TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Eylülce Avatarı

Son Giriş
    16.06-2020
    Saat
    03:08
    Yaşadığı Yer
    Dünya gezegeni
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    11

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam arkadaşlar kas hastalığım var myopati /myozit tam olarak şu denmedi bu zamana kadar hayatımı yavaşta olsa yürüyerek idame ettirebiliyordum şimdi tekerlekli sandalye kullanmaya başladım benim gibi tekerlekli sandalye kullanma ihtiyacı olan varmı aranızda ben 54 yaşındayım ve daha 1 yıldır ihtiyaç duydum tekerlekli sandalyeye lütfen sizde durumlarınızı paylaşılmasını?

Üye
    Legalim Avatarı

Gerçek Adı
    Gürkan
    Son Giriş
    13.07-2020
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    7

Merhaba, ben de kas hastasıyım (Sentronükleer miyopati). 16-17 yaşından beri akülü tekerlekle sandalye kullanıyorum, 35 yaşındayım. Belli bir durumdan sonra çok önemli bir ihtiyaç haline geliyor tekerlekli sandalye. Özgürlüğüm buna bağlı ve birlikte bir bütün gibi olduk diyebilirim.

Üye
    Eylülce Avatarı

Son Giriş
    16.06-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya gezegeni
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    11

Merhaba ben şuan manuel kullanıyorum ama akülü özellikle dışarıda daha kullanışlı olur diye düşünüyorum

Üye
    Legalim Avatarı

Gerçek Adı
    Gürkan
    Son Giriş
    13.07-2020
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    7

@Eylülce

Evet, dışarısı için akülü sandalye ideal. Yorulmadan daha fazla hareket imkanı sunuyor. Ama kol gücünüz yerinde ise manüeli de tercih edebilirsiniz, hafif olduğu için -dışarıdaki birçok engele takılmadan- daha sorunsuz kullanım sunacaktır. Dar alanlarda daha rahat hareket ve araç bagajına girmesi de manüel sandalyenin artısıdır.

Üye
    Eylülce Avatarı

Son Giriş
    16.06-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya gezegeni
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    11

@Legalim

Evde manuel kullanıyorum dışarda da manuel fakat akülü sandalye almayı düşünüyorum dışarısı için rampalarda yardım almadan kullanabilmem açısından çok teşekkür ederim bilgi alışverişiniz için

Üye
    i_brahi_m Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:58
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    0

ben dışarıda hem manuel hem akülü kullanıyorum evde ise azda olsa yürüyorum bana 2 sene önce doktorum akülü sandalye kullanmama tavsiye etmişti manuel fazla kullanma kol kaslarını erkenden bitirme demişti bence durumunuz varsa ottobock permobil gibi üst düzey cihazlara bakın derim. bendeki cihaz permobil c400 çokta memnunum ama biraz pahalı

Üye
    hnm18 Avatarı

Gerçek Adı
    Hanim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:05
    Yaşadığı Yer
    Memleket Çankırı Mekan Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Ben de kas hastasıyım 38 yaşındayım 2 yıldır sadece dışarıda rahat gezebilmek için akülü sandalye kullanıyorum daha güvenli hissediyorum kendimi çünkü denge problemim var ev içinde aktif yürüyüşüm devam ediyor şuan ev içinde bir şey kullanmıyorum herkese çok geçmiş olsun

Üye
    yagmurunisan Avatarı

Son Giriş
    13.07-2020
    Saat
    23:37
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende aynı şekilde iş yerimde akülü scooter kullanıyorum tüm gün aktif çalışma sağlıyor, evde bişey kullanmıyorum. Var olan kuvveti doğru kullanmak bizler için çok önemli , yaşamı stabil tutabilecek destekleri ihtiyaç doğrultusunda kullanmak gerek