Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 72 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ebediyata Avatarı

Gerçek Adı
    m.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:52
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hatırlarsanız ilk telaffuz edilen tarih 2009 ağustos filandı. Ben öyle hatırlıyorum belki ağustosda gelir inşallah.

Yada BARAN90'nın söylediği gibi bu sadece labaratuarlar için ilacın ön sunumudur.
    Çıkış tarihi belki sonradan söylenilen 2011 dir.
    Yine beklemekten başka yapacağımız bir şey yok...

Üye
    umut38 Avatarı

Son Giriş
    10.10-2014
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar inanıp inanmamak sizlere kalmış doktorlarla neden irtibat kurmuyorsunuz sadece siteden yorum yapıyorsunuz.Ben sizlere edinmiş olduğum bilgileri söyledim.Allah hepimize acil şifalar versin...

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslında ben SMA lıyım,,ama ptc nin çıkması ve başarılı olması beni de sevindirecektir. benim doktorum haluk topaloğlu.en son 5-6 ay önce gitmiştim..zaten kendisi sen SMA lısın ve PTC senin için değil demişti.SMA için şu an çalışılan ilaçlardan hiç bahsetmedi..PTC için de daha var çıkmasına demişti..tarih vermedii..
    inşallah 1 sene içinde çıkar...baksanıza daha şimdiden 1-2 sitede satışa sunulmuş..bence ilaç yarım seneye çıkacak arkadaşlar..

Üye
    hersey_66_ Avatarı

Son Giriş
    05.11-2013
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MERHABA

PTC İLAÇ FİRMASININ ATALUREN İLE İLGİLİ 15.06.2009 TARİHLİ DUYURUSU konusu kısaca şunu anlatıyor

İlaç ve Yiyecek Yönetimi (FDA) Ürün Geliştirme Offisi (PTC124 ™) müsküler distrofi'nin olduğu (NmDMD BMD) nonsense mutasyonunda PTC ye dört yıl, ataluren ile süren eksene ait duruşmasına doğru $ 1.6 milyon çok önemli bir bağışta bulundu.

Atalurenin uzun vadeli emniyet profilini değerlendiriyor ve bu yapılan bağışlarla 37 ülkede bu duruşmalar nmDMD BMD hastalarında devam ediliyor.
    Genzyme Corporation şirketi diger ülkelerde atalureni pazarlayacak
    www.genzyme.com genzyme adlı şirketin web sitesi
    SELLECK adlı

bu site bir referans sitesi yani satış falan yapmıyor sadece siz bilgilerinizi gönderiyorsunuz bu şirket size belirli fiyatlarla ataluren isimli bu ilaç piyasaya çıkınca size kısa zaman içinde getirmek için bir refarans şirketi sitesidir ve hiç birinize tavsiye etmem bilgilerinizi göndermenizi

bu sitede de genzyme şirketi hakkında bilgi veriyor
    Genzyme Sağlık Hizmetleri ve Tedavi Ürünleri Saglikcv.com
    Genzyme Sağlık Hizmetleri ve Tedavi Ürünleri
    Dünya’nın önde gelen biyoteknoloji firmalarından olan Genzyme’ın amacı, ciddi hastalıklara sahip olan kişilerin hayatlarında olumlu bir etki yaratmaktır. 1981 yılında Boston’da kurulan Genzyme, kısa zamanda küçük ölçekli yeni bir şirketten, yıllık cirosu 2 Milyar Dolar’ı geçen ve dünyanın dört bir yanında 10,000’den fazla çalışanı bulunan bir şirkete dönüşmüştür.
    80’den fazla ülkede hastaların hayatlarını kolaylaştıran pek çok yerleşmiş ürün ve hizmeti ile Genzyme, bir dizi karşılanmamış tıbbi gereksinimi karşılamak amacıyla yaşam bilimlerinde en ileri teknolojileri geliştirme ve uygulama çabasında olan lider bir firmadır. Firmanın ürün ve hizmetleri, ender görülen kalıtsal hastalıklara, böbrek hastalıklarına, ortopedik rahatsızlıklara, organ nakli ve bağışıklık hastalıklarına, kansere ve teşhis amaçlı testlere odaklanmaktadır. Genzyme’ın bu alandaki kararlılığı; genetik hastalıklar, bağışıklık sistemi bozuklukları, kalp hastalıkları ve kanser üzerine odaklanmış kapsamlı bir araştırma ve geliştirme programı ile günümüzde de sürmektedir. Başarılı grafiğini birçok ödülle pekiştiren Genzyme, gerek Amerika gerekse Avrupa’da iş arayanların önde gelen tercihlerinden olduğunu kazandığı "Best Place To Work" ödülleri ile sürdürmeye devam etmektedir.
    Genzyme Türkiye ofisi geniş ürün yelpazesi ile 2002 yılından beri Türkiye’de hizmet vermektedir.
    bu sitede Genzyme Sağlık Hizmetleri ve Tedavi Ürünleri Tic. Ltd iletişim bilgileri

Genzyme Sağlık Hizmetleri ve Tedavi Ürünleri Tic. Ltd. Şti., iletişim bilgileri, ilaçları, ilaç prospektüs bilgileri, telefon numarası, web sitesi
    Genzyme Sağlık Hizmetleri ve Tedavi Ürünleri Tic. Ltd. Şti.
    Adres : Süleyman Seba Caddesi BJK Plaza K:9 N:98
    Beşiktaş / İSTANBUL / TÜRKİYE
    Telefon : 0 (212) 236 32 07 Faks : 0 (212) 227 80 63
    E-Posta :
    Web Site :
    İSTEYEN ARAYIP BİLGİ ALABİLİR
    HERKESE İYİ GÜNLER

Üye
    gokcerkan Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    02:53
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selleck adlı firmayı Kanada'yı telefonla aradım. Ellerinde ptc 124 ataluren varmış. Siteden sipariş verebilirsiniz dediler. Çıkmasını beklemiyordum. Gerçek ataluren mi diye sordum bir de. Gerçek ilaç dedi. Konuşma bu kadardı. Bilgilerinize arkadaşlar.

Üye
    hersey_66_ Avatarı

Son Giriş
    05.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yalan oldugu çok açık şirket herşeyi açıklamış çalışma devam ediyor diye ama bir yerde bu ilaç satılıyor yani adamların para için yapacakları bütün rezzillikler ortada yani amaç insana hizmet degil nasıl paralarını alabiliriz amaçlı bir para tuzagı oldugu açık kimse inanmamalı bu şebeklere

bir ara bir ilaç vardı bu kilolu insanlar için zayıflama ilacı bu ilaçı kaçak alıp kullanan bir insan ölmüştü ve bunun ardından saglık bakanlıgı harekete gecerek bütün bu ilaçları toplatmış ve bu ilaçlar üzerinde bir tahlil yaparak bu ilaçların gercek mi sahtemi oldugu tahlille bile kanıtlanamaıştı adamlar okadar çalışmış ki üzerinde nerdeyse aynı ama bir şekil bu sahte ilaçları ayırt edildi

bu oyuna sizde gelmeyin zaten yüzde 10 luk bir şansı sıfırlamayın

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

% 10 luk şans mı ? ben katılmıyorum arkadaşım o kadar şansa sahip olduğumuza..ptc DMD ve BMD lilerin hayatını düzene sokacaktır...ptc sitesinden başka hiçbir yere inanmayın....bu kadar açık yanii.Daha denemeler devam ediyor,ilaç nasıl çıksın..

Üye
    hersey_66_ Avatarı

Son Giriş
    05.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sen galiba haberin yok ataluren DMD/BMD hastalarının genlerindeki nonsense mutasyon olan bu hastalarda yaklaşık %15ini etkiliyor deyişki mutasyonların hiç birinde distropin üretmiyor PTC den acıklanan bu ben kafamdan söylemiyorum bu %15 i

Üye
    gokcerkan Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Piyasaya çıkmayan bir ilacın sahtesini hiç kimse satma cesareti gösteremez. Gösterse de zordur. Hele ki kanada gibi çok zengin, gelişmiş bir ülkede satılıyorsa doğrudur.

Ben de eski forumlarda ptc 124 konusunda çeviriler yaptım. Dmd nin sadece % 13 ünü tedavi ediyor. Dmd lilerden şanslı % 13. Stop kondomdan dolayı protein üretilmezse bunu tedavi ediyor. Bu da zaten ptc 124 ün resmi sitesinde yazıyor.

Aşağıda yazıldığı gibi ptc 124 kas hastalığıyla ilgili bir ilaç değil aslında. Stop kondom sonucu oluşan 100 den fazla çeşi hastalık vari. Bunları tedavi ediyor. Dmd lerin ve Cf lerin de % 13 ve % 10 u stop kondom grubuna giriyor.

üzülerek belirtirim.

PTC 124 NEDİR:

PTC124 oral yolla alınan ve nonsense mutasyon (stop kodon) sonucu oluşan genetik hastalıkların tedavisinde kullanılması planlanan ve faz2 denemeleri yapılan bir ilaçtır. Nonsense mutasyonlarda prematüre protein tam gelişim sağlayamadığı için gereken sentezlemeyi yapamamakta ve hastalığa yol açmaktadır. İşte PTC 124 burada devreye girmekte ve üretilmesi gereken proteinin yapılmasını sağlamaktadır. Bunu yaparken kısa olan (premature) proteinin sentezleme fonksiyonunu tamamlamaktadır. PTC 124 vücut tarafından kolay tolere edilmekte ve hedeflenen plazmaya kolayca ulaşmaktadır. Ayrıca normal çalışan proteinlerin fonksiyonlarına da bir etki yapmamaktadır. Araştırmalar göre DMD lerde %13, CF ler de %10 oranında nonsense mutasyon görülmektedir.Araştırmalar PTC124 ün nonsense mutasyon sonucu oluşan tüm hastalıklarda başarılı olacağını göstermektedir. Ayrıca FDA da bu ilacın DMD ve CF de tedavi amaçlı etkili olacağını belirtmektedir.

Üye
    hersey_66_ Avatarı

Son Giriş
    05.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sana katılıyorum ve herşey çok açık aslında bu ilaç sadece şanslı DMD/BMD nonsonse mutasyon adlı gen bozuklugu hastaları tedavi ediyor

Üye
    süleyman-can Avatarı

Gerçek Adı
    Süleyman
    Son Giriş
    06.03-2010
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hersey_66_;
    kısacası bu ilacı boşuna beklıyoruz inş yanlış anlamışımdır

Üye
    gokcerkan Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%13 lük bir şans var Dmd icin. Bu da büyük bir gelişme. İlaç da geliştirilme sürecinde.

Üye
    ALİ İMRAN Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sadece dmd ve bmd için faydalı olcak şimdilik

Üye
    barc Avatarı

Son Giriş
    26.08-2009
    Saat
    18:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben Türkiye'nin en büyük ilaç firmasında çalışıyorum.
    girilmesi ancak özel yetkilere sahip yerlere firmam medikal kısmı girebiliyor.
    ptc 124 için net bir tarih malesef yok. ilaç daha piyasaya çıkmadı. çıktı diyenler bizleri kandırıyor. ilacın en erken piyasaya çıkış tarihi bile belli değil. Ancak aramızdan şanslı olanlar önümüzde 3 yıl içinde yeni geçilecek olan çalışmaya katılabilir belki. oda ne kadar etkili olur bilemem. ama denemekte fayda var. İlaç net bir şekilde çıktı diye kendi doktorunuzdan ya da firmam gibi birinci elden açıklanmadan inanmayın bunlara. sadece net olan birşey var oda şu an ki fazı başarılı bir şekilde ilaç geçebilirse en erken 3 yıl sonra bizlere kullanım olanağı sunulacağı. Türkiye'ye ne zaman gelir onu allah bilir. bu konuda yurtdışı bizden daha şanslı malesef. zaten ilaç ilk çıktığı zaman da en erken tedarik edebileceklerden biriside benim.
    Sizlere en güncel ve en doğru bilgileri aktarmaya devam edeceğim.

Üye
    lakoste Avatarı

Gerçek Adı
    TOLGA..
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:13
    Yaşadığı Yer
    ANADOLUM
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bişi sorucam bu ilaç kas hastaları için öyle degilmi bende kas hastasıyım ama friedrich ataxsisi acaba bu ilaç bu hastalıga iyi gelebilirmi..

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon