TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 95 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ekremkoca Avatarı

Son Giriş
    26.08-2016
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese merhabalar benim kardeşim askerde baş ağrısı şikayetiyle doktora gitti ve tümör çıktı Malatya'da 6 mayısta başarılı bi ameliyat geçirdi ama ameliyattan sonra bilinci gitti beyninde sıvı birikmesinden dolayı makinaya bağlandı ve bitkisel hayata girdi. Şuan GATA'da tedavi görüyor. Şuan ki durumu boğazı delik ordan nefes alıyor. Ayağını falan gıdıkladığımızda dizlerini çekiyor. Son 3 gündür ağızdan beslenmeye başladı ama hala bilinci kapalı gözleriyle tepkiler veriyor mesela su istiyormusun diyoruz göz kırpıyor. İstemediği zaman ise kaşlarını kaldırıyor. Tek odaya alacaklar şuan yoğun bakımda ve yanında biz kalıcaz. Bakalım allah büyük inşallah daha toparlayacak.

Üye
    mendertopaktas Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ender topakaş
    Son Giriş
    15.10-2016
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    Alanya/ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

https://www.facebook.com/www.samiulu...1570888546761/

Linkte farklı yöntem var

Yeni hasta olanlar için faydalı olacaktır

Üye
    Naghan Avatarı

Son Giriş
    10.07-2017
    Saat
    17:18
    Yaşadığı Yer
    Düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Babam bundan 22 gün önce kalbi durdu şuan şuur kaybı var beyin oksijensiz kaldığı için hasar almış aynı durumla karşılasanlardan bilgi almak istiyorum

3 gün önce seslenildiğinde gözünü açmak istemiş agzını oynatmaya çalışmış yanındaki hastanın gözü açık gece gözlerini açtığını ve öksürdüğünü söylüyor sürekli olmasada sık enfeksiyonu var bi doktor geliyor uyuyuyoruz diyor diğeri kendi uyuyor diyor biri uyanma şansı düşük diyor ne kadar büyük bir dertmiş özellikle beklemek babam 1 gün vardı 1 gün yok oldu gitti bu çok büyük bir acı.

Lütfen bu konu hakkında ufak bilgisi olanlar bile cevap yazsın

Üye
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    39
    Verilen Beğeniler
    13

@Naghan

Öncelikle geçmiş olsun yukarıda yazılanlara baktıysanız durumu hakkında bir fikir sahibi olmuşsunuzdur şunu söyleyebilirim ciddi bir durum...

Üye
    Naghan Avatarı

Son Giriş
    10.07-2017
    Saat
    17:18
    Yaşadığı Yer
    Düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Burada daha önce yorum yapanlar nerede lütfen yazın babam 38 gündür yoğun bakımda
    ......

Üye
    ugur00986 Avatarı

Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    20:48
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar. Allahım tüm hastalara şifalar versin inşallah..
    benim erkek kardeşim bundan 43 gün önce 3.kattan baş üstü beton zemine düştü 25 yaşında bekar. Hemen en yakın hastaneye kaldırdık doktoru gördüğümüzde ailene haber veren durum cok kotu yaşamaz dedi. kafası karpuz gibi dağılmıs kafatası kırılmıs ve beyın ezilmiş dedi.
    ama kardeşim 15 gün önce her iki gözünü de açtı anlamlı olarak bakıyor ama bilinci kapalı doktor hayati tehlikeyi atlattı gibi ama yoğun bakım da olduğu için hayati tehlikeyi atlatmadı. Bilinci ne zaman gelir dediğimde 2 ay 5 ay belki 1 yıl yada gelmeyebilir diyor doktoru. midesinde açıp oradan besliyorlar boğazıda delik ama su an tüm solunum cihazlarından çıktı. Bundan sonrasını Yüce Rabbim biliyor inşallah şifayı o verir. Başından geçen arkadaşlar lütfen bana yazsın ulaşsın birbirmize yardımcı olalım. Evde bakım hastası olarak bakılacak dedi. Fizik tedavisi bakımı nasıl olacak bana yardımcı olun. Herkese çok çok teşekkür ederim. ugur_0986@windowslive.com

Üye
    Dilek_di Avatarı

Son Giriş
    24.03-2018
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

H.Nur Size nasıl ulasabilirim?benim oğlumun da kalp ameliyatindan sonra beyni ödem yaptı 19 gün oldu ve hala tepki yok.sizden ricam bana 2 dk zaman ayırmanız.

Üye
    kayserili03 Avatarı

Son Giriş
    21.03-2019
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

H.Nur
    Allah Rahmen eylesin Cok üzüldüm sizi cok iyi anliyorum 8 yasindaki oglum bitkisel hayatta 2 aydir

Üye
    T_F_N Avatarı

Gerçek Adı
    tufan
    Son Giriş
    01.06-2021
    Saat
    16:53
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

merhabalar öncelikle hastanız nasıl oldu acaba bilinci yerine geldimi . geldiisede ne zaman geldi çok gecmıs olsun allaha emanet.

merhabaler babanız nasıl oldu acaba öğrenebilirmiyiz.bizimde başımızda aynı bi rahatsızlık var nasıl yol izlediniz acaba.

Üye
    Hüseyin deveci Avatarı

Son Giriş
    25.10-2019
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Hocam Kolay gelsin.kardeşim 1 hafta önce karın ağrısı sebebi ile iş çıkışı Bilkent şehir hastanesi aciline geliyor ve apandis ameliyatına alınması gerektiğini söylüyorlar.kardeşim ameliyata alınıyor acil olarak ama patlama söz konusu değil. Daha sonra odasına çıkardıkları sırada kalbi duruyor ve 6-7 dk kadar beyne oksijen gitmemiş ve hemen yoğun bakıma aldılar. 3 gün sonra beyin tomorafisi çekildi. Beynin İKi tarafında da ödem oluşmuş dediler. Hipotermi uygulaması yapıldı ödem ilacı veriliyor sürekli. Hocam tomografi CD si ve epikriz raporu elimizde mevcut. 3 gün önce 2. Tomografi çekildi beyindeki yaygın ödemde %20 kadar azalma olmuş.Kardeşime başka bir müdahale olabilirimi sizlerin bildiği. Şuan o kadar çaresizim ki anlatamam. Kardeşim evli ve 2 ay sonra bir kızı olacak yaşı daha 28. Kardeşim için ne gerekiyorsa yapılmasını istiyoruz. Şuan burda ne derece ilgileniliyor bilmiyorum. Bu tarz konular nasıl anlatılır bilmiyorum. Bunları size bir abinin kardeşi için umutsuzluktan yazıyorum

Üye
    Hüseyin deveci Avatarı

Son Giriş
    25.10-2019
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

doktorlar beynin küçülmüş olduğunu söyledi dün biz daha da yıkıldık. şimdi ne yapacağız bilmiyorum

Üye
    nadirendd Avatarı

Son Giriş
    16.12-2019
    Saat
    15:19
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba adım Nadir 17 yaşımdayım, Gaziantep'te oturuyorum. 2011 senesinde abim kendisini astı 25 dk nefessiz kaldı ve hastaneye gittiğinde doktorlar organlarını bağışlamamızı bile söylediler ama ölmedi bitkisel hayata girdi 3 ay sonra gözlerini açtı sonra zamanla nefesini makineye bağlı olmadan almaya başladı 9 ayın sonunda yoğun bakımdan servise alındı ve orda da 1 seneden sonra eve geldi. Eve geldiğinde yatalak olarak geldi boğazı delik şırıngayla besleniyor yürüyemiyor yatağa bağımlı üzerinden 8 sene geçti ilk zamanlarda nerdeyse her gün nöbet geçiriyordu ama şimdi öyle değil. Felç değil kalkmaya çalışıyor bir profosör 5 yıl içinde kalkar demişti lakin 8 yıl oldu şu an aşırı mutsuz ve çaresizim hiçbir yerde bir ışık göremiyorum doktorlar birkaç kelime söyleyip adeta başından savuyorlar hiçbir doktor bu işin takipçisi olmadı.6 yıl önce hastaneden ayrılırken umudunuzu kaybetmeyin deyip gönderdiler. Bu süreçte dinle ilgilenen insanlar da eve geldi dua falan okudular ama bir işe yaramadı bu tarz şeylerin bir faydası yok. Tıp olarak da bir şey yok yani bekliyorum yıllar geçiyor bekliyorum. Aynı şeyleri yaşayan 1 kişi bile bulamadım intihar edip bu şekilde olup sonra iyileşen kimse mi yok kanserin bile tedavisi var ama bunun yok

Üye
    Çileli gül Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    97

@nadirendd
    Merhaba Nadir bey şu an hastanizin durumu nasıl? Peki şuuru yani bilinci yerinde mi? Fizik tedavi aldı mi acaba? Benim hastam 45 dakika oksijensiz kaldı. Ani kalp durması, hiçbir sebep yokken. Biz yoğun bakımda 7. Gündeyiz. Umut vermiyor doktorlar. Bekliyoruz gece gündüz dua ediyoruz. İnşallah hastaniz ayağa kalkar.

@kaptansener
    Merhaba,
    Çok zaman geçti ama. Kardeşinizin durumu nasıl şu anda? Süreç hakkında bilgi verebilir misiniz sakıncasi yoksa sizin için? Benim de hastam var. Bugün yoğun bakimda 7. Günü. Ne zor bir durum anlatamam. Ne büyük bir çaresizlik içinde bekleyiş. İnşallah bütün hastalar şifa bulur.

Üye
    BirMucizeOlsun Avatarı

Son Giriş
    22.01-2022
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Babam 27 Eylül de kalp krizi geçirdi hastaneye kaldırıldı ve yaklaşık 40 dk sonra kalbi tekrar canlandırıldı ve hemen anjiyo yapıldı 2 damarı yüzde yüz tıkandığını balon ve stent takıldığını söyledi doktor kalbi ritmi normale döndü kornerden normal yoğun bakıma alındı beyni oksijensiz kaldığı için hasar görmüş olabilir denildi ve hasarın boyutunu şuan için görmemiz imkansız söylendi tahminen ortalama 30-40 dk oksijensiz kaldığını tahmin ediyoruz uyutularak hipotermi yani soğutma işlemi uygulandı beyine oksijen verildi 1. Günün sonunda kasılmalar varmış 48 saat uyutuldu dün doktor ilaçlar kesildiğini ve kasılmaların devam etmediğini söyledi uyanmasını beklediğini söylediler ne zaman uyanacağı hakkında bilgi vermiyorlar 1 günde 1 haftada sürebilir dediler tansiyon ve kan şekerleri normal beyin tomografisinde herhangi hasar veya ödem olmadığını belirtti beyin sapında herhangibi bir hasar söz konusu değil şuanlık dedi yarın uyanmazsa MR çekileceğini orada daha net bilgi verebileceğini belirtti şuan yapabileceğimiz şey sadece beklemek dedi komo skalasını sorduğumda şuanlık 3 ama bunu fazla takılmayın daha yeni yanıltır değişebilir dedi ne yapacağımızı bilmiyoruz daha önce böyle birşey başımıza gelmedi ne kadar Zor ne kadar çaresiz bir durummuş allahım başta babama ve tüm yoğun bakımdaki hastalarımıza acil şifalar versin bizi böyle çaresiz beklemek kahrediyor bol bol dua ediyoruz böyle bir durum ile karşılaşan bilgisi tecrübesi olan lütfen bilgilendirsin 🙏🙏🙏

Üye
    Pnrvlkn Avatarı

Son Giriş
    06.01-2022
    Saat
    22:58
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba esim 18 ekimde yuksek dozda madde almis ( bunu yazmak bile zor) ve kalbi durmus yaklasik 45 dakika kalp masaji ve sokla tekrar kalbi geri dönmüş ama beyin oksijensiz kaldigi icin bilinc kapali doktorlar mr ve tomografide herhangi bir bulgu olmadigini bilincin gelmesini beklediklerini ilettiler organlari calisiyor solunum cihazina bagli degil iltihap odem yok gozlerini aciyor hareket ediyor kasilmalar var ayaklarini ellerini bilincsizce hareket ettiriyor ama sorulara yanit yok bilinc kapali bugun tam 13 gun oldu bizi nasi bir surec bekliyor okuduklarima gore yillarda suruyor kisa surede de gelebiliyor ama beklemek cok aci Allahim tum hastalara yardimci olsun sifa versin yakinlarina sabir versin cok zor bir surec

@BirMucizeOlsun
    Suan nasil babanizin durumu nasil tetkikler yapiliyor acaba bilgi verebilirmisiniz

Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon

LinkBacks (?)

1. 21.03-2015, 18:31
  2. 07.11-2010, 00:57