TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 63 / 65 İlkİlk ... 135359606162636465 SonSon
Toplam 967 mesajın 931-945 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Pnrvlkn Avatarı

Son Giriş
    06.01-2022
    Saat
    22:58
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Burak60

Suan durumu nasil nisanlinin esimle belirtiler gelismeler hemen hemen ayni esim suanda konusuyor palyatifteyiz ama bebek gibi tekrar ediyor yeni ogreniyor giibi konusmayi insallah guzel bir gelisme olmustur Allah tum hastalara yardim etsin yakınlarına guc versin

Üye
    Burak60 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2021
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

İrem 11 aydır aynı durumda gözleriyle bakiyor takip ediyor kaş kaldır dediginde kaslarını kaldırıyor dil çıkart dedigimizde dilini çıkartıyor agizini hic kapatmiyor saga sola kafasini cok az çevirebiliyor uykulari düzenli değil elleri ve ayaklarinda tepki hareket yok kasılmış şekilde boynuda ayni şekilde fizik tedavi ağız dil tedavisi görüyor doktorlar güçlü bir kız olduğunu söylüyor onlarda tepkilerinin farkinda vucuduna sıkışmış gibi stresi algılıyor mutluluğu algılıyor enfeksiyondan kaynakli yoğun bakıma girdi 2 ay ve çok geri attı iremi cok fazla yordu yoğun bakımdan çıktığında cok cok çok kötü durumdaydi kilo olarak algi olarak şimdi yavas yavas toparlanmaya çalışıyoruz sohbet ediyoruz peg ve sonda devam ediyor tarifsiz bir sınav allahim herkese acik sifalar versin beni anliyor gozlerimin içine bakıyor insanin elinden hic birsey gelememesi kadar zor birsey yok duadan başka yapabilecegimiz birswy yok vitaminler tedaviler yoğun birsekilde devam ediyor inşallah iyi olacak eski gunlerdeki gibi el ele kosacagiz ireme inaniyorum o çok güçlü bir kız ve birlikte başarıcaz allaha emanet

Üye
    Çileli gül Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    95

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @Burak60

Ne kadar oksijensiz kaldı nişanlıniz? Kök hücre tedavisi gördü mü? İyi dayanmış ve dayanıyor.

Üye
    Ebrumazy Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar, Buradaki Tüm yorumları okudum fakat bizim durumumuza benzerlik gösteren bulamadım. Heleki şuan geldiğimiz duruma...
    29 ekim saat sabah 6 sularında babamın tansiyonu 20 ye yükselmesi sonucu kalp krizi geçirdi. Öncelikle 2 dakika kadar nefessiz kalmış, evde kalp masajı yapmam sonucunda geri geldi ve nefes almaya başladı. Ambulans gelmek bilmedi. Bir kilime koyup taksiye koyana kadar da nefes vardı zorlanır şekilde.
    Fakat takside kalbi 2.kez durmuş hastane bize 2 dakikalık mesafede. Doktorların hastamıza ulaşması, yol, oksijen verilme anına kadar maksimum 4 dakika geçtiğini tahmin ediyoruz.
    Kriz geçirmesi, evdeki ilk müdehale, tekrar nefes alması, hastaneye varışa kadar toplamda 8 dakikada yetiştirdik
    Oksijensizlik ortalama 4-5 dakika denebilir sanırım.
    Hastanede kalbi 40 dakika çalıştırılmaya uğraşıldı ve hastamız geri döndü. Operasyona alıyoruz yaşamaz dediler yaşadı, 2 stent takıldı. çoklu organ yetmezliği oluşacak dediler olmadı, felç kalır dediler kalmadı, enfeksiyon var dediler CRP 200 lerdeydi şuan 30. Sağolsun doktorlar yoğunbakımda da hep çevirmişler yatak yarası yok. Yoğun bakımda 18. Günde çıkaracağız boş yer arıyoruz dediler palyatif için sıraya girdik. 25. Günde yer bulduk ve çıktık. Bu süreci herkes gibi
    Atlattık trakeostomi mide peg onamları alındı hastamız uyanma eğilimi göstermedi. Fakat günden güne tüm kan değerleri düzeldi kalp kandaki oksijen herşey normal. Doktorların da dediği şu ki " hiç bir sıkıntı yok sadece beyin kaldı..."
    Şuanda ise yaşadığımız durum tuhaf. Hastamız bilinçsiz değil sesli uyarana bakıyor komutlara uymuyor. kendi kendine halisünasyon görüp konuşmaları var, gülüyor, bazen bizi anladığına eminim kafa sallıyor onay veriyor. Bir kere çok şaşkın bir şekilde kimsin??? Dedi fakat 10 gündür palyatifteyiz bir tek ozaman dış dünyaya yüksek oranda döndüğüne şahit oldum. Onun haricinde hep hayal dünyasında..
    Refleksleri kuvvetli en ince detay hareketleri bile yapıyor dişleriyle dudağında oluşan yara ve derileri ısırmak yolmak gibi...
    Bir doktorla görüştük ve hastanın oksijensizliğe bağlı Deliryumda olduğunu ve açılabileceğini söyledi. Bunu motive etmek için söylemiyorum da dedi.
    Genel anlamda umutluyum ama bazen hiç açılmayacakmış gibi geliyor. Hastası Deliryum yaşayan var mı aranızda acaba?? ya da yakın çevreden tanıdığınız bu durumları yaşamıştır duymuşsunuzdur vs açılır mı açılmaz mı diye bir fikir verme ihtimaliniz vardır belki

Üye
    BirMucizeOlsun Avatarı

Son Giriş
    15.01-2022
    Saat
    07:07
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Ebrumazy
    Benim babamın durumuda hemen hemen aynı sayılır sizinkiyle ama 60 günü geçti halen yoğun bakımda tam bilinci açılmadı bu sürede ama kısmende olsa tepkileri var bazen gözleriyle işaret veriyor eskiye göre daha anlamlı bakıyor söyledikleri tam anlaşılmıyor mırıldanma tarzında üzüldüğü belli oluyor önceden hiç tepki yoktu şuan biraz daha iyi gibi ama her zaman aynı durumda olmuyor inşallah biran önce düzelir allahım tüm hastalara acil şifalar versin

Üye
    Ebrumazy Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@BirMucizeOlsun

Tekrar merhaba, bize 18.günde beyin hariç tamamen normale döndüğünü, yoğun bakımın artık fayda değil enfeksiyon açısından zarar verebileceğini söyleyip çıkardılar. Sizin babanızın oksijensizlik dakikası koma skoru da uyuşuyor mu bizim hastamızla? Şuan yanındayım mesela ilk zamanlar çökmüş ağır hasta görünümü vardı ama şuan normal bakıyor yüzü gözü rengi canlandı yanakları al al oldu.. eller kollar bacaklar kıppır kıpır.. bazen çok içten gülüyor tebessüm de değil hafif kahkaha gibi 32 diş.. komutlara uysa normal eski halinden farkı kalmayacak aslında ama hayal dünyasında.. ben her gelişmeyi yazarım size de bi umut olur umarım iyileşirler

Üye
    Ebrumazy Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi önceki mesajlarınızı okudum. net oksijensizlik dakikası vermediğiniz için dikkatimi çekmemiş ilk o kritere bakmıştım ama gerçekten şuanki durumları benzer görünüyor.. bir tahmininiz var mı full oksijensiz kaldığı dakikayla ilgili? İrtibatta kalalım mutlaka

Üye
    BirMucizeOlsun Avatarı

Son Giriş
    15.01-2022
    Saat
    07:07
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Ebrumazy

Doktorlar tahminen 40 dakikadan bahsetti ama bu kesin bilgi değil ne kadar oksijensiz kaldığı beyinde bir hasar oluştu beyin odacıklar su toplamış suda çoğalma yok ama bilincide tam açık değil tahmini ne kadar sürer ne derece açılır doktorlar tam bilmemekte

Üye
    Ebrumazy Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@BirMucizeOlsun

Babam esnerken eliyle ağzını bile kapatıyo çok ilginç.. aslında aklı eriyo çoğu şeye ama komutlara uymuyor

Üye
    Ebrumazy Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@BirMucizeOlsun

Babanızın Kalbinden tekrar ritim alma süreleri dahil bilgi vermişler..Bugün doktorumuz da dedi beyin hücreleri ölmeyecek şekilde oksijen veriliyor müdehale sırasında. asıl önemli olan hastaneye kaç dakikada yetiştirildiği dedi..
    İnsan okadar şok oluyor ki Biz kendimiz telefon aramalarından filan hesapladık.
    Kriz ne zaman başlamış, ne zaman taksiye bindirildi, bindirirken de halâ nefes alıyormuş zar zor. hastaneye 2 dakika ve varır varmaz 10 saniye içerisinde müdehale ettiler vs...

Üye
    Pnrvlkn Avatarı

Son Giriş
    06.01-2022
    Saat
    22:58
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kesinlikle iyi olacak buna inan beyin karmasik evet ama bu tur hastalarda beden hicbirseyi unutmuyor biz palyatifte yatiik 2 hafta sonra eve ciktik bugun tam 1 hafta oldu inanilmaz ffark etti ayaga kalkti dusunebiliyormusun yurudu kizlarimizla karsilasti sarildi saclarini sevdi biz hep yanindayiz ve beden hicbirseyi unutmuyo ve cok ilginctir sevdigi sarkilari aciyorum sozlerini soyluyo hic unutmamis sanki adini soruyorum soyleyemiyo ama hastaneden cikmasi gercekten cok iyi bence bu tur hastalarin doktorlar bana demisyi bebek gibi dusunun yemek yemeyi yurumeyi konusmayi yavas yavas ogrenecek ve gercekten oylede oldu Allahim tum hastalara sifa versin cok buyuk bir sinav @Burak60

Üye
    Çileli gül Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    95

Herkesin hastasına Allah şifa versin, buna çok sevinirim de.. herkes olumlu şeyler paylaşıyor. Bir tek bizim hasta mı dayanmadı? Neden benim kardeşim öldü gencecik yaşında? Nasıl oluyor hastalarınız yoğun bakımdan bu kadar kolay çıkıyor ve hatta konuşmaya başlıyor. Bizde doktorlar tek bir ümit ışığı vermediler. Hep kötü kötü diye diye evrene de negatif enerji yolladılar. Onlar öyle dedikçe ben de umudumu kaybedip ölecek diye düşünmeye başladım. Ben de negatif enerji gönderdim..2 hafta boyunca durmaksızın bu siteye yazdım. Kimseden yanıt alamadım. Şimdi herkes olumlu, herkes iletişimde.. Gerçekten suçumuz, günahımız ya da hatamız neydi? Özel hastanede tedavi görmediğinden mi yaşamadı? Keşke götürseydik özel hastaneye, cesaret edip götüremedik..

Üye
    OğuzHan112 Avatarı

Gerçek Adı
    OğuzHan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:32
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1.963
    Verilen Beğeniler
    1.599

Arkdaşlar tecrübelerim bildiklerim ve bilim üzerinden yorum yapmak istiyorum,ancak sizleride üzmek istemiyorum.
    Dünyada en değerli varlık ümit veya umut,

Anlatayım,
    Kalp krizi geçirip veya herangi bir nedenden dolayı arrest olmuş bir vaka. Eğerki beyin 3 -5 dakika oksijen siz kalmışsa dönüşü olmayan sonuclar doğurur.kaldıki sizler 30, 40,45 lerden söz ediyorsunuz, gercekleri söylemek istiyorum,asla sizleri üzmek değil amacım .kaşını oynattı gözünü oynattı dilini çıkarttı vs. Bunlar bizlerin veya sizlerin umut bağlaması güzel bakması güzel olmasını istemesi.
    @Çileli gül
    Çileli Gül hanım efendi sizlerin yorumlarına bakarak kardeşi adına nedenler sorguluyor,
    Net olarak söylüyorum,hadi 3.5 geçtim.10 dakika oksijensiz kalmış bir beyinden hiç bir şey beklenilmez,süreç uzayabilir ancak akibet bellidir, herkesin hastasına acil şifalar diliyorum ....
    Sorularınız varsa cevaplayabilirim...

Üye
    Çileli gül Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    95

@OğuzHan112

Umutlarını ben de kırmak istemem. Kırılmasın da..olumlu düşünsünler. Çünkü umut insanı hayata bağlayan. Bence birçoğu oksijensiz kalan süreyi yanlış hesaplıyor. Ya söylediğiniz gibi 3-5 dakika ya da en küçük davranışa büyük anlam yükleniyor. Buradakiler lütfen alınmasın. Sözüm yanlış anlaşılmasın da ...biraz kızgınlık benimkisi, neye kızgınım bilmiyorum. Ben de acil şifalar diliyorum.

Üye
    Ebrumazy Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Çileli gül
    Size sabırlar diliyorum biz 29 ekimde bu olayı yaşadık bir ayı geçti fakat bu forumu görüp okumam daha çok yeni sayılır. sizin mesajlarınızı da okudum sabırlar diliyorum gerçekten çok zor
    Diğer yeni yazan arkadaşlara da hak veriyorum 10 dakika ve üstü oksijensiz kalmış olsa, gönlüme taş basar kabullenirdim bir mucize olmadıkça, belki yüz milyonda bir ihtimal gerçekleşmedikçe iyileşmesinin imkânsıza olduğunu.
    Fakat hastamızın bir tık iyi oluşunun, yoğunbakımdan erken çıkışının sebebi cidden fazla oksijensiz kalmamış olması... ilk kalbi durdu 2 dakika içerisinde masajla hemen geri geldi ve nefes almaya başladı.
    Taksiye taşıyana kadar da nefes alıyordu.

Hastane 2 dakika sürüyor doktoların müdehale etmesiyle birlikte 3 dakika diye tahmin ediyoruz ama ben maksimum 4 olsun 5 olsun diye tahminimi bile fazla tuttum yoksa cidden umut etmezdim ki oksijensiz 3-4 dakika bile bu hale soktu şuan zihinsel engelli gibi ve belkide açılmayacak böyle kalacak ve yatak yaraları, enfeksiyon.... şuan kendine gelmesinin hareket etmesinin anlamsız da olsa konuşup gülmesinin tek sebebi oksijensizliğin 4 dakika filan oluşu başka hiç bisey değil
    Doktorlar bize de çok olumsuz konuştu ameliyattan çıkmaz dediler. Organlar iflas eder dediler felc kalır dediler uyanma eğilimi yok malesef dediler...

Heleki palyatife ilk girince bir doktor bizi şok etti
    Annem dedi ki " iyileşince boğazındaki deliği kapatırsınız dimi hocam? "
    Doktor bi döndü " neyyyyy??? Ne iyileşmesi??? Hayal dünyasında yaşama çok beklersin bilim bu biliiimm!!" Dedi tabiri caizse mahalle ağzı mı denir.... o şekilde daha hastayı bile tanımadan.
    Annemi teselli etmeye çalıştım o öyle değil dedim koma skoru 12 yaşı 53 daha filan dedim.
    Ertesi gün hastamızı uyanık gördü konuşurken denk geldi " aaaa konuşuyo buuuu" dedi. Balgam var mı aspire sondasıyla temizliyo musunuz dedi . Yutkunma refleksi var öksürüp yutkunuyo 6 gündür tertemiz hic bisey cıkmıyo dediğimde ozaman bir süre gözlemleyip kapatabilirriz dedi.
    Çok tuhaf negatif insanlarla karşılaştık malesef..
    Dediğim gibi tek umudum oksijensizliğin 4 dakika filan olmasıydı 10-15 vs. Olsa gerçekçi davranır umut etmezdim 7-8 dakika olsa bile umut etmezdim heralde...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OğuzHan112 Mesajı Gör
    Arkdaşlar tecrübelerim bildiklerim ve bilim üzerinden yorum yapmak istiyorum,ancak sizleride üzmek istemiyorum.
    Dediğim gibi size de hak veriyorum, bizim hastamız 4 dakika filan oksijensiz kaldı fakat yinede zihinsel engelli gibi şuan ve belkide düzelmeyecek?? Deliryumda olduğu ve açılacağını söyledi bir doktor fakat ondan bile emin değilim belkide kalacak bu sekilde yatağa bağımlı karakterim doğrultusunda biraz gerçekçi bir insanımdır kafam gerçekten çok karışık ne düşüneceğimi bilemez haldeyim...4-5 dakika bile kalıcı hasar bırakır elbet 3 dakikadan sonra öluyor hücreler

Bu arada bizim hastamız da devlet hastanesi yoğun bakımındaydı palyatifte de şuan devlet hastanesinde sakın kendinizi suçlamayın özele götürmedik diye. bu tamamen oksijensiz kalma süresiyle ilgili birşey diye düşünüyorum

Sayfa 63 / 65 İlkİlk ... 135359606162636465 SonSon

LinkBacks (?)

1. 18.11-2015, 15:14