Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Libertarian Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba

2007de inglilterede başarılı bir şekilde yapıldığını okumuştum.Türkiyede herangi bi gelişmer var mı arkadaşlar?
    linki burada Kök hücreden kalp kapakçığı geliştirildi

tşk.

Üye
    Libertarian Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Murat GENÇBAY : Cerrahi olarak,kalp kapağının değişme işlemi batıda azaldı.Kapak ameliyatlarının yarısı onarımla oluyor.Mümkün olduğunca kalp kapağı onarılıyor ve değişime gidilmiyor.Bu durum kapak değişiminden daha faydalı oluyor.Mekanik kapakla değişirse,bu hastalar hayat boyunca kan sulandırıcı kullanmak durumda kalıyor.Bu kan sulandırıcınında çok ciddi yan etkileri var.Çok sulanırsa kanama riski ortaya çıkar.Kapak değişmeden artık onarım yoluna gidiliyor.Değişmesi gereken kapaklarda da kök hücre ile yeni kapaklar yapılıyor.Hastanın kendi kök hücresinden kendi kapağı yapılıyor.Kasıktan girilerekde kalp kapaklarına müdahale yapabiliyoruz.Mitral kapak kaçaklarına hasta bayılmadan,anjiyo yapar gibi kaçak miktarını azaltabiliyoruz.Kapak değişimine de gerek kalmadan hasta bir gün sonra ayağa kalkabiliyor.Aort kapağını kasıktan girerek yapıyoruz.Bunları 90 yaşına gelmiş,ameliyat şansı olmayan hastalara yapıyoruz.

Üye
    evo41 Avatarı

Gerçek Adı
    EVO_41
    Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    22:52
    Yaşadığı Yer
    gizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben de çok merak ediyorum açıkçası..?