Sayfa 28 / 35 İlkİlk ... 18242526272829303132 ... SonSon
Toplam 520 mesajın 406-420 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    romenox35 Avatarı

Son Giriş
    06.06-2007
    Saat
    20:08
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar son haberlerden bilgisi olan varmı saygılar

Üye
    HasanZOR Avatarı

Son Giriş
    16.09-2008
    Saat
    08:32
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Son haber ne ola ki.Bildiğiniz bir şey varsa paylaşın arkadaşlar.Hepinize umutlu sağlıklı günler......................

Üye
    cilekesh_17 Avatarı

Son Giriş
    08.03-2010
    Saat
    12:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

http://www.sabah.com.tr/2007/04/24/h...2F993409B.html

arkadaslar bu linkten son durumu ögrenebilirsiniz saygilarimla

Üye
    HasanZOR Avatarı

Son Giriş
    16.09-2008
    Saat
    08:32
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

TEŞEKKÜRLER.....................

Üye
    ataka57 Avatarı

Son Giriş
    28.06-2007
    Saat
    21:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Umudun bittiği yerde ne başlar bilmiyorum ama,
    Benim umudum hiç bitmedi,aydınlık yarınlara
    biliyorum birgün,bahar gelecek,
    can gelecek tohumlara...
    EVET ARKADAŞLAR UMUDUNUZU HİÇ AMA HİÇ KAYBETMEYİN.İNANANIN HAYAT HERŞEYE RAĞMEN ÇOK AMA ÇOK GÜZEL. EVET BU HASTALIĞIN TEDAVİSİ YOK, OLMASIN NE YAPALIM HAYAR DEVAM EDİYOR. KÜSMEK YOK NE DEMİŞLER YAŞAMAK DİRENMEKTİR.
    BAZI ARKADAŞLARA SORUYORUM EGZERSİZ YAPIYOR MUSUNUZ DİYE BAZEN DİYORLAR. ARKADAŞLAR BU HASTALIĞIN EN BÜYÜK DÜŞMANI HAREKETSZLİK.
    ÜŞENMEDEN SPOR YAPIN GÜNDE 15 DK SABAH 15 DK AKŞAM
    YANİ 30 DK EGZERSİZLE BU HASTALIK İLERLEMEZ.SİZCE BUNA DEĞMEZ Mİ.

BAKIN BEN 43 YAŞINDAYIM DİSTROFİYİM
    YÜRÜYORUM
    GEZİYORUM
    SPOR YAPIYORUM
    sandalye KULLANMIYORUM
    NEŞELİYİM
    SAZ ÇALIYORUM
    ŞİİR YAZIYORUM
    ARABA KULLANIYORUM
    SEVİYORUM
    AŞIĞIM
    MORALİM ÇOK İYİ

SORARIM SİZE HANGİ SAĞLAM İNSAN BUNLARI YAPIYOR

UNUTMAYIN KELLİĞİNDE TEDAVİSİ YOK

KENDİNİZE İYİ DAVRANIN. ataka57@hotmail.com

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Insan uzerinde denemelere gecen yil baslandi yaklasik iki yildir bilenen
    birsey sanki yeni bir habermis gibi duyurmuslar :lol: bizim basin sagolsun
    insan sagligi ile cok ilgilidir... kimin eli kimin cebinde... kamer genc cicekmi suladi caner bardak mi kirdi konusu olsaydi aylarca konusulurdu bu mesele...
    tok adam ac adamin halinden ne anlar hesabi...

Üye
    alpmes Avatarı

Son Giriş
    10.07-2009
    Saat
    00:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

içinizde dmd hastası yok mu?
    ataka57 hastalığının adı ne merak ettim.inşallah benim oğlumda senin gibi neşeli olur hayta bağlı olur o şu anda 5 yaşında ve dmd hastası.

Üye
    alpmes Avatarı

Son Giriş
    10.07-2009
    Saat
    00:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cihan tanışmak isteriz benim oğlumda dmd hastası

Üye
    ataka57 Avatarı

Son Giriş
    28.06-2007
    Saat
    21:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: alpmes
    içinizde dmd hastası yok mu?
    ataka57 hastalığının adı ne merak ettim.inşallah benim oğlumda senin gibi neşeli olur hayta bağlı olur o şu anda 5 yaşında ve dmd hastası.
    alpmes önce teşkkür ederim.kas hastalığının çok çeşitleri var.aslında benimkide ağırlarından,ancak ben kendimi korumasını bildim.sadece 5 6 sene önce benden kaynaklanan şekilde kendimi bırakmıştım.yani moral olarak,ancak anladımki herşeye rağmen hayat devam ediyor.bakın nasrettin hoca ağaçtan düşmüş bana ağaçtan düşen birini getirin,doktor istemem demiş.yani biz kendi kendimizin doktotu olacağız.bu hastalığın en büyük düşmanı egzersiz ve moraldir.kimseye inanmayın vede kanmayın.bu hastalığın tedavisi yok.egzersiz,moral,egzersiz,moral.birde evigen diye ilaç var bu e vitamini her gün bu ilacıda verebilirsiniz.sakına kasları yoracak hareketlerde yapmayın.kaslar yoruldukça erir.allah acil şifa versin,merak etmeyin,her şey daha iyi olur...

Üye
    becker Avatarı

Son Giriş
    28.06-2007
    Saat
    12:41
    Yaşadığı Yer
    izmit gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

becker müsküler hastasıyım bilgi verebilirseniz sevinirim

Üye
    hagul Avatarı

Son Giriş
    10.07-2014
    Saat
    09:46
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar.benim oğlum DMD li.9 yaşında tüm hayatım sosyal aktivitem sadece oğlum.Şu anda yürüyemiyor.Sadece oturup emekleyebiliyor..şimdilik.Kolları çok zayıf.
    1 ay önce kayseride bir doktora gittim.Bana ilaç kullanmamı söyledi 4-5 ay sonra görüşelim dedi.....başladım kullanmaya inşallah şifa Allatan vesilesi ilaçlardan...

1.... CREATİN MONO HİDRATE ( büyük marketlerde sağlık ürünü satan yerde var 50 ytl)

2.... Amerikadan getirttik MYO-BLAST CSP3 (3 paket 250 ytl)

3.... devit3 sıvı ampül (1,35 ytl)

herkese acil şifalar...gelişmeleri yazalım.....
    Ankara

Üye
    izmirli35 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2007
    Saat
    23:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bugün tıpta tedavisi olmayan hastalıklardan bir tanesi olan kanser hastalığı bile moral ile yeniliyor bana 17 yaşında musküler distrofi kas hastalığı tanısı kondu bugün 34 yaşındayım şimdi hangi aşamada olduğumu size yazıcam.Şu anki aşama sol kolda sol bacak sağ sol ayak bel omuzlarda sayıflık sol bacaımı tamamen kaldıramıyorum yatarken örneğin.Yapabildiklerim merdiven çıkıyorum,yürüyorum,rahatlıkla duş alabiliyorum,egzesiz yapabiliyorum,araba kullanıyorum şimdi otomatik aldım tan donanımlı değil ama sadece otomatik şanzımanlı,rahat yerden kalkabiliyorum,istediğim yere yalnız gidip gelebiliyorum,kaldıki bu ay ankaraya gidip geldim.E vet bunları moralime ve umuduma borçluyum umudun bittiği yerde herşey bitmiş demektir çıkın dışarıya etraftaki bakışlardan rahatsız olmayın gezin tozun tekerlekli sandelyede bile olsanız gezin boşverin herşeyi eve saklanmakla hiçbirşeyi halledemesiniz şunuda unutmayın her sağlam insan bir özürlü adayıdır benim kısacası benim hiçbir hastalığım yok ben çok iyi durumdayım kendimlede çok barışığım darısı sizin başınıza saygı ve sevgi ile kalın.yorgun35xx@hotmail.com

Üye
    cilekesh_17 Avatarı

Son Giriş
    08.03-2010
    Saat
    12:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaslar birsey paylasmak istiyorum sizinle doktorlar neden bu kadar anlamıyor bizleri mesela bulundugumuz kas hastalıgının tedavisi nolcak diye sordugumuzda ÖMÜR BOYU HAYATIMIZ BOYUNCA EGZERSİZ YAPACAGİMİZİ SÖYLELÜYORLAR ne kadar kolay bunu söylemek degilmi ömür boyu ne demek ya tedavisi bulunana kadar yapmasi gerekir deseler tamam zoruma gitmicek belkide dört kolla sarılcam egzersize ama sonu olmayan bir egzersiz düsünemiyorum ömür boyu diyince bana cok uzun ve umutsuz geliyor gelde üzülme gelde moralini yüksek tut nasıl mümkün olcak ki budurumda bu durumda olan bircok arkadasımız vardir eminim ya doktorların son gelismelerden haberi yok yada bu son gelismelerin hepsi yalan artık bu hastalıgın tedavisi hakkındada ümidim kalmadı bu doktorların bu konusmaları yüzünden basınızı agrıttım yine arkadaslar özr dilerim ama icime dert oldu bu.. ALLAH büyük herseyde bi hayr vardir RABBİM Yardımcımız olsun ACİL SİFALAR

Üye
    rdx Avatarı

Son Giriş
    25.02-2013
    Saat
    17:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merabayınız...

efendim 17 yıldır doğuştan merozinopati ile gelişen konjenital müsküler distrofi hastasıyım(+artı çok pis kontraktürlerim var eklemlerimde..öle böle değil)..hastalığımın getirisi mi bilmiyorum ama aşırı bir zayıflık söz konusu vucudumda...tahminen 30 kg falanım,ve bu yüzden yatakta yatarken kaburgalarım çok acıyor,kontraktürler sebebiyle de sırt üstü yatamıyorum...öbür türlüde kaburgalarımın dışında omuzlarıma ağrı giriyor bir noktadan sonra..

ne kendi kendime giyinebiliyorum,ne kendi kendime banyo yapabiliyorum,öyle ki içi su dolu bir bardağı bile kaldıramayacak durumdayım,vucudumda fizyoterapiyi kaldıramayacak kadar hassas,bu yüzden hastalığımın daha kötüye gitmesini engelleyemiyorum, ki tahminen on yıl içinde tek çalışabilen kaslarım organik kaslar(kalp kası misal) olacak ve bi noktadan sonra onlarda....

hiçbirşeyi değiştirememek çok kötü birşey..düşünsenize tüm hayatınız otuz santimetre karelik bir dünyaya hapis,otuz santimetre kareden daha uzak bişeye uzanamıyorsunuz ve ne kadar başarılı olursanız olun bunu değiştirmeniz mümkün değil,değmiyor çaba harcamaya...

bilmiyorum..sanırım özür dilemem gerekli bu kadar "karanlık" olduğum için...pekh..özür dilerim...

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hım evet biraz karanlık gibi görünüyor :cry:
    Ne alaka diyebilirsin arkadaşım ama aklıma bir film geldi peter pan izledinizmi bilmiyorum orada peter pan ın kuşlar gbi uçmasını sağlayan bir sırrı vardır :?: iyi şeyleri,onu mutlu eden şeyleri düşünürse uçabilmektedir ne zaman kötü,karanlık düşüncelere dalarsa o zaman yere çakılmaktadır :twisted:
    Birazcık bize benzemiyor mu,şu an için tedavisi yok hepimizin durumu birbirinden çok farklı ama hepimiz bir bekleyiş içindeyiz çok yakında bizim içinde bir şeyler olacak diye :? Bizi hayata bağlayan ümitlerimiz var, senin içindede mutlaka var ve birazcık peter pan olmanın kimseye zararı olmaz :wink:

Sayfa 28 / 35 İlkİlk ... 18242526272829303132 ... SonSon