Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 30 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aybenayben Avatarı

Gerçek Adı
    yaren
    Son Giriş
    26.08-2014
    Saat
    01:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dogustan gelen bir kalp rahatsizligim var 2gun once gittigimizde kalp kapakcigini degistireceklerini soylediler biraz arastirma yaptim ama tecrubelerinizi de cok onemsiyorum aranizda bu ameliyati geciren veya bir yakini geciren varsa yardimci olun lutfen sizce biyolojik kapak mi daha iyi yoksa mekanik kapak mi hangisi daha rahat ameliyatta caniniz yandi,i ameliyat sonrasi nelerden kisitlandiniz sonra normal yasantiniza dondunuz mu riski nedir 16 yasindayim gelismem durur mu ileride cocugum olur mu vs lutfen bana yardimci olun tecrubelerinize siginiyorum

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

selam öncelikle sana hangisi daha uygun olacağını tabikide doktorun daha iyi bilir genelde mekanik kapak takılıyor ve pek sorun uasayanada rastlamadım bende kalp hastasıyım fakat farklı rahatsızlıklardan şikayetçiyiz sen ameliyatını biran önce ol benim okuduğum kadarıyla kapak ameliyatından sonra kişiler daha rahat ve sorunsuz yaşıyor gerekenide doktorun sana söylicektir o korktuğun şeylerinde olacağını sanmıyorum geçmiş olsun

Üye
    aybenayben Avatarı

Gerçek Adı
    yaren
    Son Giriş
    26.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doktorum gereken bilgiyi verdi medipol hastanesinde ameliyat islemlerine basladik fakat kapakcik secimini bize biraktilar biyolojik kapak olursa 7-8yilda bir ameliyatla degistirmem gerekliymis mekanik kapakta da hareketlerim kisitlanirmis ama omurluk olurmus ailem ve ben ck kararsiziz o yuzden buraya konuyu acip tecrubesi olanlara sigindim sanada gecmis olsun Allah hepimize sifa versin

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

teşekkür ederim sağol ama bence sende mekanik kapakta karar kılacaksın çünkü forumda okuduklarımın tamamı mekanik kapak takılmış bir bildikleri vardır mutlaka

Üye
    soyakkibele Avatarı

Son Giriş
    02.08-2014
    Saat
    01:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayben mrb bende de aynı handikap var malesef.. bayan olunca çocuk sahibi olabilmek adına önce biyolojik kapak düşünüyor insan onun da ömrü az .. aşağı tükürsen sakal yukarısı bıyıl bende henüz olmadım ama benim de olmam gerekiyor artık yani şu kapakçığın hem uzun ömürlü hemde kan sulandırıcı kullanılmayanını çıkartamamışlar bir türlü senin basınç ne kadar amelşyat olmadan idare edemez misin acavba?

Üye
    Egemen_43 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benim annem oldu kapak amelıyatı 1992 de o zaman biyolojik olmadıgından iki kapağıda mekanik takılmış,çok şükür sorunsuz sağlıklı bir şekildede kullanmaya devam ediyor,ameliyattan sonra günlük comadın denılen kan sulandırıcı kullanıyor,aylık kontrollerlee ve kan tahlilleriyle günluk alım mıktarı belırliyor kardiyoloji doktoru,aylık takiplerinizi sıkı bir şekilde takıp ederseniz bi sıkıntı olmaz,merak ettiğiniz sorular varsa ayrıca sorabilirsiniz bir yardımım olursa ne mutlu ALLAH herkese acil şifalar versin geçmiş olsun...

Üye
    burdurlu Avatarı

Gerçek Adı
    mevlüt
    Son Giriş
    25.05-2015
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biyolojik kapağıo tavsiye ediyorlar.bunun sebebleri nelerdir.çekilen zorluklar.yaşama sevinciniz,hayata bakış açısı hep güzel olması dileğiyle....................

Üye
    burdurlu Avatarı

Gerçek Adı
    mevlüt
    Son Giriş
    25.05-2015
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tıp hergün ilerlemekte.durumu beklemeye uygun olanların yeni gelişmeleri takip etmesi gerekmekte.yakın bir zamanda insan vücudu kendi kalp kapakçığını üretebilnme durumunada gelebilir.öyle bir şey olsa ne kadar hoş olur değilmi!

Üye
    aybenayben Avatarı

Gerçek Adı
    yaren
    Son Giriş
    26.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

soyakkible bu ameliyatı olmalıyım cunku ıyıce zorlaştı sımdı merdıven bıle cıkamıyorum bır kat cıkıyorum soluk soluğa kalıyorum spor vs herşey yasak bende ameliyat olmak istiyorum burdurlu arkadaş ameliyat olacağım yerde kapak seçimini bize bıraktılar bizde memorial hastanesine gittik randevu alıp ıkı adet kardıyolog ıle gorustuk ıkısıde bıyolojık dedı nedenini sorduğumuzda genç kız olduğumu her aktıvıteye katılabılmem ve ılerıde anne olma ıstegım olacagı ıcın daha rahat edecegımı soyledıler 10yılda bır degıstırme durumunu sordugumuzda Allah buyuk 10yılda tıp çok ilerler 10yıl sonraya kadar daha çok çözum yontemı bulunabılır ama bız suanda bıyolojık kapağı onerıyoruz eğer 10 yıl sonra değişme durumunda memnun kalmazsanız o zaman mekanıge gecebılırsınız dedıler mekanıkte hareketler kısıtlanmak zorundaymıs diş yapımında bıle sorun cıkabılıyomus ama bıyolojık taktırırsam ılerıde degıstırebılecegımı ama mekanık taktırırsam omur boyu rahat etsem de etmesem de mekanık ıle yasamak zorunda olacagımı söyledıler bızde biyolojikte karar kıldık Allah hepimize şifa versin gerçekten cok zor bir hastalık

Üye
    soyakkibele Avatarı

Son Giriş
    02.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayben çok geçmiş olsun Allah hepimize şifa versin...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Normalde biyolojik kapaklar çok tercih edilmez. Çünkü kısa ömürlüdür. Ancak sizin durumunuzda bence doktorlarınız doğru öneride bulunmuşlar. Çünkü mekanik kapakta sürekli pıhtılaşmayı engelleyici ilaç kullanmanız gerekir. Bu ilaçlar riskli eylemlerden kaçınmanızı gerektirir. Örneğin spor yapamazsınız, sağınızı solunuzu yaralayacak işlere girişemezsiniz, çocuk doğuramazsınız, kontrol altında olmadan diş çektiremezsiniz, ameliyat olamazsınız.

Mekanik kapakların da ömürlük oldukları söylenemez. Bunlarda da zaman zaman mekanik arızalar oluşabilir, veya üstünde pıhtı, doku oluşabilir. Bu durumda değiştirilmesi gerekir. Herhangi bir sorun olmazsa mekanik kalp kapakları genelde 30 yıldan uzun dayanır.

Biyolojik kapaklar genelde 10-15 yıl dayanır. Ancak, pıhtılaşma önleyici tedavi gerektirmezler. Günlük aspirin alımı genellikle yeterli olur. Biyolojik oldukları için zaman içinde yıpranırlar, yenilenmeleri gerekir.

Kalp ameliyatları teknolojisi son 30 yılda en hızlı ilerleyen alanlardan biridir. Bundan 20 yıl önce bir kapak ameliyatı için 15-16 ünite kana gerek duyulurdu. Bugün aynı ameliyatlar dörtte biri kadar kanla yapılabilmektedir.

İlk mekanik kapaklar da bir kafes içindeki pinpon topu şeklinde idi... Bu top kanın akışıyla yukarı aşağı hareket ediyordu. Şimdiki mekanik kapaklar genellikle mikro karbon teknolojisi ile üretilir.

756148 780702 359tn - Kalp kapakçığı için biyolojik kapak mı yoksa mekanik kapak mı daha iyi?

on x mitral valve - Kalp kapakçığı için biyolojik kapak mı yoksa mekanik kapak mı daha iyi?

Biyolojik kapaklar hayvan dokusundan üretilir. Ancak, organ reddi yaşanmaması için özel işlemlerden geçirilirler.

PorcineValve - Kalp kapakçığı için biyolojik kapak mı yoksa mekanik kapak mı daha iyi?

Üye
    salim52 Avatarı

Gerçek Adı
    salim kaykusuz
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    13:26
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

merhaba kardeşim çok geçmiş olsun ..

2008 yılında iki kalp kapagım değişti mekanik kapak takıldı cokk da memmunum şükür bu güne kadar sıkıntı yaşamadım yukarıda bir konu da arkadaş demişkı mekanık kapak olursam bazı hareketlerım kısıtlanır kafam buraya takıldı acaba hangi hareketleri yapmammız gerekıyor dr bana hiç bu konuda bir aydınlatma yapmadı lütfen acıklarmınız mekanik kapak amalıyatı olanlar
    hangi hareketlerden kendımızı korumammız gerekıyor saygılar..

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Salim bey,

Bir yerinizi kanatacak, morartacak riskli durumlardan kaçınmanız yeterli olur.

Üye
    aybenayben Avatarı

Gerçek Adı
    yaren
    Son Giriş
    26.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kısıtlanma derken normal insan gibi olunmuyor diş tedavisi yapılırken bile doktor gözetimi olması gerekiyor ilaci icmeyi 2gun unutsan bile riskli her ay kan testi kardiyolog görüsmesi vs 2008de ameliyat olmuşsunuz 6yıl olmus masallah bu gune kadar sorun cıkmadıysa daha da cıkmaz insallah kısıtlanma derken erkeklerden bahsetmedim daha cok kadınlara genel konustum spor aletleri rejimler diyetler falan cok sakıncalı onu demek istedim salim52 sizin baya olmus Allah devamını erdirsin darısı bizim başımıza bizde kurtuluruz insallah Allah`ın izniyle

Üye
    soyakkibele Avatarı

Son Giriş
    02.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için herkese teşekkür ederim. MeTePe aslında bi konuda bişey danışacaktım kapakçık konunda metal kapak taktırıldığında hareketin kısıtlanacağı yazıyordu ama biyolojikte öyle bir sorun olmuormuş konu hakkında bilginiz var mı??

Sayfa 1 / 2 12 SonSon