Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zteska Avatarı

Gerçek Adı
    ali ünal
    Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben 18 yaşındayım 5 yaşında biyopside becker müsküler distrofi konulmuş ama ben 11 yaşında yürümemeye başladım acaba bu hastalıklar biyopside karışabiliyor mu yani çok az distrofin olsa

Üye
    yasar gor Avatarı

Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Genetik tanı yapılırsa daha netleşir düşüncesindeyim. Biyopsi sonucunu netleştirir.

Üye
    Zamanî Avatarı

Gerçek Adı
    Önder
    Son Giriş
    07.02-2017
    Saat
    22:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba, bende BMD hastasıyım. zteska arkadaşım bu hastalığın seyri birbirine tıpatıp benzeyen 2 türü mevcut. Biri BMD diğeri DMD, aralarındaki en önemli fark DMD hastalığının seyri BMD ye göre oldukça hızlıdır. BMD hastalarında ortalama yürüme yaşı 27 olarak belirlenmiş olmakla birlikte kişiden kişiye değişebilmektedir. Misal, ben 31 yaşındayım koşamasam da, merdiven çıkamasam da bir elim cebimde bacağımdan destek alarak kendi başıma yürüyebiliyorum. DMD hastalarında ise yürüyebilme yeteneği 8 ila 13 yaş arasında tamamen kaybedilebiliyor. Tabi ki bu da kişiden kişiye değişebilir. Eğer merak ettiğin ve öğrenmek istediğin bir şey olursa mesaj atabilirsin.