Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    snipercem Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    30.04-2011
    Saat
    02:23
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar evden dışarı çıkmıyorum ve sandalyeye oturmak fikri bile çok bunaltıyor ve benim gibi olan arkadaşlarında olduğunu biliyorum. Bize nasıl yol gösterebilirsiniz?

- Bizden daha tecrübeli arkadaşlar, bilgisi olan arkadaşlar, paylaşmak istediği olan arkadaşlar, birikimlerinizi paylaşırmısınız.
    - Bir kişi tekerlekli sandalyeyi nasıl kabullene bilir?
    -Şuan tekerlekli sandalye kullanan arkadaşlar Siz nasıl kabullendiniz?

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Nasıl kabulleneceksin biliyormusun kardeşim tekerlekli sandalyeye binip dışarıya çıkacaksın ..İnsanlar sana bakacaklar buna aldırmayacaksın ,onlardan farkın onların yürüyor olması seninse oturuyor olman ..Kendine gerçek dünyadan arkadaşlar bulacaksın ve onlarla zaman geçireceksin..ilk başlarda zorlanacaksın insanların bakışları,soruları rahatsız edecek ama bir zaman sonra artık umursamadığını göreceksin hatta abartıcan bakmaları hoşuna bile gidecek..Yarın bin sandalyene ve çık biraz dolaş ,dolaştığın zaman kendini daha iyi hissettiğini göreceksin..Kolay gelsin..

Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

tekerlekli sandelye kullanan bütün arkadaşlarımızın başından geçmiştir bu dönemler..
    Bana da oldu ki kolay atlatamadım 3 ay sürdü..
    En sonun da dayanamadım ve çıktım evden sonun da. Bir kabullenme meselesi bu. Sen tekerlekli sandalyeyi değil, önce kendini olduğun gibi kabullen arkadaşım. Kendini kabullendin mi göreceksin ki senin yürüyen ayaklara ihtiyacın olacak ve illa ki tekerlekli sandelyeye rahat bi şekilde bineceksin. Evet dışarda çoook bakan olacak hatta kalkıp para vermeye çalışan olacak. 1-2 sinirleneceksin ama sonra alışacaksın bakan gözler umrunda bile olmayacak. Herkesin başından geçer bu dönemler. Herşey zaman ile aşılacak..

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    ABİ COK GUZEL ANLATMIŞ ZATEN...
    17 AY ONCE TRAFIK KAZASI GECIRDIM UNIVERSITEYE GIDERKEN YENI KAZANMISTIM DERECE YAPIP KAZANDIM HEMDE BIRAZDA YAKISIKLIYDIM ABİ KADAR OLAMAZSAMDA..kaza oldu ıkı arkadasım hayatını kaybettı vs...bızım gıbı gencler sevgılım olmaz falan filan kımse sevmez boş seyler tabı..bence ama
    cıktım dısarı t.sandalyeyle yollarda hıc mı hıc ıyı degıldı t-sandalye ıcın tek basıma yorulana kadar dolastım..bakanlara durdum dedım ki rahat durmazsanız boyle olur işte
    takmayacaksın kardeş..

Üye
    A-KILIC Avatarı

Gerçek Adı
    •
    Son Giriş
    09.07-2017
    Saat
    17:44
    Yaşadığı Yer
    Tuzla, İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

cool takılcaksin kardesim önceli zor olcak tuhaf bakış lar sen dişari neden cıkdın diyenler , ne oldu neyin var diyen merakli insanlar olcak sonra alişcaksin güzel sandelyeler seciceksin şöyle poponu ince gösteren cinslerinden ve eğer tembelsen benim gibi akülü isticeksin ve alicaksin ozaman yürüyemediğine üzülmiceksin tabi bascaksın gaza verceksin ayari )
    biraz mizah kattimmki sıkılmayasın diye... ama alışcaksın alışcaksın alışcaksin ...

not: bizim gibi insanlari dışarıı çıkması şartt lütfen dışarda cok vakit geçirr

Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu süreyi ne kadar çabuk atlatırsan senin için okadar iyi olur.benzer duyguları bizde yaşadık başta.zamanla atlatırsın fazla vakit kaybetme.

Üye
    SELCUK Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Kağıthane
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de tekerlekli sandalye kullananlardanım. Sen biraz zorlanacaksın acemilik çekeceksin, insanlar bana neden bakıyor diyeceksin ya da başka düşünceler içerisinde olacaksın AMA herşeyi zamanla unutup, HAYAT'a katılacaksın her ne kadar ZOR gelsede T.sandalye gerekli ise Serkan'ın dediği gibi VAKİT KAYBETME. Rahat ol ve çık dışarı.

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dostum tek sorunun elektirkli sandalye ise bu hiçbirşeydir.Bakan bakar.Hem o kadar çok da dikkat edileceğini sanmıyorum.Milletin işi gücü yok sana mı baksın.Tek sorun elektirikli sandalye ise bence bu sorun olmamalı.
    Yapmak istediklerini engelleyen başka sorunlar varsa onu bilemem.Ben de mesela dışarı çok çıkmam.hatta 2-3 haftada bir çıkarım.benim sorunum ise bu hayatı hala kabullenememem.

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

tekerlekli sandalyene binip dışarı çıkacaksın.
    Sana bakanlar olabilir onları farkettiğinde kendini uzaylı gibi hissedebelirsin Böyle durumlarda takmıyacaksın boşvereceksin görmezden geleceksin.Nekadar çok dışarı çıkar gezersen okadar çabuk atlatırsın bu süreyi.Şu anda nasıl alışacağım diye bir düşünce var kafanda ama bir süre sonra tekerlekli sandalyenin ayakların olduğunu hayatını en çok kolaylaştıran yardımcın olduğunu farkedeceksin.

Üye
    arkeoloi_01 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin dağ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana/seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar hüseyin ben 19 yaşındayım...insan yaratıkların en sabırlısıdır çünkü birgün öleceğini bile bile yaşar...ama kas hastası olan bizler için bu dahada feci çünkü bir gün yürüyemeyeceğimizi bile bile yaşıyoruz..ben şuan yürüyorum ama yürümemde beş seneye kadar ..sonra bende tekerlekli sandalyeyle dolaşmaya başlarım..peki moralimi bozuyormuyum hayır hemde hiç..hastalığımla yaşamayı öğrendim.insanların birbirinden farklılıkları vardır...yürümenin bu farklılıklar arasında olmadığını öğrendim.arkadaş edinemeyeceğinden insanların onlara acır gözle bakmasından çekinen arkadaşlar var sakın böyle düşünmeyin..benimle geçireceği bir saatini hiç birşeye değiştirmeyecek arkadaşlarım var...en önemlisi sosyal olmaya çalışın yeteklerinizi keşfedin müzik aleti çalmaya başlayın resim çizin .öyle bir olunki siz yaşamın değil yaşam sizin peşinizden koşsun..hepinize kucak dolusu sevgiler...

Üye
    arkeoloi_01 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin dağ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana/seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KARAÇOCUK

mevlana ne demiş nekadar bilirsen bil,söylediklerin karşındakinin anlayabileceği kadardır .....ben bir şeyler anlatmaya çalıştım ama karşımda anlamak istemeyen insanlar varmış...yazılanlara cevap verme hevesiyle ,bir boşluk bulayımda laf yapıştırayım hevesiyle okursanız işte bu arkadaş gibi cümleler kurarsınız ...bu konuda platonun çok güzel bir sözü var akıllı konuşur çünkü söylemek istediği şeyler vardır,aptal konuşur çünkü kendini birşeyler söylemek zorunda olduğunu sanır ah bi düşünsen bu sözleri söyleyen biri spor yapıyormu yapmıyormu ..dengeli besleniyormu beslenmiyormu diye bir kafa yorsan...eeee insan ne kadar az düşünürse o kadar çok konuşur.. hepinize selamlarımı iletiyorum arkadaşlar

Üye
    KaPtAn 16 Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.08-2010
    Saat
    00:18
    Yaşadığı Yer
    Bursa / Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sen bakışları boş ver aldırma

şöyle düşün güzele bakarlar diye

Üye
    UMUDUN Avatarı

Gerçek Adı
    Ümit..Timü
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    Elazığ-Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

arkeoloi_01;

Kardeşim neden bukadar ters cevap verdiğini anlamış değilim.. burda çoğumuz engelliyiz yada engelli adayıyız . Karaçocuğunda kas hastası bir çok arkadaşı var. ve . kendi bildiğince daha iyi olman için ve daha fazla bir zaman yürümen için bir kaç tavsiye de bulunmuş. Sen belki daha iyi bilirsin bizler bilemeyiz..ama manalı sözlerle arkadaşını kırman gerekmezdi..

Üye
    berfin Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    9

Ah edip vah edip kendimizi yemiycez.Ölümle burun buruna yaşayanlar ,ölümü bekleyenler var,varsın olsun t.sandalye de bizi beklesinZamanı gelince bizde otururuz..Kim bakmış kim ne demiş kimin umurunda herkes kendine baksın,,Öyle gerizekalı beyinsiz 'insanlar' var ki inan üzülmeye değmez.Milyonda bir ihtimalle dünyaya gelmişiz,birdaha gelmeyeceğimize göre dünyada bir tane ben olduğuma göre bizlerde hastalıklarımızla yaşamaya çalışacağız hayatımızı cehenneme çevirmeden.Nefes alıyormuyum,görüyormuyum,algılıyormuyum,aklım çalışıyormu,,tüm duyguları hissediyormuyum,,evet ise gerisi teferruat!!

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Konu hassas o yüzden yazılanlara bazen fazla sert tepkiler verilebiliyor kimsenin birbiri için art niyetle,taşı gediğine koyayım hesabıyla bir şeyler yazmayacağına inanarak bunları söylüyorum(En azından böyle bir konuda)

Şu an için tekerlekli sandalyede olmayan bir kas hastasıyım ama her geçen gün bana inat ilerlemeye devam ediyor.Bu şekilde gider ve bu arada ben elimden geleni yapsam bile bir tedavi çıkmazsa sonu tekerlekli sandalye biliyorum ama o zaman gelince oturmak,kabullenmek ne kadar zor olur şu an sadece tahmin etmeye çalışabiliyorum.
    Ben kas hastalığı tanısını ilk duyduğunuzda ne düşündünüz bir o günlere gitmenizi istiyorum,bu belirsiz hastalığın size sunduğu gelecekle ilgili neler düşündünüz ? O zamanda kolay olmamıştı,bu hastalığın hiç bir aşaması kolay değil ki ? Ama nasıl bugünlere gelindi yaşamak,elinden gelen mücadeleyi vermenin zorunluluğu ile en güçsüz hissettiğiniz anda bile sizi yaşama bağlayacak sebepler buldunuz ki çok şükür bu durumdasınız(durumdayız)

Başa gelenin sabrıda ardından geliyor biz bunu öğrenmedik mi bu hastalıkla boğuşurken ? Bu durumda hastalığın büyük ikramiyesi diyerek o durumda neler yapmamız gerektiğine bakmaktan başka yapacak bir şeyimiz yok.Nasıl aştıklarını, bu durumu kabullenme sürecini nasıl kısalttıklarını da arkadaşlar çok güzel anlatmış zaten üstüne bir söz söylemeye gerek duymuyorum kendi adıma.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon