Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 41 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mustafatekin Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    27.10-2015
    Saat
    01:37
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar herkeze geçmiş olsun ben 1 ay once oldum metal kapak takıldı korkmaya gerek yok ne acı duyuyorsunuz nede sızı ve yan yatmaya başladım kardeşlerim allah şifa versin nekadar gençseniz okadar şanslısınız iyleşme sürecinde

Üye
    salim52 Avatarı

Gerçek Adı
    salim kaykusuz
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    13:26
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

merhaba gecmiş olsun arakadaşlar..

2008 yılında 2 tane kapağım degiştı hergün bir tane comadin tablet kullanıyorum çok az dışardan sessiz ortamda sesi duyuluyor ama tabi alışıyorsun duvar saati sesine benziyor tık tık tık diye bir ses hiç endişe etmeyin keşke her amalıayat kapak amalıayatı kadar basit olsa tıp çok ilerledi. çok şükür hiç bir sıkıntım olmadı bu güne kadar inşallah bundan sonrada olmaz herkeze saglıklı günler diliyorum...

Üye
    merakli Avatarı

Son Giriş
    24.06-2013
    Saat
    20:26
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar duyduğuma göre koltuk altından falan da yapılıyor. bi bilginiz var mı. bi de ameliyat izi nasıl bişey. çok mu. izleri kalıyor mu?

Üye
    xozer Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER
    Son Giriş
    23.04-2015
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk 4 sene çok iyi gitti bende bi sıkıntı olmadi hiç ama son 3 senedir şikayetlerim basladi yine gogus agrilarim oluyor.MEkanik kapaklar beraberinde ciddi riskleri getiriyor ustelik takildigi konuma gore o bolgede yetmezlige sebep olabiliyor.BENDE Mitral kapak degisti ve sol ventrikul kapasitesi gerilemeye basladi dis cektirirken sorun operasyon gecirecekken sorun bi cok dr coumadin kullanan hastaya yaklasmak istemiyor.Bobregimde 1.5 cmlik tasla yasamaya calisiuorum kirmiyorlar kanaman olur diye yapay kapakta ilrtleyen donemlerde darliklar olusabiliyor kalbin kasilma fonksiyonlari bozuluyor.Kalp kapaginda enfeksiyon bulasma riski var bu da kapak dikislerinde ayrilmalara sebep olabiliyor. BEn bunlari canli sahidi olarak anlatiyorum mumkun oldugunca kapak degisiminden uzak durun kapak replasmani cokta masum bisey degil.

Üye
    utku1979 Avatarı

Gerçek Adı
    utku
    Son Giriş
    02.02-2014
    Saat
    04:45
    Yaşadığı Yer
    amerika
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaslar ben amerikada yasiyorum,bir kac hafta once aniden cok hizli atmaya basladi ve hastaneye gittim ,normal ritmine donduremediler ve elektirik sok vererek normal ritime dondermeyi basardilar, 1 hafta sonra tekrar ayni sekilde hizli atmaya basladi ama bu sefer 3 saat sonra normal ritmine geri dondu. son hafta tekrar kalbim ayni sekilde atmaya basladi bu sefer gecer diye 5 saat bekledim bir degisiklik olmayinca gene hastanin yolunu tutum damarimdan 3 kere bir ilac verdiler fayda etmedi ve gene sok vererek kalp atisimi normale indirdiler kalbim dakikada 240 atiyodu. daha sonra ameliyat olmaya karar verdim,ameliyatin cok kolay oldugunu kasiklarnizdan bir cihazla girerk kalbinizi ayni sekilde hizli attirip problem yapan noktayi bulup halettiler bunu yaparken aortik kapagimin iki yaprakli ve yetmezlik oldugunun farkina vardilar ve bunu degistirmem gerektigini soylediler duyunca gercekten sok oldum ,hayatimda bir kere bile hasta olmamistim( daha kapakcigim degismedi . su anda rahatsizlik vern seyleri yavas yavas i farkediyorum ayakta durunca basim donmeye basliyo ve bayilcak gibi oluyorum daha 2 ay var nasil dayanicam, doktorum mekanical kapakcik takilacagini doyledi genc oldugum icin, yeni cikan mekanik kapak ismi on-x daha az ilac kullaniyosun su kan incelticilerden , ses cikarmiyomus ve gogusumu acmadan sadece 5cm lik bir yarik acarak gogus kafesimin arasindan girerek ameliyati yapacaklar .kendimi gercekten hazir hissediyorum ameliyata ama yinede herzaman acaba eskisi gibi olabilecekmiyim diye korkuyorum, arkadaslar neleri yiyemiyecm ?normal bir insanda farkim ne olucak?

Üye
    utku1979 Avatarı

Gerçek Adı
    utku
    Son Giriş
    02.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    amerika
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hangi kapakciginda problem var ? ona gore koltuk altindan yapiyolar ,her doktor yapmiyo . genelde gogusunun ustunden 5 cmlik bir kesik acip yapoyolar. iz cok az kaliyor ,dikis iceriden disaridan yapistiriyolar . bir kac doktora danis ,koltuk altindan istedigini soyle

Üye
    ilhan çınar Avatarı

Gerçek Adı
    ilhan çınar
    Son Giriş
    29.11-2013
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kapakçık ameliyatı olacağım. bana doktorun adını ve telefonunu verebilir misin

Üye
    utku1979 Avatarı

Gerçek Adı
    utku
    Son Giriş
    02.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    amerika
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar kesinlikle on-x mekanik kalp kapakcigini arastirin ve kesinlikle on-x tercih edin , daha az kan sulandirici ilac kullaniyosunuz ve ses yapmiyormus...

Üye
    Erkan61 Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    12.03-2014
    Saat
    08:21
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doktor kim soylermisiniz

Üye
    00LJEE Avatarı

Gerçek Adı
    Maviş Bilgin
    Son Giriş
    05.05-2014
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar, 48 yaşında iki evlat sahibi bir hanımım ve hayatımda ilk kez bir forma yazacağım. Hatam olursa affola.
    Öncelikle söyleyeyim benim ameliyatım 28/04/2014 de gerçekleşti. 26 Nisan da anjio için özel bir hastaneye gittim ama durumumu biliyordum (ileri düzey mitral kapak yetersizliği) pek ciddiye almamıştım. Son 1 haftadır nefes alamıyordum, balık gibi çırpınıp havasız kalmanın ne berbat birşey olduğnu çoğunuz bilirsiniz. Hatta o hafta Cerrahpaşa acile gittiğimde gün sonu acaba sizde panik atak mı var diye sorduklarında halim olsa magandalaşabilirdim Neyse tüm Dr.larımız iyidir bazen boşuna zaman kaybı olsalarda.
    Anjio da ciğere kan dolmaya başlayıp ödem yaptığı ve hemen ameliyat olmam gerektiği çıktı ortaya beni o gece yoğun bakımdan çıkarmadılar çünkü hayati tehlikem hat safhada idi. Konsiltasyon yapıldı. Doç.DR.lara Prf. da katıldı kısacası P.tesi ben öğleden sonra o ameliyata girdim. Narkoz verilmeden önce o halimle 23 yıllık evliliğin sırlarını anlattığımı hatırlıyorum sadece
    Çıktım yoğun bakım bu sefer daha değişik bir yer, borular, hortumlar, sağ boynunuzda bir sonda, yanda 2 diren ki kutulara bağlı içi kan ve irin dolu ki en çok onlardan çektim batma bazında, susuzluk çok kötüydü, yalvardığımı hatırlıyorum ve ömrüm boyu işini iyi yapan kötü diye hatırlayacağım Ali beyi, bir de sırtıma yediğim şaplaklar öksürüğü getirtmek adına, boyun ve belde bir çok fıtık olduğunu anlatmaya vurmamaları gerektiğini söylemeye uğraşmak . C.tesi öğlende taburcu oldum.
    Dışarda yemek yedim, dün canım deniz kokusu çekti yine dışardaydım.
    Acım var mı var bunu yaşayacağız kimse saklamasın ama ben hayatı kazanmam gereken bir oyun gibi yaşadım. Kimse beni yenemedi kolay kolay. Hayata bakış açınız çok önemli iyileşme sürecinde. C.tesi dikişlerim alınacak ve INR testi yapılacak. 30 Mayıs'da da Dr.larım görecek. Eşim işe oğullarım okula gitmek zorunda yani bakacak kimsek yok nazlanma lüksüm de hiç yok.
    Arkadaşlar tüm bu hastalıkdan muzdarip sifa bekleyen ameliyat olması gerekenlere şimdiden geçmiş olsun diyorum, olanlara da acil şifalar diliyorum. Hastane ye dikkat edin, ameliyatı yapacak ekibe güvenmezseniz orada olmayın. Ben iki durumdan da çok memnunum. Allah hepsinden razı olsun. Haklarını helal etsinler.

Üye
    soyakkibele Avatarı

Son Giriş
    02.08-2014
    Saat
    01:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merturas merhabalar.. bende de aynı sorun var ..bende amelyat olucam ama hangi kapağı taktıracağıma bende karar veremedim.. sizin de ikinci ameliyat için zamanınız gelmiş mi?? siz oldunuz mu metal kapakçık takıldımı size?? veya öyle bi tanıdığınız var mı önce biyolojik sonrasında metal kapakçık taktıran bilgi verebilirseniz çok memnun olucam.. Allah sizi iki evladınıza bağışlasın..

Üye
    oktayusta Avatarı

Gerçek Adı
    oktay caglik
    Son Giriş
    05.03-2015
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben ameliyat olalı 20gün oldu. Koltuk altındn oldum. Şimdi çok iyiyim ameliat olduktan 2 gün sonra kendi ihdiyaçlarımı kendim yaptım .Koltuk altından olduğum için daha rahatım.İzmir de ikamet etmekteyim ama Göyüs kafesini kestirmemek için İstanbulda oldum.Allah herkese acil şifalar versin.

Üye
    brscnds Avatarı

Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    12:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalp kapakları artık koltuk altından yapılabiliyor. Bunu yapan bir iki doktor var. Her yaparım diyene inanmayın. Koltuk altından yapılan ameliyatlarda kemik ve kas kesilmediği için uzun süre yatağa bağımlı kalmıyorsunuz. Ve ameliyat izini görmüyorsunuz. Hasta için çok büyük bir konfor. Merak edenlere her konuda yardımcı olabilirim. Şikayeti olan herkese Allah acil şifalar versin.

Üye
    mustafb Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    11.02-2016
    Saat
    14:32
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aort stenozu hakkında bilgisi olan var mı acaba ?

Üye
    brscnds Avatarı

Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    12:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aort stenozu Aort kapağının daralması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Derecesine göre cerrahi işlem uygulanır.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon