Sayfa 23 / 35 İlkİlk ... 1319202122232425262733 ... SonSon
Toplam 520 mesajın 331-345 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    YUNUSUN HALASI Avatarı

Son Giriş
    05.12-2006
    Saat
    10:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hoşgeldin dark 89 ..
    geçmiş olsun rabbim hayırlı acil şifalar versin hepimize...

Üye
    YUNUSUN HALASI Avatarı

Son Giriş
    05.12-2006
    Saat
    10:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba hoşgeldin aramıza allah yardımcımız olsun şifa ve sabır versin rabbim bizlere..
    ne mutlu size içinizdeki umut gitmemiş bakarsınız birgün bellimi olur herşey hayatımızda değişir sağlığımıza kavuşuruz herşey allahtan derdimizi verenn rabbim dermanımızda veriri inşallah....

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

Arkadaşlar böyle bir haberle karşılaştım duydunuz mu?
    harika birşey bu eğer olabilirliği varsa...

Kas hastalığında umutlar köpekte

İtalyan bilimadamları, kas distrofisi tedavisinde kök hücre yöntemini kullanmaya köpeklerden başladı. Giderek ilerleyen bir felce neden olan bu genetik hastalıktan muzdarip bir köpeğe kök hücre transferi yapan uzmanlar, hayvanın kısa süre içerisinde hızla iyileştiğini gördüler.

San Raffaele Bilim Enstitüsü’nden Prof. Giulio Cossu, "İnsanlar için de başarılı bir tedavi geliştirebileceğimizi umuyoruz" dedi. Cossu, henüz tam bir tedavi oluşturulamadığını, fakat büyük ilerleme kaydedildiğini bildirdi. Köpekler üzerinde birkaç yıl daha sürecek kök hücre tedavisinin ardından aynı hastalığa yakalanan insanların da tedavisine başlanması bekleniyor. Özellikle erkek çocuklarını etkileyen "Duchenne" tipi kas distropisinde, ilk kez 3-5 yaşlarında görülen hastalık hızla ilerleyerek, 12 yaşına kadar çocuğu yürüyemez hale getiriyor. Kas hücrelerinde oluşan hastalığa karşı bugüne kadar verilen ilaçlar, yalnızca hastalığın seyrini yavaşlatabilmişti.

Hürriyet Gazetesi

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Dilekciğim çok güzel bir haber inşallah bu çalışmalar bir an önce insanlar üzerinde denenip bize umut verici örnekleri duyacağımız noktaya gelir

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

Maalesef minerva. yine bu işin "bir an önce" olma ihtimali şimdiden yok gibi.baksana nasıl bir açıklama var

Köpekler üzerinde birkaç yıl daha sürecek kök hücre tedavisinin ardından...
    yine bize, "şimdilik siz yinede ümitlenmeyin. biz on sene sonra size yeni bir yorum yaparız"
    bu iş Türkiyenin Avrupa birliği üyeliğine döndü...

Üye
    camino Avatarı

Son Giriş
    13.06-2010
    Saat
    20:26
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/altınoluk
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kök hücreyle ilgili çalışmaların umut verici olduğunu kabul ediyorum ama bu çalışmaların insanlar üzerindeki olumlu sonuçları hangi bahara kaldı acaba :?: :| yinede biz bekleyelim bakalım gün doğmadan neler doğar Dilekciğim yinede böyle umut verici çalışmaların okuması bile güzel

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

İlk defa bu haberi bütün ulusal televizyon anallarında da gördüm Cami. ama dediğim gibi. ben, bizim bu işten pek bir beklentim yok. denilirya;yinede çıkmadık candan umut kesilmezmiş.

bekleyelim bakalım. kaç birkaç sene daha bekleriz bilinmez ama :roll:

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

dark89 arhavisidere ve yaralı çakal kurt aramıza hoşgelidniz arkadaşlar
    bu hastalığın henüz uygulamaya geçen bir tedavisi yok bildiğimizi üzere o yüzden bizi iyi veya kötü etkileyen doğru uygulamalarımızıda birbirimizle paylaşırsak sevinirim yeni üyelerimizide sağlık soru vecap köşesindeki müsküler distrofi paylaşımlarında görmeyi arzu ederiz

Üye
    hasankrmn Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BU YAZIYI http://www.duchenne.aileniz.com SİTESİNDEN ALDIM
    SİZDE OKUDUNUZMU Bİ BAKIN BAKALIM.

DOKTOR ÇOŞKUN BEY İN BURSADAKİ KAS HASTALIKLARİ TOPLANTISINDAN ALINTIDIR
    Kas hastalıkları

Perşembe günü Bursa’da farklı bir konuda bir söyleşi gerçekleşti. Bursa Yerel Gündem 21 ve Kas Hastalıkları Derneği Bursa Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği söyleşide konu kas hastalıkları ve son gelişmelerdi.
    Bu konuda Türkiye’de duayen olan Prof. Dr Coşkun Özdemir, tıp dünyası ve Türkiye’deki son gelişmeler hakkında bilgi verdi.
    Türkiye Kas Hastalıkları Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ve bir grup hasta ile birlikte Bursa ya gelen Özdemir, enteresan birtakım olaylar hakkında da kişisel yorumları ile bir takım gerçekleri vurguladı.
    En son gündeme oturan kök hücre nakli ile ilgili bu olayın aslında ciddi anlamda abartıldığını ve genetik hastalıklarda kök hücre naklinin henüz sadece deneme aşamasında olduğunu kaydeden Özdemir, kas hastalarında henüz bir işe yaramadığını, ama bazı meslektaşlarının da bu olayı ticari bir olay olarak gördüğünü ve sadece para kazanmak adına yanlış bilgiler aktardığını iddia etti.

Peki nedir kas hastalığı bir bakalım.
    Hareket ve destek organları olan kaslarda meydana gelen erime ve güçsüzlükle kendini gösteren kas hastalıkları, yaklaşık 70 türde kendini göstermektedir. Bu konuda ciddi bir epidemiyolojik çalışma yapılmayan ülkemizde yaklaşık 100 bin civarında hasta olduğu tahmin ediliyor. Her 1000 kişide bir görülen hastalık, gelişmekte olan ve akraba evliliği çok olan ülkemizde bu oran daha üst seviyelere çıkmıştır.
    Yine ülkemizde bu konuda ciddi çalışan bir tek Çapa Tıp Fakültesi Kas Hastalıkları bölümüdür. Uludağ Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Dr. Ömer Faruk Turan hocadır. Aynı zamanda Kas Hastalıkları Derneği Bursa Şubesi’nde de görev yapan Sayın Turan, Türkiye’deki sayılı hocalardan biridir.
    Ama gel gelelim, Sayın Özdemir konuşmasının bir bölümünde, hala cehalet kurbanı olan hastaların, alternatif tedavi yöntemi olarak insanların bir takım sapmalara yönlendiğini ifade ederek, bu rahatsızlığın tıptan gayri alternatifinin olmadığı çağrısında bulundu. Hastalığın türüne göre ilaçla hastalığın seyrini yavaşlatabilindiğini söyleyen Sayın Özdemir, insanların kulaktan dolma bilgilerle çare aramaktan vaz geçmelerinin altını çizdi.

Söyleşinin bir bölümünde de engelli insanların anayasal hakları ile ilgili bilgi aktarıldı ve bu hastaların bedensel engelli sınıfında yer aldığını, en çok ulaşım ve fiziksel engellerden şikayetçi oldukları ifade edildi. Anayasa’da yapılan son değişiklikle ulaşım ve fiziksel çevre düzenlenmesi ile ilgili maddenin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini vurgulayan Özdemir, avukat ve yerel yönetimlere çağrıda bulunarak, altyapı çalışmalarının bir an önce başlaması gerektiğini söyledi. Çalışmaların yapılamaması halinde engelli vatandaşların sorumlu kurumlara dava açarak, hak arayabileceğinin altını çizdi.

Üye
    camino Avatarı

Son Giriş
    13.06-2010
    Saat
    20:26
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/altınoluk
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba aramıza yeni katılan arkadaşlar hoşgeldiniz.

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

yni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz aramıza biz kocaman bir aileyiz hep birlikte bu hastalığa karşı mücadele ediyoruz ve bir şeyleri başaracağımıza eminim hep birlikte hepinize teşekkürler

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

oy oy oyyyy.ne kadar da büyümüşüz böyle yahuuuu.
    ne güzel. aslında güzel mi değil mi çelişkideyim. ama yalnız olmamak da bir yandan kulağa hoş geliyor. çünkü buralı olmadan yanlız olduğumu düşünürdüm. daha doğrusu minervayı tanımadan diyim :lol:

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

bende Dileği tanımadan önce dünyada bu hastalığa sahip tek ben varım sanırdım ama değilmişimmmmm(yani kendimi çok özel hissederdim ama dilekle tanışınca bu büyü bozuldu tekrar külkedisi olduk :twisted: abarttım galiba neyse dilek number two idi şimdi sayamıyorum kaç tane kas hastası arkadaşım olduğunu diyebilirim :roll:

Üye
    ozgur17 Avatarı

Gerçek Adı
    özgür
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    21:31
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

ben siteye yeni üye oldum lgmd hastasıyım 18 yaşındayım kas hastası olana ehliyet veriyolarmı bilgisi olan varmı ?

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    üyeliğin hayırlı olsun özgür.
    şimdi öyle bir soru sordunki, çık işin içinden çıkabilirsen :lol:

Sayfa 23 / 35 İlkİlk ... 1319202122232425262733 ... SonSon