDERİRSENİZ BEN ONU TÜRKÇEYE CEVİREBİLİRİM ADRESİM muhammed_ali_6666@hotmail.com

allah hepinize acil şifalar ve hayırlı bayramlar

Üye
    gokcerkan Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Adresini verirsen gönderebilirim muhammed.

Üye
    devrez Avatarı

Son Giriş
    22.06-2016
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

muhammed kardeşim şu bilgilerini ne zaman paylaşacaksın. müjde verecem diyorsun ver artık şu müjdeyi aylar geçmiş halen müjde vereceksin.

Üye
    suskunyürek92 Avatarı

Son Giriş
    31.01-2009
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bazen çok iyi bazen de çokkötü oluyorlar biz yinede onlara kırılmayalım

Üye
    gokcerkan Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

muhammed kardes atıp tutmakla eline ne geçiyor ben anlamadım. Müjde vericem dedin vermedin. Bak adresini istedim onu da vermedim. Sorunlar büyük sende.

Üye
    suskunyürek92 Avatarı

Son Giriş
    31.01-2009
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    :roll: selam arkadaşlar yazılımlara şöylebir baktım da gerçekten güzel şeyler. ben de bu hastalığa yakalandığımı öğrendiğim zamanlar özellikle babam çok araştırma yaptı. yani hastalık hakkında ve bazı kürler uyguladı. ama ne oldu bilmiyorum, sonra bıraktı. daha sonra özel birr ehabilitasyon merkezine götürdü. ilk zamanlar çok canım yandı, ama sonraları alıştım. şu anda hiç birşey uygulamıyorum.
    bu alandaki çalışmaları genelde kas hastalıkları derneğinin açıklamalarından (prof coşkun özdemir.ist) takip ediyorum. ama şu ana kadarki gelişmelerde numutlu değilim :cry: yine de moralimi bozmuyorum. biliyorum ki moralim bozulursa hastalığım beni yenecek
    şimdi sizlerle tanışıp kaynaştıkça eminimki daha da zorlanacak bu hastalık hhııhııı :lol:
    bolgüneşli günler

Sayfa 30 / 35 İlkİlk ... 20262728293031323334 ... SonSon