Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 57 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    veteriner627 Avatarı

Son Giriş
    04.05-2014
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    emg cihazıyla iğnesiz ölçülüyor. iğne kasları kontrol ediyor. banada iğneli yapılmadı.
    önce ayak bileği,ayak tabanı,ayak topuğunda basladı. sonra yıllar geçtikçe diz altına ve baldırlara yayıldı. sırtımda ve belimde tutulmalar eşlik etti. sol koluma ağrı vermaya başladı.güçsüzlük basladı,halsizlik durgunluk bitkinlikte eklendi kademeli olarak ilerleri ve sürekli yer değiştiriyor tüm vucudumda.

Üye
    danyal Avatarı

Gerçek Adı
    tülay
    Son Giriş
    08.12-2012
    Saat
    00:21
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her tür hastalıkda çok bilgi sahibi olmama karşın,bilemiyorum bu nörolojik tetkiklere pek kafam almıyor mesela emg sonucuna bakıp bakıp duruyorum ama hiç bir şey anlayamıyorum
    bkap nedir ,yazarmısın,emg yi yazsam bi yorumda bulunabilirmisin
    ayrıca doktor ,bu sinir lerin iltihabı demişdi, evet...ama hangi safhadayım bilmiyorum .bu arada ayak bileğim de ağrılar ,sanki kemiğim incelimiş gibi , özellikle yürürken sanki beni taşımıyor.birde seninde dediğin gibi diz altında bıçak batmış gibi, pozisyona göre değişşen bi tarz ağrı da var
    yaşım 42 ,17 yaşımdan beri .a.s. nin belirtileri olmakla beraber ,bende ağrılar 7 yıl önce şiddetlendi .3 yıl öncede a.s. teşhisi kondu :şu anki halim e gelince ;7 yılda böyle hasar verdiyse ilerki yıllar nolur,durdurulur veya düzelirmi onuda bilemiyorum
    cümlemize geçmiş olsunAllah şifalık versin ,inanın doktor boş olmasına rağmen bana detaylı bi açılklama vermiyor ,sağolun burda herkes birbirine yardımcı oluyor ,işte dayanışmanın güzelliği ,her şeyde bi hayır varmış ,bu siteyle tanışmam yani

Üye
    veteriner627 Avatarı

Son Giriş
    04.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

artrit spondit mi yoksa polinöropati mi olduğunu tespit etmek için başka bir hastaneye gidip oralarda nörolojik ve romatolojik tetkiklerinin tek tek yapılması lazım. kesin teşhis ona göre koyulur. başka türlü buradan ne söylesek hikaye. ben hastane hastane dolaştım malesef bu şekilde... doktordan memnun değilsen baska hastanede tetkiklerini yaptır. ama uzman falan olmasın. uzmanlar fazla anlamıyor polinöropatiden. doçent yada prof.olursa iyi olur.

Üye
    kvsrr Avatarı

Son Giriş
    28.09-2016
    Saat
    17:25
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar 1,5 yıl önce emg sonucunda polinöropati teşhisi konuldu banada. denge problemi ve bacak ağrım var. geceleri inanılmaz kramplar giriyo bacaklarıma. bu hastalık beni çok kötü etkiledi psikolojim çok kötü. geçen hafta düştüm ve ayağım alçıda bu denge sıkıntısı yüzünden gazi hastanesinden randevu aldım ama çok korkuyorum bu hastalığın tedavisi yok denmesinden. artık kimseye bağımlı olmadan yürümek koşmak rahatça merdiven çıkmak ve kendimi halsiz hissetmemek istiyorum bilgilerinizi benimlede paylaşırsanız çok sevinirim.

Üye
    danyal Avatarı

Gerçek Adı
    tülay
    Son Giriş
    08.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde ayak bileğim çok zayıf,kemiğim sanki beni taşimıyor ,benimde ayağım çok burkulurdu yürürken
    sendeki nöropatiye ney sebep oldu?

Üye
    kvsrr Avatarı

Son Giriş
    28.09-2016
    Saat
    17:25
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gittiğim doktor gizli şekere bağlı dedi ama cuma günü tedaviye baştan başlayacam. inşallah olumlu sonuçlar alırız hepimizde.

Üye
    siyahtuval Avatarı

Son Giriş
    16.04-2012
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    ....
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ımmm benimde teşhis yeni konuldu ama anlatılanlardan biraz farklı...

Üye
    danyal Avatarı

Gerçek Adı
    tülay
    Son Giriş
    08.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biraz anlatabilirmisin? ,benimkide faklı ama bazı doktorlar nöropati dendi ,

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    danyal Avatarı

Gerçek Adı
    tülay
    Son Giriş
    08.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lütefen arkadaşlar !bu nöropati kesin emg de çıkarmı ,yani emeg "normal sinir iletim " rapor edilse dahi ,ki öyle dendi ,mr kafa da temiz çıktı .sinir ucu iltihaplanması ,ki soğumalar ,v euyuşmalardan belli edermi ,lütfebn bilgisi olan yazabilirmi yoksa bu durum bana bazı doktorların dediği gibi panik atak belirtisi olabilirmi gerçekten çünkü geçen gün yaşadığım tam bi şok haliydi ,yayagın yer yer soğumalar ,çekilmeler,buna karşın üst kısımda aşırı sıcak basma ,ateş topu gibi vede çarpıntı,nöropatide böyle bi durum olurmu,yani bu atak gibi olduğu gibi gün içinde yavaş yavaş da devam ediyor

Üye
    veteriner627 Avatarı

Son Giriş
    04.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadasım buradan bu soruların yanıtını bulamazsın. git istanbul gata noroloji bölümüne uzman kişiler değerlendirsin ve teşhisini koysun

Üye
    danyal Avatarı

Gerçek Adı
    tülay
    Son Giriş
    08.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

"veteriner " kardeşim ,gataya gidememki ,ayrıca kimi doktor var kimi yok diyor ,ben sadece bu nöropati nasıl bişey ,ve bedeki belirtilerden yaşadınızmı ,ve nöropatiye diabetten başka ne sebep oluyor .diye soruyorum

Üye
    veteriner627 Avatarı

Son Giriş
    04.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

neden gidemiyosun sağlık bu git bence. bende çelişkileri bitirmen için turkiyenin en iyi hastanelerinden biri olan gata yı tavsiye ediyorum sana

Üye
    belkız bülbül Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba,bende Cıdp hastasıyım ben 4 yıldır Cıdp hastası oldugum halde bana ilk 1 yıl Cmt tanısını koydular aslında butun doktorlara gıtmeme rağmen tanı konulamadı.Nörölojı,beyın cerrahı,ortepedi hepsine gıttım bır suru fılm çektiler.Emg yaptılar emara gırdım ama bır sonuca ulasamadılar.Daha sonra benım cmt oldugumu dusunduler antalyada akdenız unıversıtesınde çocuk nörölojısıne gıttım zaten bana cmt tanısını oradakı bır prof koydu.Daha sonra annem hastanede calıstığı ıçın doktorun bırı annemı hacettepe unıversıtesındekı haluk topaloğlun gıtmemı soyledı ve bızı ona yonlerdırdı.Haluk beye gıttığım zaman bana GULLEN BARRE SENDROMU olduğunu söyledı.Bana rahat olmamı ve verdiği ilaçlara devam edince hıc bısey olmayacağını söyledi.Ben acayıp sekılde topallıyordum okulda tenefuse cıkmaya bıle korkuyordum merdivenlerden duserım dıye.Bu ılaçları kullandıktan sonra topallamam bıraz da olsa gectı,aynı zaman da IVIG de kullanıyordu.6 ay kadar sonra topallamam geçti.Ama daha sonra skolyoz olduğumu farkettı annem CIDP nın vermıs oldugu sebeple gelişme cağımda topalladıgım ıcın skolyoz oldum.Skolyoz derecem 27 olduğu için fazla bir seye gerek görülmedi.İnsallah sizde böyle yan etkiler görülmez.
    HEPİNİZE ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM.

Üye
    hayata karşı Avatarı

Gerçek Adı
    Hilmi Kaya
    Son Giriş
    13.07-2013
    Saat
    10:58
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    abicim bende cıpp hastasıyım bana tavsiye edececegin hastane doktor var mı umarım vardır birbirimize yardımcı olalım numaram 05467795228 ararsan sevinirim

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

LinkBacks (?)

1. 27.08-2010, 11:43