TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 64 / 64 İlkİlk ... 14546061626364
Toplam 960 mesajın 946-960 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Enginsinem Avatarı

Son Giriş
    08.01-2022
    Saat
    02:56
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle herkesin hastasına rabbim şifalar versin. Buraya daha önce yazmak istedim fakat üye olamadım anca olabildim.
    Benim eşim 32 yaşında 13 Haziran Pazar gunu kalp krizi geçirdi. Önce evde ağrısı başladı ben hemen ambulansi aradım ambulans 5 dk içinde geldi hastane ulaştık hastaneye geldiğimiz de Eşiyim ağrısı hala sürüyordu fakat bilinci hala açıktı. Çok şükür ki bilincini doktorlar başındayken kaybetti hemen kalp masajina basladilar. 40 dk kalbi durmuş eşimin 40 dk oksijen gitmemiş. geri gelmesi için uğraştılar. En sonunda geri geldi ve anjuya aldılar iki stenpt taktılar sonra yoğun bakıma aldılar. Yoğun bakımda 2 gün boyunca hipotermi uyguladılar eşime bu çok önemliymiş böle hastalarda. Vücut sıcaklığı düştükçe beyne daha çok kan oksijen gidermis. Banada doktor herşeyi uyanması zor dedi uyansada bebek gibi olacak vs. Dediler. ilk 24 saat önemli dediler. 24 saat geçti ve eşim uyanmadi. 3. Günde arılı uyaranlara cevap veriyo dediler yine umut vermediler. 18 gün yoğun bakımda kaldı ilk önce ağrılı uyaranlarA cevap verdi sonra gözlerini açtı. Doktorun sorularına cevap verdi sonra .Eşim uyandı çok şükür sonrA palyatif bakıma aldık. Palyatif bakıma çıktığında sadece sol kolu hareket ediyordu. Bilinç olarak ise beni ailesini arkadaşlarını hepsini tanıdı. Ama yer zaman olay kavramı yoktu çocuk gibiydi sürekli boşluğa bakıp konusuyordu. Bize yoğun bakım doktorumuz fizik tedaviye hemen başlayın dedi beyin hareketleri unutmadan geri kazansın dedi. bu arada devlet hastanesindeyiz. Dışardan özel fizyoterapist getirttim hemen başladık boş vakitlerde de ben hareket yaptırıyordum eşime. Çok şükür palyatif 5, günde ayağa kaldırdık.once workirla yürüdü sonra bize tutunarak yürüdü. Doktorlar bile çok şaşırdı. Bu fizik tedavi olayı önemli lütfen bilinç yerinde değil deyip atlamayın. Eşim 14 gün sonra eve tapurcu ettiler. Eve gelince biraz daha değişti mutlu oldu. 3 ay fizik tedaviye devam ettik. Bı ara yutmayı unutuyordu yutamiyordu eşim oda zamanla geçti şükür. 6 ay geçti aradan şimdi fiziki olarak çok şükür elhamdülillah biseyimiz kalmadı yürüyor oturuyor koşuyoruz bile. Konusmada ve yazmada sıkıntımız var. Önemli sıkıntımız beyin hala. Yakın geçmiş hariç önceden tanıdığı çoğu insanı biliyor hatırlıyor. yer mekan olarakta biliyo çoğu yeri. Ama geçmiş olaylar yok nasıl desem kişiler var olaylar yok. Ama çok şükür duzeliyo gün geçtikçe. Oğlumuz var 2 yaşında hastanedeyken onu hatirlamiyodu şimdi hatirliyo hatta oyunlar oynuyorlar beraber. Çok şükür. İnanin ve dua edin herşey rabbimin elinde inşallah tüm hastalarımıza şifa verir rabbim. Uzun yazı olddu kusura bakmayın. Bende çok yazılar okudum belki birine umut olurum. Sorularınız olursa yazabilirsiniz. engnatlgn@gmail.com

Üye
    OğuzHan112 Avatarı

Gerçek Adı
    OğuzHan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1.960
    Verilen Beğeniler
    1.599

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    40 dakika kalbi durmamıştır,
    Müdahale 40 dakika sürmüştür,bu 40 dakika içinde arrest olmuş ama müdahale ile dönmüş tekrar arrest tekrar müdahale edilmiş beyin oksijensiz kalmamıştır,"40 dakika kalbi durmuş"atım alınamamış diyorsanız buna gercekten mucize demek lazım ...

Her şey "RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH'IN ELİNDE" yoktan var eden o,öldüren can veren o.
    Lakin 40 dakika arrest kalmış bir vakadan olumlu sonuçlar beklenilemez...

Üye
    Enginsinem Avatarı

Son Giriş
    08.01-2022
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OğuzHan112

Tabiki 40dk durmamış ama 3 defa çalışıp tekrar durmuş ve bu süre zarfında beyne oksijen gitmemiş. doktor kalbi elektro şokla ayakta tutuyorum bıraktığım anda tekrar duruyo dedi ve 40dk böle surdu. 40 dk beyin oksijensiz kaldı beyin dedi doktor. Bize söylenilen bu. Mucize ve rabbimin elinde hersey .doktorlar anju da kaybedebilir dediler hiç umut vermediler malasef. Çok şükür eşim tutundu hayata.

Üye
    OğuzHan112 Avatarı

Gerçek Adı
    OğuzHan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1.960
    Verilen Beğeniler
    1.599

40 dk kalbi durmuş eşimin 40 dk oksijen gitmemiş.

Yamışsınız,o yüzden şaşırdım,eşine acil şifalar diliyorum...

Üye
    Pnrvlkn Avatarı

Son Giriş
    06.01-2022
    Saat
    22:58
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Enginsinem

Rabbim acil sifalar versin esimde 45 dk boyunca kalp masaji suresince beyne yeterli oksijen gitmemisti suan herkesi taniyor telefonla herkesle konusuyor hangi takimi tuttugunu biliyor benim nerde calistigimi biliyor kizlarimizi taniyor beni taniyor yuruyor oturuyor konusuyor duyuyor goruyor renkleri biliyor hatta 7 yasinda kizim yaninda odev yapiyoruz cikarma toplama basit islemleri soruyoruz dogru yanitliyor ama ara ara gelip gidiyor bilinc bazen nerdeyiz biz falan diyor suanda annesi ben calistigim icin kendi evinde bakmak istedi ama ben acilen kendi evimize getirmek istiyorum cunku bu hastalarda ilk 6 ay en hizli gelisme sureciymis sonrasinda kalan hasarlar kalici olabiliyormus gormesi yavas yavas azaliyor esimin suan palyatiften ciktiktan sonra ilk kontrolumuz pazartesi gunu tekrar mr cekilcek tek duam cocuklarimiz hatrina eski haline donebildigi kadar donsun istiyorum Allah tum hastalara acil sifalar versin

Üye
    Enginsinem Avatarı

Son Giriş
    08.01-2022
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Pnrvlkn

Şişede geçmiş Allah tüm hastalarımıza şifalar versin inşallah
    Benim eşimde aynı durumda şükürler olsun iyiye gidiyo ama bazen beni bile tanımıyor. Biraz zaman alacak sanırım . TMS diye bi yöntem var onu yaptırdım ben eşime unutkanlık ve depresyon için bi yöntem. Çok fazla işe yaramadı ama . Emari ihmal etmeyin böle olaylarda beyin ödem toplayabiliryormus. İnşallah güzel sonuçlar alırsınız.

Üye
    Bir_ümit Avatarı

Son Giriş
    31.12-2021
    Saat
    23:05
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@tolgasyus

Çok geçmiş olsun Annenizin durumu nasıl şuanda umarım eski sağlığına kavuşmuştur. benim eşimde kalp kırizi geçirdi beynine oksijen gitmedi bir ay oldu .mesajımı görürseniz dönüş yaparmısınız lütfen.

Üye
    Enginsinem Avatarı

Son Giriş
    08.01-2022
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Pnrvlkn

Merhaba eşinizin durumu nasıl emar sonuclariniz nasıl çıktı merak ettim. Bide doktorlar ne dedi sizin için geçici bu dönem dediler mi?

Üye
    Pnrvlkn Avatarı

Son Giriş
    06.01-2022
    Saat
    22:58
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Enginsinem

Merhaba kontrolde dokyorlar cok umutlu konustulr mr gerek gormediler ama antidepresan psikyatri ilaclari eklendi bakalim insallah duzelicek bu arada kendi evimize getirdik artik hep bizimle daha iyiye gidiyor ama bir gun oluyor evi tanimiyor bizi tanimiyor neredeyiz biz eve gidelim falan diyor korkuyor ataklar geciriyor bir an geliyor eski anilari anlatiyor herseyi hatirliyor cok yipratici ve cok zor ama bugunlere bile gelebilmesi mucizevi rabbim yardim etsin

Üye
    Enginsinem Avatarı

Son Giriş
    08.01-2022
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Pnrvlkn
    Benim eşim de aynı durumda antidepresan ilaçlarina bizde başladık. Bazen çok agresif oluyo malasef. Çok şükür bu durumumuza. Önceden beni bile tanımıyordu bazen çok şükür artık beni hatta hayatına son dönemlerde giren insanları bile taniyo çok şükür. Ama zor bi süreç özellikle çocuklar için. Allah yardımcımiz olsun hepimizin. Ara ara bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. Sizin eşinizle benim eşim yaklaşık aynı şeyleri yaşamışlar malasef. Tavsiyem çok yürüyüş yaptırın eşinize yürüdükçe daha çok aciliyo sanki farklı insanlarla gorusturun çok faydası oluyo. Teşekkür ederim cevap yazdığınız için iyi günler.

Üye
    kemal89 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2022
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oncelıkle herkese acıl sıfalar..
    10.01.2022 tarıhınde annem neden oldugunu suan ıcın bılmedıgımız sebeb ıle kalbı 2 kere kalbı durdu ve bundan kaynaklı beynı oksıjensız kaldı avcılar murat koluk hastahanesı yogun bakımda ve suuru kapalı doktorlar cok kotu konusuyorlar olay cok yenı oldugu ıcın ne yapacagımızı da bılmıyoruz bızı nasıl bır surec beklıyor ne yapmalıyız nasıl yapmalıyız elımız kolumuz baglı gerı donus olurmu allahtan umıt kesılmez dusuncesıyle mucıze beklıyoruz bızı aydınlatırsanız cok sevınırım tekrardan herkese acıl sıfalar..

Üye
    BirMucizeOlsun Avatarı

Son Giriş
    15.01-2022
    Saat
    07:07
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@kemal89 öncelikle çok geçmiş olsun anneniniz kalbi kaç dakika durdu beyin kaç dakika oksijensiz kalmış benim babamda aynı durumdan geçti beyinde hasar oluştu kalp krizi sonrası

Üye
    erkannyaşar14 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bundan 9 gün önce eniştem kalp krizi geçiriyor yaklaşık 45 dakika yerde kalıyo hiç kimse gürmüyor 45 dakika sonra farkediliyo hemen kalp masajı yapıyo orda ilk yardım çalışınları varmış orda onlar kalp masajı yapıp ambulansta geç kalmış hastaneye gütürüyorlar anju yapıyorlar ama damarları açıkmış tıkanık değilmiş yani tahminen 1 saat beyin okjisensiz kalıyor yoğun bakımda yatıyo 3. Gününde güzlerini açıyordu ufak ufak elleri ayakları çok hareket ettiriyodu bedeni sağlam oturuyuda ama beyninde iki tane damarı kapalı bilinci yarı var yarı yok halde yanına gittiğimizde elini tutuyuz oda elimizi sıkıyor çağırdığımızda güzünü açıp kırpıyo sağa sola bakıyo konuşmak için çabalıyo mırıldanıyo ama konuşamıyo bu arada eniştem daha 27 yaşında büyle bi durumda olanlar varmı varsa hastalarınız nasıl oldu yazarsanız sevinirim allah her kese şafi ismiyle şifa gündersin inşallah

Üye
    MRM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    5

@erkannyaşar14

öncelikle çok geçmiş olsun Allah şifalar versin yerde kaldığında kaç dakika beyne oksijen gitmediği önemli vücut en fazla 5 dk tolere ediyor ondan sonra geçen her dk beyinden bir şeyler götürüyor. benim eşim 2017 yılında 46 yaşında ayak kırığı ve akciğere emboli atması sonucu yarım saat canlandırma ardından 45 gün yoğun bakımda kaldı ve bitkisel hayatta eve çıkardık. hiç bir hareket ve tepki yoktu karından besleniyor ve trakelektomi si vardı ve devamlı aspire ediyorduk. o şekilde 2,5 yıl yaşadı. şimdi beyin kapalı bir kutu hiç bir beyin cerrahıda size şöyle olur böyle olur diyemez çünkü onlarda bilmiyor her kişi farklı tepkiler verebilir bunu unutmayın karamsarlığa kapılmayın bir de yoğun bakım doktorları her zaman en kötüsünü söylerler onlara da pek takılmayın. tekrar acl şifalar dilerim.
    @kemal89

öncelikle çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin. ne kadar süre oksijensiz kaldığı çok önemli bur da bir de yaşlılar kalp krizini daha rahat atlatır gençlere göre yoğun bakım doktorlarına takılmayın onlar hep en kötüsünü söylerler. acil şifalar dilerim.

Üye
    erkannyaşar14 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Üncelikle allah bütün hastalara şafi ismiyle şifa gündersin inşallah arkadaşlar daha önce yazmış eniştem 27 yaşında kalp krizi geçirdi bu gün 12.günü kalp krizi geçirdiğinde yaklaşık 45 dakka sonra farkediyorlar kalbi 45 dakika duruyu 50 dakika beyin oksijensiz kalıyor hasteneye gütürdüklerinde doktarlar bize beklemeyin kalkmaz dediler kalksa bile ömrü boyu yatalak kalır dediler eniştem 3. Gününde nefesini kendisi alıp solunum cihazından çıkardılar 4.gününde biz onu çağırdığımızda bize bakıp konuşmaya çalışıyodu elini tuttuğumuzda oda elimizi sıkıyodu çocuklarını getirelim dediklerimizi gözleriyle bize işaret verip evet demek istiyordu bu gün 12.günü çok şükür bilinci yerine geldi doktorlar inşallah en kısa zamanda kendini toparlayıp kalkcak diyorlar gerçekten arkadaşlar allahtan ümit kesilmez dualarınızı eksik etmeyin o can o bedenden çıkmayınca allahtan ümit kesilmez bol bol dua edin hastalarınıza inşallah daha güzel haberler alacaz allahım derdi verende sensin dermanı verende sensin allahım sen hiç bi kuluna dermansız dert verme gerçekten arkadaşların inancınızı yitirmeyin allah ol diyince oldurundır tekrardan allah her kesin hastasına bizimde hastamıza şafi ismiyle şifa gündersin inşallah

Sayfa 64 / 64 İlkİlk ... 14546061626364

LinkBacks (?)

1. 18.11-2015, 15:14