Sayfa 19 / 35 İlkİlk ... 915161718192021222329 ... SonSon
Toplam 520 mesajın 271-285 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    abi ben yazdim diger siteye makale yazi fax ne varsa
    koysun sitesine yada bizi bilgilendirsin...makale dergi
    ne olursa olsun bakariz degerlendiririz gerekirse amerikada
    cikan bu haberlerin kokenine iner orayi arariz...ne diyor doktor
    bana gelen seyler oldu...oglum amerikada eczaci...bekleyelim
    gorelim...

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

:lol: :lol: ne arastirmalar var dunden berli neler gordum internet dunyasinda...bazi siteler ucretli haftalik 30 dolar olanmi dersin aylik
    tabii bunlar doktor siteleri vs...birkere daha gordum yapilan cok
    buyuk deneyler var...cok az kaldi dayanin bugun ptc 124 ilaci
    firmasindan bir e mail aldim 1. 2. asama derken 2007 basinda
    3. asama baslayacakmiski bu son asama ve bunun gibi uc dort
    ilac var...yarinlar bizim cocuklar motorlari maviliklere surecegiz :wink:

Üye
    mustafanın annesi Avatarı

Son Giriş
    16.11-2015
    Saat
    02:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili moderatörden,bu haberle ilgili yazıları silmesini rica ediyorum.Bu haberi vermek icin gercekten de cok erkendi ama lütfen heyecanımızı ve sevincimizin getirdiği hezeyanı bagıslayın.Keske böyle bir haber ortaya cıkmasaydı da ortalık bunca karısmasaydı.Yalnız bir konuda ben Alper beye katılmadıgımı özür dileyerek belirtmek istiyorum.Lütfen; meselekdasına,yası ve tecrübelerinden dolayı daha saygılı hitabetmesini rica ediyorum.Ayrıca sözünü ettiğimiz kisi su anda dr luk yapmıyor,ve Alper bey 1950 lerin dr luk olayını biliyor.O zamanlarda Alper beyin de dediği gibi tıp fakültesinden mezun olanlar dr ünvanı alıyor ve her türlü hastalıkla ilgileniyordu.Ama inanın bir cogu simdiki dr lardan daha uzman ve daha tecrübeli idi bana göre.Büyüklerimiz anlatır:Canakkalede bir muhacir(büyüklerimiz macır dr derdi) dr varmıs zamanında.nerde ise ölüyü diriltirdi diye anlatırlardı.Dr luk biraz da allah vergisidir arkadaslar.İsteyen istediği kadar kızsın bana,bu benim düsüncem.Ben Cahit bey ile telde bizzat görüstüm.sayın hocamız bize ne diyor da elestiriliyor ki,dediği su,biraz daha sabret,bu hastalıgın caresi bulundu,senin cocugun mutlaka bu tedaviye yetisecek.İlacın piyasaya cıkması cok uzun sürmez.dediği bu.gel muayene edeyim,bana su kadar para getir,ya da sana su ilacı vereyim su miktar karsılıgı demiyor ki.Bu tarz haberler ne kadar cok cıktı biliyorsunuz.Ne yapacagız,elestirileri vs bir yana koyup,sabırla bu yılın sonunu bekleyecegiz.Mevlam görelim neyler,neylerse güzel eyler.

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mustafanın annesi
    Sevgili moderatörden,bu haberle ilgili yazıları silmesini rica ediyorum.Bu haberi vermek icin gercekten de cok erkendi ama lütfen heyecanımızı ve sevincimizin getirdiği hezeyanı bagıslayın.Keske böyle bir haber ortaya cıkmasaydı da ortalık bunca karısmasaydı.Yalnız bir konuda ben Alper beye katılmadıgımı özür dileyerek belirtmek istiyorum.Lütfen; meselekdasına,yası ve tecrübelerinden dolayı daha saygılı hitabetmesini rica ediyorum.Ayrıca sözünü ettiğimiz kisi su anda dr luk yapmıyor,ve Alper bey 1950 lerin dr luk olayını biliyor.O zamanlarda Alper beyin de dediği gibi tıp fakültesinden mezun olanlar dr ünvanı alıyor ve her türlü hastalıkla ilgileniyordu.Ama inanın bir cogu simdiki dr lardan daha uzman ve daha tecrübeli idi bana göre.Büyüklerimiz anlatır:Canakkalede bir muhacir(büyüklerimiz macır dr derdi) dr varmıs zamanında.nerde ise ölüyü diriltirdi diye anlatırlardı.Dr luk biraz da allah vergisidir arkadaslar.İsteyen istediği kadar kızsın bana,bu benim düsüncem.Ben Cahit bey ile telde bizzat görüstüm.sayın hocamız bize ne diyor da elestiriliyor ki,dediği su,biraz daha sabret,bu hastalıgın caresi bulundu,senin cocugun mutlaka bu tedaviye yetisecek.İlacın piyasaya cıkması cok uzun sürmez.dediği bu.gel muayene edeyim,bana su kadar para getir,ya da sana su ilacı vereyim su miktar karsılıgı demiyor ki.Bu tarz haberler ne kadar cok cıktı biliyorsunuz.Ne yapacagız,elestirileri vs bir yana koyup,sabırla bu yılın sonunu bekleyecegiz.Mevlam görelim neyler,neylerse güzel eyler.
    bekleyelim gorelim...doktor bey ne diyor ben bana gelen saglik dergilerinde makalele ve arastirilan ilaclar hakkinda ne okuduysam
    o ben bizzat arastirmalarin icindeyim gelin tedavi edeyim demiyorum...
    hatta hocam cok tskler cok sagolun dedigimde bana degil oglum arastiranlara tsk. ediver ben sadece paylasiyorum vs dedi...

Üye
    öteki Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar, konuyu ve eleştirilen olayı neden yanlış tarafından görmeye çalışıyorsunuz anlamıyorum.

burada dr. beyin (yada herhangi bir kişinin) yurt dışından bir makale okuyup onu birilerine iyi niyetlerle aktarmasına karşı çıkan biri, ya da bir yazı, yok. böyle bir şeye teşekkür etmek ve alkışlamaktan başka bir şey yapılamaz. bu makale belki vardır ve müthiş bir şeydir. (onu ancak o makaleyi elimize geçip okuyunca anlayabiliriz.)

burada karşı çıkılan ya da tuhaf gelen şey (ki bu doktorla ilgili elimizdeki tek veri ve bizde ordan yola çıkarak değerlendirme yapıyoruz) bu dr.un web sitesindeki yazılanlar. orta düzeyde okuduğunu anlayabilme yeteneğine sahip bir insan bu web sitesini okuyunca sadece tebessüm eder. ya dalga geçiliyoruz ya da daha iyi ihtimalle şaka yapılıyor der.

ben üzülerek görüyorum ki durumumuz olduça vahim. daha dedemin dedesi der ki; bir doktor varmış ölüyü diriltirmiş, ah o doktorlar ah, şeklinde aşamasındayız henüz. bir doktor varmış elini adamın başına koymuş adam koşmaya başlamış. bu tür şeyler, hep mişli geçmiş zamandadır arkadaşlar. hep birilerine birileri bir şekilde anlatmıştır. bu düşünceler ortaçağdan sonra aslında dünyada yavaş yavaş yok olmaya başladı ve bilimsel düşünceye geçildi. ama maalesef üzülerek görüyorum ki güzel ülkemde durum vahim. biz böyle olduğumuz sürece (bu doktoru tenzih ederek söylüyorum- makaleleri görüp okuyunca anlayacağız-) bizler üzerinden üfürüklerle para kazananlar hiç bitmeyecektir. bence sorun üfürükçülerde değil. o üfürüklere inananlarda. tekrar bu doktoru tenzih ederek söylüyorum. bu gibi olaylarda bir çok insanı bu şekilde galayana getirdikten sonra tamam ilaç elimize ulaştı ama sınırlı 500$ civarında gelip alın dense inanın yüzlerce insan akın edecektir bir ihtimal diye. herkes bu parayı verebilir çok fazla değil. ama toplamda kazanılacak para müthiş düzeylerde olacaktır. (ve hiç ummadığım insanlarda bilmeden buna hizmet etmiş olacaktır.) umarım bizim bu tartışmalar insanlarda biraz şüpheci davranmayı sağlar. bu olay için söylemiyorum. bu gibi örnekler çok gördük ve anladığım bizler böyle olduğumuz sürece hiç de bitmeyecek.

diğer sitedeki yazımın ve eklediğim alperstein beyin yazısının silinmesi de çok üzücü. şunu hiç unutmayın. bilimsel düşünen ve yaptığı işin arkasında olan bilim adamlarının eleştirilere tahammülü çok fazladır. ve eleştirilmek hoşlarına gider. çünkü yaptıkları şey bilimseldir ve ne kadar eleştirirseniz eleştirin onların gerçekleştirdiği bilimsel doğrular sonunda kazanır. ama üfürükçe yapılan işlerin eleştirilmeye hiç tahammülü olmaz. çünkü sonunda boyaları dökülür.

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

merhabalar.

arkadaşlar evet. haberi ilk okuduğumda ben de çok heyecanlandım ve acaba dedim, ki, bilen bilir, benim bu hastalığın dermanının bulunacağına dair içimde umut yok gibi.

ama kuzey arkadaşımız sağolsun, hastalığımıza dair duyduğu tüm bilgileri burada bizlerle paylaşıyor. bu haberi o da çıkarmadı ortaya. paylaştı. ve biliyorum ki kuzey çok çok umutlu çözüm bulunacağı konusunda.

bu tür haberler belirli aralıklarla hep çıkar. küçük çocuklar değiliz böyle bir şeyin üzerine lönk diye atlayacak kadar ama bu tür haberleri de duymalı ki asparagas haberle doğru haberi ayırt edebilelim. bir kenarda kalsın bu haber, bekleyelim bakalım aslı astarı varmıymış...

inşallah birgün diyelim yinede

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: dilemma
    bir kenarda kalsın bu haber, bekleyelim bakalım aslı astarı varmıymış...

inşallah birgün diyelim yinede
    beklemekten başka çarede yok,bekleyip görelim.

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kafanizda var olan barikatlari asin... olumsuz konusmaya degil
    olumlu olmaya ihtiyacimiz var dunya haldir haldir kashastalari
    icin calisiyor...onlarca ilac deneniyor bircok ilac ikinci asamayi
    tamamlamak uzere yani son asamalar bunlar iki gunde sonuc
    alinmasini hic kimse beklemiyor zaten...ornegin Kanada gen
    teknolojisinde ilk insan denemelerini yapiyor yani ikinci asama
    bu...

Üye
    miss Avatarı

Son Giriş
    12.05-2009
    Saat
    20:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar bir tedavi yontemi çiksa, atom bombasi gibi patlayacaktir dunyanin dort bir yaninda (bir de bu kas hastaligiyla ilgili olursa :winkduyulacaktir bu patlama merak etmeyin Ama yine de boyle haberleri duydugumuz zaman, sevinmeliyiz, hiç olmazsa unutulmuyoruz
    Umut isigini gormemize yardimci olanlar var , bu çok guzel bir duygu :wink:

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Kemal abi çok yaşa süpersin :wink:
    evet gelelim Dileğin cazısına kendisi Kemali abi iyi halden tutuksuz bir ömür boyu gözaltında bulundurulmak şartı ile serbet bırakıldı yemek yerken tuzluk kullanması kesinlikle yasaklandı sadece kahvaltıda yediği domates salatalığa çok az mikter tuz atmasına tuzu bırakma yönündeki alıştırma sürecinde izin verildi :!:
    yaz kızım yazdınmı tamam (kalem kırıldı pardon yanlış oldu ya idam etmiyorduk değilmi :shock: ben tokmağımı vuracaktım masaya )

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

hieeyyyytttttttttt savulunnnnnnn. :lol:

kemal abi sana saygım var ama bu kendine günahsızım diyen şahıs da sanki çookkkk kusursuz yahuuu.

üstüme gelmeyin yaww.atarım kendimi bu forumun balkonundan aşağıya. ihihiii ihihii

hoşgeldin eminecim. sen bana bakma. evet çok zararlı tuzlu muzlu yemek (yok yahu muz iyiydi bizim için ) ama yavaş yavaş bırakmak gerekiyor tabii. kemal abi örneğinde olduğu gibi ki bende kola içmeyi ve asitli içmeyi çoook uzun zaman önce bıraktım. inşallah darısı tuza

kemalG
    Misafir Üye
    kemalG Avatarı

Hııımmmm sevgili Dilemma,birde savcı hanıma tehdit haa, aman aman bunu duymamış olalım yoksa savcıya karşı gelmektende yargılanırsın!!! Cezanı kabullenmiş gibi görünüyorsun,bu güzel.Aslında savcı hanım senin iyi halini gözönünde bulundurarak tutuksuz yargılamış,cezanıda hafifletmiş.Yoksa kalem bir kez kırıldımı ceza geri alınmaz yaa bu merhametli savcı hanıma şükret...

sevgili dilemma,hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum....KALIN SAĞLICAKLA

Üye
    neseli09 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Neşeli
    Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İtarızım var hakim hanım :lol:
    Arkadaşım diye torpil yapmışsınız dilemmaya...

kemalG
    Misafir Üye
    kemalG Avatarı

eyvahhh,itirazlar başladı,dava yeniden açılabilir gibime geliyor!Ya Neşeli dostum gel vaz geç bu itirazdan.Verilen cezada az değil yani,ömür boyu göz altında bulundurulmak insanı herşeyden vazgeçirebilir...
    Tuzmuş.muzmuş,buzmuş hepsi unutulur gider.Öyle değil mi Dilemma kardeşim!!

Ya benim pc de virüs mü,trojen mi yoksa solucan mı,bişeyler var hiç bir efekt ve hızlı cevap yaz seçeneğini kullanamıyom,Gmail programını bile çok zor açıyom,Hotmailler hiç açılmıyor!!! KALIN SAĞLICAKLA...

Üye
    mustafanın annesi Avatarı

Son Giriş
    16.11-2015
    Saat
    02:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Diger sitedeki yazıları silen benim biliyorsun sevgili Ötede kardesim.Yani elestirilere tahammül edemeyen benAma ben bir bilimadamı degilim nasıl olsa,bu bagıslatır umuyorum.Silme sebebime gelince,üslup biraz agır geldi ve o beyefendinin,yasına ve meslegine hürmeten kaldırdım.Bilim bilim diyorsun da degerli kardesim.Bizim su kökhücre davamız vardı biliyor,hatırlıyorsundur.Bir nöroloji prof unu aradım bu konuda bilgi almak icin o zaman.Bana verdiği cevap neydi biliyormusun.Bu benim alanım degil.Bizler teshis icin varız.Bu konuda bilgi verecek kadar bilgili degilim.Yani koskoca nöroloji ptofunun görevi:cocuklarımıza bakmak,tehlil ve tetkiklerini yapmak,sonrada senin cocugunda su hastalık var deyip yollamakmıs.Bunu o zaman ögrendim.

Sayfa 19 / 35 İlkİlk ... 915161718192021222329 ... SonSon