Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 60 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kimse Avatarı

Son Giriş
    03.08-2006
    Saat
    21:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    zeytinyağı işe yarıyor bende yani.ama en iyi lifli gıdalar işe yarıyor .bir hafta yemek düzenimi bozayım kabız oluyorum.hafta sonu bulgurdan yapılan acılı adına kısır diyoz biz burda ondan yapip marul veya asma yaprağına sarıp yiyoz o günü
    wc de geçiriyom :mrgreen:

Üye
    haticeozkan Avatarı

Son Giriş
    19.03-2008
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

verdiginiz bilgiler için teşekkürler bu gün kızımı doktora götürdüm kabızlık için farklı birşey önermedi onun için kefiri deneyecegim murattolga havalar sogusun kefiri alırım senden

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: murattolga
    svegili babur abi kefir hakkında alıntı yapmışsında üniversiteler vermiyor.ben egeden istedim emaille.cevap bile vermediler.bende ankarada bir arkadaş vasıtasıyla bir abi gönderdi.bir şartla madem biyologsun sende çoğalt ve bulunduğun bölgeye belli bir fiyat karşılığı ver.hem sevap işle hem ihtiyacın olan kefiri yap iç dedi.bende çok vardı.öncelikle çok sevdiğim hocama yani sütçü imam ünv. gönderdim.bir miktarını buzluğa koymuştum saklamak için su donunca boğmuş ama sıcak havalar bitsin isteyene kargo ödemesi onlara ait belli fiyat karşılığı gönderebilirim. isteyenler biyolog_mtb@mynet.com
    Valla ben zaten TÜBİTAK'ın yalancısıyım.. Ülkemizde e-mail kültürü henüz gelişmiş değil. Karşında muhatab bulamıyorsun.. Hele bu tür kargoydu, ödemeydi falan işler söz konusu olurasa en baştan "umutsuz vak'a" oluyor... Bu tür işleri, mümkünse bire bir gidip halletmekten başka çare yok! Ya da orada çalışan bir tanıdık bulacaksın. Ona ısmarlayacaksın.

Yaptığın iş çok güzel! Gönderdiğin arkadaşlara da e-maille, nasıl çoğaltılması gerektiğini anlatırsan daha iyi olur!

Sevgili kimse, sen de acılı kısır yeme kardeşim!! ops: Zorla mı yediriyorlar? :evil: :wink:

Üye
    murattolga Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    12.08-2017
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

destek verdiğin için teşekkür ederim babür abi.ben bizim bizden başka dostumuz olamadığı için yardım amaçlı hem kendi işimi görüyorum yani sütü alıp çalarsam ben kefirimi üretiyorum.mayasınıda ihtiyacı olan bizler gibi insanlara veriyor ve bulunduğu bölgeye çoğaltıp vermesini öneriyorum.zaten güven önemli ben parasında değilim.kargo ödemeli gönderiyorum.alınca allah rızası için gönderirse gönderir.şifa olsun ona yeter.ben ankaradan mayaya 25ytl kargoyada 10ytl verince ve 250ml sütle işe başlayınca.dedim insanlar için üretmem lazım.35ytl çok para dedim.babam emekli öğretmen aldığı para belli sağolsun yinedebize yetiyor.ama 35ytl çoğu insana dokanır.tuzlu gelir.ben 15-20ytl 4ytl de kargo 1lt mayalayacak şekilde gönderiyorum.güven herşeyden önemlisi.ben öncelikle faydalı olabilmek için uğraşıyor.dünya malı beni ilgilendirmiyor.işte dediğim gibi maya üretebilmem için günlük 2lt süte ihtiyacım var onuda maya almak isteyenlerden karşılamak amacım.

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Valla teknik konular beni aşıyor biraz. Benim üç-dört aydır, hemen her akşam bir bardak kefirim hazır. Yengem günübirlik hazırlıyor.. Bayağı faydasını görüğüme inanıyorum.. Kolay gelsin sana da..

Google'da "kefir" diye aratıp ilgili sitelere reklam verebilirsin aslında..

Üye
    naimsav Avatarı

Gerçek Adı
    Naim
    Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    15:07
    Yaşadığı Yer
    Susurluk, Turkey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın kimse,hatırlattı bır kaçkişi tanıyorum kabız olayını acıllı sivri bir iki ufak biber yediklerinde kabızlıklarını çözüyorlarmış her zaman anlatırlar,
    'acıllı bibermiş onların ilacı', basur olanlarda da kanama yapabilir bence,
    ama ben denemedim mideme dokancak veya kanama yapabilir diye,
    herkese sağlıklı gunler dilerim , saygılarımla

Üye
    ATiM Avatarı

Son Giriş
    15.05-2010
    Saat
    09:22
    Yaşadığı Yer
    Kayseri\Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sinamekili çaylar uzun dönemli kullanıldığında durumu daha da kötüleştiriyo genelde. Uzun dönemli çözüm için beslenme alışkanlığının tamamen değişmesi lazım. En başta beyaz ekmek ve beyaz unlu yiyecekleri unutup sadece bol kepekli veya tam buğday ekmeği tüketmek lazım. Bir süre düzeni sağlayana kadar çiğ sebzeyi (yemeklerle salata, kahvaltıda domates vs.) her öğüne koyduktan sonra büyük bir fark olacaktır. Kola içmemek lazım ama fazla şekerli olmadıkça yada şekersiz olduğu sürece çay veya kahvenin pek olumsuz etkisi olduğunu sanmıyorum. Birde hazır mevsimiyken karpuzda yiyebilirsiniz oldukça etkili. Probiyotik yoğurt veya sütleri de yemekle birlikte yada hemen sonrasında kullanmazsanız daha faydalı gibi geliyor bana.

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Kefirle ilgili sitedeki bilgi ve yorumlar:
    http://www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=14190

Üye
    Hasantalay Avatarı

Son Giriş
    03.05-2011
    Saat
    23:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şekersiz ılık süt sabah öğle ve akşam

bütün arkadaşlara geçmiş olsun

bağırsak gereğinden fazla uzun olmasından kaynaklanıyor sindirim sistemine ulaşıncaya kadar sindirilip kana karışması
    kabızlık hastalığını ortaya çıkartıyor

Üye
    murattolga Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    12.08-2017
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm baben abi.reklam ver demekle beni kastediyorsan.benim reklama ihtiyacım yok.ben zaten para amaçlı yapmıyorum.bilirsin frederich ataksi hastalığım için denemeler yapıyorum.yani ben sinir güçlendirici olarak içiyorum.siteyi gezerken kabızlık sorunu olan hastalara rasladım ve bilgi vereyim dedim.zaten satacak şuan mayam da yok.verdiğin bilgi için sağol.frederich ataksi konusun da bir gelişme varmı?babür abi.

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

"Reklam"dan parayı kastetmemiştim. Tıpkı burada yaptığın gibi, ne kadar çok kişiye ulaşırsan, ne kadar çok kişinin derdine derman olursan hayır duasını alırsın. Sen problemine çözüm arıyorsun/bulmuşsun. Problemi olan diğer insanlar da yararlansın..

FA konusundaki gelişmeleri pek takip edemiyorum. Malum iyi derece yabancı dil bilmek gerekiyor, internetten takip etmek için.

Üye
    kadir1981 Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    13.01-2010
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 2 yıldır kabızlıkla uraşıyom ben suyu az tükettigimden fazla hareketsiz kaldıgımdan çok ekmek yedigimden geçen ay 12gün büyük wcmi yapamadım yeşil çay içtikden sonra ekmek yemedikten sonra çorba içtikden sonra düzelme oldu

Üye
    gencfb07 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2009
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yav bu kocakarı ilaçlarını çok denedim olmuyo libalaks enkötü lavman fleet en iyisi 4 yıl önce libalaks kullandım i iğrenç o

Üye
    burgazkartal Avatarı

Son Giriş
    25.07-2012
    Saat
    12:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 7 yıllık omurilik felçlisiyim bende çok kabızlık çektim ama ben kendi sorunu mu buldum kayısı kaynatıp şekersiz bilendıra vurup kuyu koyu ılık olarak aç karnıma günde 2 kere içiyorum çok faydasını gördüm .

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Doğru bir beslenme alışkanlığı,posalı gıdaları mutlaka tüketme ve günlük bir kaç bardak asgari su içmeyi hayatımıza sokabilirsek eğer ki fiziksel olarak başka bir problem yoksa çok sıkıntı çekmeyiz gibi geliyor,bende kışın günde bir kaç bardak ılık su içiyorum mutlaka ve aklıma geldikce kuru kayısı yiyorum günde bir kaç tane bile yetebiliyor,çok problem yaşamıyorum beslenme tarzımda çok katı gıdalardan oluşmuyor meyve ağırlıklı,ekmeği çok tüketmiyorum çay ve kahveyide onların yerine bitki çayları ve süt...

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon