Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hacımurat Avatarı

Son Giriş
    19.03-2007
    Saat
    20:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Her sağlıklı insan için beslenme ne kadar Önemlisi ise biz hastalar içinde mutlaka önemlidir

Birincisi kas hastalarında vücüdundan yoğun miktarda kalsiyum çekilir (kasları kasmak için kullanılan mineral) bunun eksikliği meydana çıkar. Bunun içinde kalsiyum içeren maddeler yemek lazım (süt,peynir,kaşar peynir(en çok bu yiyecekte kalsiyum mevcut) yeteri kadar C vitamini (kaslarda kollejen dokuları tamir eder). zamanla mikrolezyonlar(gözle görülemeyen yaralar) oluşur C vitamininle bu yaralar iyileşir. kollejen tabaka düzelir. antioksidan olduğu için serbest radikkalleri (serbest gezen oksijende diyebiliriz, hücreye bağlanmaz ve kanser yatkınlıkta geliştirir) uzaklaştırır C vitamini ise (Nar, portakal, limon,dometes, greyfurt,)kendim dışarıdan C vitamini takviyesi alıyorum. kışa girildiği zaman

Eczane satılan Hem kalsiyum içerir hemde C vitamini içerir Kas hastalıkları bilindiği üzere solunumu etkiler bu yüzden Grip olmak ve yeterli bağışıklık yoksa Bronşit, Zatüre ve menenjit te çevirebilir ve solunum kaslarını yorar bu da çok tehlikeli bir durum yaratır.

Potasyum ve magnezyum alımıda önemlidir kas hastalıklarında Bu Minarller Sebze ve meyvelerde yoğun miktarda bulunur.

Bol bol sıvı alın siyah çay(açık), yeşil çay veasir şeyler için kışın balgam üretmek ciğerlerinizi temizlemenize yardım eder.

Şu konuya da açıklık getirmek gerekir bu saydıklarım kas hastalığını iyileştirmez ama bir miktar yavaşlatmasına ve bağşıklık sistemi ne kadar kuvvetli olursa solunumla ilgili hastlıklara (grip, zatüre vb) direnç gelişir

solunum kaslarına yük binmez

Bir ürünü yoğun miktarda yemek hiç bir hastalığı iyileştirmez.

Üye
    gencfb07 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2009
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bol bol kalsiyum aldığım için boyum 1.82 dmd hastasıyım

Üye
    murat01_80 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    16:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende bol bol kalsıyu m alıyorum sofrada 5 6 bardak ayran içerım muhakkak doymuyorum bı turlu ayrana ve yogurduda cok tuketıyorum benım içinn vazgecılmezler

Üye
    muco Avatarı

Son Giriş
    26.08-2010
    Saat
    15:34
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

selam bende dmd hastasıyım kalsuyum kulanıyorum murat sizin mastalığınızın tanısı ne

özür dilerim yanlış yazmışım hastalığınızın

Üye
    KaPtAn 16 Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.08-2010
    Saat
    00:18
    Yaşadığı Yer
    Bursa / Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

icimizde beslenme zorluhu ceken varmı neler yiyorsunuz neler yiyemi yorsunuz
    ben bir MD li olarak cok zorluk cekiyorum yutmakta cignemekte hatta dudaklarımın cansızlıgından yemegi agzımda bile tutamıyorum dilimi hic kullana mıyorum iflas etmiş durumda
    yemekyemeyi cok seven biri idim 78 kilodan 54 kiloya düştüm şimdi yemek deyince kücük cocuk gibi kacacak yer arıyorum yiyemedikce moralim bozuluyo hicbişe istemi yorum ozaman
    suyu dahi enjektorle iciyorum

benim gibi sorunu olan varnı

Üye
    B.Y.F Avatarı

Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    09:50
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

slm kaptan 16 kardeş bende DİSTONİ hastasıyım,beslenme sorunu bendede var,yutmaktada çok zorluk çekiyorum.senin hastalıgının ismi ne? byf_68@hotmail.com eklersen konuşuruz

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

murat01_80;

Hermevsim ama özellikle yazın en favori içeceğim benimde ayran,kalsiyum,su,tuz hepsini bir arada alabiliyorsunuz ve her sabah bir bardak süt ve protein ağırlıklı gıdalar,meyva-sebze bizim için vazgeçilmez besinler arasında.

Üye
    berfin Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    9

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yazdıklarınızı okuyunca yüzüm kızardıBeslenmeme hiç dikkat etmiyorum,vazgeçilmezim çay ve sigara,anlaşılıyor ki ölmüşümde haberim yok))
    Süt ve meyveler aklıma geldikçe ,peynir ve yumurta nerdeyse hergün tüketiyorum o da sevdiğim için,,kiloma dikkat ediyorum ne kadar çok kilo alırsak hareket kısıtlılığımız bir o kadar çoğalır,,kepekli ekmek vazgeçilmezim,yemek ayırmam balık ,kırmızı et,tavuk eti hepsini tüketirim.Vitamin takviyesi için hap mı kullansam acaba diye düşünmekteyim.İştah açar kilo yapmaya neden olur dendi,kullananan arkadaşlar bu duruma ne diyor?
    Egzersiz yapmak çok önemli inanın egzersiz yapınca kendimi daha zinde hissediyorum.Yaz geldi denize kıyısı olan illerde oturan arkadaşlar mutlaka eş dost akraba arkadaşlarınızla denize girin,suyun içinde kol bacak hareketleri yapın ya da yaptırsınlar,,Şimdilk benden bukadar.Görüşmek üzere...