Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    devrez Avatarı

Son Giriş
    22.06-2016
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mrb arkadaşlar bende bir kas hastasıyım (sma). arkadaşlar vücut geliştiricilerin kullandığı aminoasitlerin kas geliştirmeye etkisi var diye biliyorum. bu konuda bi araştırma yapan var mı hiç? aminoasitlerin kutusunuda okuduğum zaman kasları geliştiriyo diyo. bilgisi olan varsa paylaşabilirmi?

Üye
    hacımurat Avatarı

Son Giriş
    19.03-2007
    Saat
    20:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Proteinlerin yapısı

Proteinler, amino asit dediğimiz ve karbon, hidrojen, oksijen ve azot atomlarından meydana gelen moleküllerin tesbih taneleri gibi yan yana dizilmeleri ile oluşur. Yani biraz önce binlercesinden sadece bir ikisini bahsettiğimiz vazifeleri yerine getiren proteinler, hayat sahibi olmayan atomların oluşturduğu dev moleküllerden ibarettir. Amino asitlerden başlıca 20 tanesi protein yapımında vazife alır. Bu standart 20 amino asitin farklı sayıda dizilişleri neticesi yüzbinlerce farklı yapı ve vazifede proteinler oluşmaktadır. Aynı alfabedeki 29 harfin farklı dizilişleri ile farklı kelime ve cümlelerin yazılabilmesi gibi; 20 aminoasit ile de sonsuz sayıda farklı protein üretmek mümkündür. Proteinlerin 50 kadar aminoasit içeren türlerinden, binlerce amino asit içeren türlerine kadar yüzbinlerce çeşidi vardır. Hücrelerde protein sentezi sonrasında üretilen aminoasitlerin birbirine bağlanarak oluşturdukları düz zincir, daha sonra aminoasitler arasındaki kimyasal bağlar neticesi katlanarak proteine nihai bir şekil verir. Proteinlerin bazıları heliks/sarmal yapıda olabileceği gibi küresel veya antikorlar gibi Y şeklinde de olabilirler. Proteinler üç boyutlu yapılarındaki girinti çıkıntılar sayesinde ya başka proteinlere ya da alıcı moleküllere bağlanarak hücre içi faaliyetleri gerçekleştirirler. Anahtar-kilit ilişkisine benzer sistemlerle proteinlerin birbirlerine ya da diğer moleküllere bağlanıp ayrılması, protenlerin üç boyutlu yapılarını çok önemli kılar. Bir proteinin aktif bölgesindeki sadece bir amino asidin bile yerinin değişmesi, proteinin şeklini değiştirip iş görmesini engelemektedir. Bu nedenle protein sentezi sonrası zincir gibi olan aminoasit dizisinin katlanarak asli şeklini alması çok önemlidir.
    Aminoasit almak kasları geliştirmez zaten hücre temel yapısında var yeterli düzgün beslenmek ve o spor ya da ağırlık kaldırmak gerekir.

Kas yapısı bozuk olduğu için cevap veremez hemde ağırlık kaldırmak gerekir. Dışarıdan hormon almak veye doping türevi ilaçlara ancak sağlıklı olan kas hücresi cevap verir. Kaldı ki kas hastalıkları tanımlanırken en fazla hangi kasları tutulduğu ya da atrofi'ye(zayıflamaya) göre isimlendirilir yoksa bütün vücut kasları hastalıktan etkilenir tabi düşük düzeyde.

Dışarıdan alınan hiç bir takviye veya ilaç iyileştiremiyor kas hücre yapısı değiştirmeyen tabi bence ilaç takviyesi çözemeyecek Gen Terapisi çözecek bana kalırsa

Saygılar

Üye
    fulyaa Avatarı

Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,

Biz hastalarının oluşturduğu SMA GRUBU çalışmamız var. Web adresimiz www.smagrubu.com
    Bu dayanışma sitemizde gelişmeleri, hastalık hakkında bilgileri uzmanlara danışarak yayınlıyoruz.

Görüşmek dileğiyle, saygılar.

Fulya Öğretir fulyaogretir@hotmail.com
    SMA GRUBU www.smagrubu.com

Üye
    hacımurat Avatarı

Son Giriş
    19.03-2007
    Saat
    20:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eğer bir ilaç ise bunun yan etkisinin olmamasına imkan yok aminoasitlerin dışarıdan verilmesi bir anlam ifade etmiyor şöyle birşey aminoasitleri zaten yiyecek yolu ile vücuda çekiyoruz bu aminoasitler doğal olarak var Sadece yoğunlaşmış bir vitamin almaktan bir farkı yok

Ama yinede faydısızdır demiyorum ama hastalığı iyileştirmez sizi daha iyi vücut dengesine kavuşur daha yavaşlar hastalık

Üye
    oguz gun Avatarı

Son Giriş
    15.06-2007
    Saat
    21:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lal kardeş sen bu ilacı kullandınmı kullandıysan bir etkisi varmı?

Üye
    warna Avatarı

Son Giriş
    19.02-2010
    Saat
    11:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Dostlar;
    Kas hastası olarak aminoasiteleri kullandım.Ama hiç yararını görmedim.Hacımurat'a katılıyorum.Tedavi edici hiçbir özelliği olamaz.Ben genetikçilerden umutluyum.

Üye
    gokcerkan Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    02:53
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

amino acid proteinin yapı taşıdır. Kasların onarılmasını ve gelismesini saglar. Ben 1 aydır yoğun body building yaparak kullanıyorum. Bakalım faydası olacak mı. ama en azından bir zararı yok. Amino acidler etlerde falan var ama o kadar eti yiyemezsiniz. Dışardan takviye lazım.

Ama spor yapmazsanız amino acid almanızın da bir anlamı yok tabi.
    spor yapacaksınız. Kaslarınız yorulacak ve hafiften ağrıyacak. O zaman amino acid de o agrıyan kaslara hücum edecek. Onları onaracak güçlendirecek.

amino acid kas yapmak icin ugrasan kisilerin en temel besinidir.

Ben bir kas hastası olarak 2 aydır kullanıyorum. Bakalım ne olucak. Kendimi cok fazla zorlayarak body solanunda hocamla calısıyorum. Allah sonumu hayır etsin.

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım bende geçen sene kendimi çok zorlayarak çalıştım aam şimdi tekerlekli sandelyedeyim.sma3 benimki

Üye
    gokcerkan Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    02:53
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: BARAN90
    arkadaşım bende geçen sene kendimi çok zorlayarak çalıştım aam şimdi tekerlekli sandelyedeyim.sma3 benimki
    Ben bunu konu ile ilgili Türkiye'deki en uzman nörologun tavsiyesi üzerine yapıyorum. Bana böyle yapmamı önerdi. Antremana baslamadan önce kreatin, amino acid ve whey protein kullanıyorum. Antremandan önce de aynı şekilde bunları mideme indiriyorum. ( Mide sağlam olmalı)

Arada glutamin de iciyorum.

Ve iyiye dogru gidiyorum.

amino acidin ve kreatinin kasları toparlayıcı etksi var. Antreman yıkımını onarıyor.

Bacaklarım her geçen gün güçleniyor.
    ama antreman sonrası dinlenme cok önemli.
    Ve çok iyi besleniyorum. Multivitamin, balık yağı, ve koenzim her gün alırım.

Doktorunuz derse yapın benim yaptığımı.

Sma3 nedir ? Ben hastalıgımın tipini bilmiyorum. Klasik md işte benimki. 18 yaşında başladı. 23 yaşlarında merdiven cıkmada zorlanmaya başladım. Kollarımda zayıflık var bir de.
    Ama genlere inat bu hastalıgı yenicem. ) Gen de neymiş
    İnanırsak her sey basarılır. Beynimiz inansın yeter.

Üye
    kuR3a Avatarı

Son Giriş
    21.07-2009
    Saat
    20:34
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    takviye olarak hiç bir kimyasal işlemden geçmiş vitamin almadım doktorumda uygun bulmadı kesinlikle sadece düzenli beslenin besinler size gerekli doğal vitaminleri verecektir..