TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 59 / 59 İlkİlk ... 9495556575859
Toplam 879 mesajın 871-879 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Hkn3545 Avatarı

Son Giriş
    15.08-2019
    Saat
    11:52
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar 28 yaşındayım daha once rapor ile hiç uğraşmadım malulen 15 senede emeklı olablmek için rapor cıkartmayı düşünüyorm askere gitmedim çürük verdiler aort darlıgı aort yetmezliği biküspit aort tanısı konuldu sag kulak zarndada patlak var %80 duyu kaybı sizce ne kadar rapor cıkar

Üye
    Alpaslan35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmit
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    24

Nihayet 2 yıl beklemeden sonra bugün malulen emekliliğim kabul edilmiş olarak Sgk'ya gelmiş ve şimdi emeklilik için işlemlerimi yaptırıyorum.

Yüzde kaç oran verildiği yazmıyor ve Sgk'daki memur da bilmiyor.

Malulen olduğu için TEK BİR HASTALIKTAN EN AZ %60 oran verildiğini biliyoruz artık.

Çünkü başka türlü malulen emekli olma şansımız yok.

Bende hem kalp yetmezliği, Hipertansiyon ve Taşikardi vardı ve kalp pili takıldı. (EF 28 idi en son) hem de artrit nedeni ile eklemlerde deformeler vardı.

2 hastalık ile ilk kaydım yapılmıştı ve sanırım bunlardan birinin en az %60 olması nedeni ile maluliyete hak kazanmış oldum.

Nihayet sona ulaştım uzun uğraşlar sonunda.

Üye
    Muhammet11 Avatarı

Son Giriş
    09.08-2019
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba size bir sorum olacaktı ben bugün heyete girdim ve raporumda dahiliye SGK da kayıtlı hiper tansiyon yazdı kardiyoloji ise doğuştan gelen kalp hastası yazdı ben koarktasyon geçirdim aort anevrizma sı vardı ameliyat olmuştum ve sürekli olarak ilaç kullanıyorum ben e-kpss için girdim heyete acaba % kaç alırım bir tahmininiz varmı

Üye
    Kerem341 Avatarı

Son Giriş
    17.09-2019
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba arkadaşlar. Sağlık kuruluna başvuru yapıcam. Ama ne kadar verilir diye tecrübeli veya anlayan arkadaşlara sormak istedim. Rapor cetveline baktım fakat bişey anlamadım.
    Raporumda yazanlar:
    AÇIKLAMALAR : NORMAL SİNÜS RİTMİNDE Beta blokör ve/veya verapamil-diltiazem intoleransı vardır.

04.02 - Koroner arter hastalığı (I20)(I21)(I25)(Z95.1)(Z95.5-Z95.9)
    I25.1 ATEROSKLEROTİK KALP HASTALIĞI

04.05 - Arteriyel hipertansiyon(I10 -I13)(I15)
    I10 ESANSİYEL (PRİMER) HİPERTANSİYON

Birinci sorum bu rahatsızlıklarımla yüzde kaç rapor alabilirim?

İkinci sorumda internette kaç rapor alabilirim diye bakarken şöyle bir maddeye rastladım :

Kişinin aritmisini düzeltmek amacıyla aşağıdakilerden birisi uygulanmıştır fakat aritmiye bağlı semptomları devamlıdır ve hastanın günlük aktivitelerini engellemektedir (fonksiyonel kapasite 3 veya 4) 100
    1)İlaç tedavisi d) Cerrahi müdahale
    2)Kalıcı kalp pili e) İCD implantasyonu
    3)Kateter ile ablasyon

Doktor bana sinüs taşikardisi var dedi ve kalbim sürekli 110 üstü çıkıyor. yukardaki maddeye göre bana ilaç tedavisi yapıldı ve şuan kalp yetmezliği ilacı ayriyetten 2 ilaç daha kullanıyorum. kateter ile ablasyon 2 kere yapıldı. bunların yapılmasına rağmen gün içinde istirahat halindeyken bile kalp hızım 100ün aşağısına düşmüyor. bu madde beni kapsıyor mu? Şimdiden çok teşekkür ediyorum sizlere.

Üye
    Haluk41 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2019
    Saat
    20:25
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaslar koroner arter hastaligi klas 3 ef degeri 48 iki kere anjio oldum stend takilmadi baypas olmadim.sonuc %50 daralma ve ablasyon islemi yapildi 3 senedir raporlu olarak ecopirin 150 mg ,lipitor 20 mg,vasoxen 5 mg kullaniyorum (50 puan)+hipertansiyon klas 2 sol ventrikol hipertrofisi tanisi (20 puan)+agir osas ahi 93.7 (35 puan) cihaz kullaniyorum+ servikal 2 adet disc hernisi tablo 1.7 (7 puan) emar sonucu var toplam %112 doktor onayi %76 hastane rapor sonucu olarak 15 mayis ta ankaraya gonderdim sizce onaylanirmi bir sorun cikarmi arkadaslar

Üye
    aydın44 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2019
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

kalp hastasıyım kılas 2 ve hiper tansiyon var hiper kolesterol var raporlu ilaçlarım var ama emekli olamıyorum işsizim şu anda devlet hastaneleri bilerek eksik puan veriyor birtürlü yüzde 40 geçemedim
    hastanenin birisi tansiyona yüzde on veriyor digeri kolesterole puan vermiyor digeri kolesterole veriyor tansiyona vermiyor

Üye
    HuSRaN Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    18.10-2019
    Saat
    06:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 03,10,2019 saglık kurula girdim kalpdeb yüzde 50 aldım class2 clas 1 clas 1 şeklinde öle yazıyor doktor %43 dedi baltazar uygulandu helerde diyabetden %33 aldım baltazar ile %28 oldu k.b.b +2 verdi göz %7 verdi bana heyet gmrdü sonra beni toplamda heyet kararı %63 engelli olan verdi 3 senelik süreli

Üye
    GOKHANUTKUFILIZ Avatarı

Son Giriş
    13.10-2019
    Saat
    00:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb. Atesrolotik kalp hastaligi hiperlidemi hipertansiyon tip 2 diyabet rahatsixliklarim var 2 yıl ilac raporluyum Vergi infirimi icin basvursam heyyetten 40 oran alabilirmiyim

Üye
    Cefa37 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce aort damarı ve kapak ameliyatı oldum kapak tamir edildi ameliyat tan önce EF 60 idi şuan Eko çekilmedi kullandığım ilaçlar ecoprin belok delux ve lustral psikolojik ilaç kullanıyorum heyete girsem yüzde kaç rapor alırım

Sayfa 59 / 59 İlkİlk ... 9495556575859

Başlığın Etiketleri