TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 61 / 61 İlkİlk ... 11515758596061
Toplam 909 mesajın 901-909 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Direnbabam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:42
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Çileli gül

Bizim içinde bayram birşey ifade etmiyor, buraya yazan diğer arkadaşlara bayram olmasını, sevdikleriyle sağlıklı bayramlar geçirmelerini temenni ederek yazdım. Güzel temenniniz için teşekkür ederim umarım şifa bulurda çifte bayram olur.

Üye
    Direnbabam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Hipoksik beyin hasarı sonrası düzelen şifa bulan sağlığına kavuşan hasta yok mu? Ölüm tek kader mi bu hastalıkta. Hastalarının durumunda gelişme olan yok mu Allah için

Üye
    Çileli gül Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    47
    Verilen Beğeniler
    65

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @Direnbabam

Sanırım var ama buraya girmezler. Ben yurt dışı kaynaklı bir makale okumuştum. Hipoksik beyin hasarı olanların %9 u kalıcı bitkisel hayata giriyormuş. %63 tam hatırlamıyorum malesef kaybediliyor imiş. % 28 tam iyileşme gösteriyormuş. O dönem çok makale okudum. Gerçi ne işimize yaradı, hiçbir şey...onun yerine keşke doktorların kapısına gitseydim.. Kisaca durum çok zor...beyin hasarı ve inme merkezleri var büyükşehirlerde. Onlarla görüşün. Felçli hastaları iyileştiren güzel merkezler var. Özellikle İstanbul'da.

İleride tedavisi bulunacak ama şimdilik kısıtlı bir tedavisi var beyin hasarının. Ve şunu farkettim. Eğer beyin hasarı dışsal bir faktörden kaynaklı ise daha çabuk iyileşiyorlar. Örneğin başını bir yere çarpma, beyin kanaması, trafik kazası vs. Bunlara travmatik beyin hasarı deniyor. Ama içten kaynaklı ise iyileşmesi zor... hücre ölüyor çünkü. İnşallah babanız iyileşen gruba girer..

Üye
    yemyesil Avatarı

Son Giriş
    28.07-2021
    Saat
    23:54
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Direnbabam

Benim babamin 2 yil once kalbi durdu ve beyne 20 dakika oksijen gitmedi.. 3 hafta sonra uyandi ve beyni ciddi hasar aldi... Hasar aldigi bölgeler bilissel yeteneklerini alip götürdü, tamamen bir demans hastasi ile ayni belirtiler ile gözünü acti.. suan bakimevinde, yer mekan zaman kavrami yok.. gecmiste yasiyor.. alip basini gitme potansiyeli var ve surekli huzursuz neyseki ilaclarla "uyusturuluyor" maalesef ..

Anliyacagin babam hayatta ama aslinda degil... fiziksel olarak geri döndürdüler ama ruhu coktan ucup gitti..

Üye
    Çileli gül Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    47
    Verilen Beğeniler
    65

@yemyesil

Merak ettim o dönemde babanıza kök hücre tedavisi, hipotermi veya başka bir tedavi uygulandı mı?
    Zaten iyileşme olsa bile muhtemelen başka hasarlar da olabiliyor. Beynine sadece 5 dakika oksijen gitmemiş biri ile yazışmıştım. Sadece 5 dakika oksijensiz kalmasına rağmen kaç ay yoğun bakımda yattığını, şu anda bile konuşmada ve yazmada bazı sıkıntılar yaşadığını belirtmişti..Sadece 5 dakika için bile bunları yaşamış.
    Hani filmlerde kalbe kaç dakika elektro şok uygularlar sonunda kahraman bir doktor son hamle ile kalbi çalıştırır ya?..Ne kadar gerçeklerden uzak senaryolarmış. Bu olay başımıza gelmeden önce ben de filmlerdeki gibi sanıyordum, beynin bu kadar kısa sürede öldüğünü bilmezdim...

Üye
    yemyesil Avatarı

Son Giriş
    28.07-2021
    Saat
    23:54
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Çileli gül

Hipotermi uygulandi..
    Beyin 3 dakika sonra geri dönülmez birsekilde hasar aliyor... sadece 3 dakika, en hassas organ beyinmis ve ayni zamanda en karmasikta...

gunumuzde hala sirri cözülmüs degil... noronlar, baglantilar, köprüler, hicbir saglik calisani öngöremiyor, ne hasarin boyutunu nede hastanin uyaninca ne durumda olacagini... tamamen bir bilmece...

Üye
    Direnbabam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

@Çileli gül
    İleride tedavisinin bulunması ve babam için herşey için artık çok geç kalınmış olması en büyük korkum. Dünyada kalp krizi riskinin ve oranının bukadar yüksek olduğu bir zamanda böyle bir sorun yaşanması hipoterminin her yerde uygulanmaması yada herhangi bir tedavi bulunamamış olması daha da enteresan. Babam oralara götürebileceğim kadar iyi değil henüz. 70 gün oldu ama hala bilinci kapalı ve entübe

@yemyesil
    Hangisi daha acı bilemedim, ölmesi mi olur yada yaşarken ölmesi mi.. bu cümleyi kurmak bile çok acı. Allah sabır versin sizlere ve mucizeler gösterip babanıza şifa versin inşallah. Ancak genel olarak anladığım kadarıyla hipoksik beyin hasarından dönüş yok. Olumlu güzel yorum yapan neredeyse milyonda bir

Üye
    Çileli gül Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    47
    Verilen Beğeniler
    65

Sistemde, tıpta o kadar çok sıkıntı var ki... kızkardeşim Konya'da tedavi oldu, tıp fakültesinde. Güya Konya büyükşehir..koskoca hastanede hipotermi uygulanmıyor. Neler eksik değil ki?.. bu siteye girdiğimde hiç cevap veren olmadı. Birçok doktora ve hastaya mail attım, mesaj yazdım kimseden ses çıkmadı. Bir öneri duysam belki birşeyler yapmış olurdum. O nedenle her sorunuzda size yazıyorum. Biliyorum o duyguyu çünkü. Birde canlı kalıyor burası. Ben beyinle ilgili , doktorlarin birşey bildiğini sanmıyorum. İleride tedavisi olur dediğim bir temenni. 70 gün dayanması güzel mesela. Size şunu diyorlar mi doktorlar: durumu kritik, hayati tehlikesi var gibi..yoksa hayatı tehlikeyi atlattı ama bilinç yok mu diyorlar sadece? Mesela benim kardeşim için hayati tehlikesi var dediler, hiç ümit vermediler bize. Süreye bağlı, oksijensiz kaldığı süre ne kadar az ise o kadar çabuk iyileşiyorlar sanırım. Kalp krizi bu kadar yüksek oranlarda. Ama devlet covid kadar önemsemedi, önemsemiyor. Kalp krizini 50 yaş üstü erkeklerin hastalığı olarak topluma lanse ediyorlar. Halbuki 30 lu yaşlarında birçok kişi ve hatta kadınlar kalp krizi geçiriyor. Kamu spotu yaygınlaşmalı ve insanlar bilinclendirilmeli. Sizin için en hayırlısı neyse o olur umarım @Direnbabam

Üye
    Direnbabam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Çileli gül

Hayati tehlikesi tabiki var çünkü krizden sonra ileri derecede kalp yetmezliği oluşmuş, evet 70 gün dayandı bizde diyoruz direniyor dayanıyor ama bilincide açılaydı keşke bu sürede, hane uyansa ne ile karşılaşacağımızı bilmiyoruz belki ama babamız nefes alsın bize baksın konuşsun istiyoruz bizimle istiyoruz. Kalp krizi meseleside resmen bir grip gibi ortalıkta yayılmış gidiyor acaba bana mı öyle geliyor diyordum ama öyle değil ciddi bir sağlık sorunu ve tehdit olarak duruyor. Yaşınız ne olursa olsun brn daha gencim dememeli gidip bir sağlık kontrolünden geçmelisiniz. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

Sayfa 61 / 61 İlkİlk ... 11515758596061

LinkBacks (?)

1. 18.11-2015, 15:14