Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 115 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    doktorlardan gina gelmis agir isitme sorunum var kulak cinlamalarina bazen dayanamadigim oluyor su refleksoloji denen sey isitmeye cinlamaya faydali olabilirmiki

Üye
    Hüsmen Avatarı

Son Giriş
    09.07-2012
    Saat
    01:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

videolarda birtane denk gelmistim isitme sorunlu bir genc bayagi ilerlemis önceden bazi harfleri diyemiyormus simdi daha rahat söylüyormus telefon edip bi sor belki faydali olur

Üye
    fzt yasemin Avatarı

Gerçek Adı
    Yasemin
    Son Giriş
    22.03-2010
    Saat
    15:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kas hastalıklarında sorun sinirlerde değil bizzat kasın kendi yapısındadır.yani sinirlere müdahelenin bi getirisi olmaz..

Üye
    Hüsmen Avatarı

Son Giriş
    09.07-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fzt yasemin hanim benim oglumun kaslari gevsek ama güclü oglumun sorunu direkt kaslarda degilde beyincikte bulunan hasar yüzünden denge bozukluguda var

Üye
    fzt yasemin Avatarı

Gerçek Adı
    Yasemin
    Son Giriş
    22.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çocuğunuz fzik tedavi aldı mı?denge egzerszileri uygulandımı acaba.refleksolojinin serebellar problemlerde etkinliğini bilmiyorum faakat kendi başına çok fazla etki edeceğini sanmıyorum.kas tonusundaki azlık da serebellum etkileniminden ileri gelmektedir.saygılar

Üye
    Hüsmen Avatarı

Son Giriş
    09.07-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oglumun denge bozuklugu hafif derecede konusma bozukluguda var kac doktora gittim birtürlü teshis edemediler fizik tedavi almadik denge ve konusma bozuklugunda refleksoloji cok etkiliymis hücreleri yenileme özelligide varmis fizik tedavi ne getirir ogluma bilmiyorum beynindeki hasar düzelir mi?

Üye
    fzt yasemin Avatarı

Gerçek Adı
    Yasemin
    Son Giriş
    22.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır beyin ve beyincikteki hasar fizik tedavi ile düzelmez.sinir hücreleri hiçbir şekilde yenilenmez ve çoğalmazlar...öyle olsaydı şimdiki nörolojik hastalıkların hiçbiri var olmazdı.dizartri ,distoni ,denge bozukluğu bunların hepsi serebellar etkilenimin işaretleri.dengesiin iyileşmesinde ve konuşmanın düzeltilmesinde konuşma terapistleri ve fizyoterapistlerden yardım alabilirsiniz

Üye
    gizemim Avatarı

Gerçek Adı
    nurten
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi akşamlar ben arkadaşa anlatamadım bitürlü neden ısrarla gitmek istedigini biliyorum tabiki bende götürdüm refjeksolejiye denedim ama fayda olmadı olsada zayten fizikle beraber tek başına olmaz birşey denge yok diyor fizige gitmemiş beyin hasarı hepimizin çocugu ondan zayten hasar olmasa neden böyle olsunlar arkadaşım fizik tedavi gerçekten faydalı beyin için norolejiye götür kırmak istemem seni bak veriyim noraleji doktorunun telefonunu konuş çok iyi doktor 4,5senedir epilepsisi olmuyo beyin geliştirici vitamin ilaç bişeyler verdi benim kıza inan ara bi fikir alırsın sabiha paktuna keskin internetten araştır

Üye
    Hüsmen Avatarı

Son Giriş
    09.07-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim oglumun durumu cok hafif mikrosefali hastalari yani kücük beyni olanlar refleksolojiyle beyni büyümüs kizi kac defa haberlere tvlere cikardilar bunlar sahte olamaz ben kac tane aile gördüm görüstüm durumu oglumdan daha beter düzelmisler tamam yürüyemeyenleri konusamayanlari belki hic tedavi edemezler ama dedikleri gibi hücreler yenilenmeszse mikrosefalilerde düzelmede olmazdi bu refleksoloji herkeste etki yapmayabilir örnegin bir ilac bana yaramazsa baskasina yarayabilir.

Üye
    fzt yasemin Avatarı

Gerçek Adı
    Yasemin
    Son Giriş
    22.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

beyinde sadece sinir hücreleri yok.glia hücreleri ve farklı hücreler de var.bu hücrelerde artış ggörülebilir fakat sinir hücreleri çoğalmazlar.ayrıca mikrosefalide kafa kemikleri arasındaki sturlar erken birleştiği için kafa küçük kalıyor ve beyin gelişimi de geri kalıyor.bu hastalardan bazılarının kafa gelişimi az da olsa belli yaşa kadar devam etmekte.ayrıca bu uygulamayı yapan bi doktor değil piskologdur.bunu da göz önünde bulundurun ve ona göre umut bağlayın derim.. iyi akşamlar

Üye
    Hüsmen Avatarı

Son Giriş
    09.07-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

agir spastikler bile yürüyor normalde bu mümkün degil oglumda denge bozuklugu var ama kan sayiminda birsey cikmadi ben yinede her iki yöntemi deneyecegim

Üye
    gizemim Avatarı

Gerçek Adı
    nurten
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

deneyin bişe diyemem ama umutlanma fazla derim bişeyler bekleyipde olmadımı umutlarımız yıkılıyor biliyorsun üzülmeni istemem evlatlarımız için tabikide uraşacagız işallah kimsenin umutları yıkılmaz geçmiş olsun arkadaşım

Üye
    Hüsmen Avatarı

Son Giriş
    09.07-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir kadin hamileyken mutlaka dogru doktoru secmeli benim kadin doktoru hergün küfür ediyorum 2 saatte dogan oglumu özürlü birakti dogumda konustu ebeyle bende dalginliktan ikinmayi kacirdim 1 dakika gec dogdu onlarin yüzünden kacirdigim sanci oglumun hayatini karartti birde demezler mi dogumun cok kolay oldu diye allah onlari beter etsin insallah, zor dogum olsa bu kadar üzülmezdim sonradan 2008 yilinda dogum komplikasyonlarini duydum ama gec oldu dogum cok önemli saniyeler önemli ben bunu bilmiyordum o zamanlar ne yazik ki

Üye
    gizemim Avatarı

Gerçek Adı
    nurten
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyide arkadaşım gizemde zordogumdan oldu resmen ölü dogdu 19gün hastanede yattı durumu kıritik gitti gidiyo dediler öldürmeyen allah öldürmüyo işte demekki çekecek çilemiz varmış hamdoldun nediyelim arkadaşım

Üye
    Hüsmen Avatarı

Son Giriş
    09.07-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benimki zor dogum degil baska hastanede dogum yapsaydim böyle olmayacakti tam dogacagi zaman son sancida hicbirsey yapmadim öylece bekledim hic farketmediler bile ben ne bileyim cocugun öyle oksijensiz kalacagini zor dogum olsa inan bu kadar üzülmezdim ihmalkarliktan o yüzden durumu hafif zor dogum olsaydi belki simdi yürümeside olmazdi kizkardesimin dogumu zor oldu 6 saat sürdü simdi oglu sapasaglam benim kacirdigim o 30 saniye oglumu özürlü yapti doktor cok önemli kader mi yazgi mi hep kendime soruyorum bu kadar sacma bir durumdan cocugum özürlü oldu

Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon