Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 82 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    doktor ve dernek yetkileleriyle ilgili adliyeden sicil kaydı felan mı isteyeceğiz,anlamadım.

bu çalışma çin de kinin tekrarı gibi bir şey olsa bile ülkemizde yapılması açısından başarılı sayılmalı,bundan sonraki çalışmalar da mevcut olan çalışmayı bir adım ileri götürürse başarılı sayılır.

canan hanım sizinle anlaşamadığımız konu,siz yapılan çalışma sonucunda tekerlekli sandalyeye bağlı bir hasta koşup oynayacak seviyeye gelirse başarılı yoksa başarısız addediyorsunuz.BEN DİYORUM Kİ,ÜLKEMİZDE HİÇBİR ÇALIŞMA YAPILMAMIŞ BİR KONUDA SONUÇ NE OLURSA OLSUN,BİR ÇALIŞMANIN YAPILIYOR OLMASI DAHİ BAŞLI BAŞINA BAŞARIDIR,GELECEK ÇALIŞMALAR İÇİN İLK ADIM DIR. ne yani çinli,amerikalı, avrupalı yapmış yapamamış devamlı bunları mı konuşacağız,BİZ ŞİMDİYE KADAR NE YAPTIK?!! BUNDAN SONRASI İÇİN NE YAPABİLİRİZ? ve bunun içinde bir yerden BAŞLAMALIYIZ değil mi?

gerçekleri,bugün sarfedilen emeklerin değerini bize önümüzdeki seneler gösterecek.

Üye
    boodi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    21.05-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

canan hanım dr ve dernek hakkında siz bir araştırma yaptınızmı yaptıysanız bilmemiz geren birşey varsa bilmek ister kamuoyu

Üye
    durhasan Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar iyileşme olmasada ilerleme dura biliyorsa bu da güzel bence nacizane fikrim böylr

Üye
    cirkinkedi Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Eşim muskuler dıstorafı..
    Her çıkan yenı seyle ılgılı köklu arastırma yapıyorum gerek konu gerek şahısları koklu sekılde arastırarak umutlanma gırşımıne gırıyoruz..
    Nıtekımm bu gune kadar dr.lar hocalar vs vs o kadar cok kışı bu ış ıçın mavı boncuk dagıtıp o boncukları elımızde kırdılar kı.. Insan ıster ıstemez arastırmacı ruhu edınıo bır yerden sonra... :d
    ben arastırdım ve varacagım bılgılere de vardım .. Sizi de uyarma amaçlı yazdımm bu yazıyı. Zaten buna ınanların genelı uzulerek ıfade edıyorum eve bır sekılde haps olmuş dışarı çıkamayan çevrelerı dar engellı arkadaslarım.(ıstısnalar kaıdeyı bozmuyor bunuda belırteyım)..
    Lütfen umutlarınızı baglamadan bıraz arastırınn dibini dipçiğini..
    Daha da yazmıyorum zaten bır takım kışıler ya anlamak ıstemıyor ınanmak ıstıyor bıle bıle..
    Ben uzerıme düşeni yaptım gerısı sızın taktırınız..
    ıyı sohbetler...

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şahsıma konuşuyorum tabii ki,ne kimseye körü körüne inanmışlığım var,ne de reddetmişliğim,bekleyip göreceğiz.

bilmiyorum sizlere kimlere mavi boncuk dağıttı ama,benim bildiğim bu hastalığın bir tedavisi yok,bilimsel olarak türkiye de ciddi bir çalışma da yok.

açıklanacağı söylenen sonuçları görelim,kök hücre enjekte edilen kardeşimizi takip edelim,az veya çok bir faydası olup olmadığını hep birlikte görelim.NE KAYBEDERİZ?

yoksa daha kamuoyuna dahi açıklanmayan,içeriğinden haberdar olmadığımız bir çalışmayı elimizin tersiyle itekleyelim,ilgi göstermeyelim,hasta kardeşimizin ne halde onu merak dahi etmeyelim,NE KAZANIRIZ?

AÇIKLAMAYA YAPILINCAYA KADAR BİRŞEY SÖYLEMENİN HİÇBİR FAYDASI YOK,BİZ BİRBİRİMİZİ NEYE İKNA ETMEYE ÇALIŞIYORUZ O DAHİ MUAMMA.

umut bağlayın,bağlamayın,bağlayın,bağlamayın..........İ Yİ DE NE YE,ORTADA YETKİSİZ BİR İNSANIN AÇIKLAMSINDAN BAŞKA NE VAR?

Üye
    boodi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    21.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

lafı uzatmamak adına musa bey güzel açıklamışsınız dilinize sağlık bekleyip görelim yıllardır araştırıyor okuyor takip ediyor şehir şehir geziyorum birkaç gün daha beklemek birşey kaybettirmez yazmak isteyipte yazamadıklarım var elbette ama beklemek en doğrusu

Üye
    distrofin Avatarı

Son Giriş
    13.01-2014
    Saat
    20:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

12 ocakta yapılacak açıklama ilerleyen günlerde ye döndü dikkat ettinizmi.

Üye
    boodi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    21.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

yapılabilecek tek şey açık yakalayıp karalamak olmamalı ne bekliyorsunuz anlamadım boya tenekesinin kapağını açıp batır çıkar tedavi hazır denmesinimi bu kadar sabırsız olmanızı neye bağlayorsunuz anlamadım 12 sinde açıklama yapılsaydı 13 de hastaneye yada eczaneye gidip bu hastalığın ilacını almak için sırayamı girecektiniz bu konuyu kapatalım bence çünki öyle görünüyorki yapılacak açıklama bazı arkadaşları tatmin etmicek ve karamsar yorumlara devam edecek

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet gerçekten dikkatimi çekti,de buradan ne anlamamız gerektiğini çözemedim

12si diye kendilerini bağlayıcı bir açıklama ben bir yerde görmedim.

DİSTROFİN KARDEŞİM 12si PAZAR GÜNÜNE GELİYOR DİKKAT ETTİN Mİ?!!!

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Arkadaslar ayin 12sinde aciklama falan yok ayin 10nunda cuma gunu bazi doktorlar inceleme yapmislar pazartesi gunu sonuclar saglik bakanligina gidecekmişmiş bakanlik inceleyecek ve uygun bulursa yerel ve dunya basiniyla paylasilcakmis bu durum belki bir gunde olur belki 1yilda bekleyip gorcez ama ulkemiz icin boyle calismalar bile buyuk basari.

Üye
    ebediyata Avatarı

Gerçek Adı
    m.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya dipteyiz ya gökte öyle bi halimiz var. Facebooktaki grupta havaya uçanlar ya da burdaki bazı arkadaşlar gibi olmaz diyenler gibi.

Bize neden olmasın belki olur olmamış gibi görünüyor ama belki olabilir, olabilecekse olabilme ihtimalini düşünmek lazım diyen arkadaşlar lazım

5 sene önce şu konuda
    http://www.engelliler.biz/forum/kok-...vi-ediyor.html

kök hücre verilen köpeklerin videoları izlemiş ve pc'de saklamıştım gerçekten köpekler adım atamazken hafif hafif yürümeye başlıyorlardı tedaviden bi kaç ay sonra. Daha sonra bende o karamsarlık dönemlerinden birinde videoları silmiştim keşke silmeseydim.Olabilme ihtimaline dair biraz umut daha toplardık etrafta.

https://www.facebook.com/photo.php?v...type=3&theater

tedavi uygulanan arkadaşın bahsi nisan ayında beyaz showda geçmiş. yani hemen tedavi çıktı oldu diye bişey yok üzerinden epey bir zaman geçmiş diyebiliriz.Yine bekleyip görelim başka çaremiz yok zaten?

Üye
    yagmurunisan Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    16:18
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

arkadaşlar tedavisi olmayan bir hastalık için ülkemizde de (sonucu olumlu ya da olumsuz) çeşitli çalışmalar yapılması takdire şayan... diyelim ki tedavisi bulundu inanıyor musunuz ki hemen anında normale dönülecek? baş ağrısı için alınan ağrı kesici bile etkisini yarım saate ancak gösterirken bu hastalıkta vücutta üretilemeyen distrofin proteini anında üretilip tamamen iyileşilecek mi? bu hastalık 1-2 gün ve ya 1-2 senede ilerlemiyor ki yavaş yavaş belki 10 belki 30 belki ömür boyu sürüyor ilerleyişi... şahsen tedavisi bulunsada iyileşme süresinin de yavaş olacağını düşünüyorum 1-2 senede gözle görülür bir değişik de olmayabilir sonrasında fark edilir duruma gelebilir kimbilir belki de daha uzun sürer... Hakkımızda her şeyin en hayırlısı olması dileğiyle bekleyip görelim... Görelim Mevlam ne eyler ne eylerse güzel eyler...

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

http://www.noroloji.org.tr/News.aspx?newsId=883 haberine gore kok hucre tedavi haberinin yalan oldugu ve calismanin durdurulmasi icin saglik bakanligina basvurulcagi belirtilmis.kime inanmali guvenmeli sasirdik artik koyun can kasap et derdinde birileri rant derdinde hangi taraf hakli bilinmiyor ama hangi grup duygularimizla oynuyorsa Allah onlari bildigi gibi yapsin SAGLİK BAKANLİGİNİN ACİKLAMASİNDAN SONRA BELLİ OLCAK boyle beklemek ne kadar zor.

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saçma sapan,ipe sapa gelmez açıklamalara kulak asmayın,mantıksız açıklamaları paylaşmayın lütfen.be bu yazıyı iki gün önce gördüm gülüp geçtim.

deneysel çalışmaların bittiğini iddia edip normal tedavi şeklinde ,ücret karşılığı uygulama yapan kim veya kimler var,isim versinler,YOK ,OLMAYAN ŞEYLER DİLLENDİRİP MİLLETİ UMUTSUZLUĞA,GÜVENSİZLİĞE SEVK EDİYORLAR.

dernek olarak eğer becerebiliyorlarsa,zahmet edip bazı zorlukları göz önüne alıp çalışsın ve hastalara umut olabilecek açıklamaları kendileri yapsınlar,YOKSA LÜTFEN AMA LÜTFEN SUSSUNLAR.

syn.Ercüment ovalı bey ve ekibinin yürüttüğü ve kas hastalıkları gönüllüleri derneğinin katkı sağladığı çalışma sağlık bakanlığının izinleri ve denetimine tabiidir,onun için kim haklı diye bir durum yok,sadece biraz sabır,hocamızın açıklaması ile neyin ne olduğu belli olacak.

Üye
    death_king Avatarı

Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2 siklus kök hücre daha verilmesine sağlık bakanlığımızca onay verilmiş

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon