TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 35 mesajın 31-35 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fndakk@ Avatarı

Son Giriş
    21.01-2019
    Saat
    12:43
    Yaşadığı Yer
    Canakkale
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    15 yasindaki oglumda ilk teshis miyopati konuldu. DMD bakildi cikmadi . Kas biyopsisi yapildi net birsey diyemediler. Kalp kasinda da kalp pili takilacak kadar tutulma var . Omuzlarda ileri miyopati cikiyor emg de. Su an LGMD2J bakiliyor. Esimden bende ve oglumdan kan aldilar. Iki tarafin ailesindede kas hastasi yok. Fizik tedaviye ve co enzim q10 basladik. Dr muz haluk topaloglu. Lgmd2 j li kimse varmi . Oglum su an herseyi yapabiliyor ayakkabi baglamak disinda. Hastaligin ilerleme seyri basil oluyor

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.177
    Verilen Beğeniler
    785

@fndakk@

Teşhisi doğrulamak çok mühimdir. Aynı hastalığa sahip farklı kişilerde dahi etkileri değişebilmektedir. Doktorunuz Türkiye'deki en iyi doktorlar biridir. Şu an, motor fonksiyonları nedir? Yürüme, yerden kalkma, oturma-kalkma, vb?

Üye
    fndakk@ Avatarı

Son Giriş
    21.01-2019
    Saat
    12:43
    Yaşadığı Yer
    Canakkale
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yere tam oturursa 1 eliyle destek alarak kalkiyor ama bagdas kurabiliyor yere comelip desteksiz kalkabiliyor asansor hic kullanmaz . Aslinda baktiginizda sadece yaditlarina gore yavas kosuyor baska da bir zorluk cekmeden hayatina devam ediyor

Titinopati gen taramasi son yapilan . Sonuc 6 ila 9 ayda cikacakmis

Yillar once yazilan mesajlari okudukca umutsuzluga kapiliyorum cunku 2005 yilinda bile tedavi calusmalari var yakin yazarken 2019 girdik hala tedavisi bulunamamis
    @hozgul@

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.177
    Verilen Beğeniler
    785

@fndakk@

Umudunuzu yitirmeyin, zira gelişmeler artık çok hızlı. Derdimize çare değil evet, ama şifa buluncaya kadar kendimizi korumak zorundayız. Anlattığımız kadarıyla da fiziken gayet iyi durumda...

Üye
    Kibrit Avatarı

Son Giriş
    11.07-2021
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    25 yaşına geldim bugün haberim oldu böyle bi hastalığa sahip olabileceğim yıllardan beri bu hastalık yüzünden sıkıntılar çektim , ilk okul , orta okul da arkadaş gruplarında lakabım zombi'ye çıktı o kadar çok yürürken ve yokuş çıkarken zorlanıyordum ki sürekli kusuyordum.(arkadaşlarım bir yere giderken beni çeke çeke götürüyordu , bu hastalık yüzünden hiç bir sosyal hayatım olmadı )
    Bizim okulumuz dağ denilen yerdeydi her gün o dağı çıkıyordum bayağı bir yokuş vardı ve sabah süt içiriyordu annem .
    o yokuşu çıkarken yaşadıklarım anlatılamaz düz çıkamıyordum çapraz şekilde yokuşu çıkmaya çalışıyordum.
    ve kalbim o kadar çarpıyordu ki midem bulanıyor sabah içtiğim sütü kusuyordum.

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123