TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Cansu1932 Avatarı

Son Giriş
    06.09-2019
    Saat
    01:28
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bmd rahatsızlığı olan arkadaslar hangi doktora gidiyor nasıl besleniyor fizyoterapinin katkısı oluyor mu hangi takviye gıdayı kullanıyorsunuz

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    992
    Verilen Beğeniler
    665

@Cansu1932

Egzersiz, iskelete ait kasları geliştirir, kardiyovasküler sistemi sağlıklı tutar ve iyi hissetmeye yardımcı olur. Fakat müsküler distrofide, fazla egzersiz, kaslara zarar verebilir. Egzersizin oranı ile ilgili doktorunuza danışmalısınız. BMD hastaları kısmen egzersiz yapabilirler, fakat yorulma noktasına ulaşmamalılar. Bazı uzmanlar, yüzme ve su egzersizlerini hidroterapi (su terapisi), kaslar üzerinde aşırı gerilime sebep olmayacağından ve kasların hacmini koruyacağı için, tavsiye ederler. Suyun kaldırma gücü, bazı kas gerilmelerini ve incinmelerini engellemeye yardımcıdır. Herhangi bir egzersiz programı almadan önce, bir kardiyolojik değerlendirme yaptırmayı uunutmayın

Çok özel bir beslenme tarzı BMD için ise duymadım.

Üye
    Cansu1932 Avatarı

Son Giriş
    06.09-2019
    Saat
    01:28
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@hozgul biz zerdecal ve arı sütü hakkında ne düşünüyorsunuz

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    992
    Verilen Beğeniler
    665

@Cansu1932

Özellikle bir faydası olduğunu söyleyemeyiz.

Üye
    Yunus8540 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

bmd kas hastasıyım fitness e gitim 2 yıl önce faydası oldu merdivende bile zorlan mamaya başladım spora bıraktım kısa sürede güçsüzleştim merdivende tutunarak çıkmaya başladım kasları zorlama falan dediler onlara dinledik hastalıgı kabullendik kasları zorlamayınca birazda güçsüzleştim %40 rapor verdiler fitness giderken çok zorluyodum faydası oluyordu çok yakın zamanda bida başladım fitness spor solonuna orda fizik tedavi hocada var sonuna kadar zorluyom düşmelerim oluyordu geçti eski sağlığıma geri dönüyorum ilerleme kat ediyoz bu halimle şimdi rapor bile vermezler belki merdivende falan az zorlanmaya başladım fitness tavsiye ederim hastanede bişey olcak üstümüze kalcak diye zorlatmazlar kası yormazlar fitness zararını görmedim başlıcak olursan ilk başta kraplar olur zorlanmadan bem ilk gün gittim ertesi gün 4 gün okula bile gitmedim arıdan .d beslenme protein tarzı doğal vücüt geliştirme sporcuların beslenme programını baka bilirsin.

Üye
    anelkafb Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    07:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Yunus8540

Merhaba Yunus kardeşim neler yaptıklarından ve önceki durumunu/sonraki durumunu detaylıca paylaşabilir misin? ciddi manada kaslarını geliştirmiş olman beni etkiledi açıkçası ve sevindim . Ben fizik tedavi görüyorum kaslarımı geliştirmeye çalışıyorum. Hastalığım LGMD 2D. Senin fikirlerini detaylıca dinlemek isterim

Üye
    Drkygz Avatarı

Son Giriş
    18.01-2020
    Saat
    18:50
    Yaşadığı Yer
    Balikesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde oğlumda var bmd ama biz fizik tedaviye henüz baslamadik 10 yasinda baslamasi gerekirmi

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    992
    Verilen Beğeniler
    665

@Drkygz

Fizik tedavi hayatının bir parçası olmalı. Mutlaka düzenli görmeli

Üye
    Yunus8540 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Kardeşim önceden yürürken bile düşüyordum. Küçük basamakları çıkmak baya zorluyordu fizik tedaviye gittim değişiklik olmadı gözle* görünür. 25 yaşlarda çok hızlı güçsüzleşmeye başladım. Baktım olmucak spor solonu vardı yakınlarda gitim yazıldım orda fizik tedavici ilgilendi eskiden araştırma hastanesinde çalışıyormuş. Fitness başlamış olduk* kasları baya zorladık 3 haftada düşmeler oluyordu hiç düşmemeye başladım . Ben hastanede fizik tedaviye gittim faydası olmadı sorduğumda fitness hocasına olmaz kasları fazla zorlattırmazlar. Kimse sakatlanma riskini almaz dedi. 3 ay spora gitim yannız çalışmaya başlamıştım az programı öğrence evde yapmayı karar verdim. Spor yapmak zor gelmiyordu ama gitmek hazırlanmak zor geliyordu çok araştırdım eliptik bisiklet en faydası olan onu aldım ,ağırlık sehpası ,agırlık fazlan derken odayı doldurdum evde hala yapıyorum hala ilerliyorum. 6* ,** 7 ayda kaslarım büyüdü güçlendim sadece merdivende biraz zorlanıyom onuda 3 . 4 aya çözcem seyyar merdiven yaptım yürümem düşmede sorun yok spora başlayınca zor geldi ama bırakmıcam. Fitness başlamanı tavsiye ederim. ( proğramım alt vücut** üst vücut olarak çalışıyorum) devamlılık ve sabır önemli aylar geçmeli.

Üye
    anelkafb Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli kardeşim çok sevindim toparlanmana. Aynı durumlar bende de var. Fizik tedaviye gittiğim yerdeki fizik tedavi hocası aynı zamanda çok da iyi bir fitness yapıyor ve hakimdi. Bana baya faydalı olmaya çalışıyor hatta kaslarım da gittikçe hacim kazanmaya ve gelişmeye başladı. Doktor kontrolünde de bu durumu ispatladık ve şimdilik güzel gidiyoruz. Ama dediğin gibi merdiven ve oturup kalkmalar da zorlanmalarım benim de devam ediyor. Düşmelerim azaldı kolay kolay düşmüyorum öyle. Spor sonraları ters bir şey olursa nadir düşüyorum o kadar. Sana bir sorum olacak. Sen oturup kalkarken tutunmuyor musun?

Üye
    Yunus8540 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

6 ay öncesine destek alıyordum sandalyeden kalkarken biraz şimdi destek almadan kalkıyorum. Spor hareketlerin arasında sandalye de oturup kalkerken düzeldi. Dün merdiven yaptık 3 basamaklı çok faydası oluyor. Sormak istedigin her konuda burdayım. Pes etme ☺

Üye
    anelkafb Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim çok sevindim adına. İnşallah çok daha iyi olacağız pes etmek yok. Ben de tutunmadan kalkmaya çalışıyorum daha çok. Ama dizlerime tutunuyorum ve kendimi geriye atıp kalkıyorum. Sende de durum böyle mi oluyor?

Üye
    Yunus8540 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Hayır destek almadan kalkıyorum dedigim gibi sadece merdiven sıkıntılı biraz...*

Üye
    anelkafb Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok güzel. Rabbim inşallah daha da iyi eder. Ne zamandır yapıyorsun bu fitness sporlarını ve yaş nedir. Benim yaşım 28 ve 5 aydan beridir fizik tedavi hocam kontrolünde evde 1.5 kg ayak ağırlığıyla ve 3 kg dambılla çalışıyorum. Kendimde güzel gelişmeler hissediyorum. Ben oturup kalkarken dizimden destek alıyorum ama çoğunlukla yüksek bir yerden destek alıyorum. Merdiveni ise desteksiz şuan çıkamıyorum.

Üye
    Yunus8540 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    3 yıl önce 1 yıl* fitness yaptım. Bıraktım. Ozaman merdivenden kolay çıkıyordum. Kaslar baya belirgindi. Bırakınca hızlı bir şekilde güçsüzleştim. %40 rapor alcak kadar. Bir zaman pes ettim. Şuan yaşım 26* şu 6 aydır bida başladım sağlam bir ev programıyla hiç durmadan. 6 ay içinde bukadar ilerledim. Seninde hızlı ilerleyecene eminim.* ben ....pazartesi üst vücut .....salı alt vücüt .....çarşamba dinlenme.......perşembe üst vücut.....cuma alt vücut ...cumartesi pazar dinlenme şeklinde.... istersen programı veriyim... foto atarım programı kasları zorlaman lazım biraz ..odamda eliptik bisiklet(düşmeler oluyorsa en iyi ilk yaptıgımda baya zorlandım arada düşdüm alışınca düzeliyor.)...agırlık sehpası....dambıl...merdiven... olursa daha faydalı olur... kardeşim yardımım İnşAllaH olur.☺

Sayfa 1 / 2 12 SonSon