TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Cansu1932 Avatarı

Son Giriş
    06.09-2019
    Saat
    01:28
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bmd rahatsızlığı olan arkadaslar hangi doktora gidiyor nasıl besleniyor fizyoterapinin katkısı oluyor mu hangi takviye gıdayı kullanıyorsunuz

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    908
    Verilen Beğeniler
    609

@Cansu1932

Egzersiz, iskelete ait kasları geliştirir, kardiyovasküler sistemi sağlıklı tutar ve iyi hissetmeye yardımcı olur. Fakat müsküler distrofide, fazla egzersiz, kaslara zarar verebilir. Egzersizin oranı ile ilgili doktorunuza danışmalısınız. BMD hastaları kısmen egzersiz yapabilirler, fakat yorulma noktasına ulaşmamalılar. Bazı uzmanlar, yüzme ve su egzersizlerini hidroterapi (su terapisi), kaslar üzerinde aşırı gerilime sebep olmayacağından ve kasların hacmini koruyacağı için, tavsiye ederler. Suyun kaldırma gücü, bazı kas gerilmelerini ve incinmelerini engellemeye yardımcıdır. Herhangi bir egzersiz programı almadan önce, bir kardiyolojik değerlendirme yaptırmayı uunutmayın

Çok özel bir beslenme tarzı BMD için ise duymadım.

Üye
    Cansu1932 Avatarı

Son Giriş
    06.09-2019
    Saat
    01:28
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@hozgul biz zerdecal ve arı sütü hakkında ne düşünüyorsunuz

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    908
    Verilen Beğeniler
    609

@Cansu1932

Özellikle bir faydası olduğunu söyleyemeyiz.

Üye
    Yunus8540 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

bmd kas hastasıyım fitness e gitim 2 yıl önce faydası oldu merdivende bile zorlan mamaya başladım spora bıraktım kısa sürede güçsüzleştim merdivende tutunarak çıkmaya başladım kasları zorlama falan dediler onlara dinledik hastalıgı kabullendik kasları zorlamayınca birazda güçsüzleştim %40 rapor verdiler fitness giderken çok zorluyodum faydası oluyordu çok yakın zamanda bida başladım fitness spor solonuna orda fizik tedavi hocada var sonuna kadar zorluyom düşmelerim oluyordu geçti eski sağlığıma geri dönüyorum ilerleme kat ediyoz bu halimle şimdi rapor bile vermezler belki merdivende falan az zorlanmaya başladım fitness tavsiye ederim hastanede bişey olcak üstümüze kalcak diye zorlatmazlar kası yormazlar fitness zararını görmedim başlıcak olursan ilk başta kraplar olur zorlanmadan bem ilk gün gittim ertesi gün 4 gün okula bile gitmedim arıdan .d beslenme protein tarzı doğal vücüt geliştirme sporcuların beslenme programını baka bilirsin.

Üye
    anelkafb Avatarı

Son Giriş
    10.11-2019
    Saat
    18:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Yunus8540

Merhaba Yunus kardeşim neler yaptıklarından ve önceki durumunu/sonraki durumunu detaylıca paylaşabilir misin? ciddi manada kaslarını geliştirmiş olman beni etkiledi açıkçası ve sevindim . Ben fizik tedavi görüyorum kaslarımı geliştirmeye çalışıyorum. Hastalığım LGMD 2D. Senin fikirlerini detaylıca dinlemek isterim