TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    atanamayankedi Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar, aranıza dün katıldım. 23 yaşındayım. Fikirlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum, konuyla ilgili bilgi sahibi kişiler lütfen bi yol göstersin. Arkadaşlar çok uzatmayarak; sağ Ve sol her iki ayağımda toplamda 3 parmağımda uyuşukluk var. Her iki ayak olduğu icin nörologa gittim pnp bakıldı ve kan verdim hicbi sıkıntı çıkmadı. Yalnız şikayetlerim devam ediyor. Okadar çok araştırdım ki bazen emgde çıkmıyorsa ince lif nöropatisi denilen bir çeşidi olabiliyormuş. Neden olduğu hakkında bir fikrim olmadığı icin 1 haftadır komple karbonhidrattan uzak durmaya çalışıyorum minimum seviyede alıyorum. İnsulin direnci olabilir mi ihtimalinden ötürü. Tamamiyle kendi fikrim bu arada açlık şekerim şüpheli değildi ama 90 küstürdü. Ek şikayetlerim de bazen oluyor, bazen ayağım donuyor, bazen parmaklarım ağrıyor ama asla şiddetli ağrılar degil zonklama tarzı. Ne oluyor bilmiyorum, çok kişiyle konuştum, hic kimse evet şudur diyemiyor. 4 aydır çok büyük bi ilerlemesi olmadı. Asla hissizlik denilen yokluk hissi yaşamadım. Bende bir polinöropati çeşidi olsa 4 ayda kat ettiği yol ne olurdu? Ya da gerçekten bi şüphe var mı? Bu arada şekerden yani karbonhidrattan uzak durma sürecim iyi gidiyor gibi şikayetlerimin şifdetti ciddi anlamda azaldı.

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.140
    Verilen Beğeniler
    764

@atanamayankedi

Hangi hastaneye ve doktora gittiniz?

Üye
    atanamayankedi Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba devlet hastanesine gittim Bursa da büyük bir devlet hastanesine. Emgyi çeken de bir uzman doktordu. @hozgul

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.140
    Verilen Beğeniler
    764

@atanamayankedi

Eğer kas hastalıkları konusunda yeteri kadar uzmanlaşmamış birisi ise doğru teşhis koyabilir.

Üye
    atanamayankedi Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

@hozgul
    Benim güçsüzlük gibi bir durumum yok yani yaşamadım normal seyrediyor her şey ben sadece duyusal hislerden rahatsızım. Bu konuda gerçekten ülkemizde ulaşabilecek kaynak sayısı çok az. Diğer ülkelerde hatrı sayılır cinsten nöropatiye sahip hasta var ve deneyimlerini de paylaşıyorlar. Onlarınkine benzemiyor benimki ama gene de ben emin olamıyorum. Umarım anlatabiliyorumdur. Nöropatiler genelde altında yatan bir hastalıkla beraber seyrediyor yani özellikle duyusal olanları genetik ve tek başına bir hastalık olmayanları diyeyim. Benim bir hastalığım yok ama şeker dışında şüphelendiğim bir şey de yok. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Biraz daha bekleyeceğim ve geçmezse gitmeyi planlıyorum fakülteye. Yalnız zaten emgde sonuçlar normal çıkarsa önemli görülmüyor. Bilmiyorum böyle seyler yaşayan insanlar var mı ama geleceği kestirememek daha doğrusu belirsizlik berbat bir şey. Neyle savaştığını bilmemek. Acaba gerçekten savaşıyor muyum o bile meçhul.

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.140
    Verilen Beğeniler
    764

@atanamayankedi

Haklısınız, eğer şikayetleriniz devam ederse mutlaka fakülteye gitmelisiniz. Bir de gitmeden önce nöromüsküler hastalılar konusunda çalışmış birini tercih etmelisiniz.

Üye
    Nurtan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    🌈
    Alınan Beğeniler
    875
    Verilen Beğeniler
    399

Kan değerlerinize bakıldı mı peki? Ürolojiye gittiniz mi?

Üye
    atanamayankedi Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

@Nurtan
    Kan değerlerime bakıldı bir sorun çıkmadığı icin üroloji veya dahiliyeye yönlendirilmedim. Benim tek dikkatimi çeken açlık şekerimin 93 olmasıydı sınır 100. Bunu da bi haftadır felan kendimce düşünüyorum. Doktor hiçbir şey yok dedi b12 değerim de iyiydi.

Üye
    Nurtan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    🌈
    Alınan Beğeniler
    875
    Verilen Beğeniler
    399

@atanamayankedi

Diayebet te nedenlerinden olabiliyor.

Üye
    atanamayankedi Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Bu arada olur da biri bu sayfayı okursa bir yararım dokunsun, ellerde ayaklarda yanma veya vücutta yanma, iğnelenme, donma gibi duyusal şikayetleri olup ister emgde çıksın ister çıkmasın duyusal yani sensoriyal polinöropatik hisleri olanlar icin söylüyorum. Çoğu doktor açlık şekerine bakıyor ve sınırdaysa bir şeyin yok diyip yolluyor ama önemli olan tokluk şekeri. Bizzat Ersin tan hocanın konferanslarından ulaştığım bilgi şu: Bu gibi şikayetlerin altından İnsülin direnci çıkabiliyormuş ve insülin direnci ancak şeker yüklemesi gibi bir takım testler yapılarak bulunuyor, sadece açlık şekerine bakılarak yollanmak bi çok kimsede (ben dahil) şekerim de yokmuş benim neden bu belirtiler hala var diye debelenip durmaya sebep oluyor. 1 haftadır karbonhidrattan yani şekerden uzak duruyorum ve belirtilerimde ciddi düzelme görüyorum. Umarım bunu okuyan her kimse faydası dokunur. İlla şeker hastası olmanız gerekmiyor, glikoza toleransınız düşükse veya kandaki glikoz dalgalanmaları bile bu yanmaları donmaları yapabilirmiş.
    @Nurtan
    Evet biliyorum, yalnız diyabet değilim yalnız şüphelendiğim insülin direnci yani prediyabetik dönem.

Üye
    Nurtan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    🌈
    Alınan Beğeniler
    875
    Verilen Beğeniler
    399

@atanamayankedi

Kramplar bu uyuşmanıza eşlik ediyor mu peki?

Üye
    atanamayankedi Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

@Nurtan
    Hayır hiç krampım olmadı. Benim derdim 3 parmağımdaki uyuşukluk hissi. Bi ara aşırı çikolata vs tüketimimden sonra ayaklarım yandı dondu böyle acayip hisler yaşadım ve korktum, ondan sonra düştü zaten iyi gelmediğine kanaat getirdim bıraktım şu an öyle semptomlarım kalmadı. Ama gene de hala tam olarak çözebilmiş değilim, doktorlar doğru dürüst bir açıklama yapmıyor ki ben doktorculuk oynuyorum resmen.
    @hozgul
    Evet eğer devam ederse ortalık biraz sakinleyince fakülteye gitmeyi düşünüyorum.

Üye
    ilerya Avatarı

Son Giriş
    11.12-2020
    Saat
    13:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sanırım HbA1c testi yaptırdınız ki diyabet tanısı konulmadı diyebiliyorsunuz

Üye
    asanur Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:01
    Yaşadığı Yer
    Küre-i Arz
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    3

Beyin mr anjio(beyin damarlarını gösteren)çekildimi?

Üye
    atanamayankedi Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ilerya
    Hayır yapılmadı açlık kan şekerime bakıldı sadece.
    @asanur
    Hayır beyin MR da bakılmadı.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon