Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon
Toplam 104 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bilgi@engelliler.biz adresime gelen bir soru:

merhaba
    bizim hastamız 53 yaşında ankarada biopsi yaptırdık yaklaşık bir yıl önce, bir süre konya tıpta kortizon tedavisi gördü . Hastalığı miyopati kas erimesi. şu anda ayakta fakat kalkma oturma hareketleri zorlaştı.
    Sadece nerox b vitamini kullanıyor bir de aslan pençesi çayı içiyor. Internetten (kevser lokman hekim. şifalı bitkiler) sitesinden ürün sordum, bir yıllık tedavi önerdiler. ürünlerin bir yıllık tutarı 11.400.00 ytl dediler.
    Sormak istediğim bu firmanın ürünlerini kullanan ve fayda gören var mı? Varsa bilgilendirirseniz sevinirim.
    Bunun dışında sizlerin bilip bizim bilmediğimiz uygulamalar var mı?

Allah bütün hastalara hayırlı şifalar versin.
    Bu siteyle 2 gün önce tanıştım bu gün üye oldum çok güzel bir çalışma emeği geçenlere teşekkür
    ederim.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

hastaniza gecmis olsun sizede sabir diliyorum denize dusen yilana sarilir az para degil dedikleri ilac

Üye
    Onur Avatarı

Son Giriş
    02.03-2009
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende bir kas hastası olarak Miyopati türü hastalık hakkında fazla bilgim yok ancak çevrede kas hastalıklarına iyi geldiğini veya iyileştiren bitkisel tedavi ettiğini iddia eden şarlatanlar hep oldu ve olacaktır. Maalesef halen modern tıp bilimi bile kas hastalıklarına çare bulabilmiş değil. Bu zamanda 11.400 YTL az para değil. Harcayacak bol paranız varsa buyrun harcayın derim. Bence nöroloğunuza danışsanız iyi olur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Bir otomobili ne kadar uçurabilirse bu tür şifacılar, bir felçliyi de, kas hastasını da, tıpta çaresi olmayan bilmem hangi hastalığı da o kadar iyileştirebilir ya da bi adım düzeltebilir.
    Konuyla ilgili tecrübesi olan arkadaşlar da görüş yazacaklardır...

Üye
    zardozan Avatarı

Son Giriş
    02.01-2015
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

myo - kas pathy - hastalık
    miyopati kas hastalıklarının tıptaki genel ismidir. Yaklaşık 40 kadar türü vardır. Bazı hormon bozuklukları veya vucudun savunma sistemi kas hastalıgına neden olsa da, miyopatilerin büyük kısmı genetiktir. Genler kasların yapısında olması gereken enzim veya proteinleri sentezlemeye yarayan kodları taşır. Bu kodlardaki bozukluklar sonucu gerekli olan enzim veya proteinler üretilemeyince kas erimesi süreci başlar. Hastalıgın türüne göre distal veya proximal kaslar etkilenir. Hastalıkların ilerlemesi de türüne göre degişir.

Denenmekte olan tedaviler vardır, bazılarında başarılı ön çalışmalar yapılmıştır (PTC 124 gibi). Çare bulunması halinde bile bunun hastalara yansıması için gereken süre 5-10 yıldır. Bu açıdan yakın zaman için bir tedavi beklentisi içinde olmamakta yarar vardır.

Hastalıgın tedavisi için vitaminler ve bazı ilaçlar fayda saglayabilir. Ama bunların hastalıgı yavaşlatma ve hastanin kendisini biraz daha hissetmesine dışında etkisi yoktur.

Akupuntur ve bitkisel ilaçlar gibi yöntemler en hafif ifadeyle şarlatanlıktır.

Zamanında ben de bazı bitkisel ilaçlar kullandım. Tatları berbattı ve hiçbir işe yaramayacagını biliyordum, ama insan ailesini kıramıyor, onlara ne kadar anlattıysam da dinlemiyorlardı. Kendilerinin görmesi için bu tür bir ilacı 4 ay için kullandım. İddiaya göre 2 hafta içinde hastalık geçecekti, tabii en ufak bir iyileşme olmadı. Bu ilaçları yapanlara eger sorarsanız hastalıgın ne oldugunu nedenini bile anlatamazlar, ama şarlatanlar çok rahat iyileştirebileceklerini iddia ediyorlar ve mutlaka da birisini iyileştirmiş oluyorlar. Ama o iyileştirdikleri kişiyle görüşelim deyince nedense baglantıları kesilmiş oluyor.

Neyse biraz uzattım, kısacası bitkisel ilaçların bir faydası yoktur. Bu konularda doktorunuza danışın ve www.mdausa.org gibi güvenilir kuruluşların sitelerinden gelişmeleri takip edin.

Üye
    Mustafa POYRAZ Avatarı

Son Giriş
    18.09-2007
    Saat
    14:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İLGİLENEN HERKESE TŞEKKÜR EDERİM. BENDE SİZLER GİBİ DÜŞÜNÜYORDUM AMA BİR İHTİMAL DİYEREK SORDUM HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN VE HEPİNİZE HAYIRLI ŞİFA VERSİN

Üye
    ferda Avatarı

Son Giriş
    27.07-2007
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ben seda. Benim anneme de 9 yıl sonra bu teşhis koyuldu. 28 yaşında yürüme zorluğu, güçsüzlük ve merdiven çıkamama şikayetleriyle doktora gitti. annemi hastahaneye yatırırdılar. yanlış teşhis koyup yanlış tedavi uyguladılar.annem daha kötü olarak hastahaneden çıktı. senelerdir doktorlara gidiyoruz. bu hastalığın teşhisini dahi koyamıyorlardı. geçen sene çapa üniversite hastahanesinde yatırıp tekrar araştırma yaptılar ve disferlinopati teşhisini koydular. tedavisinin henüz olmadığını da eklediler.bir tanıdığımız bize bir tanıdığınıun da buna benzer bir hastalığa yakalandığını ve çinden gelen sağlık bakanlığı onaylı bazı bitkisel kapsüller sayesinde eskisinden daha iyi olduğunu söyledi. annem de yaklaşık 4 aydır bu ilaçları kullanıyor. ve etkisini yavaş yavaş hissediyor. yaklaşık 1-2 senelik bir tedavi süreci gerektiğini, şu anda hastalığın durma aşamasında olduğunu söylüyorlar. annem bu ilaçtan memnun. eğer sizde faydalanmak isterseniz [telefon numarası site yöneticisi tarafından silindi] nolu numarayı arayarak bilgi alabilirsiniz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

ferda, lütfen ilaç haakkında detay yazar mısın? İlacın adı, satan firma, irtibat bilgileri, sağlık bakanlığı onayı vb...?
    Tıbbın çare bulamadığı ama Çin'de çaresi bulunan, ve bir de sağlık bakanlığı onaylı.. nasıl bi olay şaştım kaldım doğrusu!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ferda Avatarı

Son Giriş
    27.07-2007
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tıpta çözümü olmadığı halde bitkisel ilaçlarla tedavi edilen hastalıklar hiç duymadınız mı? benim etrafımda çok var. bu hastalığın ne berbat birşey olduğunu çok iyi biliyorum. şuan 18 yaşındayım ve 10 senedir anneme okul harici zamanlarda ben bakıyorum. annemin yavaş da olsa iyileştiğini görmek beni çok mutlu ediyor. annem gibi olan hastaların da isterlerse faydalanmalarını istiyorum.

Üye
    nazoanne Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili ferda ilacı size hangi doktor verdi bunu yazarmısın bizim doktorumuz hiçbir ilaç vermedi bize sadece creatin ve coenzyme q10 kullanıyor oğlum böyle bir ilaç varsa ve türkiyede satılıyorsa acaba neden bütün doktorlar vermez hastalarına ,insan bazen kendi kendine şüpheye düşüyor .kime inanacağını şaşırıyor yinede arayıp bilgi alacağım bu ilaç hakkında ama tabiki kullanmadan önce doktorumuza danışacağım

Üye
    ferda Avatarı

Son Giriş
    27.07-2007
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu ilacı herhangi bir doktor önermedi. eczanelerden alabileceğiniz bir ilaç değil. çin deki firma sağlık bakanlığı onayı ile getirmiş. bitkilerden yapılan kapsül bunlar. beni ararsanız sizi bu işi çok daha iyi bilen yetkili kişiye yönlendireceğim. o size tüm sorularınızın cevabını verecektir. benim amacım annem gibi bu hastalığı çeken insanların en kısa sürede bu hastalıktan kurtulması.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Üzgünüm, ilk mesajınızdaki telefon numarasını sildim.

Bu tür şifacılıkların hiç hiç hiç hiç hiç bir işe yaramadığını binlerce kez tecrübe etmiş kişileriz.. Bu tür Çin'den ya da Uzakdoğu'dan gelen sözde tedavi edici ürünler tamamen bilim dışı ve para tuzaklarıdır.
    Tıbbın çare bulamadığı ve milyonlarca insanın mağdur olduğu bir hastalığa Çin'den şurdan-burdan çare bulunduğunu söylemek ve buna inanmak... En azından bu sitede buna izin vermiyoruz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nazoanne Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bana görede bu tür ilaç diye satılan şeyler tamamen para tuzağı ben aradım verilen telefon numarasını ve aldım adresi bunlar insanların zayıf noktalarını biliyorlar ve çok kolay sömürüleceğimize inanıyorlar ama yazık bu ülkede sağlık üzerine çok oyunlar oynanıyor ki öyle bir ilaç olsa koskoca prof.lar vermezmi hastalarına .üzgünüm ferda senide alet etmişler bu oyuna umarım birgün bu umut tacirleri insafa gelir insanların hayalleriyle oyun oynamazlar ve umutlarını yıkmazlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Evet Nazo, hep aynı laflar... Kesin 1-2 yıllık tedavi gereklidir hep, ve kesin çoook pahalıdır o şifalı ilaçlar! Haa, bir de kesin Çin'den gelir

Üye
    Onur Avatarı

Son Giriş
    02.03-2009
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bundan 25 yıl öncesindeki Türkiye'sinde Rusya'dan ve İtalya'dan gelen mucize olan bu ilaçlardan tükettik . Sonuç hepinizin malumu hüsran. Bu noktada ümitlerini kırmakta istemiyorum. Görün yaşayın... Ama bunların çoğu ümit tacirinden başka bir şey değil.

Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon