TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 43 / 45 İlkİlk ... 3339404142434445 SonSon
Toplam 668 mesajın 631-645 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Dnzdrn Avatarı

Son Giriş
    10.07-2020
    Saat
    15:23
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Başınız sağolsun. Mekanı cennet olsun. Bizimde bugün 35.günümüz hiçbir iyi gelişme yok. Hatta birde çok dirençli enfeksiyon çıktı. 5 tane antibiyotik veriyorlar. Yatak yarasıda
    Oluştu. Allah yardımcımız olsun.
    @ozu-mustafa

Üye
    ozu-mustafa Avatarı

Gerçek Adı
    ozlem atalay
    Son Giriş
    07.03-2020
    Saat
    04:26
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun . Bağışıklık düştüğü için bütün mikroplara açık oluyorlar . Yoğun bakımlar da hastane mikrobu kapmak için en uygun yer maalesef. Birçok antibiyotik verdiler bize de . Çünkü mikrobun ne olduğu ve nerede olduğunu ilk başlarda bilmiyorlardı. Bizimki Dirençli Krebsiella . Ciğere yerleşmiş. Sonra nerede ve ne olduğu bulundu . Ama kanda Crp hiç 70'in altına inmedi. Yoğun antibiyotik böbrekleri vuruyor , böbrek değerleri yükseliyordu.

Hastanın başında yaptıkları herşeyi yazdıkları kağıtlar vardı. Bize verilen bilgi çok kısa ve net olduğu için , onları karıştırarak buluyordum . Mesela bize söylenen ; amca aynı , durumu kötü , ümitlenmeyin. Ben yara çaplarını , kaçıncı evre olduklarını , mikrobun durumunu , şekerinin ve ateşinin çıkıp çıkmadığını , yani herşeyi oradan okuyup , internetten araştırıyordum.

Yatak yaraları yoğun bakımlarda çok önemsenmiyor. Önemli olan o aşama da yaşamaları. Ağrı kesici verdikleri için canları acımıyor. Belki bu içinizi biraz olsun rahatlatır.

Asıl yara bakımı palyatif de yapıldı sabah akşam. Çok zor bir süreç . Allah dayanma gücü versin🙏

Üye
    Dnzdrn Avatarı

Son Giriş
    10.07-2020
    Saat
    15:23
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Maalesef 06.05.2020 tarihinde babamı kaybettik. 99 gün süren yoğun bakım süreci acı bir şekilde son buldu. Şanssız döneme denk geldik. Bu virüsden dolayı 45 gün boyunca ne yanına gidebildik, ne görebildik haftada 1-2 doktordan bilgi aldık. Birgün önce doktor göz takibi yapıyor soru sorunca evet hayır şeklinde göz kırpması oluyor dedi ümitlendik. Ertesi gün amcayı kaybettik dediler. Keşke palyatif bakıma çıkarabilseydik. Virüsden dolayı merkezlerde hasta giriş çıkışlarını yasaklamışlar. Son kez göremeden gitti canım babam. Ancak cenazesini görebildik. Mekanın cennet olsun babam.

Bu sürede ne öğrendim. Hastayı yoğun bakımda uzun süre tutmayacaksın. Hemen palyatif bakım merkezine çıkaracaksın. İstediğin zaman görüp ziyaret edeceksin ve enfeksiyondan uzak kalacak. Yoğun bakımda kaldığı sürece enfeksiyona maruz kalıyor. İyileşiyor tekrar hastalanıyor.

Üye
    Muharrem.asker Avatarı

Son Giriş
    23.05-2020
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Başınız sağolsun mekanı cennet olur insallah. Malesef benım abımınde kalbı durdu 30 dakıka sonra calıstırabıldıler ve bu sure zarfında beynıne oksıjen gıtmedı. Koma skalası ılk 35 gun 3 dü suan 40. Gundeyız 6 ya cıktı sadece agrılı uyarana gozlerımı acıyor ve bos bakıyormus. Bızde malesef sızın gıbı vırus sebebıyle goremıyoruz. Zaman bızlere neler gosterecek bılmıyoruz. Sabır ve umıt ıcınde beklemekteyız.
    @Dnzdrn

Üye
    ozdemir6896 Avatarı

Son Giriş
    15.07-2020
    Saat
    19:10
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese çok geçmiş olsun babam kalp krizi geçirdi ve beyin oksijensiz kalmis 19 gündür uyanamadi hic bir tepki yok doktorlar birşey yapılamayacağını beklemek gerektiğini söylüyor başına gelen varmi ne yapmamız lazım lütfen yardım

Üye
    Mehmet yalçın Avatarı

Son Giriş
    30.06-2020
    Saat
    09:58
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam değerli aniler ablalar öncelikle herkese geçmiş olsun Y Allahtan acil şifalar dilerim
    Benim annem 13 gün önce ayaktan sanki nefesim daralıyor diye hastahaneye götürdüm acilden giriş yaptım birşeyi yok dedi tansiyonu 1 derece yüksek dedi ama nefeste güçlük çekiyordu kopril 25 mg dil altı tansiyon ilacı verdi 30 dakika sonra dahada güçleşti ve oksijen mi buharmı verdi ki 1 dakikada solunumu durdu daha sonra bizi dışarı çıkardı kalp masajı falan 5 dakika sonra kalp krizi geçirmiş şuna çalıştırmışız başka hastahaneye sevk etti. 13 gün oldu kıpırdama tepki birşey yok kritik koma hali devam ediyor deniliyor ve şuur kapalı diyiyor
    Son olarak doktor açıklaması kriz geçirmemiş ama durma sebebinide bilmiyorum dedi şuru kapalı tetkik yapamam diyor acil önerisi olan var mi 05522992121

Üye
    ozdemir6896 Avatarı

Son Giriş
    15.07-2020
    Saat
    19:10
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Mehmet yalçın

Çok geçmiş olsun şu an durum ne kardeşim benimde babam aynı durumda 45. Gün deyiz sadece gözünü acıyor bilinç ve takip yok napacaz bilmiyoruz Allah şifa verir insallah

Üye
    Çileli gül Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:25
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

Babanızın son durumu nedir? Geç bir mesaj merak ettim.

@Muharrem.asker
    Çok geçmiş olsun şu anda abinizin durumu nasıl? Biraz bilgi verebilir misiniz? Benim de kızkardeşim yoğun bakımda bugün 6. gün doldu.Gözleri açıldı ama bilinci kapalı. Çok çaresiziz. Inşallah hepimizin hastaları şifa bulur..

@@ayse5534
    Ayşe hanım babanızla ilgili gelişmelerden bahsedebilir misiniz? Son durumu nasıl?

Merhaba herkese. Yüce Rabbım bütün hastalara şifa versin inşallah. Psikolojik fiziksel ve zihnen o kadar yorgunum ki... Bir umuda baglanmak istiyorum. Aynı sorunu yaşayanlarla dertleşmek ve birazcık destek görebilmek ümidiyle yazıyorum. Kızkardeşim 1 hafta önce soluk alıp vermesinin ve kalbinin durmasi sonucu hastaneye kaldırılıyor. Söylenilene göre 45 dakikada çalıştırılmis kalbi. Beyni hasar gördü doğal olarak. Şu anda yoğun bakımda 7. Gün. Sadece gözleri açıldı ama bakışlar anlamlı değil. Zaten sizi görmüyor da olabilir dediler. Kısaca bilinci yok ve doktorlar umut vermiyor. Gerçekten hiç mi umut yok? Böyle bir durumda olup da bilinci yerine gelen hastalar oldu mu aranızda?
    Bu arada kızkardeşimin hiçbir hastalığı olmayan gayet sağlıklı biriyken başımıza bu geldi.

Üye
    kar&yağmur Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    3

@Çileli gül

Merhaba,

gücünüz yetmekte ise kızkardeşiniz için (gizlice) sadaka veriniz , Allaha duada bulununuz. İnşallah iyileşecektir , Allah'tan umut kesilmez.
    geçmiş olsun.

Üye
    kaderimsee çekerim.. Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir
    Alınan Beğeniler
    251
    Verilen Beğeniler
    554

@Çileli gül Hiç bir zaman ALLAH tan ümid kesmeyiniz. Poliklinik sırası beklerken bir hasta ile konuşmuştum 1.5 sene komada kalmış. Söylenilen herşeyi duyuyordum ama tepki veremiyordum dedi.
    Hatta yakınlarından birinin ölsende kurtulsan artık dediğini bile duymuş.
    Ve hasta senli benli ayaktaydı sadece unutkanlığı vardı sanırım.
    ALLAH a dua edin..
    Ummadığınız anda gelir güzel haberler.

ALLAH a emanet,
    Selametle

Üye
    Çileli gül Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

@kar&yağmur
    Çok teşekkür ederim desteğiniz için. Gece gündüz dua ediyorum. Elimden başka birşey de gelmiyor. Evet sadaka verecegim. İnşallah iyileşir..bütün hastalara Yüce Rabbim şifa versin.

@kaderimsee çekerim..
    Size de çok teşekkür ederim. Böyle güzel hikayeler duyunca umutlaniyorum. Doktorlar kesin konuşunca da umudum tükeniyor. Inşallah bu mucizeyi yaşayanlardan oluruz. En kötüsü de korona yüzünden kızkardeşimle 1 senedir görüşmüyordum (ayrı şehirlerde yaşıyorduk). Şu an o kadar pişmanım ki yanına gitmedigime. Ona sarılamadigima.

@ozdemir6896
    Özdemir bey. Geçmiş olsun babanızın durumu nedir şu anda? Beynin hangi bölgeleri hasar almış? Benim de kızkardeşim gözlerini açıyor ama bilinç yok. Çok üzgünüz çok çaresiziz. Ne yapılabilir bilmiyoruz.

Üye
    Çileli gül Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

Galiba bu foruma kimse girmiyor. Bugün yoğun bakımdaki 11. Günümüz. Dua ediyoruz gece gündüz. Doktorlar hep olumsuz konuşuyor. Akcigerde enfeksiyon da oluşmuş. Kök hücre tedavisi ile ilgili herhangi bir bilgisi başvurusu olan varsa bilgilendirebilir mi beni?

Üye
    Çileli gül Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

Kalp ve solunum durması nedeniyle beynin oksijensiz kalma durumunda uygulanan tedaviler hakkında veya bu tür vakalarla ilgilenen doktorlar hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Üye
    Çileli gül Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

Daha önce hipoksik beyin hasarı tanısı konmuş yakını olan veya süreci halen devam eden herkes bilgilerini paylaşırsa, birbirimize destek oluruz...

Üye
    kar&yağmur Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba size duada bulundum ,inşallah iyileşir , yapabildiğim başka da bişey yok zaten.
    Allah yardımcınız olsun. Inşallah iyileşir @Çileli gül

Sayfa 43 / 45 İlkİlk ... 3339404142434445 SonSon

LinkBacks (?)

1. 18.11-2015, 15:14