Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    arkeoloi_01 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin dağ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana/seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar bazı içecek ve yiyicekler kas hastalarına aşırı derecede zarar veriyor.örneğin kola, kahvenin asitli içeceklerin kaslarımızı deforme ettiklerini duymuştum.bu konuda bilgili biri yemememiz içmememiz gereken gıdaların listesini hazırlayabilir mi?..teşekkürler

Üye
    umut38 Avatarı

Son Giriş
    10.10-2014
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkeoloi_01
    aslında bu konuyu buraya açman iyi olmuş.ben zaten kola,nescafe içmiyorum sigarada kullanmıyorum.hormonlu yiyeceklerdende elimden geldiği kadar uzak durmaya çalışıyom meyve sebzelerin çoğu hormonlu zaten normal sağlıklı insanlar içinde çok zararlı.

Üye
    ebediyata Avatarı

Gerçek Adı
    m.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:50
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Viski, cin rakı da çok tehlikeli

Ya yazılmış zaten zararlı olanlar ama ben kolayı bırakamıyorum. hergün olmasada kola geldiğinde önüme içmem diyemiyorum.

Diğer yönden günde bir tane kızılay soda devirmekte fayda olduğunu okudum ve arada hatırlayınca içiyorum.
    Ne de olsa mineral deposu.

Üye
    umut38 Avatarı

Son Giriş
    10.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ebediyata kola insanlarda bağımlılık yaptığı için bırakamaman gayet normal.ben içmiyecem dedim ve içmiyorum zararından başka bir faydası yok.evet söylemiş olduğun gibi maden suyuda sağlık açısından faydalı.

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hergün 1 litre kola içerim..kola şişesi yanımdan hiç eksik olmaz..neden sağlığıma dikkat etmek için kendimi sıkayım ki..zaten sağlığım yok..30 sene hastalıklı yaşıcağıma 25 sene yaşarım daha iyi..valla hiç kendimi kasamam şu bu zararlı diye..

not: beni dikkate almayınız

Üye
    umut38 Avatarı

Son Giriş
    10.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

baran90 sen de bir yönden haklısın.

Üye
    arkeoloi_01 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin dağ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana/seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet bi yönden haklısın ve 30 sene yaşayacağıma 25 yaşarım diyosun arada 5 yıllık fark var... peki tedavi o beş yıl içinde bulunursa ne yapacan ...

Üye
    leman 01 Avatarı

Son Giriş
    04.11-2015
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya bulunmazsa biz dikkat edenler napcak kim karlı görünüyor. ama arkadaşalr engüzeli dikat etmek ne öyle günde bir litre kola yaa midemi dayanır buna siz dikate almayınız bencearkadaşı.: siz kaslarınızı sevinki oda sizi sevsin arada beslenmeye dikat ederek ödülendirin onuki yıkılmasın daha çok bırakmasın sizi

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Arkadaşlar bizim hastalığımız nedeniyle diğer engel gruplarından ayrıldığımız çok nokta var.Hayatı çokda vurdumduymaz yaşama lüksü tanımıyor bize bu engel kendimizi çokda bunaltacak kadar sık boğaz etme değilde bize özgü bir beslenme tarzı,yaşam biçiminde bir düzen tutturup devam etmeye çalışmak gerekli.
    Şöyle bir kendi özeleştirinizi yapın günlük rutinlerinizin dışına çıkıp,beslenme alışkanlığınızı bir kaç günde olsa değiştirdiğiniz zaman bu durum sizi nasıl etkiliyor ? Md grubunun kendi vucudunu nelerin zorlayıp,nelerin iyi geldiğini bilip ona göre yaşamasıda bu nedenle zorunlu oluyor bir yerde.
    Günlük beslenmede özellikle kızartmalardan kaçınıyorum,hamur işinden olabildiğince uzak duruyorum,asitli içecekler içmiyorum,lezzetli ama zararlı abur cuburda pek tüketmemeye çalışıyorum(arada minik kaçamaklar olabilir ama kesinlikle az aralıkla ve abartmamak kaydıyla)

Üye
    ATOM KARINCA Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    3364954
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    8

yaa yaa hiç abartmayız biz kanka, hele bir araya geldiğimizde hiç şaka bi yana da arkadaşlar arada kaçamak yapmak güzel oluyor onun dışında biraz özen ve dikkat yeterli bence, sağlıklı insanlarında beslenmesine dikkat etmesi gerektiğini düşünürsek bizim yapmamız gerekenler çok da zor değil... sağlıklı olup lezzetli olan o kadar çok yiyecek-içecek varken neden sağlıksız olanını seçelim dimi ama kankam tamam kızma akşama sebze yiyecem

Üye
    hakan1987 Avatarı

Gerçek Adı
    HAKAN
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    08:47
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hizli yasa genc öl

bende dikkat etmiyorum kendime allah sonumuzu hayretsin yedik ictik bakalim

Üye
    geffrydawn Avatarı

Gerçek Adı
    ŞAFAK
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    09:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    8

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hiç bir şekılde bende dıkkat etmıyorum ne yedıklerıme ne yasadıklarıma!!! Alkol hemen hemen hergun kullanıyorum aşırıya cok kacmadan... sıgara ıcmıyorum gercı ve asıl önemlı olan nerdeyse hastalıgımla ılgılı dr a hıc gıtmedım ılk gıttıgım cocuklugumda ılk tanı kondugundaydı ıkıncısı de askerlık ıcın rapor almam gerektıgınde olmustu ...Öyle yada böyle bı sekılde yasıyoruz ıste 1 yıl fazla yada eksık yasamak hıc umrumda deıl..!!!eksık yasadıgımız zamanda tedavı bulunursa demıs bazı arkadaslar , ancak bu benım gecmıste kaybettıklerımı gerı getırmeyecegı ıcın sırf bu yuzden 1 yıl daha uzun yasarmıyım dıye ugrasamıycam !!!