Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    snipercem Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    30.04-2011
    Saat
    02:23
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam arkadaşlar kaç senede nekadar güçsüzleştiniz? Paylaşmak istermisiniz tşk'ler

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

fiziksel mi psikolojik mi??

Üye
    snipercem Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    30.04-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Her ikiside

Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

Benim hastalığım 5 yaşında başladı ama 11 yaşına kadar gayet normaldim, herşeyi yapabiliyordum koşmak, oturup kalkmak, şınav, mekik vs.vs 11 yaşından sonra önce kollarımda zayıflama ve güçsüzleşme başladı sonra bacaklarımda orta okulun son dönemlerine kadar zorda olsa yürüyüp kendimi taşıyabiliyordum 15-16 yaşında artık yürüyemez duruma geldim ve tekerlekli sandelye kullanmaya başladım tekerlekli sandalyeye düştükten sonra ne ilerleme ne gerileme olmadı pek şu an 25 yaşındayım ve hala neredeyse 15-16 yaşındaki seviyedeyim tabi biraz daha güçsüzüm o döneme göre...

Üye
    snipercem Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    30.04-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir zaman sonra erime duruyormu diyorsun? doğrumu anladım

Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1.5 sene önce trafik kazası t-5 fizik olarak yürüyemiyorum kollarım eskisinden daha kuvvetli 1.5 sene öncesine nazaran fiziksel kazanımlarım ilk kaza geçirdiğimde göğüs uçlarından itibaren hiç his ve hareket yoktu gecen süre içinde his biraz daha aşağıya indi gövde dengemde baya bi kuvvetlendi önceden hiçbir işimi yapamazken şimdi %90 işimi kendim yapabiliyorum bunlar insana moral veriyor gelelim işin manevi boyutuna bazen hiçbirneden yokken birine patlıorum daha asabi oldum bazende çok sakin oluyorum genelde eski günlerim aklıma gelince asabi oluyorum
    ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: snipercem Mesajı Gör
    bir zaman sonra erime duruyormu diyorsun? doğrumu anladım

Yok öyle demiyorum bu bünyeden bünyeye ve hastalığın tür'üne göre değişiyor bende 11 ile 15 yaş arasında seyir eden o hızlı kayıp 15 ile 25 yaş arasında yaşanmadı diyorum sadece.

Üye
    umut38 Avatarı

Son Giriş
    10.10-2014
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

19 yaşında teşhis kondu şuan 20 yaşındayım.Son bir yıl içerisinde kuvvetsizlik bakımından baya bir çöküntü yaşadım aynı şekilde psikolojik olarakta.Mesela geçen sene toplu taşıma araçlarına binebiliyordum şuan ise binemiyorum. Bu nasıl bir hastalık anlamadım mecbur kalmasam evden dışarı çıkmayacam.Hayatım alt üst oldu.Yaşamanın bir anlamı kalmadı benim için,şuan ise yaşayan bir ölü gibiyim....

Üye
    Flofi Avatarı

Gerçek Adı
    Feyza
    Son Giriş
    09.04-2013
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ...Akdeniz...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bu kadar çabuk pes etmemek gerek. Moral ve dayanma gücünü korumalısın. Biliyoruz ki bir tedavi yöntemi çıkacak. Mucize değil olabileceği bekliyorsunuz.
    Tıp bu kadar ilerledi. Çaresi bulunacak elbet. Ama çare bulunana kadar, hareketsiz kalıp bir şeyler yapmadan beklemek çok yanlış. Geçiremediğinize göre yavaşlatabilirsiniz hastalığı... Fizik tedaviler egzersizler...v.s.
    Bıkmadan yılmadan lütfen...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: umut38 Mesajı Gör
    mecbur kalmasam evden dışarı çıkmayacam.Hayatım alt üst oldu.Yaşamanın bir anlamı kalmadı benim için,şuan ise yaşayan bir ölü gibiyim....
    Mecbur kalmasam çıkmam da denmesin lütfen. Yaşam engelliler için zor evet... Ama sağlıklıların da zorlukları var...
    Bizim hayatı kolaylaştıracağımız şekiller var.
    Mesela her gün belli saatlerde dışarı çıkmayı kural haline getir. (zorda olsa)
    Hareketsiz kalmamalı... Ümit olmadan yaşanmaz...
    Ümitsiz kalmamak dileğimle...

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

basıma gelen kaza benı gucsuzlestırmedı tam tersı guclendırdı her konuda..

Üye
    hasankrmn Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim ilk belirtilerim ilkokul 5. sınıf yıllarında parmak uçlarına basarak yürümem ile başladı.Yaşıtlarımdan yavaş koşmam ,benden daha küçük olanlarla tutuştuğum güreşlerde hep sırtımın yere gelmesi ilk belirtilerdi.Sonraki yıllarda azar azar ve hiç hissetirmeden bazı yetilerimi kaybettim.Örneğin koşabiliyorken;yavaş koşmaya başlıyorsunuz,yavaş koşarken koşamamaya başlıyorsunuz,sonra yavaş yavaş yürüyebiliyorsunuz ancak.Yavaş yürürken birde bakıyorsun ki biyerlere tutunmadan yürümek çok zorlaşıyor.Tutunarak zorlanarak yürürken ancak birkaç adım atabiliyorsunuz.en son ayakta durmak zorlaşıyor ve kalkamıyorsunuz.Ben 25 yaşına kadar yürüyebildim.Bu süreç ilkokuldan 25 yaşıma kadar sürdü.Hastalığın türüne göre değişebiliyor.Bendeki bu süreç öyle bir durum ki alıştıra alıştıra elimden yavaş yavaş aldı gitti yetilerimi.Koşabiliyorken,yavaş koşmaya alışıyorsunuz.Yavaş yavaş koşarken,koşmayı unutup sadece yürümeye alışıyorsunuz,sanki önceden hiç koşmamış gibi....İnsan herşeye alışıyor da ölüme alışamıyor...En kıymetlinizin bu dünyadan göçüp gitmesine dayanamıyor insan.Engelli olmak bazen duruma göre çok büyük çaresizlik ama çaresizliklerin en büyüğünün ''Ölüm'' olduğunu öğretti hayat bana..

Üye
    hnm18 Avatarı

Gerçek Adı
    Hanim
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    19:17
    Yaşadığı Yer
    Vatan Çankırı Mekan Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Benimde ilk şikayetlerim 17 yaşında aynı belirtiler parmak ucunda yürümeler,merdiven çıkmada bayır çıkmada destek almalar,yavaş yürüme vs gibi problemlerle başladı şimdi yaşım 27 bu hastalıkla tanışalı 10yıl oldu hala yürüyebiliyorum hamd olsun yavaş ilerlediğine inanıyorum Allah tüm hastalara şifa versin....

Üye
    umut38 Avatarı

Son Giriş
    10.10-2014
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Feyza hanım.
    Söylemiş olduklarınızda çok haklısınız teşekkür ederim.

Üye
    snipercem Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    30.04-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim ailem biraz vurdum duymaz hanim18 bende geçen seneye kadar tutunarak da olsa yürüye biliyordum kaldıran olursa tabiki ama 3 5 günde bir kaldırıyordu annem veya babam kaslar zayıfladı ve malüm son şimdi kalkamaz oldum. Bu yüzden annem ve babamdan çok nenem ve dedemi severim. ALLAH tan başka sığınacağım kimsem yok ondan başka sırdaşımda yok her gece şöyle dua ederim ALLAHIM benim için en hayırlısı ne ise onu nasip et kanserse kanser ölümse ölüm hastalıksa hastalık vs

Bu duayı da etmemin sebebi ben ölüyor bile olsam tekerlekli sandalyeye binemezdim. Okadar çok sıkılıyordumki evde patlıcaktım ALLAHIM dedim dışarı çıkıp değişik yerler insanlar görmek istiyorum bana öyle bişey olsun ki bu cesart bende olsun dedim.

Ve sabah oldu ben yürürken evin içinde düştüm kafamı yere vurdum ve 4 senedir hiç gitmediğim hastaneye gittim yarı baygın bir halde insanlar değişik yerler vs vs o bile bana çok iyi gelmişti o gün haliyle tekerlekli sandalyeye oturttular film falan çekildik. Uzun lafın kısası benim için en hayırlısı ne ise onu nasip et dedim ve kafamı yere vurmanın sayesinde dışarıya çıktım ve ilk kez tekerlikli sandalyeye oturdum. Şimdi sadece hastanede de olsa tekerlekli sandalyeye oturabiliyorum çok sıkılsamda

Gerçekten ALLAH yolunda bir kişi şöyle yalvarmış: ALLAHIM bana dert verki varlığını hiç unutmayayım. Arkadaşlar ALLAH C.C sevdiği kuluna hastalık dert keder verirmiş.

Şimdi içinizden birisi, kardeşim ne alakası var diyebilir. Şöyle açıklayayım, Şimdi biz bu dünyaya ne için geldik: sınav için ahirete kadar ibadet edip bize emredilenleri yapar isek ALLAHIN cennetini yapamaz isek cehennemini tadıcaz.

Şimdi şöyle bakalım olaya ben evden dışarı çıkamıyorum eğer çıksaydım:
    Kavga ederdim, Kızlara ümit verirdim, Haram yerdim, Kul hakkı yerdim, Alkol kullanırdım vs vs
    ama şimdi evden dışarı çıkamadığım veya normal bir insan gibi olmadığım için istesemde bunları yapamam.

Yani arkadaşlar uzun lafın kısası dünyada sınav'a tabi tutulmanın en kolay yolu bir hastalığınızın olmasıdır
    Şimdi neden ALLAH C.C nin sevdiği kuluna hastalık, dert, keder verdiğini anlamışızdır demi

Üye
    ebediyata Avatarı

Gerçek Adı
    m.
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:50
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende de 17 yaşında çıktı hastalık. (Bmd) Şuan 27 yaşındayım çok şükür az çok yürüyebiliyorum kişisel ihtiyaçları zar zor giderebiliyorum. Bu hastalıkda 27 sonrası bir çöküş dönemi daha olurmuş. Allah yardımcımız olsun.
    Belkide buraya kadar bu şekilde gelmenin nedeni 11 yaşımdan beri hayatımda mecbur kalmadıkça asla toplu taşıma araçlarına binmemem ve kışın ortasında bile bisikletimle gitmem her yere.
    Hastalık çıktıktan sonrada 1 sene yüzmeye gittim.
    Nitekim bacaklarım kollarımdan daha güçlü şuan.
    Bir bardak suyu sağ elimle kaldıramazken sol elimle kaldırabiliyorum.
    Yaklaşık 90 kiloyum ve vücudu bir şekilde taşıyorum..
    Allah yardımcımız olsun hepimizin.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon