Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 115 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Suskun 26 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    30.08-2016
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Refleksoloji tedavisi nerelerde yapılıyor bilginiz varsa yazabilirmisiniz?
    bilgiler için de teşekkürler

Üye
    gizemim Avatarı

Gerçek Adı
    nurten
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar sizdemi gitceksiniz bifaydası olmuyo ama gidin deneyin izmirde ankarada istanbulda manisada da var diyorlar ama tam emin degilim geçmiş olsun allah salık versin

Üye
    teoder Avatarı

Gerçek Adı
    sercan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:07
    Yaşadığı Yer
    pendık
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

"gızemım"sız ne hastasısınız refleksolojı aldınız

Üye
    Hüsmen Avatarı

Son Giriş
    09.07-2012
    Saat
    01:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence agir spastiklerde yani yürüyemeyen oturamayan konusamayanlarda refleksoloji cok zor fayda gösteriyor yada hic zaten uzmanlar tvde butür engelli gruplarinda sifir düzelme olmuyor biz minumime indirebiliriz dediler hafiflerde daha hizli düzelme oluyormus yasi kücük cocuklarda bence mutlaka denek lazim ya düzelme olursa?

Üye
    gizemim Avatarı

Gerçek Adı
    nurten
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım benim kızım spastik engelli ondan refleksoleji aldık ama bi faydası yok ben biseneye kalmaz koşturturum diyodu esatbey peki neden koşturtamadı kesin yürütürüm diyenden herzaman uzak durulcak herkeze aynı şeyi söylüyor nerden biliyor oraya umutla gittigimizi biliyor maksatı oraya baglamak bizleri zayten fizik tedavi görüyorlar yürümeye hazır olanlar halkıyor ayaga oluyor esat yürüttü malesef

Üye
    Hüsmen Avatarı

Son Giriş
    09.07-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nurten hanim size kesin yürütürüm demesi dogru degil tabi bi deneyelim demeliydi yürüyemeyen sapstik cocuklar fizik tedaviyle mümkün degil yürüyemezler ben inanmiyorum fizik tedaviyle yürümek olsa simdi tekerlekli sandalye kullanan olmazdi oraya 1000 tane yürümeyen spastik gidiyorsa belki bunlarin 5i yürüyebiliyor oda yillarca ugrasilinca Refleksoloji tedavisinde olumlu gelisme olursa hücreler yenileniyormus yani hersey direk beyinle oluyor olmazsa olmuyor

Üye
    gizemim Avatarı

Gerçek Adı
    nurten
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım sen bikere çok yanlış düşünüyorsun fiziktedaviye inanmayarak çünkü fizik tedavi kasları güçlendirip yürümesede şekil bozuklugu olmasını engelliyor vede fizik tedavi tekerlekli sandalyede olsada kendilerine yetcek kadar kurtara biliyorlar kendilerini bunda çok yanlış düşünüyorsun canım sen takmışın bikere refleksolejice git bakalım hayırlısı olsun hepte aynıları çıkıyor tv yede nedense

Üye
    Hüsmen Avatarı

Son Giriş
    09.07-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yok bence fizik tedavininde faydasi var tabi olmaz olur mu? Oglum fizik tedavi alsa kaslari güclenir mutlaka refleksolojinin hücrelerle bir bagi oldugu icin denemek istiyorum bakalim beynin ölü hücrelerini ne derece etkileyecek ama tani koymuyorlar bakiyorlar cocuk konusuyor yürüyor kosuyor merdiven cikiyor birseyi yok diyorlar ben deli miyimde tutturayim bu cocuk rahatsiz diye dogumda oksijensiz kaldigina adim gibi eminim cünkü hata yaptim bakiyorlar apgarina normal diyorlar zor dogumda olmadi ama bi sanci kacti iste o yüzden boguldu gelde anlat senin kizinin beyin emari cekildi mi nurten hanim insallah bur mucize ilac cikarda cocuklarimiz kurtulur baska cocuklariniz var mi? nasil dogum yaptiniz? Incirin ölü hücrelere faydasi cokmus ama oglum yemiyor

Üye
    gizemim Avatarı

Gerçek Adı
    nurten
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işallah çıkarda mucizeden herkez faydalanır benim 2 kızım var gizemin bide lise bire giden ablası var dogumuda sezeryan olcaktım son an normal dogum oldu inciride ben kızıma rondodan çekip yogurda karıştırıp yediriyorum yani kuru meyvaları genelde öyle veriyom senin şu refleksoleji hücreleri yenilemiyo bilesin sadece uyarı diyorlar haberin olsun arkadaşım

Üye
    Hüsmen Avatarı

Son Giriş
    09.07-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Esat bey hücreler yenileniyor yenilenmese bile saglikli hücreler ölü hücrelerin görevini üstleniyormus yani iki secenek oluyormus bunu tvde söylediler fizik tedavi beyni uyariyor ama inan ben spastiklerdede 10 sene fizik tedavi alip hicbir gelisme olmayanda gördüm artik hepsini denemek lazim benim oglum 1 yasindan beri yemegi kendi yiyor incirin beyin hücrelerine cok faydasi oluyormus özellikle tazesi ama yemiyor ki benim 4.5 yasinda bir oglum daha var o sezaryenle dogdu saglikli sizin diger kiziniz nasil dogdu hep doktor hatasi ama herseyi deneyecegim

Üye
    ertan22 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    08.12-2010
    Saat
    00:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Konunun tarihi eski kalmış ama ilgilendiğim için tüm yorumları okudum olumlu yazanda var olumsuz yazanda hatta "Hüsmen" adlı üye kendisine tekrar teşekkür ederim buradan danıştığım konularda bana yardımcı oldu bende bu konuda bazı sorularımı paylaşmak istiyorum..
    Ben refleksolojiyi oğlumda uygulatıcam işe yaramasada zararı yok sadece maddiyat oda önemli değil sağlıkdan önemli değil. ama kafama takılan bazı sorular var buradan alakalı olan arkadaşlara danışmak istideğim bu refleksoloji için akademik bir eğitim yok galiba kursuna katılıp belge alan herkes bunu yapabiliyor bu durum bende soru işareti bırakıyor refleksoloji'ye en yakın branş fizyoterapi diye düşünüyorum fizyoterapistler neden bunu yapmıyor kurs ile yada belli bir eğitim ile bunu öğrenen insanlar yapıyor kafamdaki bu sorulardan dolayı tereddütlerim var..

Üye
    lakoste Avatarı

Gerçek Adı
    TOLGA..
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:01
    Yaşadığı Yer
    ANADOLUM
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    6

Yaa bence inanmayın umut taciri bunlar..

Üye
    manzela Avatarı

Gerçek Adı
    aze
    Son Giriş
    15.04-2012
    Saat
    06:31
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba hüsmen umudunu kırmak istemem ama aynı rahatsızlıktaki kızımı götürdüm 6000 tl para verdim inan bana hiç etkisini görmedim kızım cp hastası .basketbolcu sedayı da göstermişlerdi tv de.gittim istanbula esat hocayada götürdüm.gözlerimle görmesem inanmazdım seda değil adım atmak kızcağız desteksiz ayakta bile duramıyordu.yinede dediğin gibi dene istersen ama bizede yazmayı unutma.Allah herbirimize acil şifalar versin.

Suskun 26;
    evet 34 ilde merkezi varmış ama tavsiye etmem

Tuba
    tuba kesinlikle haklısın kızımda 2 yaşında cp li paramızıda umudumuzu da aldılar.üstelik uzmanlarda 1 aylık bi eğitimle bu işi yapıyorlarmış,alenen sahtekarlar.

Üye
    manzela Avatarı

Gerçek Adı
    aze
    Son Giriş
    15.04-2012
    Saat
    06:31
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kızım 2 yaşında cerebral palsy hastası.bi yakınımızın önerisiyle mersinde bi refleksoloji merkezine götürdük.ordaki uzman bize 2 ay içinde etkilerini göreceğimizi salyasını,kusmasının kesileceğini,boynunu tutabileceğini,oturabileceğini hatta 1 ıl içinde de yürüyebileceğini söyledi. halil hocada şubesini bi nevi denetlemeye geldiğindede bizimle görüştü aynı şeyleri söyledi.
    bu merkeze bizim gibi engelli çocukların aileleri geliyorlardı onlarlada konuştum bir umut adına geldiklerini söylediler.6 ayın sonunda salyası bile kesilmedi. istanbula esat hocaya bile götürdüm. ordada şok oldum. ciddiyetsiz ortamlarda kalan bu engelli çocukları ve tek tutundukları umut olan aileleri görünce dayanamayıp ağladım.

brussels capital üniversitesi mezunu refleksoloji uzmanı dedikleri çalışanlarının 1 aylık kesinlikle yetersiz bi eğitimle bu işi yaptıklaarını öğrendim. tv lerde ünlülerinde buna alet edilmesi de acı. basketbolcu sedayı gördüm değil 33 adım desteksiz ayakta bile duramıyordu. seans başına aldıkları 50 lira benim ayda 400 liraya mal olan ve uğruna geçim sıkıntısı çektiğim bu iş kızımın sağlıklı olması hayalim yanıma kar kaldı.

herkes iyi düşünsün...

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim bende ciddi ciddi bunlara gitmeyi düşünüyordum.çok saol.

Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon