TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mücahit55 Avatarı

Gerçek Adı
    Mücahit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:45
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    29

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @atanamayankedi geçmiş olsun
    konuya yabancıyım ama bi rahatsızlığın varsa peşini bırakma doktorlar çoğu zaman bişeyin yok deyip gönderir geç kalıp pişman olma gerekirse farklı uzmanlara görün.

Üye
    atanamayankedi Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:00
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

@Mücahit55
    Çok teşekkür ederim nazik cevabın icin, evet Türkiye’deki doktorların nörolojiin n sinden anlamıyor. Bir çok engel kas-sinir hastalıklarından ve merkezi sinir sisteminin bozukluğundan meydana geliyor. Doktorlar sadece tanı koyuyor başka hiçbir seyden anlamıyorlar. Özellikle etiketleri instagramda yabancı şekilde arattıgınızda bile yurtdısındaki bir çok insanın bu hastalıklarla savaştığını ve hatta kısmen iyileştiğini görüyorum. Çok üzücü gerçekten bunu haketmiyoruz.

Üye
    Mücahit55 Avatarı

Gerçek Adı
    Mücahit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:45
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    29

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @atanamayankedi rica ederim
    çoğu doktor saygıyı haketmiyor tecrübelerimle bunu öğrendim, çoğu tanı bile koyamıyor başından savıyor.
    Liyakat sahibi uzman doktora rastgelmek hayat kurtarır bu devirde

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:42
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    1

@atanamayankedi Devlet hastanesi doktorunun teşhis koyma ihtimali yok. Vakit kaybetmeden Ersin Tan'a git. Aksi halde psikolojik bile diyebilirler

Üye
    atanamayankedi Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

@yakups
    Geçmezse fakülteye gitmeyi planlıyorum, şuan Ersin Tan'a gitmemi gerektirecek emg şüphesi bile almadım.

Üye
    fatmazehra Avatarı

Son Giriş
    09.01-2021
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

@atanamayankedi Öncelikle sizinkiyle aynımıdır bilemem ama benim annemin ayaklarında yanma ve batma uyuşukluk hissi çok vardı şeker hastasıydı kendisi sonra birden basamamaya başladı bacaklarını kaldırıp indirebiliyor itme çekme hareketlerini kolaylıkla yapabiliyor ama ayaga kalktığında basamıyordu'' çok acıyor ayaklarımın altı çivi batıyor sanki '' derdi anneciğim götürmediğimiz doktor kalmadı nöropati dışında hiç birşey söylemediler ,girmediği makina yapılmayan tahlil kalmadı ama hepsi temiz geldi birşey bulamadılar kaldıramadılar annemi ayağa.. mekanı cennet olsun.. sizi endişelendirmek istemem bu bizim yaşadığımız ,sizin şikayetleriniz farklı rahatsızlıgınız farklı olabilir, tez zamanda şifa bulursunuz inşallah.

Üye
    atanamayankedi Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

@fatmazehra
    Teşekkür ederim iyi dilekleriniz icin, annenize de rahmet diliyorum. Muhtemelen annenizin şekerine bağlı gelişen diyabetik nöropati olmuş. Her hastalık farklı seyrediyor tabi her kişide. Bir gün burayı okuyan olursa paniğe kapılmasın Allah herkese şifa versin.

Üye
    pescause66 Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar
    Son Giriş
    26.02-2021
    Saat
    12:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba öncelikle geçmiş olsun ben kronik polinöropati hastasıyım ayrıca ayaklarım pescause kısacası hastalığımdan bahsediyim

54 yaşındayım ilk ve ortaokul çağlarında ciddi düşmeler vardı sol tarafımda denge kuramıyordum hafif dokunsalar düşüyorum o zamanlarda öğretmenim fark etmiş ve annem ile görüşüp doktora görülmemi istemiş sene 1985 lerde o zaman nöroloji hiç yoktu dolayısı ile ortapedi doktoru bakıp hastaneye yatış yaptırdı doktora sordugumuzda tendon operasyonu ile düzeltilir demiş ve ailemde onay vermiş ameliyat oldum değişen bir şey olmamıştı yani sizin anlayacağınız boşu boşuna ameliyat oldum

bu şartlarda askere gittim bu konuyu askerdede gündeme getirdim orada hastaneye yatırdılar bir iki hafta yattım çürük raporu almak numara yapıyorsun dediler ve birliğime geri gönderdiler aslında tedaviden başka amacımda yoktu canımız yana yana düşe kalka askerliği bitirdim iş hayatına atıldım bu arada sağ kolumda uyuşmalar fark ettim ince işlerde başarızlıklar çoğalmaya başladı

2007 senesinde samatya hastanesine gittim bu hastanede komşumuzun kızı nöroloji servisinde hemşire idi aracı oldu acilen emg çekip uzmana gösteredi tabiki yatış istedi derhal tepeden tırnağa araştırmaya başladı bütün tetkikleri istedi değerlerde sıkıntı yok mr tomoğrafi röntgen ve kan hepsini yaptırdık fakat sonuçlar tertemizdi ufaktan kortizon ile başladı sonra emg çekildim değişen bir şey olmamıştı

daha sonra iviğ tedavisi önerdi kesin düzelme olur dedi yaklaşık 6 ay bu tedaviyi uyguladılar ilacın adı oğtagom serum çok pahalı bir ilaç sonra bu arada işime geri döndüm yaklaşık bir sene sonra hastaneye tekrar yatış yaptım sol ayağım burkulmalar artmış ve düşme ataklarım çoğalmıştı ayrıca gücümde iyice zayıflamıştı ince işlerde yanımda küçük pense taşıyordum lafı fazla uzatmadan hastanede tekrar iviğ verdiler snuç değişmedi emg çeken doktor duyusal bir sıkıntı dediler iki hafta bir şey bulamadılar son bir tetkik yapmamız gerekiyor biraz riskli bu işlemi yaparak sonuca varabiliriz dediler bende onay verdim omirilikten sıvı aldılar sonucundada kronik polinöropati teşhisi koydular

sinir uçlarının yağlanma sonucu bağışıklık sistemim çökmüş her hangi bir ilaç önermeden taburcu oldum artık bu hastalıkla yaşamam gerekiyormuş işin garip tarafı aynı hastalığımın kızımda da çıktı bu hastalık karşı taraf fazla görünmüyor ailem bile inanmıyor ufak bir yaralanmalar grip gibi basit hastalıklarda fenalaşıyor soguk ter akabinde bayılıyorum hatta başımdan geçen bir olayı anlatayım iki sene önce sırtımda yağ bezesi için hastaneye gittim çok basit hemen alalım dediler bende cerraha hocam ben fenalaşıp bayılıyorum dedim cerrah da korkulcak birşey anlamayacaksın demişti polinöropati hastasıyım dedim korkma dedi operasyona başladı operasyonun sonlarına doğru soğuk ter ile ben fenalaşıp bayıldım sonra ayıltıp doktor bana bayılacağım dedin inanmadım bu hep böylemi oluyor dedi evet hocam dedim

kısacası bu hastalık bağışıklık sisteminde sıkıntılar bırakıyor kızım için araştırmalara devam ediyorum şu an çapada arştırmaya girdim genetik olduğunu bunun için kan vermemi istedier fakat çapa da olmuyormuş koç üniversitesine gitmem gerktiğini söylediler gittiğimde 2000 tl istediler pandemiden dolayı askıya aldım kısacası bu hastalığın alt yapısı çok geniş bence profosör gözetimi altında yapılmalıdır

Üye
    atanamayankedi Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

@pescause66
    Geçmiş olsun. Bazı polinöropati çeşitleri kalıtsal ve doğuştan olabiliyor sanırım çoğunluğu aslımda öyle. Bu tarz hastalıklar çok çeşitli ve karmaşık maalesef. Benim eğer varsa bile şuan motor becerilerimle alakalı değil, sensory deniliyor duyusal

Üye
    asanur Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Küre-i Arz
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    3

Herkese merhaba:2011yılında 37 yaşında iken felç geçirdim,sağ şah damarım tıkandı anjio ile açamadılar,ama ortopedik felçli kalmadım ama sol tarafım tamamen uyuşuk ve nöropatik ağrılar var yalın ayak yere basamıyorum yüzümü dahi sol elimle yıkayamiyorum 2 tane uyuşturucu özelliğine sahip ilaçlar kullanıyorum tamamen faydası olmuyor vücudum kullandığım ilaçlara artık alıştı İzmir'de bir çok doktora gittim sizden bu uyuşmayan ve ağrılar geçmez dendi hocalar tarafından yani sizin anlayacağınız beyin bir defa darbe yediyse geri dönüş olmuyor bize düşen sabır ve şükür...

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    23.02-2021
    Saat
    02:08
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    114

Benim eşim şeker hastası o nedenle ben şeker açısından bakacağım olaya. HbA1c tahlili var. 3 aylık şeker baktiracagim deseniz aile hekimi bile bakabilir, kan tahlili ile oluyor. Prediyabet dönemindeyseniz o değer yüksek çıkıyor. 6'nın üstü falan. Diyabetik nöropatide eşimde ayaklarında uyuşukluk, karıncalanma, iğne batması, kalçadan bacağa doğru inen ağrı oluyor. Elleri uyuşuk oluyor, dirseklerde de ağrısı oluyor. Kürek kemiklerinde sırtında ağrısı var, o kısım boyun fıtığıyla alakalıymış. Şikayetleri bazen artıyor, bazen azalıyor. En önemlisi de hissizlik. Geçen gün ayak başparmağı battaniyeye takılmış, bir baktım tamamen çıkmak üzere, kendi çekip çıkardı, kanadı da biraz ama acımıyor dedi. EMG çekildiğinde de nöropati çıktı%5 nöropatiden oran verdiler. Polinoropati çok daha farklı bir hastalık.

Üye
    FakatMüzeyyen Avatarı

Son Giriş
    25.02-2021
    Saat
    17:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çok geçmiş olsun, merak ettiğim bu felç/tıkanıklık durumu aniden mi gelişti, önceden nasıl belirtiler gösterdi.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12