Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 104 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Apranax Avatarı

Gerçek Adı
    Apranax
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    maalesef atom ve minerva denize düşen yılana sarılıyor.ilkbahar ben istanbulda tedavi görmüyorum.benim dr larım ankarada.

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm bende md hastasıyım.ama benim sürekli gitttiğim bir doktor yok.sizce iyi birşey mi?

Üye
    ilk bahar Avatarı

Son Giriş
    12.11-2009
    Saat
    15:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yazınızda istanbul çapadan bahsediyordunuz onun için sormuştum,ya ben yanlış anladım,yada siz yanlış yazmışsınız

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar aslanpençesi çayı kas erimesine iyi geliyormuş diyorlar.sizler ne dersiniz

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar birtakim dogal bitkiler urunler elbette iyi gelebilir... ancaak
    bu tur seyler iyilestirmez... yinede dogada kesfedilmemis hayvan bitki
    vs... vardir henuz bize iyi gelecek tirnak icinde iyilestirecek birsey yoktur
    bu tamamen bitkiler acisindan boyledir diger yandan bildigimiz ilaclarin
    deneyleri suruyor kimi ikinci asama kimi birinci asamada bu cok buyuk
    asamadir umudumuz sonuc itibari ile tip dunyasi olmalidir...

1.coenzym
    2.E vitamini
    2.cinko vitamini
    4.C vitamini
    5.curcumin
    6.protandim
    7.cozaar...vs

kashastalari veya aileleri bunlari kullaniyor uc eksik bir fazla
    amerikada kas hastalari ingilterede japonyada vs... nelere iyi
    geldigini internetten arastirirsaniz anlarsiniz... son olarak bizim
    icin en onemli unsur birgun iyilesecegiz diyorsak mumkun oldugunca
    umudumuzu koruyacagiz ve fizik tedavimizi aksatmayarak takviye
    yapacagiz :wink:

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben burdaki arkadaşlarla msn de konuşmak isterim.daha iyi yardımlaşabilmek için.benim hastalığım yeni ilerlediği için daha tecrübesizim.yardım etmek isteyen varsa cevap yazsın.

Üye
    Tragico Vita Avatarı

Son Giriş
    20.05-2008
    Saat
    21:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar
    Ben 1 -2 yıldır Creatin Monohidrat kullanıyorum.Açık bir faydasını görmedim ama kas yıkımını önlüyormuş.Fizik tedavi yaparken etkisini hissettim.
    Şu anda kullanmıyorum.Aranızda bu ilacı kullanan var mı?Sporcular da kullanıyormuş

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Sevgili Baran90 aslanpençesi çayı kas erimesine iyi geliyormuş diye sormuşsun :roll: Sanırm 3-4 yıl önceydi bitkisel ilaçların tanıtıldığı bir siteyi google da turlarken tesadüfen bulmuş ve bende orada görerek çok düzenli olmayan bir şekilde kısa bir süre kullanmıştım yanısıra bir bitki daha vardı çoban çantası(isimler çok ilginç bu arada )çay şeklinde içtim ama ufacıkta olsa bir ekstrası olmadı bana ve bende bıraktım bildiğim en geçerli ve yararı olan kombinasyona devam ediyorum.
    1 kas hastalığına uygun, kilo almaycak ve proteinden zengin bir beslenme
    2 olabildiğince hareket etmek,egzersiz(ki çok düzenli yapamasamda yinede kısa sürelide olsa yapmaya çalışıyorum diyelim)
    3 moral...

Üye
    gokcerkan Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    02:53
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kitaplarda yazanları, doktorların dediklerini bir kenara bırakın. Unutun. Anlaşıldı ki şu an için bize tek yardım edebilecek kişiler gene biziz.
    Gelecekte tedavisinin bulunması kesin ama şu an bir ilaç ya da tedavi yok. Şu an için neler yapabiliriz ? Allah her hastalıgın şifasını vermiş. Şifa gözümüzün önünde de biz mi göremiyoruz. Md yi durdurmak için neler yapıyorsunuz? Kaslarını geliştirenler var mı?

Hep birlikte beyin fırtınası estirerek tedaviyi bulalım. En iyi savunma saldırıdır. Ben de md'ye savaş açıyorum. Savaş başladı. Taktikleriniz ve önerileriniz nelerdir?

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gökceerkean ben geçen yaz yürüyebiliyorken kendime kondiyon bisikleti aldım.kulandığım zaman kendimi çok iyi hissediyordum.ama ya boyunca kullandım günde 2 kez.ama şimdi yürüyemiyorum

Üye
    UYGAR Avatarı

Son Giriş
    30.07-2017
    Saat
    19:26
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

HANGİ HASTALIK OLURSA OLSUN BİR TEK MÜCADELE ŞEKLİ VARDIR.
    O MÜCADELENİN MERKEZİ BEYNİMİZ VE BENLİĞİMİZDİR.KİŞİNİN KENDİSİ VE ÇEVRESİYLE BARIŞIK OLMASI GEREKİR Kİ HASTALIĞI YENEBİLSİN .
    BU MÜCADELEDE SEVDİKLERİNİ İNCİTMEDEN VE SOSYAL HAYATIN İÇİNDE VAR OLMAYI BAŞARABİLMEK İLE KAZANILABİLİR.

BU SAVAŞTA GALİP OLMANIZ DİLEĞ İLE...

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Arkadaşlar kas hastalığında doğru bildiğimiz en önemli şey nedir :?: kaslar hareketsiz kalmayacak kasın tonüsünü artırmaya,kuvvetini korumaya yönelik bu işin uzmanı fizik tedavi hekimlerince verilecek hareketlere göre egzersizlerimize dikkat etmeye çalışacağız.Gökce sen spor salonuna gidiyorsun tabi seni yönlendiren bir doktor değil spor hocası lütfen şuna dikkat et senle daha öncede konuştuk kaslarını aşırı zorlamak kas hastaları için doğru bir şey değil,senin spor hocan nasıl bir program yaparak seni çalıştırıyor bilemiyorum ama fizik tedavi doktorunada danışmak faydalı olur bu anlamda.Baran kondüsyon bisikletini normalden fazlamı kullandın acaba benimde evde kondüsyon bisikletim var ama günde 5-10 dk kullanıyorum yinede yorulduğumu hissettiğimde bırakıyorum evet belki bende az kullanıyorum ama kademeli olarak ve yormadan süreyi artırmak en mantıklısı.Ve beslenmemiz protein ağırlıklı gıdaları tüketmeye dikkat etmemiz gerekiyor artı yaz ayındayız bol suuuu

Üye
    gokcerkan Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    02:53
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

[b]Arkadaslar o kadar güzel yazmıssınız ki bu sinerji ile mükemmel sonuclara varacağımıza eminim.
    Baran biraz daha açarmısın ? Yani biraz daha detaya inebilir misin ? Hangi yaz kullandın kondisyon bisikletini ? Ve kullanmayı bıraktıktan sonra mı yüreyememeye başladın ? Ne zamandır yürüye miyorsun ? Nerede yasıyorsun Baran ?

Uygar hastalıgı yenmenin en büyük yolunu bulmussun. Senin dediğini yapan insanlar kanseri bile yenebiliyor. Sonucta bu kaslara emri veren de proteini verenin de komutanı beynimizdir. Beynimiz isterse bu hastalıktan kurtarabilir vücudu. Ama beynimizi bu işe yöneltmek için sürekli “ Ben sağlıklıyım” demek gerekiyor. Ben sağlıklıyım. “ Hasta kelimesini asla kullanmamalıyız. Md yim diye sosyal hayattan uzaklaşmak daha da zarar veriyor. Çevrenize bakın .. Çogu sağlıklı insandan daha iyiyiz. Herkesin bir problemi var. Vücudunda olmasa da ruhsal problemleri olan o kadar çok insan var ki. Hem kimden çekinecez, kimden korkcaz.. Sosyal hayatın içine balıklama dalın.

Hatice merhaba. Seninle konumsak ve fikir alışverişinde bulunmak bana cok seyler kattı. İyi ki varsın. Ben prof dr piraye serdaroglu ile görüştüm ve onun tavsiyeleri üzerine yapıyorum sporu. Ama doktoruna danısmadan kimse ağır spor yapmasın tabiî ki. Pirayeoglu fizik tedavinin bana bir yararının olmayacağını ve kaslarımı zorlamamın gerektiğini söyledim. Daha önce ben de korkuyordum zorlama konusunda ama 8 aydır kaslarımı zorluyorum ve daha da iyiyim. Tüm kaslarımızı çalıstırmalıyız. Kondisyon bisikleti sadece bacakları çalıstırır. Kolları, omuzları, elleri, sırtı, beli, karın kaslarını da düzenli olarak calıstırmalıyız. Ve nasıl çalıstıacağınızı bilmiyorsanız bir gym ( body building ) salonuna gidin ve ordakilere sorun. Mümkünse o salona kaıt olun ve düzenli gidin. Bu çok süper olur. Vücut geliştirme uzmanları kasların gelişimi konusunda cok bilgilidirler. Fizik tedavicilerden cok daha iyi bilirler. Hangi hareketin hangi kası calıstıracağı konusunda yani.

Sosyal yaşam, iyi beslenme, spor, beyni iyi kullanmayı bilmek bu hastalıgı kesinlikle önler.

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben hastayım hiç bir şey yapamam kavramını beyinden atmak gerekiyor mümkünse hastalığımızlan dalga geçelim inanın herşey daha güzel olur

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar ben 18 yaşındayım.geçen sene bitirdim liseyi.kondisyon bisikletinide geçen yaz kullandım.ekimden beri kendi kendime yürüme olayı tamamen kesildi.şu an hiç adım atamıyorum.ama şu da var biraz kiloda aldım.yani 50 kilodan 50 kiloya çıktım.belki bu da yürüyememede etkili olabilir.şu an kulnadığım ilaç carnitene

Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon