Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 104 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    UYGAR Avatarı

Son Giriş
    30.07-2017
    Saat
    19:26
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    SEVGİLİ GÖKCERKAN BEN KAS HASTASI DEĞİLİM.FAKAT KAS HASTASI YAKINIYIM.

İNSAN AZMEDER VE İSTERSE BAŞARABİLİR.MÜCADELEYİ KAZANIR.

Üye
    gokcerkan Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    02:53
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese selam.
    Uygar bu mücadeleyi vermek de zor değil. Azimli, sabırlı ve disiplinli olmayan insan zaten hiç bir şeyde başarılı olamaz. Sana katılıyorum.
    Bugun ustumdeki yorgunlugu atamadıgım icin cok asırı spor yapmadım. Hafifce kasları ısıttım ve kan dolaşımını sagladım. Ama bütün kaslarımı iyice çalıstırdım. 10 dakka bisiklet yüksek tempoda. 15 dakka kollar ve omuzlar. 20 dk yürüme bandı. 10 dakika mekik. 5 dakika sırt kasları. B vitamini, e vitamini, multivitamin, koenzim. Su an normal insandan daha saglıklı hissediyorum. Bol bol besin, protein ve vitamin. bol bol spor. Karacigeri ve böbrekleri fazla yıpratmamak icin bazen protein ve vitamin almadıgım da olur. Böyle yaşadıgım müddet iyiye gidiyorum. Sporu ve iyi beslenmeyi bırakınca düşüş başlıyor. Bu arada ismim erkan))
    Bu arada rus fizik tedavi ve bitkisel tedavi uzmanının bana verdiği 15 sayfa dökümanı hala türkçeye cevirtemedim. Çünkü bu 15 sayfanın cevirisine 1000 YTL istiyor tercume burolari. Baska yollar deneyecegim.
    Rusca bilen arkadas var mı acaba ?
    Bu dökümanlarda kas hastalıgının tedavisi varmış.
    Rusça bilen arkadaş nasıl buluruz. Biraz para da veririm. Ama 1000 Ytl diil)

Üye
    gokcerkan Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Stamulumab (MYO-029[1]) is an experimental myostatin inhibiting drug developed by Wyeth Pharmaceuticals for the treatment of muscular dystrophy. MYO-029 was formulated and tested by Wyeth in Collegeville, Pennsylvania.[2] Myostatin is a protein that inhibits the growth of muscle tissue, MYO-029 is a recombinant human antibody designed to bind to and inhibit the activity of myostatin.[3]
    Stamulumab is a G1 immunoglobulin antibody which binds to myostatin and prevents it from binding to its target site, thus inhibiting the growth-limiting action of myostatin on muscle tissue. Research completed in 2002 found that Stamulumab might one day prove to be an effective treatment for Duchenne muscular dystrophy[4]
    Wyeth undertook a Phase 1 and 2 clinical trial in 2005 and 2006 of MY0-029. The multiple ascending dose trial (36 patients per cohort) contained some measures of efficacy. The trial's participants included people afflicted with Facioscapulohumeral muscular dystrophy, Becker's muscular dystrophy, and Limb-girdle muscular dystrophy. Through 2007 Wyeth has been analyzing the results but the hoped-for news and/or a publication in 2007 did not occur. [2][5][6]. However, as of January 24, 2008, the study has been accepted by a peer-reviewed journal and publication is expected "in the next few months"[

Simdi arkadaslar. Yukarda diyor ki. myostatin diye bir gen varmis ve bu gen kas gelisimi engellermis. bu gen her insanda olan bir gen. Ben bu myostatin genini de arastırdım. Bir protein ve kas gelisimini bir yerde baskı altına alıyor. Ve arastirmalara göre süper vücutlu bodycilerde bu gen cok azmıs ve adamlar dogustan sanslılarmış. Her neyse.
    Bu myo 029 ilaci da bu myostatini baski altina aliyor. Bu genin engellemesini engelliyor diyebiliriz. Yani iki tane eksinin çarpımı artı eder gibi.

2005 ve 2006 da insanlar üzerinde deneyler yapmıslar. Deney sonucları daa acıklanmadı. Ama yakında açıklanacak. Dmd lgm becker fm gibi tiplere deney yapmislar. Ama simdiden bu ilac cok konusuluyor. Cunku oyunun kuralı degisecek. Saglikli insanlar da kullanırsa kaslarını 2 katına cıkarabilecek. Profesyonel sporu allak bullak edecek gibi tartışmalar başlamış.

Bu kas hastalıgının tedavisi bence bulundu. Kaslarınızı korumaya bakın ki geliştirirsiniz sonra.

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim de kafam şuna takılıyor. bu kas ilaçları çıkınca normal sağlıklı insanlarda kullabilirmi.o zman ortalık karışır

Üye
    gokcerkan Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet ortalık karışacak. Özellikle myo 029 sağlıklı insanların da kaslarını epey bir geliştiriyor. Tartışmalar şimdiden başlamış. Ama bizim ülkemizde değil. Bizim ülkemizde günde 5 tane şehit veriririz, akşam türban konusulur.

Üye
    gokcerkan Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MYO-029'la ilgili araştırma geliştirme çalışmaları sonlandırılmış ve alınan sonuçlar neticesinde ilacın piyasaya verilmemesi kararı alınmıştır. Üzülerek bildirir, geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.

Ilaci ureten firmanin Turkiye temsilciligine e-mail attim ve yukardaki cvp geldi.

Ben bu ilaci cok arastirdim. Bence tedavi edebilirdi. Ama saglıklı insanlar da kullanırsa onların da kaslarını gelistiriyordu. Bence bu yüzden piyasaya süremeyecekler. Bizi düşünen yok.

Sonuc olarak myo 029'u unutun.

Üye
    robar Avatarı

Son Giriş
    09.04-2014
    Saat
    13:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba gokcerkan ben tercüme bürosunda çalışıyorum, bahsettiğin belge 15 sayfa olarak görüyorsun ama her 1000 karakter (1000 harf yani) üzerinden fiyat verir bürolar, 1000 ytl cok falza gibi görünüyor bana ama belgeyi görmeden de fiyat veremem, internet ortamında varsa bana gönderebilirsen tüm kas hastaları için bişeyler yapabilirz. en azından hastalığımızın tedavisinin yazılı olduğu bölümü çevirebilirz.

Üye
    babakartal26 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2008
    Saat
    19:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben doktorlardan bıktım bir tedavisi yok sadece fizik tedavi hareketleri. Doktorlardan gördüğümüzü evde alilemle birlikte yapıyoruz. Kas gerdirmeleri, kas güclendirmeleri hareketleri. Beki ondan mı belki hastalıgın yavaş ilerlemesinden mi, Bu hareketler beni 18 ime kadar idare etti. Ondan sonra diz altı kilit kaslarım artık güçsüzleştiği için emekliyerek hareket ediyorum. 23 yaşındayim ve ayaklarımı ginede hareket ettiriyorum ama kısmi. Kollarım güçlendi biraz ayaklarımı dengelemek için.
    Sadece Hareket yapacaksın işte Geçirmez ama Sana biraz daha dayanma gücü verir. Moral düşürmemek belkide hastalığı kafaya takmamak lazım. :P

Üye
    fackry Avatarı

Son Giriş
    24.12-2008
    Saat
    22:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul Kartal
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 27 yasındayım ve 4 yıldırda yuruyemıyorum. ben hıc bırsey yapmadım ne fızık ne baska bırsey zaten doktorda fızıgı onermedı dıyebılırım sadece kasılmaları engellemek ıcın bı kac haraket gosterdı hepsı o ama bu guclendırme amaclı degıldı zaten zor bu olay. umutsuz konusmak ıstemıyorum ama gerceklerıde gormek lazım.

Üye
    gokcerkan Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet biliyorum robar. 1000 karakter. Ve bendeki notlarda da epey bir karakter var. Dediğim gibi çözüm odaklı olalım. Ve sen de çözüm odaklısın. Teşekkür ederim. Sana mesaj attım. Bana adresini ver. Kargo ile yollayacagım sana.

umutsuz olursanız nezleden bile kurtulamazsınız.

Üye
    fundacik Avatarı

Son Giriş
    01.01-2009
    Saat
    01:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

En önemlisi MORAL! Ve surekli egsersiz yapmak, elinden geldigi kadar hareket yapmak.

Üye
    umut38 Avatarı

Son Giriş
    10.10-2014
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MYO-029 Aslında, bir rahatsızlık veya yaşlılık nedeniyle kas sorunları yaşayan hastalar için geliştirilen bu ilacın, sporcular tarafından yasadışı şekilde kullanılmasından endişe ediliyor. Yan etkileri de henüz bilinmiyor.
    Şimdi biz sadece sprocular yüzünden bu ialcı kullanmaktan mahrum mu edileceğiz
    http://www.vucutcu.com/forum3/viewto...ghlight=#80480
    BU SAYFAYADA Bİ GÖZ ATIN ARKADAŞLAR.

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende önceden böyle düşünüyordum bu çıkacak ilaçlar hakkında ama şimdi bu düşünceye katılmıyorum.çünkü bizim hasta bir birey olduğumuz doktorlar tarafından bilindiği için ilaçlar sadece bize verilir.yani demek istediğim heryerde satılmaz eğer sporcularında bu ilacı kullanma durumu olursa

Üye
    umut38 Avatarı

Son Giriş
    10.10-2014
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gökçerkan MYO-029 Ilaci ureten firmanin Turkiye temsilciligi e-mail adresini yazabilirmisin.

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu ilaç amerikada denenmiş hatta denemeler tamamlanmış ama şu an hastalar tarafından kullanılıyormu bilmiyorum.
    http://clinicaltrials.gov/ct2/show/N...Girdle"&rank=4

Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon